Probleme în dragoste

  •  
    • 141 mesaje
    9 Ian 2018, 20:21
    0 0
    Cum pot trece peste dragostea pe care i-o port unui fost profesor din facultate? În facultate nu am avut propriu-zis o relație, lucrurile s-au întâmplat după ce ne-am reîntâlnit. E diferența de 23 de ani între noi și a fost primul bărbat din viata mea. Nu știu ce sa fac... Simt ca îl iubesc nebunește, dar el are familie și copii. Conștientizează ca îl iubesc și cauta sa se retragă. Iar eu nu știu cum as putea sa rezolv situația. Între noi a fost o relație frumoasa, în care mi-a dat de înțeles ca tine la mine mult...Mai nou ma cam evita si cauta sa ma indemne sa îmi vad de viata mea. Povestea a durat cam 10 ani...
    Acest mesaj a fost editat de către Nicoleta08888: 9 Ian 2018, 20:22
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Ian 2018, 20:45
    0 0
    Nicoleta08888 said:. Conștientizează ca îl iubesc

     

    De fapt constientizeaza ca esti o gasculita usoara.

  •  
    • 141 mesaje
    9 Ian 2018, 20:53
    0 0
    igivansenior said:
    Nicoleta08888 said:. Conștientizează ca îl iubesc

     

    De fapt constientizeaza ca esti o gasculita usoara.

     

    Nu sunt genul de fata sa ii cedez oricui...
  •  
    • 77 mesaje
    9 Ian 2018, 20:56
    0 0
    Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Ian 2018, 20:58
    0 0
    Nicoleta08888 said:
    igivansenior said:
    Nicoleta08888 said:. Conștientizează ca îl iubesc

     

    De fapt constientizeaza ca esti o gasculita usoara.

     

    Nu sunt genul de fata sa ii cedez oricui...

     

    Doar barbatilor csatoriti.

  •  
    • 141 mesaje
    9 Ian 2018, 21:03
    0 0
    Microscop said:Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.

     

    Da, poate ca ar trebui sa înțeleg ca nu ma iubește.
  •  
    • 141 mesaje
    9 Ian 2018, 21:12
    0 0
    igivansenior said:
    Nicoleta08888 said:
    igivansenior said:
    Nicoleta08888 said:. Conștientizează ca îl iubesc

     

    De fapt constientizeaza ca esti o gasculita usoara.

     

    Nu sunt genul de fata sa ii cedez oricui...

     

    Doar barbatilor csatoriti.

     

    Doar lui.
  •  
    • 77 mesaje
    9 Ian 2018, 21:18
    0 0
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.

     

    Da, poate ca ar trebui sa înțeleg ca nu ma iubește.

     
    Nu cred ca e lipsa de iubire ci dimpotriva. Plus respect, plus intelepciune. Nu-ti va putea oferi ce-ti doresti, casatorie si copii, iar anii trec. Tu esti tanara si nerealizata din punctul de vedere al vietii personale. El in varsta si realizat. Are sotie, are copii, are amanta- are tot. Este de admirat totusi ca se gandeste ca ai dreptul la viata. Imi dau seama ca e greu pentru tine dar...

  •  
    • 141 mesaje
    10 Ian 2018, 00:25
    0 0
    Microscop said:
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.

     

    Da, poate ca ar trebui sa înțeleg ca nu ma iubește.

     
    Nu cred ca e lipsa de iubire ci dimpotriva. Plus respect, plus intelepciune. Nu-ti va putea oferi ce-ti doresti, casatorie si copii, iar anii trec. Tu esti tanara si nerealizata din punctul de vedere al vietii personale. El in varsta si realizat. Are sotie, are copii, are amanta- are tot. Este de admirat totusi ca se gandeste ca ai dreptul la viata. Imi dau seama ca e greu pentru tine dar...

     

    Mi-a zis ca sunt tânără și ca merit pe cineva potrivit vârstei mele, ca nu trebuie sa rămân singura. A făcut pentru mine mai multe lucruri, și-a arătat afecțiunea. Problema e ca sufăr foarte mult și ca îl iubesc cum nu am iubit pe nimeni. Într-o forma mai voalate, cauta sa ma facă sa îmi găsesc pe altcineva. Ma întreabă de ce îl plac, când ar trebui sa găsesc oameni potriviți vârstei mele. Problema e ca eu nu ma pot atașa sufletește de nimeni altcineva.
  •  
    • 366 mesaje
    10 Ian 2018, 07:55
    0 0
    Nicoleta08888 said:
    igivansenior said:
    Nicoleta08888 said:
    igivansenior said:
    Nicoleta08888 said:. Conștientizează ca îl iubesc

     

    De fapt constientizeaza ca esti o gasculita usoara.

     

    Nu sunt genul de fata sa ii cedez oricui...

     

    Doar barbatilor csatoriti.

     

    Doar lui.

     Prima data e mai greu!

  •  
    • 366 mesaje
    10 Ian 2018, 08:00
    1 0
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.

     

    Da, poate ca ar trebui sa înțeleg ca nu ma iubește.

     
    Nu cred ca e lipsa de iubire ci dimpotriva. Plus respect, plus intelepciune. Nu-ti va putea oferi ce-ti doresti, casatorie si copii, iar anii trec. Tu esti tanara si nerealizata din punctul de vedere al vietii personale. El in varsta si realizat. Are sotie, are copii, are amanta- are tot. Este de admirat totusi ca se gandeste ca ai dreptul la viata. Imi dau seama ca e greu pentru tine dar...

     

    Mi-a zis ca sunt tânără și ca merit pe cineva potrivit vârstei mele, ca nu trebuie sa rămân singura. A făcut pentru mine mai multe lucruri, și-a arătat afecțiunea. Problema e ca sufăr foarte mult și ca îl iubesc cum nu am iubit pe nimeni. Într-o forma mai voalate, cauta sa ma facă sa îmi găsesc pe altcineva. Ma întreabă de ce îl plac, când ar trebui sa găsesc oameni potriviți vârstei mele. Problema e ca eu nu ma pot atașa sufletește de nimeni altcineva.

     10 ani sunt foarte multi iar faptul ca te ai complacut atata timp in situatia asta nu este ok .

    Nici faptul ca a profitat de tine atatia ani nu este chiar de apreciat , desi tu dai de inteles altceva!

    In final , ni stiu cum reusiti sa intrati in relatii de a dreptul toxice , din toate punctele de vedere , de parca n ar fi p .....destula!

  •  
    • 366 mesaje
    10 Ian 2018, 08:10
    0 0
    Microscop said:
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.

     

    Da, poate ca ar trebui sa înțeleg ca nu ma iubește.

     
    Nu cred ca e lipsa de iubire ci dimpotriva. Plus respect, plus intelepciune. Nu-ti va putea oferi ce-ti doresti, casatorie si copii, iar anii trec. Tu esti tanara si nerealizata din punctul de vedere al vietii personale. El in varsta si realizat. Are sotie, are copii, are amanta- are tot. Este de admirat totusi ca se gandeste ca ai dreptul la viata. Imi dau seama ca e greu pentru tine dar...

     

      Am  mari  dubii  ca  atunci  cand  ai  obligatii  si  o  f  .......pe  una  10  ani , stricandu  i  tineretea , dai  dovada  de  respect  si iubiree!            

      Daca  era  o  luna  , 2  ,  3  un  an , hai  ca  mai  intelegeam  dar  sunt  10  ani  in  care  ti  a  placut  sa  f  ....o  fata  nevinovata  si  naiva.

      Este  chiar  marsavie  si  ticalosie!                                                                      

  •  
    • 141 mesaje
    10 Ian 2018, 09:33
    0 0
    Noi nu ne întâlneam foarte des, ca suntem în orașe diferite, dar vorbeam. Totul a început ca o aventura, dar eu m-am îndrăgostit. Ideea e ca el s-a purtat foarte frumos cu mine, dar acum da semne ca trebuie sa se retragă. Nu știu dacă ma iubește sau dacă m-a iubit cu adevărat vreodată.
  •  
    • 141 mesaje
    10 Ian 2018, 09:36
    0 0
    omulcumartoaga said:
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:
    Nicoleta08888 said:
    Microscop said:Nu poate fi usor dar daca te evita si te indeamna sa-ti vezi de viata...ai deja raspunsul.

     

    Da, poate ca ar trebui sa înțeleg ca nu ma iubește.

     
    Nu cred ca e lipsa de iubire ci dimpotriva. Plus respect, plus intelepciune. Nu-ti va putea oferi ce-ti doresti, casatorie si copii, iar anii trec. Tu esti tanara si nerealizata din punctul de vedere al vietii personale. El in varsta si realizat. Are sotie, are copii, are amanta- are tot. Este de admirat totusi ca se gandeste ca ai dreptul la viata. Imi dau seama ca e greu pentru tine dar...

     

    Mi-a zis ca sunt tânără și ca merit pe cineva potrivit vârstei mele, ca nu trebuie sa rămân singura. A făcut pentru mine mai multe lucruri, și-a arătat afecțiunea. Problema e ca sufăr foarte mult și ca îl iubesc cum nu am iubit pe nimeni. Într-o forma mai voalate, cauta sa ma facă sa îmi găsesc pe altcineva. Ma întreabă de ce îl plac, când ar trebui sa găsesc oameni potriviți vârstei mele. Problema e ca eu nu ma pot atașa sufletește de nimeni altcineva.

     10 ani sunt foarte multi iar faptul ca te ai complacut atata timp in situatia asta nu este ok .

    Nici faptul ca a profitat de tine atatia ani nu este chiar de apreciat , desi tu dai de inteles altceva!

    In final , ni stiu cum reusiti sa intrati in relatii de a dreptul toxice , din toate punctele de vedere , de parca n ar fi p .....destula!

     

    Pur și simplu s-a întâmplat...
  •  
    • 366 mesaje
    10 Ian 2018, 09:37
    0 0
    Nicoleta08888 said:Noi nu ne întâlneam foarte des, ca suntem în orașe diferite, dar vorbeam. Totul a început ca o aventura, dar eu m-am îndrăgostit. Ideea e ca el s-a purtat foarte frumos cu mine, dar acum da semne ca trebuie sa se retragă. Nu știu dacă ma iubește sau dacă m-a iubit cu adevărat vreodată.

       Este  clar  ca  nu  te  a  iubit , iubirea  implica  un  altfel  de  comportament  si  nu  un  mod  duplicitar  de  a  trai!

  •  
    • 141 mesaje
    10 Ian 2018, 09:59
    0 0
    omulcumartoaga said:
    Nicoleta08888 said:Noi nu ne întâlneam foarte des, ca suntem în orașe diferite, dar vorbeam. Totul a început ca o aventura, dar eu m-am îndrăgostit. Ideea e ca el s-a purtat foarte frumos cu mine, dar acum da semne ca trebuie sa se retragă. Nu știu dacă ma iubește sau dacă m-a iubit cu adevărat vreodată.

       Este  clar  ca  nu  te  a  iubit , iubirea  implica  un  altfel  de  comportament  si  nu  un  mod  duplicitar  de  a  trai!

     

    Problema e ca nu ma pot îndrăgosti de nimeni și mi-e gandul numai la el. Asta ma distruge. Poate ca și-a dorit doar o aventura, și când a văzut ca ma implic sentimental, și-a dat seama de consecințe. Ma gândesc ca e cerebral și ca se gândește cumva la viitorul meu. Dar dacă ma iubea, ar mai fi reușit sa fie distant?
  •  
    • 141 mesaje
    10 Ian 2018, 10:02
    0 0
    Nicoleta08888 said:
    omulcumartoaga said:
    Nicoleta08888 said:Noi nu ne întâlneam foarte des, ca suntem în orașe diferite, dar vorbeam. Totul a început ca o aventura, dar eu m-am îndrăgostit. Ideea e ca el s-a purtat foarte frumos cu mine, dar acum da semne ca trebuie sa se retragă. Nu știu dacă ma iubește sau dacă m-a iubit cu adevărat vreodată.

       Este  clar  ca  nu  te  a  iubit , iubirea  implica  un  altfel  de  comportament  si  nu  un  mod  duplicitar  de  a  trai!

     

    Problema e ca nu ma pot îndrăgosti de nimeni și mi-e gandul numai la el. Asta ma distruge. Poate ca și-a dorit doar o aventura, și când a văzut ca ma implic sentimental, și-a dat seama de consecințe. Ma gândesc ca e cerebral și ca se gândește cumva la viitorul meu. Dar dacă ma iubea, ar mai fi reușit sa fie distant?

     

    Plus de asta, primele relații intime le-am avut cu el. Oare nu s-a gândit ca ma voi atașa de el?
  •  
    • 77 mesaje
    10 Ian 2018, 10:25
    0 0
    Nicoleta, buricul pamantului nu esti tu, scrii ca si cum ai fi persoana cea mai importanta. Iubire, neiubire ce-o fi fost , acest om este casatorit si are copii. Stii ce inseamna sa fii casatorit si sa ai copii? La sotia lui si la mama copiilor te gandesti? Te pui in locul ei? Si chiar in locul lui...nu-i chiar usor sa traiesti cu doua femei in acelasi timp, sa minti, sa ascunzi etc Daca-l iubesti cu adevarat il lasi in pace si nu-i ceri sa -si insele sotia cu tine. Iti va fi greu o vreme , nicio suferinta din dragoste nu este eterna. Este IMORAL sa traiesti cu un barbat insurat, asta trebuia sa stii de la inceput. Faptul ca nu te poti atasa de un barbat de varsta ta poate insemna o problema . Nu cumva ai nevoie de un tata de fapt?
  •  
    • 141 mesaje
    10 Ian 2018, 10:28
    0 0
    Microscop said:Nicoleta, buricul pamantului nu esti tu, scrii ca si cum ai fi persoana cea mai importanta. Iubire, neiubire ce-o fi fost , acest om este casatorit si are copii. Stii ce inseamna sa fii casatorit si sa ai copii? La sotia lui si la mama copiilor te gandesti? Te pui in locul ei? Si chiar in locul lui...nu-i chiar usor sa traiesti cu doua femei in acelasi timp, sa minti, sa ascunzi etc Daca-l iubesti cu adevarat il lasi in pace si nu-i ceri sa -si insele sotia cu tine. Iti va fi greu o vreme , nicio suferinta din dragoste nu este eterna. Este IMORAL sa traiesti cu un barbat insurat, asta trebuia sa stii de la inceput. Faptul ca nu te poti atasa de un barbat de varsta ta poate insemna o problema . Nu cumva ai nevoie de un tata de fapt?

     

    Adevărul e ca nu m-am gândit prea mult la familia lui. Am fost egoista. L-am vrut doar pentru mine. Dar și el a greșit. Eu nu eram angajata în nicio relație, nu aveam obligații, dar el avea. Dacă își iubea soția, de ce a început o aventura cu mine?
  •  
    • 1890 mesaje
    10 Ian 2018, 12:29
    0 0
    Nicoleta08888 said:

     

    Adevărul e ca nu m-am gândit prea mult la familia lui. Am fost egoista. L-am vrut doar pentru mine. Dar și el a greșit. Eu nu eram angajata în nicio relație, nu aveam obligații, dar el avea. Dacă își iubea soția, de ce a început o aventura cu mine?

     De bleaga ce-ai fost! Bineinteles ca a vrut sa-si mai condimenteze casnicia. Isi iubeste sotia, copiii, dovada ca nici nu a divortat ca sa fie cu tine. Pe ea a luat-o de sotie si pe tine de picioare. Asta e! Daca nu te-ai gandit la aspectul asta (ca e casatorit si ca are copii), acum plateste! Si sa mai stii o chestie: daca nu te protejezi tu, nimeni in lume nu te va proteja decat parintii!