Mi-a dat de gandit...

  •  
    • 115 mesaje
    10 Iun 2017, 01:17
    0 0
    Eu zic ca ii place de tine si ca ar trebui sa te reorentezi..Dar poate si tie iti place atentia? ..daca instinctele tale iti zic ca e ceva care nu e in regula atunci chiar e si daca nu actionezi in consecinta atunci te complaci in situatia asta..solutia e la tine depinde daca o sa si o aplici ..asta cu pupatul pe tampla am patit si eu in maxi taxi si cred ca nu e un gest care sa depaseasca deontologia ca domnisoara era si ea pshilog deci e ok
  •  
    • 136 mesaje
    10 Iun 2017, 11:58
    0 0
    Buji81 - nu prea te inteleg in ultima fraza aia cu domnisoara...
    Eu -in locul lui Claudina28 l-as lasa sa vad pina unde merge. Si as profita de cunostintele lui in domeniu ca sa ma vindec.
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Iun 2017, 14:35
    0 1
    outofhere said:
    igivansenior said:out of here esti psiholog?

     
    Nu, nu sunt, de ce? 

     

     

    Ete asa,  faceam conversatie.

  •  
    • 3765 mesaje
    10 Iun 2017, 14:39
    0 1
    claudina28 said:Va multumesc pentru raspunsuri.
    Daca eu consider ca am o problema care ma deranjeaza, si ca pentru a o rezolva am nevoie de ajutor specializat, nu voi ezita sa il cer.
    Neclaritatea a fost in legatura cu atitudinea psihologului.
    El sustine ca relatiile sunt interzise .. si ca psihologul ofera incredere, afectiune si intelegere.. si ca nu si-ar permite sa profite de vulnerabilitatea mea. Nu stiu daca asa ar trebui sa se manifeste afectiunea, nu consider ca psihologul ar trebui sa ofere afectiune imbratisandu-si clienta..
    La ultima sedinta nu m-a mai imbratisat, insa in cadrul sedintei a venit langa mine sa-mi explice o schema si m-a pupat pe tampla in timp ce se aseza alaturi de mine.
    El spune ca relatiile si gesturile acestea sunt interzise, insa el procedeaza si actioneaza dupa cum v-am scris.

     

    Am o stomatoloaga si as vrea tare tare sa gandeasca precum psihologul tau. Sa ma stranga in brate cand intru la ea in cabinet, sa ma tina de mana cand mi-o scoate sau cand baga freza si zbarnaie, sa-mi spuna cantecele de anestezie si la final sa ma pupe pe buza inca amortita.

    Dar nu cred ca se va intampla niciodata.

  •  
    • 2115 mesaje
    10 Iun 2017, 23:32
    0 2
    outofhere said:




     
    Am specificat de la inceput ca nu te atac pe tine, ci ideea, insa vad ca tu n-ai reusit sa faci acelasi lucru. Si daca ceva nu s-a inteles, poate ca nu e numai vorba de intelegerea mea gresita, ci si de modul in care reusesti tu sa te exprimi. Dar ma rog, nu vreau sa intru in polemici pe tema asta.

    Stai tu linistita ca nu ma simt atacata, ai vrea tu, dar nu se pune. Ti-am inteles punctul de vedere, dar parerile difera, nu?
    Adica daca imi sustin parererea ma simt "atacata"?
    Si eu care credeam ca ma exprim corect, noroc ca existi tu...  

  •  
    • 115 mesaje
    11 Iun 2017, 01:52
    1 0
    @saffie ultima fraza sublineaza cat de ridicole sunt argumentele lui(asa incerca fata respectiva sa imi capteze atentia si eu i-am zis ca probabil imi oferi afectiune in calitate de psiholog(care este si meseria ei)..iar similitudinile dintre cele 2 situatii m-au amuzat..eu am inteles perfect intentile ei dar nu eram interesat..si am incercat sa o fac sa inteleaga lucru asta fara sa o refuz foarte dur )..si faptul ca nu are un comportament profesionist in cadrul sedintelor de consiliere arata clar ca NU ESTE profesionist. el incearca sa isi ascunda gesturile de afectiune la adresa ei in spatele faptului ca el ofera afectiune..in plus se contrazice cand zice ca gesturi de genul sunt complet interzise iar el le face..
    Acest mesaj a fost editat de către buji81: 11 Iun 2017, 02:44
  •  
    • 136 mesaje
    11 Iun 2017, 23:18
    0 0
    Mersi, Buji, am inteles
  •  
    • 348 mesaje
    22 Iun 2017, 18:18
    0 0
    Buna! Dupa ce am discutat cu psihologul despre actiunile sale, a incetat sa le mai faca.
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Iun 2017, 19:40
    0 0
    claudina28 said:Buna! Dupa ce am discutat cu psihologul despre actiunile sale, a incetat sa le mai faca.

     

    Ce ti-e si cu omul, cand facea intrebai de ce facea. Acum ca s-a oprit se simte o unda de regret in textul tau. De parca te-ai intreba pe tine " Oare nu se mai simte atras de nurii mei!!?"

  •  
    • 11561 mesaje
    23 Iun 2017, 09:58
    0 0
    igivansenior said:
    claudina28 said:Buna! Dupa ce am discutat cu psihologul despre actiunile sale, a incetat sa le mai faca.

     

    Ce ti-e si cu omul, cand facea intrebai de ce facea. Acum ca s-a oprit se simte o unda de regret in textul tau. De parca te-ai intreba pe tine " Oare nu se mai simte atras de nurii mei!!?"

       Regretul  era  ca  nu  mergea  pana  la  capat!!

  •  
    • 348 mesaje
    23 Iun 2017, 11:31
    0 0
    Nu este nicio unda de regret. Am vrut sa va impartasesc continuarea.
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Iun 2017, 12:32
    0 0
    claudina28 said:Nu este nicio unda de regret. Am vrut sa va impartasesc continuarea.

      Mai  bine  nu , ca  ne  ai  stricat  fenshuiul!

  •  
    • 3765 mesaje
    23 Iun 2017, 13:23
    0 0
    claudina28 said:Nu este nicio unda de regret. Am vrut sa va impartasesc continuarea.

     

    Stii, eu de profesie sunt psiholog. Nu vrei sa discutam despre asta? Uite, ia loc aici, pe canapea.