Suplimente Halier pentru oprirea caderii parului

  •  
    • 50 mesaje
    14 Nov 2017, 11:30
    0 0
    Ati folosit astfel de produse pentru a opri caderea parului si ce rezultate ati avut?


  •  
    • 13 mesaje
    5 Dec 2017, 11:05
    0 0
    Incearca mai intai cu chestii naturale gen urzica sau masti cu compozitie care ar putea ajuta la asa ceva. In caz ca nu ai rezultate, apoi poti incerca si produse de genul astuia.
  •  
    • 33 mesaje
    7 Feb 2018, 11:57
    0 0
    De produsele alea pe baza de extract de urzica sau pe baza de ricin, am auzit si eu ca ar da rezultate bunicele. In rest sunt foarte multe produse pe piata care au extracte din plante si e destul de greu de ales unul care chiar e bun si care nu genereaza nici efecte secundare prea mari. In functie de gravitatea efectelor secundare pe care le pot provoca ar trebui sa luam o decizie de cumparare si sa le alegem , doar pe acele produse care nu produc efecte secundare mari. Dupa cunostintele mele cam toate pastilele fie ele medicamente sau suplimente provoaca un efect secundar. La unii oameni pot sa apara, la altii nu apar.

  •  
    • 27 mesaje
    13 Mar 2018, 10:58
    0 0
    Se pot lua vitaminele si mineralele de care avem nevoie si din alimentatie. Alimentatia e principalul rezervor de energie. Daca ne alimentam cum trebuie e cam greu sa ne imbolnavim.

  •  
    • 2 mesaje
    11 Apr 2018, 13:47
    0 0
    Buna, pentru caderea parului eu iau suplimentele Biominerale Par Unghii Pantokera de la Biosunline si sunt foarte multumita de ele. M-am saturat sa folosesc masti de par, fara nici un rezultat.
  •  
    • 36 mesaje
    12 Iun 2018, 10:52
    0 0
    Pe langa suplimente care ne dau vitaminele si mineralele trebuie sa facem si exercitii fizice pentru detoxifiere si sa avem grija la alimentatia pe care o avem pentru a nu periclita sanatatea organismului nostru.

  •  
    • 74 mesaje
    2 Iul 2018, 10:24
    0 0
    Sportul e o activitate destul de importanta care ajuta foarte mult la imbunatatirea vietii sexuale.

  •  
    • 4 mesaje
    15 Iul 2018, 10:30
    0 0
    Pastile pentru caderea parului - http://nplink.net/yexq1fh7
    Acest mesaj a fost editat de către arne67: 30 Iul 2018, 20:12
  •  
    • 27 mesaje
    18 Iul 2018, 11:02
    0 0
    In principal e de preferat sa luam din alimentatie vitaminele si mineralele dar daca nu reusim sa facem acest lucru atunci putem suplimenta acest lucru printr-o cura cu uplimente alimentare pe care sa o luam pe o anumita perioada. Chiar si asa e nevoie sa fim atenti ce fel de produse luam pentru a nu risca sa ne facem mai mult rau. Sunt produse care pot sa produca efecte secundare, depenedenta sau alergii destul de urate. O documentare prealabila poate sa ne fereasca de acete lucruri.
  •  
    • 74 mesaje
    4 Oct 2018, 10:35
    0 0
    Stoparea caderii parului se poate face si fara pastile si sampoane, doar prin schimbarea stilului de viata.

  •  
    • 64 mesaje
    25 Oct 2018, 10:29
    0 0
    marcon said:In principal e de preferat sa luam din alimentatie vitaminele si mineralele dar daca nu reusim sa facem acest lucru atunci putem suplimenta acest lucru printr-o cura cu uplimente alimentare pe care sa o luam pe o anumita perioada. Chiar si asa e nevoie sa fim atenti ce fel de produse luam pentru a nu risca sa ne facem mai mult rau. Sunt produse care pot sa produca efecte secundare, depenedenta sau alergii destul de urate. O documentare prealabila poate sa ne fereasca de acete lucruri.

    Ar fi interesant de vazut o lista cu vitaminele si mineralele pe care trebuie sa le consumam pentru a ne creste rezistenta firului de par. Sanatatea scalpului este foarte importanta pentru fiecare dintre noi. De multe ori parul cade pentru ca exista unele afectiuni la nivelul scalpului.