Capricorn-Balanța

  •  
    • 1 mesaje
    10 Dec 2017, 23:55
    0 0
    Va salut! Citind multe articole și postări legate de acest subiect, m-am gândit sa deschid și eu unul. M-ar interesa o părere vizavi de situația pe care o voi prezenta ( criticile nu își au rostul) : sunt capricorn,iar soțul meu este balanța . Ma regăsesc in descrierile zodiei mele precum îl regăsesc și pe el in ale lui. Menționez ca nu îmi “ghidez viața” după horoscop, am făcut o remarca . Relația noastră este foarte dificila,la început nu am fost eu cea dedicată 100% relației,recent s-au schimbat rolurile .. ideea e ca am obosit sa tot las de la mine,avem și un copil împreuna, avem o relație perfecta dar o ținem in “schimbatul rolurilor” Ba sunt eu cea înnebunită după el ,Ba e el când ma satur eu.Ne comportam de parca suntem prefecți,armonie,dar iubirea afecțiunea e după cum v-am zis cu rândul și am obosit .. îmi doresc o persoana iubitoare in mod constant.. nu când vede ca ma răcesc sa o facă .E tensiune între noi,incerc sa vorbesc cu el dar nu reușesc sa îl fac și pe el sa recunoască ca avem o problema. Viața noastră intimă a fost extrema la început ,open Mind sa zic așa , după ce a aparut copilul totul a rămas un vis frumos și acum suntem ca bunica și bunicul foarte rar ne apropiem și merge doar pe tradițional . Nu se poate pune problema ca ar fi altcineva in viața lui întrucât muncește de acasă și nu iese fără mine am acces la telefonul lui deci nu se ascunde. In trecut a avut o aventura de care am aflat dar nu am zis nimic sa văd unde se va ajunge și el a pus punct din iubirea ce mi-o poarta lucrurile astea eu le știu de la prietenul lui cel mai bun care mi-a arătat discutii între ei . Nu este un lucru de iertat știu ,dar si eu am avut o aventura la începutul relației mele cu el cu fostul meu și el a aflat și totuși m-a iertat lucru ce m-a făcut sa îl iert și eu la rândul meu deși el nu a aflat ca știu. Am obosit sa fiu ce vrea el,sa ii fac pe plac și totuși sa nu ii placa suficient și chiar am nevoie de o părere sinceră ...e un subiect pe care nu îl pot aborda in familie Menționez ca suntem familie mare cu tradiție și nu prea se accepta divorțurile in rândurile noastre chiar nu știu cum sa o dau fie sa se schimbe fie sa pot divorța dar fără sa par eu aia reaua .
  •  
    • 44 mesaje
    6 Nov 2018, 14:40
    0 0
    Eu tot capricorn sunt. Am avut aceleasi probleme de afectiune cu portia sa le zic asa, dar cu un barbat din zodia Pesti. In cazul meu aceste probleme nu au putut fi rezolvate, dar ar fi putut fi rezolvate cu mai multa rabdare si cu multa comunicare. Intra pe zodiacool.ro si fac un test de compatibilitate personalizata, poate te ajuta sa va descoperiti unul altuia caracterul mai in detaliu si sa gasiti o rezolvare.
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiacooplu