Fostul ei ne cauzeaza probleme

  •  
    • 28 mesaje
    7 Mai 2018, 20:51
    0 0
    Salutare. Acum 6 luni iubita mea s-a despartit de fostul ei din cauza ca o batea,o mai insela, nu facea nimic prin casa si munca nu-i prea placea(nu erau casatoriti).De 5 luni e cu mine si ii tot trimite ei mesaje ca o iubeste, ca sa se impace,ca s-a schimbat si chestii de genul si bineinteles ma face in toate felurile pe mine.Ei au o fata impreuna si sta 5 zile la noi si 2 la el, stabilit de comun acord deci nu putem incheia legatura cu el.Tot incerc sa vorbesc cu el sa inceteze dar ma ignora pe Facebook sau daca ma vede pe strada.O singura data am vorbit cu el, la inceput si mi-a zis sa-i las familia in pace ca are de gand sa se impace dar ea nu vrea sa auda de impacare.Bineinteles ca acum ma acuza ca i-am destramat familia,copilul va creste cu probleme si etc dar eu ma inteleg de minune cu fata si il tratez ca pe copilul meu.Acum pe langa mesajele de dragoste pe care i le trimite ei, cateodata mai face figuri si cu fata adica o tine la el cat vrea,o data a stat si o luna la el fara sa o vada mama ei spunandu-i daca vrei sa o vezi vii singura la mine acasa si stai cat vrei cu,ceea ce nu e normal.Am vorbit cu ea sa mergem la tribunal ca sa scapam de-o grija in legatura cu vizitele. Nu stiu ce sa fac? ca eu vreau sa ma inteleg cu el de dragul copilului dar el nu poate accepta faptul ca eu fac parte din viata copilului plus ca mai e si gelos si cica s-a saturat sa tot vada fata cum plange dupa el atunci cand o luam acasa la noi si mai nou ii spune ca sa se sacrifice de dragul fetei si sa se mute impreuna din nou dar tot asa sa fie despartit pana va intelege copilul cum sta treaba cu despartirea,ii nebun omu.Si stiu ca ii baga si tot felul prostii in cap copilului despre mine. Sa ma duc la el sa-i trag o mama de bataie ca la urma urmei se da la iubita mea plus ca daca iubita mea castiga custodia in privinta unde o sa locuiasca fata o sa iasa urat ca sunt sanse foarte mari ca noi sa castigam ca fata are 3 ani si plus el sta cu chirie si noi avem apartamentul nostru(al meu),sau sa il las in legea lui acolo poate o sa-si revina intr-o zi.Ce sa fac?

    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 8 Mai 2018, 04:29
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Mai 2018, 23:39
    1 0
    Sunt asa multe lucruri de discutat, e copilul lui, nu are importanta prea mare unde stau ei, tu esti un străin pentru copilul ala. Nu ai niciun drept asupra lui.
    Este "apartamentul tau", dar copilul nu-ti apartine!!!
    Nicio mama zdravănă la cap nu renunta la copilul ei, iar tu vei pierde. Sunt muieri pe toate drumurile, mai gandeste-te!!!
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Mai 2018, 23:49
    1 0
    Ce sa faci? Sa-ti cauti o femeie care vrea un cămin, o femeie normala si fara obligatii, asta daca nu vrei sa suferi!
  •  
    • 28 mesaje
    10 Mai 2018, 02:18
    0 0
    Deci trebuie inteleasa ideea ca nu vreau sa-i iau copilul lui.eu vreau doar sa ne intelegem toti 3 atat,vrem doar sa stabilim chestia cu vizitele copilului prin tribunal si el sa-si vada de viata lui nu sa ne sece pe noi la cap dar el se pare ca se simte amenintat si gelos de aia nu prea lasa copilul sa stea cu noi.Ea e mutata cu mine de cateva luni deci eu de ea nu pot sa ma despart ca asa vrea el si ea vrea un camin cu mine si bineinteles si eu cu ea.Noroc ca s-a angajat si el de curand si acuma nu prea avem probleme cu vizitele copilului dar na tot la tribunal vreau ca nu se stie pe viitor ce ii mai trece prin cap si sper ca el sa-si gaseasca pe cineva ca sa o uite pe iubita mea
    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 10 Mai 2018, 02:30
  •  
    • 970 mesaje
    10 Mai 2018, 21:01
    2 0
    Iubita ta vrea sa rezolve situatia sau doar tu?
  •  
    • 28 mesaje
    11 Mai 2018, 00:21
    0 0
    amandoi ca si ea s-a saturat dar na pana sa ajungem la tribunal nu avem ce face si dupa ce se rezolva asta cu copilul incep sa ma leg de soarta lui daca nu se comporta normal.Daca ma leg de el acuma isi mai vede iubita mea copilul numa de sarbatori.

    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 11 Mai 2018, 00:22
  •  
    • 5 mesaje
    12 Mai 2018, 03:09
    0 0
    Trebuie sa ai o discutie serioasa si sincera cu iubita ta.Sa stii clar daca mai simte ceva ptr el.Daca ea e hotarata sa mearga mai departe cu tine,ar trebui sa poarte ea o discutie cu el si sa ii zica sa o lase-n pace ca altfel va depune plangere ptr hartuire impotriva lui.Daca nu intelege,mai discuta cu el o data si daca chiar nu intelege iubita ta poate vb cu un avocat sa vada ce poate face.
    Nu incerca sa indepartezi copilul de tata(daca nu e un depravat si daca isi iubeste copilul).Pune te in locul lui...tu daca ai fi in situatia lui,ce ai simti?
  •  
    • 28 mesaje
    12 Mai 2018, 14:43
    1 0
    Credeti-ma ca discutii sunt in fiecare zi dar el nu se potoleste. De exemplu azi dimineata am plecat la munca si el a venit sa ia fata la el(ca sa nu dea ochii cu mine) si a amenintat-o ca o bate, ca e curva, ca o sa ne desparta, ca ea o sa planga pentru ca a destramat familia,cat timp o sa fie el pe pamant nu o s-o lase in pace si vrea sa o faca sa sufere, chestii de genu.Se pare ca nu e destul de barbat sa zica lucruri de genu cat sunt si eu acasa,nici nu stiti ce sfant e cand sunt si eu prin preajma. Si nu nu vreau sa indepartez copilul de tatal ei,vreau doar sa fim civilizati si fiecare sa-si vada de viata lui.Peste 2 luni e ziua iubitei si am zis sa mergem toti 3 intr-o excursie in alta tara si bineinteles a inceput,procura nu vrea sa faca,ca in perioada aia el nu poate sa stea cu fata( de al dracului ce e) si ea sa stea acasa cu fata ca numai cu gandul la p**a ii este si ca e mama imorala.
    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 12 Mai 2018, 16:37
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Mai 2018, 17:39
    0 0
    faranume25 said:Credeti-ma ca discutii sunt in fiecare zi dar el nu se potoleste. De exemplu azi dimineata am plecat la munca si el a venit sa ia fata la el(ca sa nu dea ochii cu mine) si a amenintat-o ca o bate, ca e curva, ca o sa ne desparta, ca ea o sa planga pentru ca a destramat familia,cat timp o sa fie el pe pamant nu o s-o lase in pace si vrea sa o faca sa sufere, chestii de genu.Se pare ca nu e destul de barbat sa zica lucruri de genu cat sunt si eu acasa,nici nu stiti ce sfant e cand sunt si eu prin preajma. Si nu nu vreau sa indepartez copilul de tatal ei,vreau doar sa fim civilizati si fiecare sa-si vada de viata lui.Peste 2 luni e ziua iubitei si am zis sa mergem toti 3 intr-o excursie in alta tara si bineinteles a inceput,procura nu vrea sa faca,ca in perioada aia el nu poate sa stea cu fata( de al dracului ce e) si ea sa stea acasa cu fata ca numai cu gandul la p**a ii este si ca e mama imorala.

     Ii faci mai mult rau decat bine iubitei, lasa-i sa se dumireasca ce vor, sa se razboiasca si sa-si incheie socotelile. Pana ei nu sunt ok tu nu prea ai loc pe acolo, nu vezi? Importanta este lupta lor si copilul ala.
    Mdea, cam asa zice lumea! Nu poti rasufla, bre.

  •  
    • 28 mesaje
    12 Mai 2018, 20:20
    0 0
    white_storm2 said:
    faranume25 said:Credeti-ma ca discutii sunt in fiecare zi dar el nu se potoleste. De exemplu azi dimineata am plecat la munca si el a venit sa ia fata la el(ca sa nu dea ochii cu mine) si a amenintat-o ca o bate, ca e curva, ca o sa ne desparta, ca ea o sa planga pentru ca a destramat familia,cat timp o sa fie el pe pamant nu o s-o lase in pace si vrea sa o faca sa sufere, chestii de genu.Se pare ca nu e destul de barbat sa zica lucruri de genu cat sunt si eu acasa,nici nu stiti ce sfant e cand sunt si eu prin preajma. Si nu nu vreau sa indepartez copilul de tatal ei,vreau doar sa fim civilizati si fiecare sa-si vada de viata lui.Peste 2 luni e ziua iubitei si am zis sa mergem toti 3 intr-o excursie in alta tara si bineinteles a inceput,procura nu vrea sa faca,ca in perioada aia el nu poate sa stea cu fata( de al dracului ce e) si ea sa stea acasa cu fata ca numai cu gandul la p**a ii este si ca e mama imorala.

     Ii faci mai mult rau decat bine iubitei, lasa-i sa se dumireasca ce vor, sa se razboiasca si sa-si incheie socotelile. Pana ei nu sunt ok tu nu prea ai loc pe acolo, nu vezi? Importanta este lupta lor si copilul ala.
    Mdea, cam asa zice lumea! Nu poti rasufla, bre.


    Ok am inteles ce zici deci sa-l las sa faca ce vrea,poate sa o bata,sa o faca in toate felurile si eu doar sa-i fiu alaturi,"Lasa draga mea, asta e ai mai luat bataie de la el,mai iei inca o data,eu o stau aici frumos si ma uit ca na asta e razboiul vostru"....Mda.Daca ei nu si-au incheiat socotelile in 5-6 luni oare cat sa mai astept? si plus ca mai sunt cateva luni pana la tribunal deci tot asa imi recomanzi sa stau si sa ma uit la ei cum se cearta?

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 12 Mai 2018, 20:35
  •  
    • 2115 mesaje
    13 Mai 2018, 17:55
    0 0
    faranume25 said:

    Ok am inteles ce zici deci sa-l las sa faca ce vrea,poate sa o bata,sa o faca in toate felurile si eu doar sa-i fiu alaturi,"Lasa draga mea, asta e ai mai luat bataie de la el,mai iei inca o data,eu o stau aici frumos si ma uit ca na asta e razboiul vostru"....Mda.Daca ei nu si-au incheiat socotelile in 5-6 luni oare cat sa mai astept? si plus ca mai sunt cateva luni pana la tribunal deci tot asa imi recomanzi sa stau si sa ma uit la ei cum se cearta?

     

     Nu prea iti inteleg iesirea asta sau crezi ca face lumea coada sa te consoleze pe tine ca altceva nu are de facut? Ia vezi cum te adresezi ca eu ti-am vorbit omeneste. 
    Dar daca e sa facem morala putem toti: cum dracului se desparte asta de cretinul ala (care o bate si o chinuie) de 6 luni, dar cu care are si un plod si da peste doar o luna peste un prost ca tine care vrea sa o salveze de bestie? Asa sunt relatiile, asa curand gaseste o femeie un bun samaritean dupa trauma suferita, e gata sa-si desfaca picioarele oricarui prost care ii da o farama de atentie? Ori te avea gasit dinainte si nu stie cum sa-ti spuna ca aluia nu I se scoala la comanda sau ca o cauta in poseta ce bani a cheltuit si cu cine?
    Iti recomand sincer, nu ca meriti, sa stai pe margine, ca o s-o footi destul dupa proces! 

    E.l. Nu o sa castigati custodia fetei , mama fiind catalogata din cauza relatiei cu tine o femeie usoara. Lasa lucrurile sa se aseze, dezinteresat iti spun. Da' tu poti sa arunci cu pietre...


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 13 Mai 2018, 18:31
  •  
    • 28 mesaje
    13 Mai 2018, 21:16
    0 0
    white_storm2 said:
    faranume25 said:

    Ok am inteles ce zici deci sa-l las sa faca ce vrea,poate sa o bata,sa o faca in toate felurile si eu doar sa-i fiu alaturi,"Lasa draga mea, asta e ai mai luat bataie de la el,mai iei inca o data,eu o stau aici frumos si ma uit ca na asta e razboiul vostru"....Mda.Daca ei nu si-au incheiat socotelile in 5-6 luni oare cat sa mai astept? si plus ca mai sunt cateva luni pana la tribunal deci tot asa imi recomanzi sa stau si sa ma uit la ei cum se cearta?

     

     Nu prea iti inteleg iesirea asta sau crezi ca face lumea coada sa te consoleze pe tine ca altceva nu are de facut? Ia vezi cum te adresezi ca eu ti-am vorbit omeneste. 
    Dar daca e sa facem morala putem toti: cum dracului se desparte asta de cretinul ala (care o bate si o chinuie) de 6 luni, dar cu care are si un plod si da peste doar o luna peste un prost ca tine care vrea sa o salveze de bestie? Asa sunt relatiile, asa curand gaseste o femeie un bun samaritean dupa trauma suferita, e gata sa-si desfaca picioarele oricarui prost care ii da o farama de atentie? Ori te avea gasit dinainte si nu stie cum sa-ti spuna ca aluia nu I se scoala la comanda sau ca o cauta in poseta ce bani a cheltuit si cu cine?
    Iti recomand sincer, nu ca meriti, sa stai pe margine, ca o s-o footi destul dupa proces! 

    E.l. Nu o sa castigati custodia fetei , mama fiind catalogata din cauza relatiei cu tine o femeie usoara. Lasa lucrurile sa se aseze, dezinteresat iti spun. Da' tu poti sa arunci cu pietre...


    Poate ca esti barbat si iti inteleg punctul de vedere ca esti mai mult de partea lui sau asa imi dai impresia dar ma rog si procesul nu e pentru custodie e pentru stabilirea orelor de vizita si domiciliul copilului.Poate ca nu m-am exprimat cum trebuie, ea locuieste cu mine de 3 luni,ei au fost impreuna timp de 5 ani, ce a indurat ea cu el in anii astia nu ma intereseaza ca e trecutul lor,pe mine ma intereseaza ca de cand ea s-a cuplat cu mine el tot o chinuie si asta ma enerveaza la culme ca nu pot face nimic pana la data de....

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 13 Mai 2018, 21:42
  •  
    • 970 mesaje
    14 Mai 2018, 11:26
    1 0
    Cativa pumni impartiti pe ici pe colo, nu ar face decat sa inrautateasca situatia atat pentru iubita ta, cat si pe tru tine. Logic ca nu poti face nimic, in afara decat sa astepti...
  •  
    • 28 mesaje
    14 Mai 2018, 13:44
    0 0
    Sunt o multime de probleme, un alt exemplu e copilul incepe gradinita in toamna si am stabilit ca eu si cu ea o sa platim tot, cam 1000 lei pe luna plus ce ii mai trebuie unui copil ca el cica nu isi permite, bun am inteles si dupa ii spune ei ca sclavul ala al tau sa nu-l prind pe la serbari, sau cand copilul sta o perioada mai lunga la el si se imbolnaveste imediat o trimite la noi, ca na tratamentul e scump, pai stai asa ca nu e asa
  •  
    • 2115 mesaje
    14 Mai 2018, 17:46
    0 1
    faranume25 said:

     

     



    Poate ca esti barbat si iti inteleg punctul de vedere ca esti mai mult de partea lui sau asa imi dai impresia dar ma rog si procesul nu e pentru custodie e pentru stabilirea orelor de vizita si domiciliul copilului.Poate ca nu m-am exprimat cum trebuie, ea locuieste cu mine de 3 luni,ei au fost impreuna timp de 5 ani, ce a indurat ea cu el in anii astia nu ma intereseaza ca e trecutul lor,pe mine ma intereseaza ca de cand ea s-a cuplat cu mine el tot o chinuie si asta ma enerveaza la culme ca nu pot face nimic pana la data de....

     

     Nu intelegi nimic, de fapt tineam cu voi. Nici n-are importanta daca sunt barbat sau femeie, sunt total impotriva batailor si a santajelor emotionale, un copil e un dar, trebuie ingrijit si iubit, daca cei doi nu se mai inteleg sa-si caute de drum, nu sa-l chinuie pe el. Puiul ala de om nu are nicio vina, adultii sunt defecti!
    Altfel exista persoane  abilitate care se ocupa de asemenea cazuri. Daca nu traiti in padure stiti si voi lucrurile astea.
    Sa aveti succes in toate! 

  •  
    • 2115 mesaje
    14 Mai 2018, 19:33
    0 1
    faranume25 said:Sunt o multime de probleme, un alt exemplu e copilul incepe gradinita in toamna si am stabilit ca eu si cu ea o sa platim tot, cam 1000 lei pe luna plus ce ii mai trebuie unui copil ca el cica nu isi permite, bun am inteles si dupa ii spune ei ca sclavul ala al tau sa nu-l prind pe la serbari, sau cand copilul sta o perioada mai lunga la el si se imbolnaveste imediat o trimite la noi, ca na tratamentul e scump, pai stai asa ca nu e asa

     Daca va pute gradinita de stat, platiti!

  •  
    • 28 mesaje
    14 Mai 2018, 21:16
    0 0
    white_storm2 said:
    faranume25 said:Sunt o multime de probleme, un alt exemplu e copilul incepe gradinita in toamna si am stabilit ca eu si cu ea o sa platim tot, cam 1000 lei pe luna plus ce ii mai trebuie unui copil ca el cica nu isi permite, bun am inteles si dupa ii spune ei ca sclavul ala al tau sa nu-l prind pe la serbari, sau cand copilul sta o perioada mai lunga la el si se imbolnaveste imediat o trimite la noi, ca na tratamentul e scump, pai stai asa ca nu e asa

     Daca va pute gradinita de stat, platiti!

    Eii nu e de bani e vorba de afterschool ca nu are cine sa stea cu ea ca noi suntem la munca chiar si fostul ei.

     

  •  
    • 28 mesaje
    14 Mai 2018, 21:22
    0 0
    white_storm2 said:
    faranume25 said:

     

     



    Poate ca esti barbat si iti inteleg punctul de vedere ca esti mai mult de partea lui sau asa imi dai impresia dar ma rog si procesul nu e pentru custodie e pentru stabilirea orelor de vizita si domiciliul copilului.Poate ca nu m-am exprimat cum trebuie, ea locuieste cu mine de 3 luni,ei au fost impreuna timp de 5 ani, ce a indurat ea cu el in anii astia nu ma intereseaza ca e trecutul lor,pe mine ma intereseaza ca de cand ea s-a cuplat cu mine el tot o chinuie si asta ma enerveaza la culme ca nu pot face nimic pana la data de....

     

     Nu intelegi nimic, de fapt tineam cu voi. Nici n-are importanta daca sunt barbat sau femeie, sunt total impotriva batailor si a santajelor emotionale, un copil e un dar, trebuie ingrijit si iubit, daca cei doi nu se mai inteleg sa-si caute de drum, nu sa-l chinuie pe el. Puiul ala de om nu are nicio vina, adultii sunt defecti!
    Altfel exista persoane  abilitate care se ocupa de asemenea cazuri. Daca nu traiti in padure stiti si voi lucrurile astea.
    Sa aveti succes in toate! 

    Multumim dar mai avem mult de tras cu el,abia astept reactia lui cand va primi instiintarea de la tribunal .Stiu ca copilul nu are nici o vina dar eu vreau ca el sa fie un om normal,Buna ziua,am venit sa iau fata si ti-o aduc in data de...in caz de se intampla ceva cu ea te anunt.La revedere. Banuiesc ca asa ar fi normal.

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 14 Mai 2018, 21:24
  •  
    • 742 mesaje
    15 Mai 2018, 10:21
    0 0
    Am citit cu atenție toate comentariile,aproape am trecut și eu prin probleme de genul asta.Puterea decizională este in prima faza a ta și a iubitei tale,trebuie urgent mers la tribunal pentru orele de vizita a minorului.Sa tii minte un lucru..tata și mama nu poate fii înlocuit de nimeni,singele apa nu se face,timpul rezolva toate problemele.Si eu am luptat cu fostul la fosta.....și după ani și ani mi-am dat seama că am cazut de prost,fraier,etc...
  •  
    • 28 mesaje
    15 Mai 2018, 14:34
    0 0
    Alin42 said:Am citit cu atenție toate comentariile,aproape am trecut și eu prin probleme de genul asta.Puterea decizională este in prima faza a ta și a iubitei tale,trebuie urgent mers la tribunal pentru orele de vizita a minorului.Sa tii minte un lucru..tata și mama nu poate fii înlocuit de nimeni,singele apa nu se face,timpul rezolva toate problemele.Si eu am luptat cu fostul la fosta.....și după ani și ani mi-am dat seama că am cazut de prost,fraier,etc...

     

    Dupa tribunal eu nu am de gand sa-i mai suport lui toate prostiile, a comentat ceva urat, l-am ars. Desi sunt constient cand va auzi de tribunal o sa inceapa cu amenintari, sper sa nu-l manance in cur sa faca vreo prostie . La ce te-ai referit ca ai fost prost, fraier etc
    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 15 Mai 2018, 14:40