Nu stiu ce sa mai fac!

  •  
    • 1841 mesaje
    13 Iul 2017, 16:14
    0 0
    white_storm2 said:
    Alexinne2 said:Buna ziua,
    Storm, cu dieta ta am slabit un kg intr-o zi. Mi se pare incredibil. Acest lucru ma motiveaza sa continuui pana ajung la target-ul meu. Imi place enorm aceasta dieta ca am multa energie si nu este o dieta costisitoare. Ceaiul de slabit in combinatie este foarte bine venit! Folosesc ceai vrac Naturavit care in cazul meu functioneaza. Sunt foarte incantata de rezultate dupa o singura zi. Pupici.

     N-ai slabit nimic, daca a luat-o cantarul in jos este doar apa, nu grasime. De altfel banuiesc ca la 3 kg este vorba doar de acumulare de apa, lucreaza ceaiul. Daca la avatar e poza ta cred insa ca ai mai mult de kg astea 3 in plus.
    Aveti grija cum reveniti la o alimentatie normala care cuprinde toate grupele de alimente: cate un fruct azi, un iaurt (ca e vara doar) peste 2-3 zile, cu ochii pe cantar sa n-o ia razna in sus, etc!
    Legumele permise de dieta au calorii putine, deci sunt clar bune, cruditatile stau la baza dietei cu calorii negative in care corpul consuma mai multe calorii decat primeste, proteinele ajuta musculatura sa nu se lase, singura problema ar fii scazutul in greutate rapid daca aveti probleme cu inima sau renale mai bine vedeti-va de treaba!
    Dar sunteti adulte, vaccinate si va cunoasteti mai bine ca oricine altcineva, sa nu dati coltul, ca eu am raspuns la intrebarile lui Out si Sofiei sa nu pic de mincinoasa, sa arat ca se poate daca iti doresti!

    White, serios, Alexinne te complimenteaza pe toate topicurile una-ntr-una si tu, ca raspuns, o faci grasa? Really? Pai e frumos? Cu privire la intrebarea pentru mine, nu am solutia ideala, ci la fel ca tine impartasesc din experienta personala, ceea ce am facut deja, si atrag atentia ca nicio cura miraculoasa si rapida da rezultate care se pastreaza in timp, ca sa nu mai zic eficienta pentru orice fel de organism, dar daca ma insel si cineva a descoperit-o de fapt, atunci ii urez mult succes pentru ca se pot scoate bani grei din asa ceva. 

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iul 2017, 17:17
    0 5
    outofhere said:


    White, serios, Alexinne te complimenteaza pe toate topicurile una-ntr-una si tu, ca raspuns, o faci grasa? Really? Pai e frumos? Cu privire la intrebarea pentru mine, nu am solutia ideala, ci la fel ca tine impartasesc din experienta personala, ceea ce am facut deja, si atrag atentia ca nicio cura miraculoasa si rapida da rezultate care se pastreaza in timp, ca sa nu mai zic eficienta pentru orice fel de organism, dar daca ma insel si cineva a descoperit-o de fapt, atunci ii urez mult succes pentru ca se pot scoate bani grei din asa ceva. 

     N-o fac grasa, o intreb doar daca este ea la avatar, habar nu am daca e ea ori ba, dar cum s-a "lipit" rapid de dieta asta pentru oameni "disperati" si i-am privit avatarul am crezut ca are nevoie de mai mult, de ceva care s-o motiveze, s-o ajute. Te-a luat ca avocat?
    Te inseli cand spui ca "nicio cura miraculoasa... in timp", totul se rezuma de fapt la a nu te repezi pe frigider sa te desfatezi cu tot ce ti-a lipsit, toate curele de slabire sunt miraculoase, dar disciplina de dupa ele este foarte importanta. De nutritionist te lipsesti usor, dietele lui nu te pot motiva chiar deloc. Or fi bune, dar dureaza, iar cand arde...
    Da, unii au descoperit "miracolul" cand  se privesc in oglinda si-si spun ca nu mai vor niste kg in plus si ca linistea lor e mai presus de teoriile altora sau de statistici. 
    Trebuie doar sa te placi si sa crezi ca poti! 
    Imi place ca ti-ai dat masca jos!  


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 13 Iul 2017, 17:20
  •  
    • 26 mesaje
    13 Iul 2017, 19:58
    0 1
    Buna seara,
    Nu are nici un sens sa va contraziceti. Fiecare are experienta sa de viata si adevarul sau.
    Este poza mea la avatar si chiar am exces ponderal si in aceea. Adevarul este ca m-am simtit bine in pielea mea si grasa si slaba. Ma iubesc asa cum sunt. Nu am simtit ca Storm m-a facut grasa, nu cred ca a spus asta si chiar daca ar fii spus poate ca nu ma deranjeaza. Am alte valori in viata, unele care tin de laturi mai profunde. Este adevarat ca o apreciez enorm pe Storm si imi place cum gandeste. Se vede ca este un om bun si lasa ceva in urma ei pe acest forum. Este real, de asemenea ca in acest moment aveam nevoie de motivatie sau pur si simplu aceasta dieta mi-a declansat dorinta de a slabi. In viata mai mult decat dreptatea valoreaza pacea. Nu are nici un sens sa ne contrazicem cu argumente sau fara. Viata este splendida si noi ca oameni suntem minunati. Sincer, ma bucur ca v-am descoperit si am multe de invatat de la voi.
  •  
    • 26 mesaje
    13 Iul 2017, 20:26
    0 0
    P.S. Nu regret nici o secunda ca am inceput dieta lui white_storm si ma tin de ea.
  •  
    • 2115 mesaje
    16 Iul 2017, 18:14
    0 4
    radiosantz said:Unele femei se plang ca nu sunt sex ate altele se plang ca este prea mult , este stiut faptul ca o marimea de stromeleag standard nu poate satisface ceva de marime xxl

     Bre, stromeleag pus la xxl inseamna ca fatuca are la 70+ kg, de nu face fata. Omfg!!!!

  •  
    • 514 mesaje
    16 Iul 2017, 20:55
    0 1
    Nu mai suport relatiile la distanta , de maine voi muta frigiderul in camera
  •  
    • 514 mesaje
    16 Iul 2017, 21:17
    0 2
    white_storm2 said:
    radiosantz said:Unele femei se plang ca nu sunt sex ate altele se plang ca este prea mult , este stiut faptul ca o marimea de stromeleag standard nu poate satisface ceva de marime xxl

     Bre, stromeleag pus la xxl inseamna ca fatuca are la 70+ kg, de nu face fata. Omfg!!!!

     
    Breee , daca un stromeleag standard are 18 cm iar un posterior plin de colesterol  15 cm , cati centimetri raman pentru penetrare ?

  •  
    • 514 mesaje
    16 Iul 2017, 21:19
    0 2
    Anda !!! in criteriile alea se afla si stromeleag pe calibru ?
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2017, 04:20
    0 3
    radiosantz said:

     
    Breee , daca un stromeleag standard are 18 cm iar un posterior plin de colesterol  15 cm , cati centimetri raman pentru penetrare ?

     Teoria e una, practica e alta.
    Vorbim vorbe, pontino!  


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 18 Iul 2017, 04:22
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2017, 05:11
    0 3
    Alexinne2 said:Sunt trei piloni pentru a fii sanatos: alimentatie, sport si rugaciune. Acest pasi sunt atat de greu de urmat in zilele noastre ...Dar este posibil daca iti doresti.

     Nu vreau sa intru in polemica cu tine,, detest discutiile despre religie, Nu ma intereseaza chiar deloc, nu vreau sa aud/citesc despre ele.

  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 10:31
    0 0
    Cate kg ai?
  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 10:45
    0 0
    radiosantz said:Nu mai suport relatiile la distanta , de maine voi muta frigiderul in camera

     

    Stii care e avantajul relatiilor la distanta? Toti patru sunt fericiti
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Iul 2017, 12:50
    0 2
    Leu76 said:Cate kg ai?

     De  ce ?  ai   un  standard?

  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 13:17
    0 0
    Pitzi, esti nascuta in 69 sau iti place 69?
  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 13:18
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Leu76 said:Cate kg ai?

     De  ce ?  ai   un  standard?

     

    Normal. Tre sa pot sa fac eu manevre cu ea nu ea cu mine.
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Iul 2017, 15:59
    0 1
    Leu76 said:
    pitipoanca69 said:
    Leu76 said:Cate kg ai?

     De  ce ?  ai   un  standard?

     

    Normal. Tre sa pot sa fac eu manevre cu ea nu ea cu mine.

     Traiesti  cu  senzatia  asta?

     

  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2017, 17:49
    0 1
    Leu76 said:

     

    Normal. Tre sa pot sa fac eu manevre cu ea nu ea cu mine.

     Mai leule, scrii pe un forum de femei, cu femei, esti incins rau, dar daca ti-o trag muierile in stilul lor te superi?  
    Stii si tu ca  nu gasesti una pe acilea, sunt luate bre. Vrei fantezii, la anii tai?

  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 18:16
    0 0
    white_storm2 said:
    Leu76 said:

     

    Normal. Tre sa pot sa fac eu manevre cu ea nu ea cu mine.

     Mai leule, scrii pe un forum de femei, cu femei, esti incins rau, dar daca ti-o trag muierile in stilul lor te superi?  
    Stii si tu ca  nu gasesti una pe acilea, sunt luate bre. Vrei fantezii, la anii tai?

     

    Fuck fuck fuck nu ma mai descurc cu forumul
    Acest mesaj a fost editat de către Leu76: 18 Iul 2017, 18:21
  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 18:18
    0 0
    Leu76 said:
    white_storm2 said:
    Leu76 said:

     

    Normal. Tre sa pot sa fac eu manevre cu ea nu ea cu mine.

     Mai leule, scrii pe un forum de femei, cu femei, esti incins rau, dar daca ti-o trag muierile in stilul lor te superi?  
    Stii si tu ca  nu gasesti una pe acilea, sunt luate bre. Vrei fantezii, la anii tai?

     


    Acest mesaj a fost editat de către Leu76: 18 Iul 2017, 18:19
  •  
    • 7934 mesaje
    18 Iul 2017, 18:19
    0 0
    white_storm2 said:
    Leu76 said:

     

    Normal. Tre sa pot sa fac eu manevre cu ea nu ea cu mine.

     Mai leule, scrii pe un forum de femei, cu femei, esti incins rau, dar daca ti-o trag muierile in stilul lor te superi?  
    Stii si tu ca  nu gasesti una pe acilea, sunt luate bre. Vrei fantezii, la anii tai?

     

    Dar cati ani iti imaginez ca am papusa? Sunt inca flacau winking dar sunt cam statut zilele astea. Puteti sa imi vorbiti cum vreti si sa ma faceti in ce stil vreti voi big grin