Dietele proteice

  •  
    • 1 mesaje
    24 Oct 2017, 12:12
    0 0
    Buna! Am tot vazut in ultima perioada ca se promoveaza dietele proteice si sunt prezentate cu rezultate pozitive pe termen lung... cum ca nu ar urma efectul de yo-yo. E cineva pe aici care a incercat si a avut rezultate bune?
  •  
    • 7 mesaje
    8 Nov 2017, 15:19
    0 0
    eu am urmat o astfel de dieta cu rezultate foarte bune. Mancam dimineata un ou fiert tare si cu o feliuta foarte subtire de branza; la pranz gratar din carne de vita sau peste cu salata; seara tot putin gratar cu salata. Nu am renuntat la fructe si legume; am baut apa alcalina Calipso care m-a ajutat si la detoxifiere.
  •  
    • 170 mesaje
    13 Dec 2017, 11:58
    0 0
    Eu am urmat o dieta dupa ce am citit aici mai multe informatii despre ele: http://www.sfaturisanatate.com/diete
  •  
    • 11 mesaje
    8 Feb 2018, 11:30
    0 0
    Este o metoda rapida si eficienta de slabire, bazata in special pe consumul de oua, carne, peste, lactate. Important este ca fie consumate in portii reduse. Consumul de proteine pure duce la producerea de corpi cetonici care dau o senzatie de satietate pe termen lung.Legumele si fructele nu ar trebui sa lipseasca, asa ca o salata e binevenita langa o bucata de carne la gatar. Apa este este foarte importanta, consumul de apa alcalina ajuta la echilibrarea organismului, ajuta la reducerea aciditatii, la detoxifiere. Apa alcalina are ph mai mare de 7 Calipso, aquatique.