Sotul meu nu ma mai apreciaza

  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 21:46
    0 2
    Nu, ar trebui sa caute omul cu care sa fie fericita fara sa ceara respectivului ceva ce lui nu ii face placere doar ca sa fie ea multumita.
  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 21:47
    0 1
    Am vazut ca majoritatea cuplurilor gasesc fericirea in copil , este gresit ?
  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 21:53
    0 3
    amizade said:Nu, ar trebui sa caute omul cu care sa fie fericita fara sa ceara respectivului ceva ce lui nu ii face placere doar ca sa fie ea multumita.

     
    In viata mai trebuie sa sti sa ceri , de unde sa sti ce te face fericita daca tu nu experimentezi ? 

    Un sfat pentru doamne , nu sunte ti in star sa va educati copii si vreti voi sa va educati sotii



  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 21:55
    0 0
    Sau accepta cum este el ca om si copilul va invata ca nu trebuie sa freci podele toata ziua si apoi sa astepti cadouri drept recunostinta, ci sa faci in viata ceea ce consideri tu ca trebuie facut, si ce te face pe tine fericit, iar partenerul te va respecta mai mult.
  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 22:08
    0 1
    Rol play . Sa zicem ca sti sa / si ce vrei de la viata , dar cum in viata exista si factori sa zicem " socrii , cumnat(ii) veri si verisoare . Sa zicem ca tu nu esti usor de influientat dar sotul tau este , sa zicem ca te iubeste dar il atinge pe cel mic cu o palma .. Te supara , dar te gandesti ca trebuie sa fi fericita ca deee , ai cautat o iar fericirea importanta chiar ai traito langa acea persoana ... Cum gandesti





    Acest mesaj a fost editat de către radiosantz: 21 Iun 2017, 22:10
  •  
    • 386 mesaje
    21 Iun 2017, 22:09
    4 1
    Amizade, femeia asta asteapta apreciere, pretuire, comunicare, respect , intelegere , ajutor . Nu cadouri materiale ci altfel de daruri...Deci tu ii propui sa lase acest sot si tata la copilul lor si sa caute un altul cu care sa fie cu adevarat fericita. Ok, s-a inteles .
  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 22:16
    0 0
    radiosantz said:
    amizade said:Nu, ar trebui sa caute omul cu care sa fie fericita fara sa ceara respectivului ceva ce lui nu ii face placere doar ca sa fie ea multumita.

     
    In viata mai trebuie sa sti sa ceri , de unde sa sti ce te face fericita daca tu nu experimentezi ? 

    Un sfat pentru doamne , nu sunte ti in star sa va educati copii si vreti voi sa va educati sotii



    Deci a experimentat fata si a ajuns nefericita la prima abatere a lui de a face atentii. 

    A facut si mancare, i-a spalat si i-a calcat si el nu i-a dat nimic in semn de recunostinta, deci eu zic ca daca ii bate obrazul, va deveni recunoscator si va primi si ea 'cele cuvenite'

    Eu nu am zis ca el face bine sau nu, si nici nu pot pune etichete de genul 'om de proasta calitate' cand stiu doar povestea ei. Adevarul este la mijloc intotdeauna.

    Pot doar sa imi dau cu parerea din perspectiva ei, adica eu in situatia ei ori as termina relatia daca nu ma mai satisface si nu primesc ceea ce vreau/ ce apreciez eu ca trebuie sa primesc, ori accept ca omul nu simte sa faca anumite gesturi si atunci nu mai am motive de suparare.

     

  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 22:24
    0 2
    Mama soacra te rog frumos sa nu te implici in cresterea copilului meu , se vede cat de bine l ai educat pe al tau
  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 22:27
    0 0
    radiosantz said:Rol play . Sa zicem ca sti sa / si ce vrei de la viata , dar cum in viata exista si factori sa zicem " socrii , cumnat(ii) veri si verisoare . Sa zicem ca tu nu esti usor de influientat dar sotul tau este , sa zicem ca te iubeste dar il atinge pe cel mic cu o palma .. Te supara , dar te gandesti ca trebuie sa fi fericita ca deee , ai cautat o iar fericirea importanta chiar ai traito langa acea persoana ... Cum gandesti




     Intotdeauna conteaza reactia si nu faptul in sine, doi oameni pot reactiona complet diferit in aceeasi situatie.

    Daca tu ai impresia ca verisorii si unchesii sunt factori care sa ma faca pe mine nefericita, te inseli amarnic. Pana la urma reactia lui il defineste ca si om, nu matusa de rangul 2.

    Nu are cum sa ma faca pe mine fericita si sa loveasca copilul in acelasi timp. Cred ca vorbim ca sa ne aflam in treaba.

  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 22:31
    0 1
    Nu as fi fericita/ multumita (fericita in relatia de cuplu) cu un om influentabil de factori din astia externi, si nu e regula ca rudele sa fie intr-o ureche.
    Acest mesaj a fost editat de către amizade: 21 Iun 2017, 22:37
  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 22:43
    0 1
    amizade said:
    radiosantz said:Rol play . Sa zicem ca sti sa / si ce vrei de la viata , dar cum in viata exista si factori sa zicem " socrii , cumnat(ii) veri si verisoare . Sa zicem ca tu nu esti usor de influientat dar sotul tau este , sa zicem ca te iubeste dar il atinge pe cel mic cu o palma .. Te supara , dar te gandesti ca trebuie sa fi fericita ca deee , ai cautat o iar fericirea importanta chiar ai traito langa acea persoana ... Cum gandesti




     Intotdeauna conteaza reactia si nu faptul in sine, doi oameni pot reactiona complet diferit in aceeasi situatie.

    Daca tu ai impresia ca verisorii si unchesii sunt factori care sa ma faca pe mine nefericita, te inseli amarnic. Pana la urma reactia lui il defineste ca si om, nu matusa de rangul 2.

    Nu are cum sa ma faca pe mine fericita si sa loveasca copilul in acelasi timp. Cred ca vorbim ca sa ne aflam in treaba.

     
    Eu nu spun nimic concret , incerc si eu sa invat de la voi ...Imi place sa cred ca ve ti reusi sa gasiti exact acea fericire care conteaza , dar ma tem ca este foarte greu de gasit ...

  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 22:45
    1 1
    amizade said:Nu as fi fericita/ multumita (fericita in relatia de cuplu) cu un om influentabil de factori din astia externi, si nu e regula ca rudele sa fie intr-o ureche.

     
    Cati ani ai draga mea ? 


    https://www.youtube.com/watch?v=VEe6iGM5oTQ

  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 22:49
    1 0
    Pasarea-Spin said:Amizade, femeia asta asteapta apreciere, pretuire, comunicare, respect , intelegere , ajutor . Nu cadouri materiale ci altfel de daruri...Deci tu ii propui sa lase acest sot si tata la copilul lor si sa caute un altul cu care sa fie cu adevarat fericita. Ok, s-a inteles .

     Tu vorbesti pe subiect sau am schimbat povestea? Despre ce tata vorbim?

    'Incerc sa il implic in viata copilului, dar il deranjeaza ca e plangacios si il indeparteaza la modul urat iar mie imi vine sa ii crap capul, mor de ciuda ca bietul copil e super fericit cand il vede pe taica-su ca intra pe usa si e calare pe el, vrea sa stea la el in brate, iar tati nu prea are el chef, ii da flit si mi-l plaseaza in brate,urland.'

     


    Acest mesaj a fost editat de către amizade: 21 Iun 2017, 22:49
  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 22:50
    0 1
    Relatia trebuie sa fie o provocare in care si barbatul si femeia sa nu spuna niciodata , nu pot !! poate intr un final cand ai vazut ca deja ai 5 copii mai poti spune , hai draq s o facem cu prezervativ
  •  
    • 615 mesaje
    21 Iun 2017, 22:51
    0 0
    radiosantz said:
    amizade said:
    radiosantz said:Rol play . Sa zicem ca sti sa / si ce vrei de la viata , dar cum in viata exista si factori sa zicem " socrii , cumnat(ii) veri si verisoare . Sa zicem ca tu nu esti usor de influientat dar sotul tau este , sa zicem ca te iubeste dar il atinge pe cel mic cu o palma .. Te supara , dar te gandesti ca trebuie sa fi fericita ca deee , ai cautat o iar fericirea importanta chiar ai traito langa acea persoana ... Cum gandesti




     Intotdeauna conteaza reactia si nu faptul in sine, doi oameni pot reactiona complet diferit in aceeasi situatie.

    Daca tu ai impresia ca verisorii si unchesii sunt factori care sa ma faca pe mine nefericita, te inseli amarnic. Pana la urma reactia lui il defineste ca si om, nu matusa de rangul 2.

    Nu are cum sa ma faca pe mine fericita si sa loveasca copilul in acelasi timp. Cred ca vorbim ca sa ne aflam in treaba.

     
    Eu nu spun nimic concret , incerc si eu sa invat de la voi ...Imi place sa cred ca ve ti reusi sa gasiti exact acea fericire care conteaza , dar ma tem ca este foarte greu de gasit ...

     Tu poti crede ce doresti, eu mi-am gasit fericirea, multumesc de urari.

  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 22:57
    0 1
    amizade said:
    Pasarea-Spin said:Amizade, femeia asta asteapta apreciere, pretuire, comunicare, respect , intelegere , ajutor . Nu cadouri materiale ci altfel de daruri...Deci tu ii propui sa lase acest sot si tata la copilul lor si sa caute un altul cu care sa fie cu adevarat fericita. Ok, s-a inteles .

     Tu vorbesti pe subiect sau am schimbat povestea? Despre ce tata vorbim?

    'Incerc sa il implic in viata copilului, dar il deranjeaza ca e plangacios si il indeparteaza la modul urat iar mie imi vine sa ii crap capul, mor de ciuda ca bietul copil e super fericit cand il vede pe taica-su ca intra pe usa si e calare pe el, vrea sa stea la el in brate, iar tati nu prea are el chef, ii da flit si mi-l plaseaza in brate,urland.'

     

     
    Marmota invelea ciocolata in staniol  




    Acest mesaj a fost editat de către radiosantz: 21 Iun 2017, 22:58
  •  
    • 514 mesaje
    21 Iun 2017, 23:04
    0 1
    Pacat ca ai gura sa vorbesti dar nai minte sa intelegi
  •  
    • 2115 mesaje
    22 Iun 2017, 07:56
    0 2
    Pasarea-Spin said:
    white_storm2 said:Oh, daa, ca daca iti aduce omul flori in fiecare zi te simti si tu normala. Pff! Da' daca ti le aduce pentru ca se simte vinovat ca si-a facut de cap cu Maricica de la secretariat, ori cu Julia de la personal?
    Vorbim vorbe, daca sotul/iubitul simte ceva pentru tine e un gest firesc si adorat de doamne, dar sa fim seriosi ca nu este o regula. Florile nu se mananca, nu invelesti un bebelus in flori si costa.
    Da, la o sarbatoare gen ziua de nastere, da, la o onomastica, da, la un eveniment ce musai trebuie sarbatorit, dar in rest? Noi ce le oferim lor in plus?
    Ce pretentii au unele!!!

    E.L. pentru pasarea spin, altfel bine ai revenit! 

    White, bine te-am regasit, v-am regasit. Vrei sa spui ca toti barbatii care duc flori doamnelor le inseala? Nu, nu. Mai sunt si romantici...Am citit candva o carte despre iubire si limbajele ei, sunt foarte multe. Cineva are nevoie de cuvinte, altcineva de fapte si tot asa...nu suntem egali dar cum ziceam mai sus, dupa niste ani de convietuire este posibil sa nu cunosti omul de langa tine?

     

     Atat ai priceput tu? Unde am zis eu ca "toti"...? Urasc generalizarile, fiecare om este diferit si se comporta diferit, dupa educatie, cultura, in functie de anturajul in care traieste. Ce va mai place sa cititi in dunga si sa scoateti din context, ca nu cred ca doar atat poti tu intelege...


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 22 Iun 2017, 07:59
  •  
    • 386 mesaje
    22 Iun 2017, 15:06
    1 0
    white_storm2 said:
    Pasarea-Spin said:
    white_storm2 said:Oh, daa, ca daca iti aduce omul flori in fiecare zi te simti si tu normala. Pff! Da' daca ti le aduce pentru ca se simte vinovat ca si-a facut de cap cu Maricica de la secretariat, ori cu Julia de la personal?
    Vorbim vorbe, daca sotul/iubitul simte ceva pentru tine e un gest firesc si adorat de doamne, dar sa fim seriosi ca nu este o regula. Florile nu se mananca, nu invelesti un bebelus in flori si costa.
    Da, la o sarbatoare gen ziua de nastere, da, la o onomastica, da, la un eveniment ce musai trebuie sarbatorit, dar in rest? Noi ce le oferim lor in plus?
    Ce pretentii au unele!!!

    E.L. pentru pasarea spin, altfel bine ai revenit! 

    White, bine te-am regasit, v-am regasit. Vrei sa spui ca toti barbatii care duc flori doamnelor le inseala? Nu, nu. Mai sunt si romantici...Am citit candva o carte despre iubire si limbajele ei, sunt foarte multe. Cineva are nevoie de cuvinte, altcineva de fapte si tot asa...nu suntem egali dar cum ziceam mai sus, dupa niste ani de convietuire este posibil sa nu cunosti omul de langa tine?

     

     Atat ai priceput tu? Unde am zis eu ca "toti"...? Urasc generalizarile, fiecare om este diferit si se comporta diferit, dupa educatie, cultura, in functie de anturajul in care traieste. Ce va mai place sa cititi in dunga si sa scoateti din context, ca nu cred ca doar atat poti tu intelege...

    Pai eu am inteles ca tu ai inteles ca doar unul care greseste vine cu flori ! Categoria aia o scoatem din ecuatie. In povestea noastra este vorba despre o femeie, sotie, mama care asteapta gesturi de la partener. Un gest posibil este a oferi flori uneori si este un gest frumos care nu are legatura cu banii ci cu sufletul. Despre suflet este vorba, despre relatie sufleteasca de cuplu. 

     

  •  
    • 386 mesaje
    22 Iun 2017, 15:09
    1 0
    amizade said:
    Pasarea-Spin said:Amizade, femeia asta asteapta apreciere, pretuire, comunicare, respect , intelegere , ajutor . Nu cadouri materiale ci altfel de daruri...Deci tu ii propui sa lase acest sot si tata la copilul lor si sa caute un altul cu care sa fie cu adevarat fericita. Ok, s-a inteles .

     Tu vorbesti pe subiect sau am schimbat povestea? Despre ce tata vorbim?

    'Incerc sa il implic in viata copilului, dar il deranjeaza ca e plangacios si il indeparteaza la modul urat iar mie imi vine sa ii crap capul, mor de ciuda ca bietul copil e super fericit cand il vede pe taica-su ca intra pe usa si e calare pe el, vrea sa stea la el in brate, iar tati nu prea are el chef, ii da flit si mi-l plaseaza in brate,urland.'

     
    Am recitit povestea cu atentie. Oamenii astia au totusi un copil adica el este tata si ea este mama. Vorbim despre tatal din poveste. Omul asta nu-i tata? De la tine cum se vede?