Bunica, fa pasi ca-mi vine prietena!

  •  
    • 2115 mesaje
    4 Apr 2017, 20:36
    1 1
    Mama pustiului lucreaza doar noaptea, supravegheaza niste copii ai nimanui la o anumita institutie pentru protectia copilului.
    Vine acasa pe la 10 dimineata si o gaseste pe bunica in fata blocului, mama, obosita dupa o noapte de nesomn o  intreaba ce-i cu ea acolo si asta ii spune ce I-a spus nepotul.
    Incep sa bata strazile, sa colinde magazine fara intentia de a cumpara ceva, sa piarda vremea, cu alte cuvinte.
    Se intalnesc cu o vecina si ambele razand ii povestesc ca nepotul, respectiv  fiul uneia dintre ele are o gagica si le-a "scos" la plimbare!
    Pustiul este in clasa a IX-a!!!!


    Cat de corecta vi se pare decizia lor, a bunicii si a mamei de a le lasa spatiu celor doi  in  povestea asta? Cum naiba sa accepti asa ceva si sa si razi ca proasta ca fii-tu are ocazia sa ..."iubeasca" o fata cand fata aia iti poate aduce un plod la usa, cand viitorul fiului tau se poate duce dracului, cand pustiul e inca mic, cand tu, ca mama lucrezi in favoarea respectarii legii si pentru apararea drepturilor copiilor impotriva abuzurilor de orice fel?!


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 4 Apr 2017, 20:59
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Apr 2017, 12:39
    2 1
    Ce-mi plac spam-urile astea care se straduiesc sarguincioase sa ingroape subiecte!!!
  •  
    • 11561 mesaje
    5 Apr 2017, 13:33
    1 2
    white_storm2 said:Mama pustiului lucreaza doar noaptea, supravegheaza niste copii ai nimanui la o anumita institutie pentru protectia copilului.
    Vine acasa pe la 10 dimineata si o gaseste pe bunica in fata blocului, mama, obosita dupa o noapte de nesomn o  intreaba ce-i cu ea acolo si asta ii spune ce I-a spus nepotul.
    Incep sa bata strazile, sa colinde magazine fara intentia de a cumpara ceva, sa piarda vremea, cu alte cuvinte.
    Se intalnesc cu o vecina si ambele razand ii povestesc ca nepotul, respectiv  fiul uneia dintre ele are o gagica si le-a "scos" la plimbare!
    Pustiul este in clasa a IX-a!!!!


    Cat de corecta vi se pare decizia lor, a bunicii si a mamei de a le lasa spatiu celor doi  in  povestea asta? Cum naiba sa accepti asa ceva si sa si razi ca proasta ca fii-tu are ocazia sa ..."iubeasca" o fata cand fata aia iti poate aduce un plod la usa, cand viitorul fiului tau se poate duce dracului, cand pustiul e inca mic, cand tu, ca mama lucrezi in favoarea respectarii legii si pentru apararea drepturilor copiilor impotriva abuzurilor de orice fel?!

     Cine  stie  ce  parasuta  o  fi  si  masa!

    Ce  o  fi  zicand , daca  pe  mine  m  au  futut  altii , macar  fii  miu  sa  le  futa  pe  altele!!!

    Si  ne  intrebam  de  ce  este  PDS  majoritar???

  •  
    • 2115 mesaje
    5 Apr 2017, 15:22
    0 1

    Io ma minunez de tupeul baiatului, in conditiile in care, din cate stiu, a fost un copil tinut foarte din scurt de parinti, pedepsit pentru note (nu fizic, dar fara calculator pana in weekend, fara iesiri in oras cu prietenii etc).
    Astia scapa din mana cel mai usor se pare si cand le vine se tot duc. 
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 5 Apr 2017, 15:24
  •  
    • 11561 mesaje
    5 Apr 2017, 15:26
    0 1
    white_storm2 said:
    Io ma minunez de tupeul baiatului, in conditiile in care, din cate stiu, a fost un copil tinut foarte din scurt de parinti, pedepsit pentru note (nu fizic, dar fara calculator pana in weekend, fara iesiri in oras cu prietenii etc).

      Nu  stii  vorba  aia , :cainele  tinut  in  lant , cand  scapa  rade  tot!!:0

    No  avea  baiatul  fizic  , da  poate  are  altceva , si  la  cate  fraiere  au  mancarimi  la  maimutica , nu  e  problema  sa  gaseasca  una!

  •  
    • 2115 mesaje
    6 Apr 2017, 10:33
    0 0
    Cred ca pana la urma e si o chestie de bun simt, de 7 ani de acasa, o relatie intima cu cineva e Intima, nu trambitezi, nu?
    E.l. cum sa stie mama sau bunica?
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 7 Apr 2017, 16:54
  •  
    • 151 mesaje
    10 Mai 2017, 22:52
    0 0
    A rămas asa bine întipărit in mintea românilor ca cel mai rău lucru care ti se poate intâmpla dupa un sx neprotejat este un copil. Bine ar fi de-ar fi asa ! Din pacate multe astel de partide se sfarsesc cu un hiv, un sifilis, un HPV si mai departe un cancer de col pe la 25 ani..., o hepatita, si multe altele...
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Mai 2017, 08:00
    0 0
    Ai dreptate, pe astea le-am scapat din vizor.