Vesnic in cautarea sufletului pereche

  •  
    • 63 mesaje
    4 Dec 2017, 17:41
    0 0
    De cand am devenit adolescenta nu am avut parte decat de dezamagiri. Am mai scris pe aici ce si cum s-au intamplat lucrurile.
    Da 1 an de zile sunt singura, fara partener si spun cu mana pe inima ca imi doresc o relatie trainica bazata pe respect, incredere.pasare etc.
    Prin vara mi a spus o amica daca sunt interesata sa cunosc pe cineva, acest cineva fiind descris de ea la modul superlativ,
    Atunci in vara am vorbit cu el la telefon de cateva ori si a lasat-o moarta (ca nu e pregatit, ca a suferit o mare deceptie etc). Parca eu nu suferisem
    Acum o luna de zile m-a contactat si am iesit la un suc. si cred ca sucul a fost atat de dulce de am ajuns la el acasa.am stat de vorba, printre altele spunandu-mi ca si-a luat multe tepe si nu mai vrea sa treaca prin ce a trecut, ca sa ne vedem, iesim in oras, facem si sex cand doreste el.
    Ma scuzati pentru limbajul licencios (ne-am verificat analizele) facem sex (asta din punctul li de vedere, El niciodata nu a ejaculat inauntru. Acum ma intreaba ca unde sa-si dea drumul, iar eu i-am raspuns ca unde vrea convinsa fiind ca nu face vreo prostie. Ca de fapt el sa ejaculeze inauntru. Sub forma de gluma i-am spus asta e facem un bebe. Dimineata am deschis iar subiectul si am stabilit ca voi lua pastila de a doua zi (LOGIC). insa el s-a speriat tare rau de faptul ca eu imi doresc un copil.
    dupa aceea a urmat o perioada ok. Vorbeam zilnic la telefon chiar si de 2 sau 3 ori, insa el a creat acest ritual, totul devenind tabu.
    Ne vedeam de 2-3 pe saptamana, mergeam la un restaurant, la o pizzerie, depinde.
    si eu tot incercam sa-i explic ca doi oameni nu se cunosc mai bine prin plimbari ci atunci cand au o relatie inchegata. El a inteles ca-l fortez.
    Timp de 3 saptamani a fost cumam mentionat mai sus.
    Vinerea  trecuta mi-a spus ca pleaca la tara ca e tatal lui bolnav si trebuie sa mearga cu el la spital sa faca niste injectii si ca acolo nu are cu ce se deplasa. Din vorba in vorba imi spune "vreau sa ma fut". ok, i-am spus du te si ia una de pe centura. Ca de ce-i vorbesc asa, ca eu simt ceva pentru el. Si i-am spus, da normal ca simt. Imi doresc sa te vad, imi pasa ce faci, imi doresc sa petrecum mai mult timp impreuna, ca numai asa oamenii se cunosc si la bine si la rau. Si mi-a repetat din nou ca deocamdata nu suntem in cuplu,ca l-am luat prea repede. Si m-am suparat si i-am spus:mai inteleg ca mi-ai spus lucrurile astea de la inceput, dar totusi a trecut o luna de zile si batem apa in piua si ca e grav daca dupa o luna noi nu am facut un pas inainte.
    A venit ziua de sambata m-a sunat de pe drum sa-mi spuna ca pana luni nu mai vorbim ca nu are semnal etc
    Si eu i-am spus nu sub forma de gelozie: hai mai puisor nu vorbim doua zile,o sa-mi fie dor de tine. A luat foc. Ca ce eu depind de el, ca sa-mi fac alt program, sa ies cu prietenele.
    De atunci si  pana joi nu am vorbit cu el. si iar m-a luat ca l-am speriat, ca ma grabesc, ca el acum in momentul de fata nu-mi poate oferi decat atat; iesit la restaurante si cand si cand sa ne simtim bine.
    La incherea dialogului mi-a spus ca vorbim iar eu i-am spus nu dragule, nu mai vorbim, vorbin atunci cand stii ce vrei de la viata si esti hotarat. A fost de acord cu aceasta pauza.

    Voi ce parere aveti









  •  
    • 12208 mesaje
    5 Dec 2017, 17:32
    1 0
    Nici o parere , tu traiesti in vise nu in realitate , oamenii nu vor relatii si obligatii , cand devii sufocanta fug cu primul prilej . ESTI DISPERATA SA FII CU CINEVA SI SA TE IUBEASCA SI SA TE RESPECTE .DAR TU INSATI NU TE IUBESTI SI NU TE RESPECTI . Cand vei constientiza cine esti , cand vei incepe sa te apreciezi cu adevarat , nu vei mai permite oricui sa te calce in picioare . CITESTE DESPRE CRESTEREA RESPECTULUI DE SINE !
  •  
    • 63 mesaje
    6 Dec 2017, 11:29
    1 0
    O sa iau in calcul sfatul tau. Multumesc.
  •  
    • 366 mesaje
    8 Dec 2017, 11:41
    2 0
    georgiana_tucala said:O sa iau in calcul sfatul tau. Multumesc.

     Sufletul  pereche  e  ca  si castigul  la  loto, toata  lumea  il  cauta  dar  foarte  putini  il  gasesc !