Sarcină...sau nu tocmai?

  •  
    • 114 mesaje
    27 Feb 2018, 08:40
    0 0
    Buna Evelor... as vrea sa stiu daca vreuna din voi (care sunteti si mamici), v-ați confruntat cu asta.. Eu cred ca sunt însărcinată.. Adică, ne dorim foarte tare un copil si am avut contacte sexuale neprotejate in ultimele 3 săptămâni.. Ciclul menstrual este in intarziere, cu 5 zile, temperatura corpului imi e crescută, sânii moi, baloane, greață dimineata si totusi, testele de sarcina au iesit negative... :( vi s-a intamplat? oare am facut prea repede testul? sa mai aștept? caaat sa mai aștept? :)
  •  
    • 114 mesaje
    27 Feb 2018, 09:33
    0 0
    nimeni nimic?...
  •  
    • 735 mesaje
    27 Feb 2018, 19:27
    0 0
    Testul Surecheck, de ex, se face la 20 zile de la primul contact neprotejat.. Mai fa unul peste 3 zile si, chiar daca este negativ, cate unul pe saptamana, daca zici ca ai tot avut raporturi neprotejate. Eu asa procedez, dar nu-s eu aia prea experimentata. Si ia vitamine Elevit 1.Si daca tot intarzie menstruatia si testele, preferabil din prima urina de dimineata, sunt negative, mergi la medic. Poti avea vreun chist de ovar.

    Acest mesaj a fost editat de către matzoanca: 27 Feb 2018, 19:30
  •  
    • 2115 mesaje
    28 Feb 2018, 02:08
    0 0
    Xella94 said:Buna Evelor... as vrea sa stiu daca vreuna din voi (care sunteti si mamici), v-ați confruntat cu asta.. Eu cred ca sunt însărcinată.. Adică, ne dorim foarte tare un copil si am avut contacte sexuale neprotejate in ultimele 3 săptămâni.. Ciclul menstrual este in intarziere, cu 5 zile, temperatura corpului imi e crescută, sânii moi, baloane, greață dimineata si totusi, testele de sarcina au iesit negative... vi s-a intamplat? oare am facut prea repede testul? sa mai aștept? caaat sa mai aștept?

     Afla intai daca esti insarcinata si nu lua nicio pilula fara sfatul medicului, nu vrei sa pierzi o sarcina si banuiesc ca nici un copil "defect" nu-ti trebuie, nu?
    Ai grija, ca puiul ala de om il ai toata viata! 

  •  
    • 114 mesaje
    28 Feb 2018, 08:17
    0 0
    matzoanca said:Testul Surecheck, de ex, se face la 20 zile de la primul contact neprotejat.. Mai fa unul peste 3 zile si, chiar daca este negativ, cate unul pe saptamana, daca zici ca ai tot avut raporturi neprotejate. Eu asa procedez, dar nu-s eu aia prea experimentata. Si ia vitamine Elevit 1.Si daca tot intarzie menstruatia si testele, preferabil din prima urina de dimineata, sunt negative, mergi la medic. Poti avea vreun chist de ovar.

     

    Chist pe ovar, e exclus, am fost la medic in urma cu 2 luni si tot era in regula.
  •  
    • 114 mesaje
    28 Feb 2018, 08:19
    0 0
    white_storm2 said:
    Xella94 said:Buna Evelor... as vrea sa stiu daca vreuna din voi (care sunteti si mamici), v-ați confruntat cu asta.. Eu cred ca sunt însărcinată.. Adică, ne dorim foarte tare un copil si am avut contacte sexuale neprotejate in ultimele 3 săptămâni.. Ciclul menstrual este in intarziere, cu 5 zile, temperatura corpului imi e crescută, sânii moi, baloane, greață dimineata si totusi, testele de sarcina au iesit negative... vi s-a intamplat? oare am facut prea repede testul? sa mai aștept? caaat sa mai aștept?

     Afla intai daca esti insarcinata si nu lua nicio pilula fara sfatul medicului, nu vrei sa pierzi o sarcina si banuiesc ca nici un copil "defect" nu-ti trebuie, nu?
    Ai grija, ca puiul ala de om il ai toata viata! 

     

    Doamne ferește de asa ceva, nu iau nici No Spa, pentru durerea de cap, dapoi sa iau medicamente ca "asa am auzit".. astept cu nerăbdare să iasă testul pozitiv, sa nu mai merg nici la munca, pentru ca lucrez într-o spălătorie chimica si nici mediul de acolo nu ii e prielnic...