Fosta relatie

  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 22:49
    0 0
    Sincer sa fiu mi-am facut cont abia astazi aici...puteti sa credeti ca am 10 conturi e parerea voastra ... Exista dreptul la libera exprimare si nu il pot suprima eu. Daca credeti ca am timp sa imi fac 10 conturi si sa vb singur la fel e treaba voastra...doar am incercat sa imi spun ofurile si a gasi intr-un final la raspunsul meu: oare cand o sa o uit? ca simt ca imi macina sufletul pe interior...Nu e usor sa stai cu viitoarea sotie in pat si sa o visezi foarte des pe fosta...
    Acest mesaj a fost editat de către C.M: 7 Iul 2017, 22:50
  •  
    • 742 mesaje
    7 Iul 2017, 22:50
    0 0
    Cind iubesti doua femei....Adi Vijele..
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 22:50
    0 0
    Da stiu crede-ma am ascultat-o de mii de ori...
  •  
    • 6 mesaje
    7 Iul 2017, 22:56
    0 0
    Păi înseamnă că le iubeşti pe amândouă !
  •  
    • 742 mesaje
    7 Iul 2017, 22:59
    0 0
    Tuu..esti de partea pozitiva a vietii,iubirea...e ceva ce putini stiu,nu iti da pace nici noaptea.Omul satul nu-l crede pe cel care ii este foame.O femeie nu sta cu un barbat daca nu e conform tiparului,ceva acolo a dat cu minus.In mintea ta axeazate pe viitor,trecutul e trecut.Sunt foarte convins ca daca erai in tiparul ei in ale vietii ..erai cu ea.Tu nu ai renuntat la ea..dar ea a renuntat la tine !
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 23:11
    0 0
    E posibil sa le iubesc pe amandoua... De foarte multe ori m-am intrebat ce o sa fac daca ea s-ar intoarce vreodata la mine? Da stiu ce imi spune si mintea si sufletul(inima)...probabil as alege-o pe actuala pentru ca a venit intr-un moment in care eram foarte ranit...a venit ca un pansament si ii multumesc pentru asta...Este adevarat ca nu a fost dragoste la prima vedere ca la fosta insa am invatat sa o iubesc pe parcurs si de atunci avem 8 ani impreuna...eu mereu am fost genul de persoana daca sunt cu una inseamna ca DOAR CU UNA...Am iubit-o pe fosta de mi-as fi dat si viata pentru ea...inca am mari sechele ..am avut vreo 9-10 prietene pana am cunoscut-o pe viitoarea mea sotie insa niciuna nu a fost ca A.M...e posibil sa fi fost dragostea vietii mele...cel putin cred asta...A.M nu a stiut niciodata nici macar 10% cat inseamna iubirea mea pentru ea si am regretat cu lacrimi de crocodil cat de prost am fost cu POSESIVITATEA mea....insa poate Dumnezeu a vrut asa...De multe ori imi doream sa o vad pe strada...sa imi zica ceva...Vorbea cu mine ... nu ma ignora...doar ca pentru ea eu am ramas probabil cineva din copilarie neinsemnat nu stiu...insa ea pentru mine a ramas un gol Imens in suflet...ma tot gandesc si sunt aproape sigur ca un copil mi-ar acoperi acel gol...imi plac copiii foarte mult si abia astept sa il am si eu pe al meu...(dar nu inainte de casatorie asta e regula viitoarei mele sotii)...o apreciez ca eu am fost primul barbat din viata ei si sper ca si ultimul...Am o viitoare sotie extraordinara...pacat ca nu are sclipirea fostei...
    Acest mesaj a fost editat de către C.M: 7 Iul 2017, 23:13
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Iul 2017, 23:17
    0 1
    C.M said:White_storm2 Nu numai ca am luat bacul insa am terminat si o facultate asta pentru cultura ta generala...4 ani mi s-au ros coatele pe bancile facultatii zilnic...si da am terminat cu 9,50 licenta...pot sa iti demonstrez oricand insa nu ma obliga nimeni sa o fac...Putini dintre voi vor intelege dragostea obsesiva (poate)...si da m-am indragostit de o pustoaica...se mai intampla...problema e ca e f greu sa o uit...am o relatie de 8 ani cu o fata pe care o iubesc enorm si la anul ne vom casatori. Ea stie de toate fostele mele relatii si stie si de A.M... C.M vine de la prenumele si numele meu insa prefer sa nu le fac publice nici pe al meu nici pe al fostei pentru ca e mai bine. Unii dintre voi luati in ras astea...pentru ca nu ati simtit niciodata dragostea adevarata....E usor sa iei in ras ceva...e mai greu sa fii serios.

     Si vrei sa le terfelesti pe amandoua, nu? (Vezi ca n-am zis tavalesti!)
    Esti de ras bai omule, dupa 9 ani fiecare dintre voi s-a schimbat, a avut experiente care I-au marcat viata... 


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 8 Iul 2017, 00:46
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 23:19
    0 0
    Ma gandesc de multe ori daca am devenit obsesiv dar obsesiv in sensul nu de a face rau sau agresiv sa nu o las in pace...ci obsesiv in interiorul meu ....am plans nopti intregi...am incercat sa o aduc inapoi in viata mea foarte mult timp insa nu am reusit...nu stiu de ce nu pot scapa de amintirea ei...este exact ca un gol ce nu poate fi acoperit...poate un copil nu stiu...ma tot gandesc...
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 23:21
    0 0
    White_storm2 nu vreau sa le ranesc pe niciuna...am scris destul de clar ce e in sufletul meu...observ ca in orice spui parca o zici cu ura nu stiu de ce ...nu ma cunosti nu te cunosc...eu doar mi-am exprimat liber sentimentele mele fata de o fosta prietena care mi-a marcat viata.Nu as vrea sa o fac sa sufere nici pe fosta chiar daca ea m-a ranit si nici pe actuala...tot ce incerc e sa scap de suferinta...
  •  
    • 742 mesaje
    7 Iul 2017, 23:42
    0 0
    Off..off.imi vine in minte un banc..
    Un tip vede o tipa pe strada..mama ce a-si f...
    50% e rexolvata dat 50% trebuie sa vrea si ea..
  •  
    • 2115 mesaje
    8 Iul 2017, 00:43
    1 0
    C.M said:White_storm2 nu vreau sa le ranesc pe niciuna...am scris destul de clar ce e in sufletul meu...observ ca in orice spui parca o zici cu ura nu stiu de ce ...nu ma cunosti nu te cunosc...eu doar mi-am exprimat liber sentimentele mele fata de o fosta prietena care mi-a marcat viata.Nu as vrea sa o fac sa sufere nici pe fosta chiar daca ea m-a ranit si nici pe actuala...tot ce incerc e sa scap de suferinta...

     Daca cineva iti spune ce crede cu adevarat inseamna ca o zice cu ura? Cati prieteni/prietene ai in real care iti spun adevarul in fata, ha? Cati ar avea curaj? Pe aici suntem nimeni si vedem problemele dinafara si mai realist, cred eu.
    O fosta prietena de acum 9 ani, copila de clasa a VI-a, serios? 

  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    8 Iul 2017, 00:49
    0 0
    Da...acea fata de clasa a VI a mi-a schimbat mie viata ... am gresit si eu ca am vrut-o pe ea in viata mea fiind foarte mica...toti facem greseli si platim pentru ele...
  •  
    • 2115 mesaje
    8 Iul 2017, 17:57
    2 1
    C.M said:Da...acea fata de clasa a VI a mi-a schimbat mie viata ... am gresit si eu ca am vrut-o pe ea in viata mea fiind foarte mica...toti facem greseli si platim pentru ele...

     Ei, aia mica a crescut intre timp, s-a cuplat si ea ca orice fata de varsta ei cu careva, te-a uitat cumva dupa atatia ani si daca ti-a raspuns la mesaje a fost zic eu din politete.
     Pe de alta parte, tu esti cu "viitoarea sotie" de 8 ani, ea are niste asteptari de la tine (nu inteleg relatiile astea lungi neam, adica ma vrei, dar nu ma iei sau cum?) si spui ca o iubesti pentru ca a aparut intr-un moment greu pentru tine, "ca pansament". Aia nu e iubire, e doar recunostinta, iar faptul ca tu traiesti in trecut o va face nefericita pe cea cu care vrei sa te insori si-i va distruge si celei mici viitorul.
    Lasa-le pe amandoua si concentreaza-te pe tine o vreme, asta voiam sa-ti spun de fapt prin expresia ca "vrei sa le terfelesti pe amandoua", ocupa-te de tine sa treci peste episodul din adolescenta, sa te vindeci (de iubire) mai intai si sa nu distrugi inutil viata altora, doar pentru ca tu ai ramas atarnat de un ideal care poate ti-ar fi dat multe batai de cap si nu te-ar fi facut foarte fericit.
     Daca erai tu cel care o trimitea la plimbare pe pustoaica acum ceva ani sunt ferm convinsa ca nu erai acum asa derutat!
     Mult noroc sa ai si multa intelepciune iti doresc!  

  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    8 Iul 2017, 19:11
    0 0
    Ca sa iti explic de ce nu m am casatorit inca...ptr ca atunci cand am cunoscut-o aveam 19 ani...eram prea mic..nerealizat...e usor sa te casatoresti sa sa faci copii...din pacate nu m am nascut din gigi becali ca sa nu imi fac probleme in legatuea cu banii cu viitorul meu ...unii au mai mult noroc, altii mai putini...am terminat liceul, am facut o facultate de 4 ani si intre timp am avansat cu relatia intr un punct in care se va numi casatorie...nu am vrut sa ma grabesc cu nunta si cu copiii sa ii fac sa sufere sa nu am ce sa le ofer...cat despre fosta ce sa spun? Sa nu imi mai apara in vise..nu e chiar usor sa iti apara in ganduri si eu sa fiu langa actuala...intr unul dintre msg care i le am trimis imi spunea ca am iubit-o sau o mai iubesc pe copila aia si ca s ar putea sa nu o mai plac acum...in sensul cum s a transformat...ce este drept e posibil ca mintea mea sa fi ramas la copila aia si nu la fata de astazi care are aproape 22 de ani..e posibil sa nu imi mai placa cea de azi nu stiu...e ca si cum m as fi blocat in trecut...sunt constient de problema mea doar ca nu o pot rezolvs INCA...
  •  
    • 742 mesaje
    8 Iul 2017, 19:25
    0 0
    Tie iti pare rau ca nu i-ai ridicat fusta ?Poate ca daca ii ridicai fusta ....era altceva !
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    8 Iul 2017, 19:51
    0 0
    Nu nu imi pare rau ca era prea mica...
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Iul 2017, 20:37
    0 1
    Alin42 said:Tie iti pare rau ca nu i-ai ridicat fusta ?Poate ca daca ii ridicai fusta ....era altceva !

     

    Adi Vijelie, pedofilie.....numai calitati ai Alin 42.

  •  
    • 742 mesaje
    8 Iul 2017, 20:37
    0 0
    Sa zicem ca tipa..miine iti da semne ca s-ar impaca cu tine,pe cine ai alege ?
  •  
    • 742 mesaje
    8 Iul 2017, 20:42
    0 0
    Senioare..dute-n dragostea mea,dute-n papusoi si fa-ti necesitatiile.
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Iul 2017, 20:45
    0 1
    C.M said:Nu nu imi pare rau ca era prea mica...

     

     

    Nu-i asa ca stai uneori in dreptul scolii si privesti  cu gandul spre ele,  cum se joaca, cum alearga in curte, cum li se flutura coditele, doar doar ai reusii sa vezi pe cineva care-i seamana?

    Apoi rememorezi momentele cu ea, rasul ei, rochita ce salta deasupra genunchilor, chicotelilie de nazdravana.