ce sa fac??ce se intampla? :(

  •  
    • 5 mesaje
    30 Iun 2017, 13:21
    0 0
    Povestea mea a inceput acum 10 luni,cand am cunoscut un baiat deosebit,se comporta foarte frumos,in special in primele 5-6 luni de relatie,era atent cu mine imi oferea flori,era dragastos..gaseam in el tot ce imi doream de la un barbat.Ne-am mutat impreuna foarte repede,dupa prima luna deja locuiam impreuna,eu am 24 de ani el are 29 de ani.La inceput imi vorbea foarte des despre casatorie,ca isi doreste copii,ca eu ma incadrez in standardele lui..parea foarte multumit de ceea ce are,si se vedea,imi arata asta.Acum insa..lucrurile s-au mai schimbat,nu stiu daca e monotonia..doar ca el este mai distant,si nu vreau sa fiu paranoica,doar ca stiti si voi ca o femeie simte cand e neglijata.Eu acum ma simt neglijata pentru ca nu mai este ca la inceput.I am spus chestia asta..si mi-a zis ca na,cum as vrea sa fie daca stam zi de zi amandoi pentru ca ii tot ziceam ca vreau sa stau cu el(el din mom in care se trezeste si pana cand adoarme sta la calculator si munceste).Acum cateva zile,i-am batut un apropo de casatorie,si mi-a raspuns "ce ai vrea sa te cer dupa un an?" M am simtit foarte prost..dar nu i-am zis nimic.Nu stiu ce sa mai cred,el imi zice ca ma iubeste,doar ca pe de alta parte ma critica foarte tare,cand ma imbrac imi spune in ce sa ma imbrac,sau se plange de orice prostie,pana si daca uit becul aprins la baie...ideea este ca ma simt neglijata,il simt foarte prins in ideea de a face bani,pe mine abia daca ma mai observa.Ideea este ca aud mai multe cuvinte de rau decat de bine despre mine,si asta ma pune pe ganduri..intr-o seara discutam cu prietenii in oras despre copii,prietenii lui referindu-se la mine cand a venit vorba de copii..iar el a zis ceva de genul "acum ca vei fi tu mama lor sau alta.." si nu a zis in gluma..voi ce credeti?am nevoie de o parere sincera..pentru ca nu vreau sa par disperata sau paranoica..dar sunt gesturi si cuvinte care dor..
  •  
    • 17 mesaje
    18 Ian 2018, 10:35
    0 0
    Buna ziua. Poate pana acum ai avut intrebari fara raspuns, dileme pe care nu le-ai rezolvat inca, nu stii complet ce sa faci in anumite situatii si cu anumiti oameni. Cel mai potrivit lucru este sa folosesti consilierea, intr-adevar nu cu oricine, adica ma refer ca sigur astepti un om care sa te asculte si sa-ti indrume pasii , sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa te sustina si sa nu te judece! Daca vrei toate acestea esti mult mai aproape decat ai crezut, aici: https://www.facebook.com/groups/liderliber/
    Consiliere individuala pentru sanatate, relatii, job! Imi puteti scrie la mailul liderliber@yahoo.com.
    Iti multumesc si te invit cu drag la o sedinta, in liniste, fara sa plecam nicaieri nici tu nici eu winking, online sau la telefon. Viata ta se va schimba in bine atat cu sanatatea, relatiile si jobul tau! Sedinte pentru Romania si strainatate.
    Sanatate prin terapii naturale: Otmassage (pagina FB)