Viitorul tau sau familia?

  •  
    • 7 mesaje
    5 Iun 2017, 15:07
    0 0
    Trebuie sa aleg intre... A merge in Spania unde am sansa de a ocupa un loc destul de ok sau sa merg in romania sa imi vad tatal pe care nu lam mai vazut de ceva timp, tatal ma facut sa i promit ca am sa merg sa stau cu el macar o luna, daca fac asta pierd oportunitatea din Spania. Un sfat va rog, voi ce ati face? Viitorul sau ati risca totusi pentru a va face tatal fericit? Mi-am tot batut capul cu asta in ultimul timp, dar nu reusesc sa ma decid si trebuie sa iau o decizie acum !!
  •  
    • 11561 mesaje
    6 Iun 2017, 15:35
    0 0
    AnnaMa said:Trebuie sa aleg intre... A merge in Spania unde am sansa de a ocupa un loc destul de ok sau sa merg in romania sa imi vad tatal pe care nu lam mai vazut de ceva timp, tatal ma facut sa i promit ca am sa merg sa stau cu el macar o luna, daca fac asta pierd oportunitatea din Spania. Un sfat va rog, voi ce ati face? Viitorul sau ati risca totusi pentru a va face tatal fericit? Mi-am tot batut capul cu asta in ultimul timp, dar nu reusesc sa ma decid si trebuie sa iau o decizie acum !!

     

     Vorbeste  cu  tatal  tau  si  explica  i  clar  despre  ce  este  vorba , si  asigura  l  de  dragostea  si  respectul  tau.

      Orice  parinte  bineintentionat  vrea  binele  propriului  copil , si  nu  se  cramponeaza  de  chestii  marunte!

      Multa  bafta!

  •  
    • 3765 mesaje
    6 Iun 2017, 17:40
    0 0
    Intradevar, o dilema demna de virtual.
  •  
    • 7 mesaje
    6 Iun 2017, 21:25
    0 0
    igivansenior said:Intradevar, o dilema demna de virtual.

     

    Da.. trebuie sa iau biletul de avion si inca sunt blocata, am tot vorbit cu prieteni si etc. dar degeaba, prietenii din spania vor sa merg acolo cei din romania invers deci sfaturile lor nu imi prea sunt de folos
  •  
    • 7 mesaje
    6 Iun 2017, 21:28
    0 0
    pitipoanca69 said:
    AnnaMa said:Trebuie sa aleg intre... A merge in Spania unde am sansa de a ocupa un loc destul de ok sau sa merg in romania sa imi vad tatal pe care nu lam mai vazut de ceva timp, tatal ma facut sa i promit ca am sa merg sa stau cu el macar o luna, daca fac asta pierd oportunitatea din Spania. Un sfat va rog, voi ce ati face? Viitorul sau ati risca totusi pentru a va face tatal fericit? Mi-am tot batut capul cu asta in ultimul timp, dar nu reusesc sa ma decid si trebuie sa iau o decizie acum !!

     

     Vorbeste  cu  tatal  tau  si  explica  i  clar  despre  ce  este  vorba , si  asigura  l  de  dragostea  si  respectul  tau.

      Orice  parinte  bineintentionat  vrea  binele  propriului  copil , si  nu  se  cramponeaza  de  chestii  marunte!

      Multa  bafta!

     

    Am vorbit cu el si mi-a spus sa le cantaresc si ce mi se pare mie mai ok, aia sa fac, el nu vrea sa influenteze cu nimic, dar il simteam cam dezamagit si asta ma blocat si mai mult pe plan sentimental. Deci maine e ziua oficiala, trebuie sa spun da sau nu, iar eu inca nu stiu ce e cu mine decii...
  •  
    • 1841 mesaje
    8 Iun 2017, 01:06
    0 0
    Lasa la o parte ce vor prietenii si ce vrea tata, TU ce vrei? Pana la urma singura datorie pe care o avem pe pamant este sa ne facem pe noi insine fericiti. Un om fericit radiaza si ii bucura pe toti din jur. Unul nefericit care mereu traieste ca sa le faca pe plac altora impotriva bucuriei sale personale este o povara si nu numai ca este profund nefericit el insusi, dar este imposibil sa faca vreodata pe cineva fericit. Deci go go go in Spania ca acolo miros eu ca te cheama sufletul! Pentru tine traiesti, nu pentru ceilalti, si nimeni care te iubeste cu adevarat nu va pretinde sa iti pui visurile pe locul doi pentru el. Mai ales un parinte.