Despre o iubire complicata ...

  •  
    • 3 mesaje
    16 Iun 2017, 22:00
    0 0
    Buna! Am 19 ani si ma confrunt cu o problema in dragoste. Am o relatie cu un baiat de 22 de ani si problema a aparut cand am vrut sa-l prezint pe prietenul meu parintilor. Acestia nu l-au acceptat deoarece el nu are o situatie financiara precum a mea si cand am incercat sa le mai vorbesc despre el, parintii mi-au batut apropouri ca el ar sta cu mine doar din interes, insa mie nu imi da de inteles asta, ba chiar din putinul lui imparte cu mine, imi face cadouri si asa mai departe. O alta "problema" ar fi ca el, inainte sa fie cu mine, a fost cam golanas, dar de cand ne-am cunoscut s-a linistit, a renuntat sa mai fumeze, sa iasa prin cluburi, iar caracterul lui este unul pe care, din punctul meu de vedere, putini baieti din ziua de azi il au, in sensul ca este protectiv, respectuos, intelegator, loial si are toate calitatile morale de care are nevoie un om pentru a relationa cu ceilalti, in special in relatia de cuplu. Vazand ca nu o scot la capat cu parintii, eu am hotarat sa ascundem relatia, insa prin acest lucru relatia devine dificila pentru ca nu prea putem sa ne vedem. Mentionez ca ai mei nu vor nici macar sa il cunoasca, sa stea de vorba cu el macar 10 min. Nu vreau sa renunt la el in favoarea banilor, pentru ca banii cum vin asa se si duc, iar iubirea ramane vesnic. Eu am nevoie de iubirea si valorile morale pe care le-am gasit in acest baiat. Ce pot face sa-i conving pe ai mei ca acest baiat nu sta cu mine din interes si mai ales cum as putea sa ii conving sa il cunoasca? Ce este mai important in viata: iubirea sau banii? Orice sfat imi este de folos! Multumesc anticipat!
  •  
    • 12208 mesaje
    17 Iun 2017, 08:23
    1 1
    Experienta ta de viata este mult mai mica decat a parintilor tai , nu spun ca ei au dreptate dar daca totusi au si vei descoperi mai tarziu ca a fost doar interes , ...??/Treaba aia cu iubirea care ramane vesnic , o sa afli si tu ca nu este chiar asa .Tu ai nevoie de confirmari dar argumentele nu sunt foarte solide , stii de ce , un golanas nu se face om de casa asa instant si treaba cu renun tatul la vicii pentru tine , este dubioasa , este strict parerea mea . Eu zic sa fii atenta !
  •  
    • 26 mesaje
    18 Iun 2017, 18:57
    0 0
    Buna ziua. Lovely_butterfly, imi place foarte mult sistemul tau de gandire, faptul ca alegi iubirea adevarata, nu banii si chiar esti indragostita de acest baiat. Cred ca ar trebui sa lupti pentru iubirea ta. Adevarul este ca parintii nu au dreptul sa se amestece in orice relatie. In ortodoxie este clar precizat ca parintii nu au dreptul sa decida in relatia copiilor, chiar daca fata sau baiatul respectiv nu ar fii un om integru etc, chiar daca ar avea dreptate in judecata lor, nu au dreptul sa se amestece si sa desparta doi oameni. Mi se pare absurd ca familia mea sa-mi aleaga sotul si mai ales din considerente financiare, sa fiu nevoita sa traiesc langa un om care nu-mi inspira nimic dar sa am cele mai bune cosmetice si cele mai scumpe haine. Whatever, acest baiat despre care vorbesti cred ca te iubeste cu adevarat. Iar timpul va demonstra daca este asa sau nu. In acelasi timp nu poti ascunde de parinti la infinit relatia voastra. Nu este corect fata de tine, fata de voi doi. Lasa timpul sa treaca, parintii vor vedea si vor intelege pana la urma ca fericirea ta este alaturi de el. Poate au nevoie de timp sa se obisnuiasca cu ideea. In acelasi timp, nu lasa pe nimeni sa te influenteze, tu stii cel mai bine ce traiesti, ce este bine pentru tine si ai dreptul sa-ti traiesti viata. Nimeni nu traieste in locul tau, nimeni nu plange sau rade in locul tau. Ai grija de tine! Va fii bine! Dumnezeu le rezolva pe toate!
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iun 2017, 19:16
    2 1
    lovely_butterfly said:Buna! Am 19 ani si ma confrunt cu o problema in dragoste. Am o relatie cu un baiat de 22 de ani si problema a aparut cand am vrut sa-l prezint pe prietenul meu parintilor. Acestia nu l-au acceptat deoarece el nu are o situatie financiara precum a mea si cand am incercat sa le mai vorbesc despre el, parintii mi-au batut apropouri ca el ar sta cu mine doar din interes, insa mie nu imi da de inteles asta, ba chiar din putinul lui imparte cu mine, imi face cadouri si asa mai departe. O alta "problema" ar fi ca el, inainte sa fie cu mine, a fost cam golanas, dar de cand ne-am cunoscut s-a linistit, a renuntat sa mai fumeze, sa iasa prin cluburi, iar caracterul lui este unul pe care, din punctul meu de vedere, putini baieti din ziua de azi il au, in sensul ca este protectiv, respectuos, intelegator, loial si are toate calitatile morale de care are nevoie un om pentru a relationa cu ceilalti, in special in relatia de cuplu. Vazand ca nu o scot la capat cu parintii, eu am hotarat sa ascundem relatia, insa prin acest lucru relatia devine dificila pentru ca nu prea putem sa ne vedem. Mentionez ca ai mei nu vor nici macar sa il cunoasca, sa stea de vorba cu el macar 10 min. Nu vreau sa renunt la el in favoarea banilor, pentru ca banii cum vin asa se si duc, iar iubirea ramane vesnic. Eu am nevoie de iubirea si valorile morale pe care le-am gasit in acest baiat. Ce pot face sa-i conving pe ai mei ca acest baiat nu sta cu mine din interes si mai ales cum as putea sa ii conving sa il cunoasca? Ce este mai important in viata: iubirea sau banii? Orice sfat imi este de folos! Multumesc anticipat!

     La 19 ani vezi ce iti doresti si mai putin realitatea, adevarata fata a lucrurilor. Eu una as fi mai atenta in relatia cu parintii pentru ca daca flacaul a fost mai "golanas" exista sanse ca ei sa aiba dreptate, plus ca la anii astia banuiesc ca nu te poti intretine singura, ai nevoie de ei, poate ca-si doresc ca tu sa-ti termini studiile mai intai si abia dupa asta si cu ceva mai multa maturitate sa te arunci cu capul inainte.
    E adevarat ca nimeni nu ar trebui sa se amestece intre cei doi care de bunavoie se implica intr-o relatie, dar esti foarte tanara si nu esti pe picioarele tale inca. Pe de alta parte fie ca ai 19 ani sau 59 parintii se vor implica mereu, ramai copilul lor pana le suna ceasul.

  •  
    • 26 mesaje
    18 Iun 2017, 20:05
    0 0
    Ai dreptate White_storm2!
  •  
    • 3 mesaje
    19 Iun 2017, 11:30
    0 0
    Intr-adevar experienta mea nu se compara cu cea a parintilor mei si poate lui inca nu i-a venit mintea la cap, poate sunt doar aparente, dar lucrul asta il pot vedea doar in timp. Poate ca nu m-am exprimat intocmai corect prin "iubire vesnica" pentru ca se poate intampla orice si sa nu mai fiu cu el, m-am referit mai mult la faptul ca banii triumfa mereu in fata iubirii si a valorilor morale si nu inteleg de ce. Nu as putea sa fiu cu un om care doar bate din palme si imi ofera totul pe tava. Eu sunt genul de om responsabil care vrea sa faca lucrurile pe cont propriu, sa se straduiasca si dupa sa fie mandru de munca sa, de rezultatele obtinute. Stiu ca nu am experienta necesara, dar am prietene, de varsta mea sau mari mari, care au prieteni si aud diverse lucruri legate de baieti, am auzit de o iubire cumparata, am auzit de o iubire in care fata sta si sufera alaturi de baiatul pe care il iubeste, dar el nu pare sa dea doi bani pe ea si altele ... Insa cel mai tare ma deranjeaza faptul ca parintii mei nu vor sa ii acorde macar 10 minute, sa comunice cu prietenul meu, sa vada cum gandeste si abia apoi sa reproseze tot ceea ce mi-au spus pana acum cand au vorbit in necunostinta de cauza, dupa parerea mea ...pentru ca alt lucru pe care nu il inteleg, este faptul de a judeca un om dupa aparente si fara a-l cunoaste. Stiu ca parintii imi vor binele si vor fi mereu langa mine indiferent de situatie, fac sacrificii enorme ca sa imi implinesc visele, dar totodata, in toata alergatura asta a lor pentru bunuri materiale, eu ma simt privata de afectiunea lor, de atentia lor asupra sentimentelor si starilor mele(nu e vorba acum doar de relatie, vorbesc la modul general). Marea grija este daca imi lipseste ceva material... Anyway, am intrebari la care nu stiu daca cineva vreodata imi poate raspunde, deoarece opiniile oamenilor sunt diferite, dar eu va multumesc mult ca v-ati rupt o bucata din timpul dvs pentru a-mi raspunde!
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Iun 2017, 12:55
    0 1
    lovely_butterfly said:Buna! Am 19 ani si ma confrunt cu o problema in dragoste. Am o relatie cu un baiat de 22 de ani si problema a aparut cand am vrut sa-l prezint pe prietenul meu parintilor. Acestia nu l-au acceptat deoarece el nu are o situatie financiara precum a mea si cand am incercat sa le mai vorbesc despre el, parintii mi-au batut apropouri ca el ar sta cu mine doar din interes, insa mie nu imi da de inteles asta, ba chiar din putinul lui imparte cu mine, imi face cadouri si asa mai departe. O alta "problema" ar fi ca el, inainte sa fie cu mine, a fost cam golanas, dar de cand ne-am cunoscut s-a linistit, a renuntat sa mai fumeze, sa iasa prin cluburi, iar caracterul lui este unul pe care, din punctul meu de vedere, putini baieti din ziua de azi il au, in sensul ca este protectiv, respectuos, intelegator, loial si are toate calitatile morale de care are nevoie un om pentru a relationa cu ceilalti, in special in relatia de cuplu. Vazand ca nu o scot la capat cu parintii, eu am hotarat sa ascundem relatia, insa prin acest lucru relatia devine dificila pentru ca nu prea putem sa ne vedem. Mentionez ca ai mei nu vor nici macar sa il cunoasca, sa stea de vorba cu el macar 10 min. Nu vreau sa renunt la el in favoarea banilor, pentru ca banii cum vin asa se si duc, iar iubirea ramane vesnic. Eu am nevoie de iubirea si valorile morale pe care le-am gasit in acest baiat. Ce pot face sa-i conving pe ai mei ca acest baiat nu sta cu mine din interes si mai ales cum as putea sa ii conving sa il cunoasca? Ce este mai important in viata: iubirea sau banii? Orice sfat imi este de folos! Multumesc anticipat!

      Si  banii  si  iubirea , fara  bani  nu  prea  poti  face  mare  lucru , iar  fara  iubire , traiesti  cu  sufletul  "ranit" .

      Dar  armonia  intre  cele  doua , nu  o  poate  gasi  decat  fiecare  persoana  in  parte , deoarece  fiecare  percepe  iubirea  in  felul  lui , iar  referitor  la  bani , ceea ce  pe unul  il  face  fericit , pe  altul  il  face  sa  se  simta  sarac!

       Ai  incercat  sa  discuti  direct  cu  ei , despre intrebarile  tale , despre  nevoia  de  afectiune ?

      Mult  succes!

     

  •  
    • 26 mesaje
    19 Iun 2017, 13:15
    0 0
    Parintii sunt parinti no matter what. Dar de unde stiu parintii tai ca prietenul tau este "golanas" si ce fel de om este daca nu l-au vazut niciodata? Daca in trecut a fost golanas cum spui, sa stii ca oamenii se mai si schimba, se schimba cu greutate, daca nu au de ales sau daca isi doresc sa se schimbe. Dovezile lui de iubire arata progrese din partea lui. Un om trebuie sa iubeasca cu adevarat ca sa fie mai bun decat ieri. Nu cred ca este prefacut. Si oricum esti un om foarte inteligent, chiar daca esti micuta, ai niste principii de viata solide! Toata admiratia! P.S. Nu poti eticheta un om fara sa il cunosti, fara sa iti rupi 10 minute din timpul tau pretios de dragul copilui tau.
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Iun 2017, 13:21
    0 0
    Alexinne2 said:Parintii sunt parinti no matter what. Dar de unde stiu parintii tai ca prietenul tau este "golanas" si ce fel de om este daca nu l-au vazut niciodata? Daca in trecut a fost golanas cum spui, sa stii ca oamenii se mai si schimba, se schimba cu greutate, daca nu au de ales sau daca isi doresc sa se schimbe. Dovezile lui de iubire arata progrese din partea lui. Un om trebuie sa iubeasca cu adevarat ca sa fie mai bun decat ieri. Nu cred ca este prefacut. Si oricum esti un om foarte inteligent, chiar daca esti micuta, ai niste principii de viata solide! Toata admiratia! P.S. Nu poti eticheta un om fara sa il cunosti, fara sa iti rupi 10 minute din timpul tau pretios de dragul copilui tau.

       Pe  de  alta  parte , nu  stiu  cat  de  ok , e  sa  te  rupi  de  parinti , de  la  o  varsta  asa  frageda!

     

  •  
    • 3 mesaje
    19 Iun 2017, 14:00
    0 0
    Eu fiind singurul lor copil cred ca parintii trec si printr-o etapa putin mai greu de acceptat ca fetita lor se maturizeaza si usor usor puiul paraseste cuibul. Deci pe o parte nu stiu daca prietenul meu e problema (putea sa fie alt baiat si ai mei tot ar fi gasit nod in papura) sau daca gandul ca eu am crescut este rezultatul reactiilor lor. Poate ma insel, dar asta e viziunea mea. Nu am zis ca ii voi da pe ai mei la o parte pentru iubire, deoarece asta mi se pare o prostie, in sensul ca daca ma voi desparti de prietenul meu, pierzandu-l pe el, imi pierd si parintii intr-un fel. Comunicarea e sfanta, dar din cate am observat, unde nu e timp, nu exista nici comunicare. Nu am stat de vorba cu parintii in legatura cu lipsa de afectiune pe care o simt, pentru ca seara de seara ei vin suparati de la munca, cu problemele lor pe cap si daca as incepe sa le spun tot ce ma doare, ori as vorbi de una singura pentru ca gandul lor e in alta parte, ori mi-ar spune ca ei au probleme mai mari decat ale mele ...
  •  
    • 26 mesaje
    19 Iun 2017, 14:06
    0 0
    Nimeni nu a spus sa se rupa de parinti. Parintii au locul lor in sufletul ei.
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Iun 2017, 14:09
    0 1
    lovely_butterfly said:Eu fiind singurul lor copil cred ca parintii trec si printr-o etapa putin mai greu de acceptat ca fetita lor se maturizeaza si usor usor puiul paraseste cuibul. Deci pe o parte nu stiu daca prietenul meu e problema (putea sa fie alt baiat si ai mei tot ar fi gasit nod in papura) sau daca gandul ca eu am crescut este rezultatul reactiilor lor. Poate ma insel, dar asta e viziunea mea. Nu am zis ca ii voi da pe ai mei la o parte pentru iubire, deoarece asta mi se pare o prostie, in sensul ca daca ma voi desparti de prietenul meu, pierzandu-l pe el, imi pierd si parintii intr-un fel. Comunicarea e sfanta, dar din cate am observat, unde nu e timp, nu exista nici comunicare. Nu am stat de vorba cu parintii in legatura cu lipsa de afectiune pe care o simt, pentru ca seara de seara ei vin suparati de la munca, cu problemele lor pe cap si daca as incepe sa le spun tot ce ma doare, ori as vorbi de una singura pentru ca gandul lor e in alta parte, ori mi-ar spune ca ei au probleme mai mari decat ale mele ...

     Comunicarea  intre  generatii  a  fost  o  mare  problema  pana  spre  zilele  noastre , cand  sper  ca  noile  generatii  de  parinti mai  "destupade" , sa  creeze  o  noua  cale  de  comunicare.

      Printre  noianul  de  probleme  de  tot  felul , nu  cred  ca  exista  una  mai  importanta  decat  dreptul  la  afectiune  a  propriului  copil!~

     

  •  
    • 26 mesaje
    19 Iun 2017, 14:29
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Comunicarea  intre  generatii  a  fost  o  mare  problema  pana  spre  zilele  noastre , cand  sper  ca  noile  generatii  de  parinti mai  "destupade" , sa  creeze  o  noua  cale  de  comunicare.

      Printre  noianul  de  probleme  de  tot  felul , nu  cred  ca  exista  una  mai  importanta  decat  dreptul  la  afectiune  a  propriului  copil!~

     

      Ai descris realitatea. Admirabil spus!

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către Alexinne2: 19 Iun 2017, 14:31
  •  
    • 1841 mesaje
    19 Iun 2017, 16:14
    0 0
    lovely_butterfly said:Buna! Am 19 ani si ma confrunt cu o problema in dragoste. Am o relatie cu un baiat de 22 de ani si problema a aparut cand am vrut sa-l prezint pe prietenul meu parintilor. Acestia nu l-au acceptat deoarece el nu are o situatie financiara precum a mea si cand am incercat sa le mai vorbesc despre el, parintii mi-au batut apropouri ca el ar sta cu mine doar din interes, insa mie nu imi da de inteles asta, ba chiar din putinul lui imparte cu mine, imi face cadouri si asa mai departe. O alta "problema" ar fi ca el, inainte sa fie cu mine, a fost cam golanas, dar de cand ne-am cunoscut s-a linistit, a renuntat sa mai fumeze, sa iasa prin cluburi, iar caracterul lui este unul pe care, din punctul meu de vedere, putini baieti din ziua de azi il au, in sensul ca este protectiv, respectuos, intelegator, loial si are toate calitatile morale de care are nevoie un om pentru a relationa cu ceilalti, in special in relatia de cuplu. Vazand ca nu o scot la capat cu parintii, eu am hotarat sa ascundem relatia, insa prin acest lucru relatia devine dificila pentru ca nu prea putem sa ne vedem. Mentionez ca ai mei nu vor nici macar sa il cunoasca, sa stea de vorba cu el macar 10 min. Nu vreau sa renunt la el in favoarea banilor, pentru ca banii cum vin asa se si duc, iar iubirea ramane vesnic. Eu am nevoie de iubirea si valorile morale pe care le-am gasit in acest baiat. Ce pot face sa-i conving pe ai mei ca acest baiat nu sta cu mine din interes si mai ales cum as putea sa ii conving sa il cunoasca? Ce este mai important in viata: iubirea sau banii? Orice sfat imi este de folos! Multumesc anticipat!

     
    Eu cred, dupa tot ce ai scris, ca ai o mentalitate foarte sanatoasa si e bine s-o pastrezi. Cat priveste impacarea dintre parinti sau relatie, te sfatuiesc sa nu te mai consumi pentru asta. Pur si simplu vezi baiatul asta care iti place atunci cand ai timp si nu te mai chinui sa il faci acceptat de parinti, stiu ei ce-or stii, instinctiv, de nu le place. Dar nu trebuie sa le placa lor, ci tie. Asa ca renunta sa mai impaci tot satul, dozeaza-ti timpul astfel incat sa ai vreme si de prioritati (invatat, responsabilitati) si de distractie (cu iubitul) si gestioneaza-ti viata astfel incat sa nici nu trebuiasca sa ii pui fara in fata sa se accepte. S-ar putea ca toata energia pe care o irosesti framantandu-te cum sa ii faci sa se placa reciproc sa fie mult mai inteligent canalizata pe prioritatile tale personale. 

    Si mai da-i timp acestei relatii sa se dezvolte. N-ai zis de cata vreme sunteti impreuna, insa pentru ca un om sa isi arate adevarata fata este nevoie de mult timp, astfel incat sa ajungeti inevitabil in situatii in care sa il vezi, over time, cum reactioneaza la stres si la probleme. Si nu le poti scenarizau sau grabi, astea vin doar cu timpul. Inainte sa te dedici total baiatului si sa iti pui familia in cap pentru el, da-i timp sa demonstreze ca merita, cativa ani chiar.

    Poate pana la urma ti se taie si nu te va mai interesa el pe tine, se intampla frecvent, mai ales cand pleci la facultate, viata se schimba, prioritatile se schimba. Nu te grabi sa aliniezi tot neamul pentru ceva ce inca poate nu ti-a fost demonstrat tie consecvent ca merita. Nu e cazul sa fii definitiv sedusa de cateva luni consistente de indragosteala, o relatie trainica pentru care merita sa iti pui familia in cap trebuie sa fie trecuta prin muuuult mai multe incercari si mult mai mult timp.

    Bafta, iubeste-te cu baiatul pe timpul tau fara stresul acceptarii parintilor. 
    Pana la urma o femeie matura isi gestioneaza relatiile singura, n-are nevoie disperata de aprobarea altcuiva, asa ca 'testeaza' un pic conceptul si separa datingul de invatat si de cinele in familie, cred ca e loc sa faci cu masura cate un pic din  toate

  •  
    • 2115 mesaje
    20 Iun 2017, 09:01
    1 1
    Iar eu zic ca daca la primul prieten care iti arata putina atentie pui botul si iti infierezi parintii pentru el, daca ii acuzi de lipsa de caldura si intelegere ridicandu-l pe el deasupra lor vei deveni o femeie dependenta de el, tinuta sub papuc si de care vor profita multi, pentru ca sigur nu vei ramane o viata cu flacaul asta. Chiar daca s-a cumintit momentan, lupul isi schimba parul, dar naravul ba!
     Cand sunt mici copiii sunt usor de iubit si dragalit, in adolescenta deveniti arici si va indepartati singuri de parinti (ceva gen: nu ma pupa in public, nu ma imbratisa, nu mergi cu mine ca rad prietenii ca sunt puiul mamei etc),  iar apoi suferiti tot voi de lipsa atentiei parintilor. 
    Traieste-ti povestea cu baiatul asta, dar fereste-l de parinti si nu ii baga in ceata degeaba, mai ales nu te indeparta de ei!

  •  
    • 1890 mesaje
    20 Iun 2017, 11:07
    2 0
    gabriela 42, outofhere, pitipoanca si white storm, raspunsuri super! In schimb alexinne, ii vntura si ei mintea tot prin nori, se vede treaba ca e foarte tanara si tot ce zboara e bun de pus si in supa.
    Lovely, te lauzi cu o situatie materiala buna, dar, de fapt, nimic nu e al tau, nu ai contribuit cu nimic, totul este deocamdata construit de paintii tai care au muncit si muncesc in continuare. De-abia cand ai sa-ti castigi tu painea, si ai sa vezi ca iti rodeste munca, atunci vei putea sa spui de situatie materiala. Pana atunci esti dependenta total de parinti, nici chiloti nu-ti poti cumpara din banul tau. De-abia ai iesit de pe bancile liceului, m-as mira sa lucrezi undeva. Mai bine vezi-ti de propasire si nu-ti darui inima intreaga primului baiat care-ti susura doua vorbe dulci la ureche si in acelasi timp indepartandu-ti parintii. Sa stii ca de pe tusa se vede cel mai bine; parintii stiu ceva devreme ce nu-l inghit. Mai ales daca esti la tara, unde fiecare se cunoaste cu fiecare, ei si-au dat seama cu cine au de-a face, poate cunosc parintii baiatului.
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Iun 2017, 14:10
    1 1
    Alexinne2 said:Nimeni nu a spus sa se rupa de parinti. Parintii au locul lor in sufletul ei.

      
    Pai asta se va intampla sigur daca ea se "razboieste" cu ei pentru un baiat pe care l-a cunoscut la anii astia. Ea crede ca vrea sa fie cu el pentru totdeauna, dar  viata  iti ofera multe surprize.
    Altfel, tineretea si naivitatea nu sunt  pacate, gresesti, cazi, te ridici si o iei de la capat, pana inveti...
     


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 20 Iun 2017, 14:16
  •  
    • 12208 mesaje
    20 Iun 2017, 19:10
    1 1
    La 20 crezi in iubirea ideala , desigur iti place martiriul si crezi ca oamenii toti chiar si parintii tai au ceva cu iubirea ta , dar de fapt tu insati nu stii ce sa crezi , de aceea vrei si aprobari de la ceilalti , nu poti sa iti asumi nimic , experienta ta de viata este minima!
    AI PUTINA RABDARE SI CASCA OCHI LA SEMNE !
  •  
    • 26 mesaje
    20 Iun 2017, 19:11
    0 1
    Buna ziua tuturor! Ehee Scorpion112, ma regasesc in descrierea ta la adresa mea ! Ai dreptate. Copilaresc inca . O zi frumoasa va doresc!
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Iun 2017, 20:22
    0 1
    Alexinne2 said:Buna ziua tuturor! Ehee Scorpion112, ma regasesc in descrierea ta la adresa mea ! Ai dreptate. Copilaresc inca . O zi frumoasa va doresc!

     Ehehe,  nimic nou sub soare, altfel...