Viitorul tau sau familia?

  •  
    • 7 mesaje
    5 Iun 2017, 19:38
    0 0
    Trebuie sa aleg intre... A merge in Spania unde am sansa de a ocupa un loc destul de ok sau sa merg in romania sa imi vad tatal pe care nu lam mai vazut de ceva timp, tatal ma facut sa i promit ca am sa merg sa stau cu el macar o luna, daca fac asta pierd oportunitatea din Spania. Un sfat va rog, voi ce ati face? Viitorul sau ati risca totusi pentru a va face tatal fericit? Mi-am tot batut capul cu asta in ultimul timp, dar nu reusesc sa ma decid si trebuie sa iau o decizie acum !!
  •  
    • 2115 mesaje
    6 Iun 2017, 12:50
    0 0
    Impaca si varza si capra, ocupa-te de scoala si munca in Spania si cheama-l pe tata sa stea o vreme cu tine. De ce trebuie sa alegi ?
  •  
    • 7 mesaje
    6 Iun 2017, 20:43
    0 0
    white_storm2 said:Impaca si varza si capra, ocupa-te de scoala si munca in Spania si cheama-l pe tata sa stea o vreme cu tine. De ce trebuie sa alegi ?

     

    Da m-am gandit si eu la asta, dar nu poate pleca, bunica e si ea bolnava si nu o poate lasa singura
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Iun 2017, 07:11
    0 0
    Cate topice ai deschis cu acelasi subiect! Unul la familie, altul la sfaturi si parca mai este cel putin unul unde povestesti pe larg cum ti-ai intrerupt studiile si ai plecat cu mama si iubitul/sotul (e.l. ) ei cel nou din Spania pentru o perioada, nu? Sau gresesc?
    On topic. Lasa familia deocamdata si ocupa-te de viitorul tau, sunt majori si vaccinati, se descurca ei si fara tine. Pune raul inainte si gandeste-te ce vei face daca ramai fara ei intr-o zi. O doza de egoism e foarte inteleapta uneori, mai ales cand ai parinti care ti se agata de gat si nu te lasa sa traiesti cum vrei, santajisti sentimentali...
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 8 Iun 2017, 08:11
  •  
    • 2115 mesaje
    8 Iun 2017, 08:09
    0 0
    Ieri trebuia sa fie ziua cea mare, nu? Te-ai hotarat pana la urma?