Negi? A reușit să scpae cineva altfel de ei?

  •  
    • 3 mesaje
    23 Feb 2017, 15:34
    0 0
    Bună! Voi cum ați reușit să scăpați de negi? Am unul oribil pe mână care mi-a crescut și a început să mă și deranjeze. Nu vreau să îl cauterizez...numai cât mă gândesc la tehnica în sine, mi se face rău. Știe cineva cu ce ar trebui să îl dau ca să scap de el? Mulțumesc!
  •  
    • 2115 mesaje
    24 Feb 2017, 10:02
    0 0
    http://m.click.ro/utile/sanatate/remedii-naturale-cu-efecte-imediate-impotriva-negilor
    Uite aici remedii naturiste, singurul incercat de mine pe pielea altcuiva a fost cu sucul de rostopasca si a mers. Depinde si ce fel de neg ai.
     Am mai folosit si o solutie cumparata din farmacie care contine acid salicilic si acid lactic, de asemenea a fost buna, dar sa citesti bine prospectul.
  •  
    • 3 mesaje
    10 Mar 2017, 09:08
    1 1
    Mulțumesc! Până la urmă mi-am luat de la plafar ceva cu tuia. Tuia Clear, parcă se numește. Sunt curioasă să văd cum merge. Oricum, dacă nu se întâmplă nimic, încerc și cu rostopască, că mi-a mai zis recent cineva despre ea. Plafarista mi-a zis totuși că solutia asta, cu tuia, a mers. Oricum, sper să cadă într-un fel sau altul...