mai are rost sa mai sper la ea?

  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 17:02
    0 0
    salut 
    am intalnit o fata la munca de care imi place foarte mult dar are deja prieten , el lucreaza in alt oras de 6 luni si mai trebuie sa lucreze acolo inca un an dupa lucreaza definitiv acasa
    ea a inceput sa petreaca mai mult timp cu un coleg de vreo 4 luni am intrebat-o daca e ceva intre ei si ea a spus ca nu , sunt doar prieteni 
    M-a intrebat de ce ma intereseaza si i-am zis ca imi place de ea dar stiu ca are prieten , ea a zis ca nu prea se mai inteleg ca tot timpul o neglijeaza cand s-a mai dus la el se lua cu treaba in loc sa petreaca timpul cu ea de sarbatori nici nu a trecut pe la ea 
    Am inceput sa petrecem timpul impreuna tot imi mai trimitea poze cu ea si dupa 1 saptamana am fost la ea acasa ne am uitat la un film am stat imbratisati apoi i am facut un masaj erotic pot sa spun dar m-am oprit ca sa nu se ajunga mai departe . A fost ciudat ca si cat am fost la ea acasa vorbea prin mesaje cu colegul celalalt destul de mult cand am intrebat-o de ce petrec asa mult timp impreuna a zis ca sunt posesiv ca "daca prietenul ei e plecat ar trebui sa stea inchisa in casa un an ?"
    dupa ce am plecat de la ea imi da mesaj "pana unde vroiai sa ajungi " i-am zis ca in nici un caz la sex si am intrebat-o daca ea vroia si a zis ca nu 
    a doua zi a aflat ca am vorbit cu un coleg despre probleme pe care le are cu prietenul ei si s-a suparat a zis ca nu vrea sa mai continuam dar dupa 2 zile iar intra in vorba cu mine am intrebat-o daca vrea sa ne intalnim ca prieteni a zis ca nu ca s-ar putea ajunge la sex 
    i-am zis atunci sa pastram distanta ne salutam si cam atat dar acum regret nu stiu ce sa fac eu chiar vroiam o relatie serioasa cu ea nu pentru distractie 
    un prieten mi-a spus ca nu are rost ca daca o sa fiu impreuna ca ea nu e de incredere ca o sa imi faca si mie la fel cum i-a facut prietenului ei
  •  
    • 73 mesaje
    21 Ian 2018, 17:15
    0 0
    ti-a zis deja de doua ori ca nu vrea, la ce sa mai speri?
  •  
    • 77 mesaje
    21 Ian 2018, 18:46
    0 0
    Se pare ca este o tipa care se plictiseste usor ori ca baietii, barbatii din preajma ei nu o multumesc indeajuns, asa ca ar avea nevoie de mai multi. Daca te crezi in stare sa o satisfaci- nu ma refer (doar) sexual- poti incerca dar trebuie sa o cunosti mai bine, sa afli exact ce vrea de la viata. Posibil sa faca doar experimente , sa-si traiasca viata cum se spune...
  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 19:06
    0 0
    Microscop said:Se pare ca este o tipa care se plictiseste usor ori ca baietii, barbatii din preajma ei nu o multumesc indeajuns, asa ca ar avea nevoie de mai multi. Daca te crezi in stare sa o satisfaci- nu ma refer (doar) sexual- poti incerca dar trebuie sa o cunosti mai bine, sa afli exact ce vrea de la viata. Posibil sa faca doar experimente , sa-si traiasca viata cum se spune...

     o zic ca as putea sa o satisfac emotional adica ne-am simtit foarte bine impreuna doar ca acum dupa ce ne-am certat umbla cu colegul celalat mai mult 
    cand s-a certat cu prietenul ei ca nu a venit la ea de revelion a spus ca nu vrea sa mai puna suflet pentru nici un barbat ca vrea sa axeze mai mult pe ea pe hobbiurile ei a zis ca vrea sa mearga neaparat la sala sa nu o ia razna 
    i-am zis sa incercam macar sa vedem daca ne simtim bine daca nu asta e mergem mai departe dar  nu a vrut
    are 20 de ani nu stiu poate nu e destul matura inca poate nu stie nici ea ce vrea
    pacat 

    acuma ma si gandesc ca daca e sa incepem o relatie ar putea sa ma insele si pe mine la fel de usor cum l-a inselat pe prietenul ei
    Acest mesaj a fost editat de către justme1990: 21 Ian 2018, 19:10
  •  
    • 77 mesaje
    21 Ian 2018, 19:13
    0 0
    justme1990 said:
    Microscop said:Se pare ca este o tipa care se plictiseste usor ori ca baietii, barbatii din preajma ei nu o multumesc indeajuns, asa ca ar avea nevoie de mai multi. Daca te crezi in stare sa o satisfaci- nu ma refer (doar) sexual- poti incerca dar trebuie sa o cunosti mai bine, sa afli exact ce vrea de la viata. Posibil sa faca doar experimente , sa-si traiasca viata cum se spune...

     o zic ca as putea sa o satisfac emotional adica ne-am simtit foarte bine impreuna doar ca acum dupa ce ne-am certat umbla cu colegul celalat mai mult 
    cand s-a certat cu prietenul ei ca nu a venit la ea de revelion a spus ca nu vrea sa mai puna suflet pentru nici un barbat ca vrea sa axeze mai mult pe ea pe hobbiurile ei a zis ca vrea sa mearga neaparat la sala sa nu o ia razna 
    i-am zis sa incercam macar sa vedem daca ne simtim bine daca nu asta e mergem mai departe dar  nu a vrut
    are 20 de ani nu stiu poate nu e destul matura inca poate nu stie nici ea ce vrea
    pacat 

     

    De la mine se vede ca il prefera pe celalalt coleg. Posibil sa va fi pus pe amandoi in balanta si a invins el in mintea ori in sufletul ei. Din motive pe care doar ea le stie. Nu-i rau ca va simtiti bine......dar nu e destul in viata in doi. Este nevoie de compatibilitate caracteriala, de proiecte de viata comune, este nevoie de multe. Tie exact ce iti place la ea? 

  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 19:43
    0 0
    Microscop said:
    justme1990 said:
    Microscop said:Se pare ca este o tipa care se plictiseste usor ori ca baietii, barbatii din preajma ei nu o multumesc indeajuns, asa ca ar avea nevoie de mai multi. Daca te crezi in stare sa o satisfaci- nu ma refer (doar) sexual- poti incerca dar trebuie sa o cunosti mai bine, sa afli exact ce vrea de la viata. Posibil sa faca doar experimente , sa-si traiasca viata cum se spune...

     o zic ca as putea sa o satisfac emotional adica ne-am simtit foarte bine impreuna doar ca acum dupa ce ne-am certat umbla cu colegul celalat mai mult 
    cand s-a certat cu prietenul ei ca nu a venit la ea de revelion a spus ca nu vrea sa mai puna suflet pentru nici un barbat ca vrea sa axeze mai mult pe ea pe hobbiurile ei a zis ca vrea sa mearga neaparat la sala sa nu o ia razna 
    i-am zis sa incercam macar sa vedem daca ne simtim bine daca nu asta e mergem mai departe dar  nu a vrut
    are 20 de ani nu stiu poate nu e destul matura inca poate nu stie nici ea ce vrea
    pacat 

     

    De la mine se vede ca il prefera pe celalalt coleg. Posibil sa va fi pus pe amandoi in balanta si a invins el in mintea ori in sufletul ei. Din motive pe care doar ea le stie. Nu-i rau ca va simtiti bine......dar nu e destul in viata in doi. Este nevoie de compatibilitate caracteriala, de proiecte de viata comune, este nevoie de multe. Tie exact ce iti place la ea? 

     sincer nu pot sa explic daca ar fi sa ii fac o descriere nu as sti ce sa zic
    dar e de ajuns sa o vad si parca deja imi face ziua mai buna ma umplu de energie pozitiva 
    imi place la nebunie sa o vad ca zambeste 
    nu am crezut ca o sa intalnesc o fata care sa ma faca sa simt ceva asa dintr-o data
    Nu inteleg o chestie cu colegu celalalt vorbea cu vreo 4 luni inaintea mea si ieseau sa manance impreuna au mai mers la cumparaturi daca il place pe el asa de mult de ce a mai incercat si cu mine ceva?
    cand am intrebat-o a zis ca el nu e genul ei ii place ca prieten si atat
    si de ce nu il paraseste pe prietenul ei ?


    Acest mesaj a fost editat de către justme1990: 21 Ian 2018, 19:44
  •  
    • 73 mesaje
    21 Ian 2018, 19:50
    0 0
    ma bucur ca ai dat mai multe detalii. In cazul asta poti sa incerci, poate iese ceva. Daca zici ca n-a ajuns la chestii mai intime cu celalalt coleg, dar cu tine da, inseamna ca e ceva acolo.
  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 19:58
    0 0
    Astriki said:ma bucur ca ai dat mai multe detalii. In cazul asta poti sa incerci, poate iese ceva. Daca zici ca n-a ajuns la chestii mai intime cu celalalt coleg, dar cu tine da, inseamna ca e ceva acolo.

     dar avand in vedere faptul ca am mai intrebat-o de 2 ori si a refuzat nu ar trebui sa ii ofer spatiu si sa o astept pe ea sa ia initiativa?
    poate ea totusi vrea sa il astepe pe prietenul ei ca nu s-a despartit de el inca cel putin asa zice ea



  •  
    • 77 mesaje
    21 Ian 2018, 19:59
    0 0
    De ce sa-l paraseasca pe prieten, daca zice ca sunt prieteni si ca se simt bine impreuna ? Tu ai parasi o femeie prietena? Daca alta s-ar anunta interesata de tine altfel? Nu cred. Nu e normal sa astepti de la ea sa -l lase pe coleg pentru tine. Posibil sa nu simta nicio atractie pentru tine, placerea pe care o ai tu cand o vezi sa nu fie si reciproca. Sau poate ca nu a inchis definitiv povestea cu cel de la distanta si nu i se pare corect sa inceapa o alta, cu tine de exemplu.
  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 19:59
    0 0
    justme1990 said:
    Astriki said:ma bucur ca ai dat mai multe detalii. In cazul asta poti sa incerci, poate iese ceva. Daca zici ca n-a ajuns la chestii mai intime cu celalalt coleg, dar cu tine da, inseamna ca e ceva acolo.

     dar avand in vedere faptul ca am mai intrebat-o de 2 ori si a refuzat nu ar trebui sa ii ofer spatiu si sa o astept pe ea sa ia initiativa?
    poate ea totusi vrea sa il astepe pe prietenul ei ca nu s-a despartit de el inca cel putin asa zice ea
    s-a suparat tare cand a aflat ca am vorbit cu un coleg despre problemele pe are le are cu prietenul ei a zis ca daca era sa fie ceva trebuia sa ramana numai intre noi


     

  •  
    • 77 mesaje
    21 Ian 2018, 20:03
    1 0
    Recitind textul tau, doua chestii nu mi-au placut profund. Prima e masajul erotic. Nu mi se pare potrivit sa arzi etape si sa te arunci direct la gesturi erotice. O femeie trebuie cucerita mai intai cu mintea, cu inima si mai tarziu cu corpul. Si chestia doi care e foarte, foarte urata: ca ai vorbit cu alt coleg despre ea si problemele ei in alta relatie. Asa ceva un barbat adevarat nu face niciodata! Nu va avea incredere in tine si a avut dreptate sa se supere. Ai cel putin o bila neagra de la ea, cred.
    Acest mesaj a fost editat de către Microscop: 21 Ian 2018, 20:05
  •  
    • 73 mesaje
    21 Ian 2018, 20:04
    0 0
    justme1990 said:
    justme1990 said:
    Astriki said:ma bucur ca ai dat mai multe detalii. In cazul asta poti sa incerci, poate iese ceva. Daca zici ca n-a ajuns la chestii mai intime cu celalalt coleg, dar cu tine da, inseamna ca e ceva acolo.

     dar avand in vedere faptul ca am mai intrebat-o de 2 ori si a refuzat nu ar trebui sa ii ofer spatiu si sa o astept pe ea sa ia initiativa?
    poate ea totusi vrea sa il astepe pe prietenul ei ca nu s-a despartit de el inca cel putin asa zice ea
    s-a suparat tare cand a aflat ca am vorbit cu un coleg despre problemele pe are le are cu prietenul ei a zis ca daca era sa fie ceva trebuia sa ramana numai intre noi


     

     eh, la 20 de ani, nu prea spun fetele exact ce vor, sau chiar nu stiu ce vor. Incearca usor, descopera.


    Acest mesaj a fost editat de către Astriki: 21 Ian 2018, 20:05
  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 20:04
    0 0
    Microscop said:De ce sa-l paraseasca pe prieten, daca zice ca sunt prieteni si ca se simt bine impreuna ? Tu ai parasi o femeie prietena? Daca alta s-ar anunta interesata de tine altfel? Nu cred. Nu e normal sa astepti de la ea sa -l lase pe coleg pentru tine. Posibil sa nu simta nicio atractie pentru tine, placerea pe care o ai tu cand o vezi sa nu fie si reciproca. Sau poate ca nu a inchis definitiv povestea cu cel de la distanta si nu i se pare corect sa inceapa o alta, cu tine de exemplu.

     nu m-am referit sa il paraseasca pe prietenul-colegul ci pe iubitul ei
    pai la asta m-am gandit si eu cred ca vrea sa ramana cu prietenul ei de asta nici nu mai vrea sa ne mai intalnim ca intre noi poate fi ceva serios
    atractie fata de mine are ca altfel nu mai zicea ca daca ne mai intalnim se ajunge la sex putea sa zica un simplu nu si asta era

  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 20:06
    0 0
    Microscop said:Recitind textul tau, doua chestii nu mi-au placut profund. Prima e masajul erotic. Nu mi se pare potrivit sa arzi etape si sa te arunci direct la gesturi erotice. O femeie trebuie cucerita mai intai cu mintea, cu inima si mai tarziu cu corpul. Si chestia doi care e foarte, foarte urata: ca ai vorbit cu alt coleg despre ea si problemele ei in alta relatie. Asa ceva un barbat adevarat nu face niciodata! Nu va avea incredere in tine si a avut dreptate sa se supere. Ai cel putin o bila neagra de la ea, cred.

     da la faza cu vorbitul intradevar am gresit foarte tare trebuia sa ii respect intimitate
    dar masajul ea l-a vrut am intrebat-o daca sa ma opresc si a zis "daca vezi ca eu nu zic nimic dc ma intrebi? "

  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 20:08
    0 0
    justme1990 said:
    Microscop said:Recitind textul tau, doua chestii nu mi-au placut profund. Prima e masajul erotic. Nu mi se pare potrivit sa arzi etape si sa te arunci direct la gesturi erotice. O femeie trebuie cucerita mai intai cu mintea, cu inima si mai tarziu cu corpul. Si chestia doi care e foarte, foarte urata: ca ai vorbit cu alt coleg despre ea si problemele ei in alta relatie. Asa ceva un barbat adevarat nu face niciodata! Nu va avea incredere in tine si a avut dreptate sa se supere. Ai cel putin o bila neagra de la ea, cred.

     da la faza cu vorbitul intradevar am gresit foarte tare trebuia sa ii respect intimitate dar a zis ca trecea peste nu e asta motivul pentru care nu vrea sa ne mai intalnim
    dar masajul ea l-a vrut am intrebat-o daca sa ma opresc si a zis "daca vezi ca eu nu zic nimic dc ma intrebi? " 

     

  •  
    • 77 mesaje
    21 Ian 2018, 20:11
    0 0
    Nu poti sti ce o leaga de prietenul de la distanta si daca il va parasi ori ba. Decizia ii apartine strict ei, e problema ei nu a ta. A fost destul de cinstita ca te-a oprit si ca s-a distantat de tine. Ar fi putut face un pic de sex si cam atat cu tine. Pe celalalt coleg il tine ca prieten si posibil sa aiba incredere in el, posibil chiar ca relatia sa evolueze in timp. Este foarte importanta prietenia intr-o relatie de iubire. Importanta iarasi este increderea.
  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 20:15
    0 0
    Microscop said:Nu poti sti ce o leaga de prietenul de la distanta si daca il va parasi ori ba. Decizia ii apartine strict ei, e problema ei nu a ta. A fost destul de cinstita ca te-a oprit si ca s-a distantat de tine. Ar fi putut face un pic de sex si cam atat cu tine. Pe celalalt coleg il tine ca prieten si posibil sa aiba incredere in el, posibil chiar ca relatia sa evolueze in timp. Este foarte importanta prietenia intr-o relatie de iubire. Importanta iarasi este increderea.

     ai inteles gresit
    masajul eu l-am oprit si tot eu am zis sa pastram distanta
    ca am zis ca poate e mai bine asa avand in vedere ca are prieten
    dar acum regret acuma cine stie colegul celalalt are toate sansele 
    el e genul care bea ii plac cluburile jocurile de noroc ii si genul care inseala daca are ocazia
    stie si ea de asta a si zis ca nu ii genul ei dar totusi poate o convinge sa se poate schimba


    Acest mesaj a fost editat de către justme1990: 21 Ian 2018, 20:20
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Ian 2018, 20:28
    0 0
    justme1990 said:
    justme1990 said:nu ar trebui sa ii ofer spatiu ...................................?



     

     

    Poti sa te multi in Islanda.

  •  
    • 44 mesaje
    21 Ian 2018, 20:29
    0 0
    igivansenior said:
    justme1990 said:
    justme1990 said:nu ar trebui sa ii ofer spatiu ...................................?


     

     

    Poti sa te multi in Islanda.

     ar fi o idee dar nu imi place temperatura de acolo

  •  
    • 77 mesaje
    21 Ian 2018, 20:32
    0 0
    Masajul l-ai oprit tu , ok, dar cine l-a inceput si de ce? De ce incepeti relatiile cu un comportament erotic? Nu aveti despre ce vorbi? Exista atatea moduri de petrecut timpul impreuna. Cinema, Teatru, Muzeu, plimbari in parcuri, discutii despre carti etc etc. Imbratisarile si masajele erotice sunt bune si placute cand deja exista o baza, confidenta, incredere, dorinta reciproca de o relatie. Dar intre voi asa ceva nu exista sau exista doar din partea ta. Mie imi pare rau dar cred ca ai pasit cu stangul in povestea asta. Merita sa astepti un pic, sa o abordezi altfel si,mai ales, sa o cunosti mai bine. Nu se merge departe fara cunoastere.