inca o relatie esuata...gelozie, posesivitate..eu

  •  
    • 366 mesaje
    9 Ian 2018, 14:30
    0 0
    Blue29 said:Aseara ne-am certat pana la ora 2 dimineata...cica mi-a dat dedline..ori termin cu gelozia ori ne despartim..cred ca e o lupta cu mine insami..cred ca am demoni uneori

     

      Io  cred  ca  nu  te  .......cum  trebuie!

  •  
    • 143 mesaje
    9 Ian 2018, 18:37
    0 0
    Culmea e ca asta e cel mai forte punct a lui...mda
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Ian 2018, 20:46
    0 0
    Blue29 said:Culmea e ca asta e cel mai forte punct a lui...mda

     

    Deci asta te tine legata.

  •  
    • 366 mesaje
    11 Ian 2018, 10:23
    0 0
    amizade said:Tu ai ajuns ca femeile alea care se plang de ceva si au nevoie de cineva sa le asculte si atat. Oricat am da noi sfaturi despre cum am face noi si oricat de anormal ti se pare tie ce se intampla intre voi, tu nu vrei sa te desparti, vrei doar sa te vaiti.
    Eu zic ca esti dependenta emotional de el, nu stiu cum au fost celelalte relatii ale tale dar cred ca tu te poti salva singura din situatie, cu ajutorul unui psiholog. Nu e normal sa suferi intr-o relatie in halul asta si sa nu te poti desprinde de partener.

       Din  ce  citesc  pe  aici , aflu  cu  surprindere  si  fara  a  putea  intelege , cum  femei  care  au  fost  intr  o  relatie  toxica , care  le  a  adus  suferinta  si  umilinta , , fie  ca  nu  se  pot  desprinde  definitiv  de  aceasta , fie  , ulterior , esueaza  intr  o  alta  relatie  care  are  cam  aceleasi  coordonate!

        Ma  gandesc  ca  masochismul  e  dominant  in  cazul  acestora!