Am nevoie de un sfat.

  •  
    • 2 mesaje
    15 Feb 2018, 20:42
    0 0
    Am am relatie de doi ani,eu am 21 iar el are 24 de ani. E prima mea relatie ca sa zic asa .Il iubesc tare mult ,el ma invatat ce inseamna iubirea . Situatia e altfel,ne-am despartit de multe ori si tot am zis sa ne mai dam o sansa,ultima data ne-am despartit prin august vreau sa va spun si motivul,eu observasem ca s-a schimbat,era rece ,comunicam foarte putin iar intr-o seara am aflat ca defapt el are pe altcineva.Atunci am fost sigura ca s-a terminat,dar nu a fost asa,relatia aia a durat cateva saptamani,in acele saptamani am simtit ca mor,nu ma gandeam decat la el si imi faceam filme cum isi petrece timpul cu acea fata,nu mai gandeam logic,m-am pierdut si nu am stiut cum sa reactionez.Dupa o vreme am depasit momentul ,m-a ajutat mult locul de munca pentru ca mi-am dedicat tot timpul lui.Ne-am intalnit din intamplare intr-un Pub dupa o luna cam asa,am vorbit cateva zile foarte putin dupa mi-a cerut sa ne vedem,si-a cerut iertare ,mi-a spus ca nu poate sa iubeasca pe altcineva .L-am ierat si am uitat tot. Acum nu mai e la fel nu am incredere in el tocmai pentru ca am impresia ca tine legatura cu acea fata.Pentru ca e foarte activa printre postarile lui pe facebook.I-am spus de multe ori,daca el nu are de gand sa aiba o relatie serioasa cu mine sa ne despartim ,pentru ca eu am invatat mult din aceasta relatie,nu poti tine un om langa tine.El spune ca ma iubeste,că ma adoră si ca e mandru ca el e singurul barbat din viata mea,mi-a spus ca nu avem cum sa ne despartim ca el nu o sa mai gaseasca o fata pe care sa o iubeasca atat de mult,comportamentul lui spune altceva,e dubios,indecis ,promite lucruri si nu se tine de ele.Cand vede ca ma distantez de el,actioneaza.Ce parere aveti?
    Acest mesaj a fost editat de către AncaNNN: 15 Feb 2018, 21:00
  •  
    • 12208 mesaje
    15 Feb 2018, 23:51
    1 1
    Vezi-ti de viata , un om care inseala odata nu se mai face bine !

  •  
    • 19 mesaje
    17 Feb 2018, 22:08
    0 0
    omul vrea sa se mai distreze si el,daca vrei rel stabila ,asteapta sa se sature de pasarici straine si apoi o sa fie al tau !poti si tu sa te distrezi,nu -ti interzice nimeni,sa nu te trezesti mai tarziu cu ceva pofte de ceva strain,asa ca da cu biciul!
  •  
    • 1 mesaje
    19 Feb 2018, 07:46
    0 0
    Se spune indragosteste-te de caracter nu de el că persoana.
  •  
    • 366 mesaje
    19 Feb 2018, 08:12
    0 0
    RALU58 said:Se spune indragosteste-te de caracter nu de el că persoana.

     Ca  sa  "citesti"  caracterul  trebuie  sa  ai  timp  si  rabdare!

  •  
    • 1841 mesaje
    19 Feb 2018, 11:31
    2 0
    Ancuta, barbatii (sau baietii, ca la 24 de ani nu prea il pot numi barbat inca ) se poate foarte bine sa te iubeasca pana la cer, si, in acelasi timp, sa fie nepregatiti pentru o relatie foarte serioasa si sa aiba inca nevoie sa flirteze cu alte fete, sa cucereasca, sa zboare din floare in floare, sa isi exerseze masculinitatea. E perfect natural si normal. Din pacate nu poti sa te dedici total relaiei cu el in timp ce el nu este inca pregatit sa faca acelasi lucru, cel putin nu fara sa suferi. Asa ca nu l-as mai presa deloc, ci l-as pune la distanta si i-as tranti usa in nas. La varsta asta oricum ii place sa vaneze si cu cat esti mai diva cu atat il atati mai tare. Tragand de el sa fie serios, sa nu se mai joace (cu toata dreptatea de altfel) nu faci decat sa il plictisesti. In punctul asta as zice sa te joci si tu cu el, ca doar o viata ai si doar n-o sa te apuci sa ii fii nevasta deja de la varsta asta, tu de ce sa nu flirtezi si sa nu iti traiesti tineretea?