Fosta relatie

  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 12:48
    0 0
    Cateodata viata bate filmul asa ca o sa va povestesc o intamplare ce mi a schimbat viata.Ma numesc C.M,Era o primavara tarzie, aproape de vara undeva pe 25 - 26 mai 2008 cand am cunoscut probabil una dintre cele mai frumoase fete.era o copila avea aproape de 13 ani si eu pe atunci aveam 18. Era destul de dezvoltata pentru varsta ei asa ca m am indragostit pe loc de ea.A fost fantastic de frumoasa perioada petrecuta impreuna cu ea.inca cred ca a ramas dragostea vietii mele.A.M ( fiind ea) mi a schimbat viata. La inceput totul era bine, ne vedeam zilnic si totul era ok. I am cunoscut parintii dupa o perioada de cateva zile, chiar mama ei m a luat la mare pentru prima data in viata.Datorita comportamentului meu poaesiv la un moment dat ea s a plictisit deoarece eu vroiam sa ne vedem zilnic. Nu am avut relatii intime deoarece ea era prea mica si aveam sa astept cat era nevoie pentru asta. O iubeam din tot sufletul...poate inca o mai fac nu stiu...Am stat 4 luni impreuna ...poate cele mai frumoase 4 luni din viata...Ea fiind mult mai mica decat mine nu mi a inteles dragostea ce i am purtat-o.... Aproape un an am stat dupa ea sa ne impacam dar nu a mai vrut...Intamplarea face ca eu exact in aceeasi perioada sa cunosc viitoarea mea sotie.pe 25 mai 2009...de atunci sunt cu ea...insa problema cea mai mare este ca in mintea mea tot apare fosta...am avut perioade in care o visam si de 3 ori pe saptamana si de aceea e o problema f mare....o visez destul de des si ma dor tare amintirile astea. Nu pot trece peste in sensul sa nu imi mai aduc aminte de ea deoarece ma doare foarte tare...a foat cea mai frumoasa perioada din viata desi a fost scurt timpul cu ea insa si cea mai dureroasa...am mai avut relatii si inaintea ei insa am trecut peste toate....dupa 9 ani inca o mai visez...si as vrea sa o uit sa nu ma mai doara. Oricum nu voi renunta la cea actuala niciodata...
    Acest mesaj a fost editat de către C.M: 7 Iul 2017, 12:57
  •  
    • 908 mesaje
    7 Iul 2017, 13:02
    0 1
    Nu va suparati, sunteti luminatia sa, parintele Pomohaci ?
  •  
    • 11561 mesaje
    7 Iul 2017, 13:11
    0 1
    zorro_ said:Nu va suparati, sunteti luminatia sa, parintele Pomohaci ?

     Salut  batrane , credeam  ca  ai  fost  rapit  si  violat!0

  •  
    • 11561 mesaje
    7 Iul 2017, 13:14
    1 1
    C.M said:Cateodata viata bate filmul asa ca o sa va povestesc o intamplare ce mi a schimbat viata.Ma numesc C.M,Era o primavara tarzie, aproape de vara undeva pe 25 - 26 mai 2008 cand am cunoscut probabil una dintre cele mai frumoase fete.era o copila avea aproape de 13 ani si eu pe atunci aveam 18. Era destul de dezvoltata pentru varsta ei asa ca m am indragostit pe loc de ea.A fost fantastic de frumoasa perioada petrecuta impreuna cu ea.inca cred ca a ramas dragostea vietii mele.A.M ( fiind ea) mi a schimbat viata. La inceput totul era bine, ne vedeam zilnic si totul era ok. I am cunoscut parintii dupa o perioada de cateva zile, chiar mama ei m a luat la mare pentru prima data in viata.Datorita comportamentului meu poaesiv la un moment dat ea s a plictisit deoarece eu vroiam sa ne vedem zilnic. Nu am avut relatii intime deoarece ea era prea mica si aveam sa astept cat era nevoie pentru asta. O iubeam din tot sufletul...poate inca o mai fac nu stiu...Am stat 4 luni impreuna ...poate cele mai frumoase 4 luni din viata...Ea fiind mult mai mica decat mine nu mi a inteles dragostea ce i am purtat-o.... Aproape un an am stat dupa ea sa ne impacam dar nu a mai vrut...Intamplarea face ca eu exact in aceeasi perioada sa cunosc viitoarea mea sotie.pe 25 mai 2009...de atunci sunt cu ea...insa problema cea mai mare este ca in mintea mea tot apare fosta...am avut perioade in care o visam si de 3 ori pe saptamana si de aceea e o problema f mare....o visez destul de des si ma dor tare amintirile astea. Nu pot trece peste in sensul sa nu imi mai aduc aminte de ea deoarece ma doare foarte tare...a foat cea mai frumoasa perioada din viata desi a fost scurt timpul cu ea insa si cea mai dureroasa...am mai avut relatii si inaintea ei insa am trecut peste toate....dupa 9 ani inca o mai visez...si as vrea sa o uit sa nu ma mai doara. Oricum nu voi renunta la cea actuala niciodata...

       Lasa  stafiile  trecutului  sa  si  urmeze  drumul, sau  daca  nu  poti  face  asta  nu  inteleg  de  ce  ai  mai  incurcat  o  femeie  nevinovata??Doar  ca  sa  ti  satisfaci  orgoliul  tau  imbecil???9

  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 13:47
    0 0
    Nu am nici un orgoliu crede ma...ptr ca vreau sa ma insor ci actuala...doar ca din pacate nu putem sa controlam visele ori gandurile...ce bine ar fi fost...viata merge inainte insa problema e ca fosta zici ca mi a facut ceva....in sensul de imi apare mereu in vise si ganduri
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Iul 2017, 14:01
    0 1
    C.M said:Nu am nici un orgoliu crede ma...ptr ca vreau sa ma insor ci actuala...doar ca din pacate nu putem sa controlam visele ori gandurile...ce bine ar fi fost...viata merge inainte insa problema e ca fosta zici ca mi a facut ceva....in sensul de imi apare mereu in vise si ganduri

     Ceva vraji, adica?
     

  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 14:08
    0 0
    Nu cred dar nu inteleg de ce trebuie sa fie asa
  •  
    • 3765 mesaje
    7 Iul 2017, 18:00
    0 1
    C.M said:Nu cred dar nu inteleg de ce trebuie sa fie asa

     

    C. M. vine de la Concediu Medical sau Ciclu Menstrual?

  •  
    • 615 mesaje
    7 Iul 2017, 18:13
    1 0
    Cand iti propui sa NU te gandesti la ceva/cineva, cu siguranta te vei gandi la lucrul respectiv.
    Daca iti spun sa nu te gandesti la o lamaie, sunt sigura ca tocmai la asta te-ai gandit. Asa functioneaza legea atractiei, nu recunoaste negatia, ci atrage ceea ce gandesti.

    Asa ca in loc sa te impotrivesti gandurilor despre ea, accepta-le si nu mai opune rezistenta. Lasa-le sa vina, zambeste ca mintea ta iti creeaza scenarii din cele mai diverse, accepta ca sunt si fii constient ca vor trece. Cu cat le dai mai multa importanta, cu atat nu vor inceta. Nu iti face un scop din a scapa de ele, cu timpul vor aparea din ce in ce mai rar. La un moment dat va  prelua si subconstientul de la constient ca nu mai are obsesii in legatura cu ea, si va inceta cu visele.

    Cu siguranta nu mai esti indragostit de ea, esti atasat de modul in care te simteai cand erai cu ea, felul in care ea te facea sa te simti. Si nimeni nu a mai reusit sa te faca sa simti exact asa.
    Secretul este ca tu te poti simti la fel schimbandu-ti perceptia asupra celor din jurul tau, dandu-le sansa sa iti reflecte aceleasi trairi (acea stare este in tine pierduta pe undeva, ideal nu ai nevoie de nimeni sa o regasesti, dar in mod obisnuit ai nevoie de o persoana sa indeplineasca rolul de oglinda). Ea a reusit asta, fii recunoscator pentru ceea ce ai simtit si incerca sa smulgi virtual cordonul care te leaga de ea si sa umpli golurile.

    Cateva idei pe tema asta, in caz ca intelegi engleza:
    https://www.youtube.com/watch?v=VmLYK7m0l4g
    Si cateva sfaturi mai degraba pentru cei care au suferit recent o despartire, dar iti pot fi de folos si tie:
    https://www.youtube.com/watch?v=Pq31_OLa3dE

  •  
    • 3765 mesaje
    7 Iul 2017, 20:22
    0 1
    amizade said:Cand iti propui sa NU te gandesti la ceva/cineva, cu siguranta te vei gandi la lucrul respectiv.


     

    E totusi vorba de un copil de 13 ani. Ma indoiesc ca-i fair play sa-i dai sfaturi de cum sa uite o relatie cu un copil.

  •  
    • 2115 mesaje
    7 Iul 2017, 20:48
    0 1
    Nuuu, io zic ca C.M. vine de la C.M.I, C.M.J., C.M.R., da' daca la 18 ani umbla dupa o fetita din clasa a VI-a n-a luat bac-ul...
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 21:39
    0 0
    White_storm2 Nu numai ca am luat bacul insa am terminat si o facultate asta pentru cultura ta generala...4 ani mi s-au ros coatele pe bancile facultatii zilnic...si da am terminat cu 9,50 licenta...pot sa iti demonstrez oricand insa nu ma obliga nimeni sa o fac...Putini dintre voi vor intelege dragostea obsesiva (poate)...si da m-am indragostit de o pustoaica...se mai intampla...problema e ca e f greu sa o uit...am o relatie de 8 ani cu o fata pe care o iubesc enorm si la anul ne vom casatori. Ea stie de toate fostele mele relatii si stie si de A.M... C.M vine de la prenumele si numele meu insa prefer sa nu le fac publice nici pe al meu nici pe al fostei pentru ca e mai bine. Unii dintre voi luati in ras astea...pentru ca nu ati simtit niciodata dragostea adevarata....E usor sa iei in ras ceva...e mai greu sa fii serios.
    Acest mesaj a fost editat de către C.M: 7 Iul 2017, 21:40
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 21:43
    0 0
    Dupa cum am mai spus desi multora le vine greu sa creada nu ma gandeam sa o fortez sa intretinem relatii intime pentru ca nu era cazul atunci...poate peste cativa ani cand crestea daca mai eram impreuna si era si ea de acord...Parintii ei spre surprinderea multora au fost de acord cu mine si nu s-au bagat...( cel putin in aparenta totul era bine)...Stateam la ea aproape zilnic, ne plimbam, ieseam la terase sau diverse lucruri...Cea mai mare greseala a mea a fost ca nu i-am dat libertate...vroiam sa stea doar cu mine...stiu asta ...insa mi-am dat seama prea tarziu cand am pierdut-o...oricum amintirea ei ma bantuie mereu...Sper doar sa o uit...
    Acest mesaj a fost editat de către C.M: 7 Iul 2017, 21:44
  •  
    • 6 mesaje
    7 Iul 2017, 21:55
    0 0
    Nu ai încercat să o cauți pe vreo rețea de socializare sau să dai de ea, dacă tot te mai gândeşti ? Mai ales că îi ştii numele şi ştii detalii.
    Acest mesaj a fost editat de către dana43v3r: 7 Iul 2017, 21:58
  •  
    • 6 mesaje
    7 Iul 2017, 21:56
    0 0
  •  
    C.M
    • 20 mesaje
    7 Iul 2017, 22:18
    0 0
    Am incercat..i-am scris de mai multe ori si mi-a raspuns...cred ca stie de sentimentele mele insa poate nu o intereseaza....ma mai uit din cand in cand la fotografiile ei...nu ma pot abtine...
  •  
    • 6 mesaje
    7 Iul 2017, 22:26
    0 0
    Păi e bine dacă ai dat de ea, şi îți răspunde la mesaje.. Dar nu te-ai întrebat, te-a iubit la fel cum ai iubit-o şi tu ? Nu prea cred, mai ales că avea pe atunci 12 ani şi tu deja începeai să ştii ce semnifică sentimentul. Şi poate din cauza asta te vede doar ca pe un amic, şi are o relație.. Iar tu ar trebui să îți vezi strict de relația ta, mai ales că la anu' faci nuntă.. Dar inimii, nu-i poți porunci câteodată. Să-nțeleg că tu le iubeşti pe amândouă ?
  •  
    • 3765 mesaje
    7 Iul 2017, 22:33
    0 1
    dana43v3r said:Păi e bine dacă ai dat de ea, şi îți răspunde la mesaje.. Dar nu te-ai întrebat, te-a iubit la fel cum ai iubit-o şi tu ? Nu prea cred, mai ales că avea pe atunci 12 ani şi tu deja începeai să ştii ce semnifică sentimentul. Şi poate din cauza asta te vede doar ca pe un amic, şi are o relație.. Iar tu ar trebui să îți vezi strict de relația ta, mai ales că la anu' faci nuntă.. Dar inimii, nu-i poți porunci câteodată. Să-nțeleg că tu le iubeşti pe amândouă ?

     

    Io cred ca tu esti tot C.M.

    Cand nu-ti canta nimeni in struna.......

    Dar pentru distractie e ok. Continua

  •  
    • 6 mesaje
    7 Iul 2017, 22:42
    0 0
    igivansenior said:
    dana43v3r said:Păi e bine dacă ai dat de ea, şi îți răspunde la mesaje.. Dar nu te-ai întrebat, te-a iubit la fel cum ai iubit-o şi tu ? Nu prea cred, mai ales că avea pe atunci 12 ani şi tu deja începeai să ştii ce semnifică sentimentul. Şi poate din cauza asta te vede doar ca pe un amic, şi are o relație.. Iar tu ar trebui să îți vezi strict de relația ta, mai ales că la anu' faci nuntă.. Dar inimii, nu-i poți porunci câteodată. Să-nțeleg că tu le iubeşti pe amândouă ?

     

    Io cred ca tu esti tot C.M.

    Cand nu-ti canta nimeni in struna.......

    Dar pentru distractie e ok. Continua

     

  •  
    • 6 mesaje
    7 Iul 2017, 22:45
    0 0
    Şi de ce aş vrea mă rog să-mi cânte cineva în strună ? ) Iar eu îi răspundeam omului. Dacă tu crezi că eu sunt tot C.M., atunci e foarte bine. Am reuşit să mă fac înțeleasă ! ) P.S.: Fiecare e liber să-şi exprime părerea, domnule !