Anticonceptionale

  •  
    • 8 mesaje
    22 Iun 2017, 11:08
    0 0
    Fetele buna..iau anticonceptionale karissa de 5 ani..am facut acyn 3 ani o pauza si am ramas însărcinată.. am acasa un bebic d 2 ani...dupa ce am născut doctorul mi.a zis sa continui cu aceleasi anticonceptionale karissa...si asa am si facut..insa luna asta am inceput munca si am fost foarte obosită si stresata..si sâmbătă am uitat a 20a pastila..si am luat.o duminica dimineata..apoi seara am avut contact neprotejat..si luni dimineata am luat a 21 a pastilă(ultima din blister)Si seara am avut alt contact tot neprotejat..acum in a 3a zi de pauza si inca nu a aparut CM.. so fi dereglat sau am rămas?
  •  
    • 514 mesaje
    22 Iun 2017, 12:50
    0 1
    Nu cred ca este posibil sa te mai inmultesti odata , si asa este prea mult ....
  •  
    • 11561 mesaje
    22 Iun 2017, 15:32
    0 0
    bagdad said:Fetele buna..iau anticonceptionale karissa de 5 ani..am facut acyn 3 ani o pauza si am ramas însărcinată.. am acasa un bebic d 2 ani...dupa ce am născut doctorul mi.a zis sa continui cu aceleasi anticonceptionale karissa...si asa am si facut..insa luna asta am inceput munca si am fost foarte obosită si stresata..si sâmbătă am uitat a 20a pastila..si am luat.o duminica dimineata..apoi seara am avut contact neprotejat..si luni dimineata am luat a 21 a pastilă(ultima din blister)Si seara am avut alt contact tot neprotejat..acum in a 3a zi de pauza si inca nu a aparut CM.. so fi dereglat sau am rămas?

       Avem o  curiozitate , cam  ce  varsta  ai???

     

  •  
    • 8 mesaje
    22 Iun 2017, 15:37
    0 0
    Am 29 dar dc conteaza asa mult cati ani Am?Nu este un site unde iti dai cu parerea sau ceri un sfat?este cumva un site de ras,glumit sau de facut mistouri de o persoana?
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Iun 2017, 17:09
    0 1
    bagdad said:Am 29 dar dc conteaza asa mult cati ani Am?Nu este un site unde iti dai cu parerea sau ceri un sfat?este cumva un site de ras,glumit sau de facut mistouri de o persoana?

     

    Da. Din cand in cand cand vreau sa rand, intru aici si citesc postari ca ale tale. si ma apuca un ras nebun de ma cac pe mine!!

  •  
    • 8 mesaje
    22 Iun 2017, 18:42
    0 0
    Mă bucur că nu te imprastii
    .....ok stai si râzi in continuare...ca doar atât te duce capu ala prost
  •  
    • 2115 mesaje
    22 Iun 2017, 19:34
    0 0
    bagdad said:Fetele buna..iau anticonceptionale karissa de 5 ani..am facut acyn 3 ani o pauza si am ramas însărcinată.. am acasa un bebic d 2 ani...dupa ce am născut doctorul mi.a zis sa continui cu aceleasi anticonceptionale karissa...si asa am si facut..insa luna asta am inceput munca si am fost foarte obosită si stresata..si sâmbătă am uitat a 20a pastila..si am luat.o duminica dimineata..apoi seara am avut contact neprotejat..si luni dimineata am luat a 21 a pastilă(ultima din blister)Si seara am avut alt contact tot neprotejat..acum in a 3a zi de pauza si inca nu a aparut CM.. so fi dereglat sau am rămas?

     Dat fiind ca esti uituca rau (m-am uitat in istoric) ai la indemana alte metode de contraceptie decat pilulele.
    Astfel, daca nu mai vrei alti copii consulta-te cu medicul tau si ia-ti un sterilet de calitate cu care poti trai linistita 5 sau 10 ani fara grija unei sarcini nedorite. O alta optiune in acelasi caz ar fi ligatura trompelor uterine.
    Daca totusi iti mai doresti un copil ai la indemana prezervativul, contraceptia de urgenta (dar asta nu e o solutie pe termen lung, trebuie apelat doar o data cel mult pe an la ea fiind nociva pentru organism), exista spermicide, plasturi sau contraceptive injectabile. 
    Te sfatuiesc sa alegi alta metoda decat pilulele pe care le iei (cand nu le uiti) si care pe langa faptul ca poti lua niste kg in plus (e.l. din cauza lor) iti ataca si ficatul. Ba mai mult, am auzit ca dau si insomnii (cand te gandesti ca-ti mai apare un nepoftit in casa).  
    Ai net-ul la indemana si solutii garla, doar sa te interesezi. Bafta! 


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 23 Iun 2017, 19:30
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Iun 2017, 09:57
    0 0
    white_storm2 said:
    bagdad said:Fetele buna..iau anticonceptionale karissa de 5 ani..am facut acyn 3 ani o pauza si am ramas însărcinată.. am acasa un bebic d 2 ani...dupa ce am născut doctorul mi.a zis sa continui cu aceleasi anticonceptionale karissa...si asa am si facut..insa luna asta am inceput munca si am fost foarte obosită si stresata..si sâmbătă am uitat a 20a pastila..si am luat.o duminica dimineata..apoi seara am avut contact neprotejat..si luni dimineata am luat a 21 a pastilă(ultima din blister)Si seara am avut alt contact tot neprotejat..acum in a 3a zi de pauza si inca nu a aparut CM.. so fi dereglat sau am rămas?

     Dat fiind ca esti uituca rau (m-am uitat in istoric) ai la indemana alte metode de contraceptie decat pilulele.
    Astfel, daca nu mai vrei alti copii consulta-te cu medicul tau si ia-ti un sterilet de calitate cu care poti trai linistita 5 sau 10 ani fara grija unei sarcini nedorite. O alta optiune in acelasi caz ar fi ligatura trompelor uterine.
    Daca totusi iti mai doresti un copil ai la indemana prezervativul, contraceptia de urgenta (dar asta nu e o solutie pe termen lung, trebuie apelat doar o data pe an la ea fiind nociva pentru organism), exista spermicide, plasturi sau contraceptive injectabile.
    Te sfatuiesc sa alegi alta metoda decat pilulele pe care le iei (cand nu le uiti) si care pe langa faptul ca poti lua niste kg in plus (e.l. din cauza lor) iti ataca si ficatul. Ba mai mult, am auzit ca dau si insomnii (cand te gandesti ca-ti mai apare un nepoftit in casa).  
    Ai net-ul la indemana si solutii garla, doar sa te interesezi. Bafta! 

       Breee , parca  esti  mama  de  fete!Ce  nurori  norocoase  o  sa  ai!

  •  
    • 2115 mesaje
    23 Iun 2017, 10:35
    0 0
    Pai tu nu vezi de câți ani se chinuie fatuca asta cu problema ei?
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Iun 2017, 11:08
    0 1
    white_storm2 said:Pai tu nu vezi de câți ani se chinuie fatuca asta cu problema ei?

     

    De 15 ani de cand a avut primul ciclu tot crede ca i se sparge un vas de sange cand sangereaza din piersicuta?

  •  
    • 2115 mesaje
    23 Iun 2017, 19:18
    0 1
    igivansenior said:
    white_storm2 said:Pai tu nu vezi de câți ani se chinuie fatuca asta cu problema ei?

     

    De 15 ani de cand a avut primul ciclu tot crede ca i se sparge un vas de sange cand sangereaza din piersicuta?

     Poate n-avea net (!), ma-sa era la crasma cu tac-su cand trebuia sa afle si ea deh... 
     


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 23 Iun 2017, 19:48