Hepatita c generice

  •  
    • 2 mesaje
    2 Apr 2018, 18:27
    0 0
    Buna ziua,oameni dragi! Mama mea are hepatita c. A luat virusul de la stomatolog acum 20 de ani. A urmat tratamentul cu interferon care nu a avut niciun efect bun, doar efecte secundare destul de grave.. Acum eu i-am zis despre generice, ea nu este foarte convinsa ce sa faca, si sincera sa fiu si eu sunt cam speriata . Mama mea are si 4 diagnostice la inima si ma gandesc ca in loc sa o ajut, sa nu ii fac vreun rau... Are cardiopatie hipertensiva, Bloc de ramura drept, Insuficienta ventriculara stanga, Angor intricat. Problema este ca medicii ei i-au recomandat sa nu faca tratamentul...insa nu ne spun motivul. Am gasit o persoana care ne-ar putea procura tratamentul , ledvir, s-a tratat si matusa sotului meu cu acest tratament si este nedetectabila , insa eu as fi stat mai linistita daca un doctor ar fi monitorizat-o. V-ati intalnit cu o situatie asemanatoare? Ce sa fac? Ma gandeam sa caut ceva sa ii poata vindeca inimioara, insa mama spune ca nu exista nimic. Ca bolile sunt legate una de alta, fara pastilele de inima nu poate sta, iar acestea dauneaza ficatului. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Va rog..ajutati-ma cu un sfat. Orice.. Mentionez ca suntem din braila si poate stiti vreun doctor de la cardiologie care ar putea sa o monitorizeze. Multumesc anticipat.
    Acest mesaj a fost editat de către Madi03: 2 Apr 2018, 18:29
  •  
    • 10 mesaje
    13 Apr 2018, 15:13
    0 0
    https://millionpharma.ro/hepatitis-drugs.php
  •  
    • 2 mesaje
    20 Apr 2018, 10:54
    0 0
    Şi eu când citeam prospectele pentru preparate am văzut că sunt câteva contraindicaţii pentru oamenii cu insuficienţă cardiacă avansată. Părerea mea este că se  poate lua tratament doar in cazul aflării sub supraveghere. Nu vă întristaţi, puteţi să mai vorbiţi şi cu alţi medici ca să auziţi mai multe păreri.
    Acest mesaj a fost editat de către Andreaionica: 20 Apr 2018, 10:55
  •  
    • 7 mesaje
    4 Iul 2018, 23:22
    0 0
    Vand LediKast (ledipasvir 90 mg/sofosbuvir 400 mg) Tratament complet format din 3 flacoane a cate 28 pastile fiecare. Pret 2300 Lei. 0729647434