Disociata, sfaturi

  •  
    • 20 mesaje
    28 Feb 2018, 11:04
    0 0
    Buna evelor. De un timp bun va urmăresc si acum m-am decis sa va scriu. Sunt o fata scundă, am 1.61-1.62. Am ajuns vara trecută la o greutate de aproape 60 de kilograme. După sport si dieta, trucuri cu lămâi, alergat si exercitii am reusit sa dau jos o bună parte din ele, am ajuns la 47-48 mai exact. Acum fac exercitii in fiecare seara aproape, in doua săptămâni urmează să merg si la anumite activitati fitness si cand apare căldura o sa ma reapuc de alergat. Chestia e că am rămas blocată aici. Nu merge mai jos, greutatea mea ideală mereu a fost 45, ma simteam bine si nu mai aveam burtica pe care o am in momentul de față. Am început de ieri disociata, prima zi cu fructe si astazi sunt la legume. Imi puteti da anumite sfaturi? Atât din punct de vedere al dietei cat si al exercițiilor. Pupici
  •  
    • 2 mesaje
    1 Mar 2018, 12:36
    0 0
    Hei, since nu este vorba de a face trucuri si "acrobatii". In final totul de reduce la a aplica consecvent masurile sau planul, atat in ceea ce priveste nutritia si sport-ul. Mai mult, in timp si pe masura ce avansezi in dieta va trebui tot la 2-3 saptamani sa faci anumite ajustari - nutritional sa reduci putin caloriile iar sportiv, sa cresti putin activitatea. Acesta este explicatia simplista cum ar trebui sa abordezi procesul de reducere a grasimii. Eu l-am invatat pe piele proprie iar apoi cu un coach care m-a ajutat si invatat in final cum sa ma organizez, de exemplu: 
    https://www.alphabodies.ro/magazin/

    .
    Acest mesaj a fost editat de către Dinessa: 1 Mar 2018, 13:01
  •  
    • 20 mesaje
    16 Mar 2018, 19:04
    0 0
    Mulțumesc pentru raspuns. Planurile mele s-au cam dat peste cap, la fel si dieta. De asemenea, 2 luni sunt prinsă, am interzis la orice activitate fizica. M-am operat de hernie.

    Sincer, nu stiu ce sa fac. Astazi am mancat doar covrigu si biscuiți si prostii din cauza durerii nu am fost in state sa imi fac nimic...