O noua amagire...

  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 15:46
    1 2
    Buna, de la ultima mea postare, acel tip s-a reintors... si-a cerut iertare, dar nu l-am mai vrut eu. Cand credeam ca viata mea e roz, prinsesem incredere in mine si nu imi mai trebuia nici o relatie, o amica m-a invitat la cineva acasa...la masa...eram  mai multi. Acolo, el..un tip inalt, dar nu tocmai genul meu, mai toata seara foarte atent la mine....ne-a condus la sfarsit, lucru care nu il facuse niciodata cu amicii lui.
    La cateva zile mi-a scris pe facebook, ca ma invita la o pestera...si la targul de Craciun...in fine...dupa multe insistente am acceptat sa iesim. 3 zile am iesit peste tot, de dimineata pana seara, am ras, parca ne cunoseam de-o viata. Ma cucerise...Dupa cateva saptamani in care ne-am vazut zi de zi, am inceput eu cu reprosuri, ca nu imi convenea nu stiu ce...intr-o seara inainte de Craciun ne-am certat ff tare, eu devenisem geloasa pe amicele lui de pe facebook si altele...El trebuia sa mearga cu mine acasa, eu fiind incepatoare, abia imi luasem masina, a zis ca merge in calitate de amic, ca intre noi nu mai poate fi nimic. Am acceptat, le-am zis alor mei ca vin cu un "amic", desi am dormit impreuna...ca nu a vrut separat...a fost distant cu mine, vorbea mai mult cu o amica de-a mea. Cand ne-am intors, fiecare a petrecut revelionul separat. El era acolo, oricand il sunam...m-a ajutat sa fac parcari f bine, cand am avut orice fel de problema era acolo...De fiecare data cand ne intalneam ajungeam sa ne scoatem ochii, dar aproape de fiecare data ramaneam la el...ne comportam ca si cum am fi impreuna, dar daca ieseam la cumparaturi nu ne tineam de mana...dar la sfarsit ne pupam...In fine, ca sa nu o mai lungesc, intr-o seara m-am saturat de relatia asta incerta si l-am intrebat ce insemn eu pentru el. Daca el e disponibil sau nu? Ca daca ar iesi la cafea cu x y z? Daca ar face sex cu altcineva? Nu stiu ce ma apucase...Ca sunt o prietena ff buna, la care tine, ca  nu vrea o relatie, ca are f multe probleme...Ca ar iesi la cafea, dar nu stie daca va face si sex...Ca ce imi veni cu intrebarile astea, ca am luat 2 bilete undeva? sa ii fac o supriza?? Urma sf Valentin...I-am zis ca nu merita sa il scot nicaieri si ca nu mai vreau sa mai continuam asa si sa imi respecte decizia. Ca eu imi doresc alte lucruri, un barbat care sa ma respecte si sa fie langa mine si ca nu-s de acord cu gandirea lui, ca toti inseala..mai devreme sau mai tarziu...Mi-a zis ca daca asta imi doresc o sa imi respecte decizia si ca cine este el sa se opuna...Ca putem vorbi despre orice, dar nu despre relatii...Ca oamenii au dreptul de a alege...si i-am zis sa aiba grija de el si sa fie fericit...Era usor iritat, sa nu ii mai urez nimic ca i-am urat destule..I-am spus ca poate dupa un timp vom ramane amici..Si el ca sper....Mda, imi este foarte dor el, nu stiu daca am procedat bine sau nu, dar prea s-a obisnuit sa fiu acolo indiferent de ce ar face...
    Acest mesaj a fost editat de către Blue29: 21 Feb 2017, 15:54
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2017, 17:29
    2 3
    Esti fara voia ta, o femeie putin usoara. Si ti se duce vorba.
    Apropo, ce faci in uichend?
  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 17:45
    1 1
    Sa mori tu...Daca din 2 povesti ai tras tu concluzia asta...)La tine in sat asa o fi...
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2017, 18:38
    2 1
    Blue29 said:Sa mori tu...Daca din 2 povesti ai tras tu concluzia asta...)La tine in sat asa o fi...

     

     

    pai da. la mine cand pe Maricica o fute Vasile, Haralambie si postasul, sigur o-o fute si Gheorghe.

    deci, ce faci in uichend?

  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 18:45
    1 1
    Ei na...Ca la 31 de ani ai fi vrut sa fiu virgina...ai si tupeu si nesimtire..Si ca idee, eu am vrut sa ma f..ca sa te citez...Nu e nimic anormal...Sper oricum sa nu ai si mostenitori. Ar fi pacat sa le inspiri o asa educatie si gandire..Si nu te mai obosi sa iti dai cu parerea, eu una m-am lamurit cam ce fel de specimen esti...Astia care se bat cu pumnii in piept ca-s moralisti, aia sunt cam praf in viata privata..Numai bine si nu mai scrie, ca la ce postari ai...plictiseala mare la tine...
    Acest mesaj a fost editat de către Blue29: 21 Feb 2017, 18:47
  •  
    • 1841 mesaje
    21 Feb 2017, 19:25
    6 1

    Blue darling, imi pare rau pentru situatie si sper sa iesi din ea cat mai repede. Eu cred ca problema este ca te indragostesti prea repede, chiar tu zici in titlu ca iarasi te-ai amagit. Intr-adevar si eu observ un pattern prin care cam fiecare barbat care-ti da atentie ajunge sa te cucereasca in cateva zile sau saptamani. Nu zice nimeni sa fii virgina, dimpotriva eu personal incurajez experimentarea sexuala oricat te tin curelele, insa e riscant sa faci asta daca intri in jocul flirtului cu asteptari emotionale, pentru ca evident ca vei iesi ranita, flirtul si aventurile nu hrana emotionala iti aduc, ci iti hranesc orgoliul si asta e foarte bine, e doar important sa stii what's what ca daca confuzi lucrurile te infunzi singura si e responsabilitatea ta, nu a altora.

     

    Doar nu-ti imaginezi ca in jocul seductiei ar putea cineva sa publice disclaimer de non-atasament, si sa pastreze pasiunea acolo. Jocul seductiei e jocul intrebarilor nepuse si al raspunsurilor nerostite, unde se intra cum se intra la teatru, stiind deja de acasa ca e entertainment si nu viata reala si iei de bun jocul actorilor fara sa crezi pe bune povestea, insa lasandu-te absorbit de ea cat sa iti faca placere totala.

     

    Sfatul meu: in primul rand nu mai cauta sa iti spuna nimeni daca ai facut bine sau nu.

    Ai facut ce-ai stiut tu mai  bine in momentul ala si nu e rolul nimanui sa te valideze, ai un picut mai multa incredere in tine. Oricum nu exista o reteta standard despre ce e bine sau nu in general, deci n-o sa primesti decat pareri personale.

     

    De ce nu incerci, cu primul barbat care iti va aparea in viata de acum incolo, sa il lasi sa 'lucreze' un pic mai serios la a te cuceri? In afara de plimbari frumoase si simtit ok impreuna, lasa-i pe barbati sa iti arate si ce intentii au, cu ce fel de emotii intra in curtea ta, practic, inainte sa le deschizi usa complet si sa te pui in palmele lor cu asteptarile aliniate.

     

    Nu numai ca barbatii sunt stimulati de vanatoare, dar tu chiar meriti sa nu iti pierzi vremea decat cu cineva care iti raspunde si nevoilor emotionale, nu numai celor sa zicem sexuale sau sociale. Si alegerile astea tu le faci, tu ii alegi pe barbati si tu ii lasi sa mearga pana la punctul in care nevoile tale nu sunt satisfacute, insa nu e vina lor, ci responsabilitatea ta, asa ca nu esti deloc o victima, ci nu te cunosti pe tine insati suficient inca si nici nu iti dai credit ca meriti mai mult.

     

    Daca ai fii convinsa ca meriti mai mult, te-ar umfla rasul in fata oricui care-ti propune ceva mai putin. Stiu ca si eu sunt campioana la incredere de sine sub nivelul marii, deci te inteleg si nu te critic, dar iti impartasesc ce 'mi-am invatat' eu la teoria increderii in sine. Imagineaza-ti ca vinzi un apartament care stii ca valoreaza 100 de euro. Si ti-e clar ca atat merita, ii stii limpede valoarea. Si vine un ametit sa te abureasca sa i-l dai cu 20. Pai nu numai ca ii razi in nas, dar il alergi si prin toata curtea sa dispara de pe teritoriul apartamentului, ca e chiar o insulta oferta lui

     

    Cam asa si cu relatiile, daca ti-ai stii valoarea clar, nu te-ai mai prepeli atata din cauza ca nu te trateaza barbatii cum meriti. Dar simplu de zis, greu de facut.. Cum naiba sa ne stim valoarea? Si mai ales sa nu urcam nasul atat de sus incat sa o dam in orgoliu ieftin? Cum e aia sa iti apreciezi propria valoare, dar cu demnitate si modestie? Eh acolo trebuie lucrat si e cea mai buna investitie din lume de timp si bani eventual.

     

    Insa nu ma intelege gresit, in niciun caz nu te incurajez sa faci pe mofturoasa sau sa play hard to get, e o prostie puerila, te incurajez insa sa ii evaluezi pe potentialii pretendenti un pic si sa te concentrezi un pic mai mult pe a te face pe tine fericita, ca doar meriti, stabiliram clar mai sus.

     

    Hai curaj!

  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2017, 19:45
    2 2
    Blue29 said:Ei na...Ca la 31 de ani ai fi vrut sa fiu virgina...ai si tupeu si nesimtire..Si ca idee, eu am vrut sa ma f..ca sa te citez...Nu e nimic anormal...Sper oricum sa nu ai si mostenitori. Ar fi pacat sa le inspiri o asa educatie si gandire..Si nu te mai obosi sa iti dai cu parerea, eu una m-am lamurit cam ce fel de specimen esti...Astia care se bat cu pumnii in piept ca-s moralisti, aia sunt cam praf in viata privata..Numai bine si nu mai scrie, ca la ce postari ai...plictiseala mare la tine...

     

     

    ce-mi place cand am dreptate!

  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 19:58
    0 3
    Ai block, ca deja nu iti mai suport nesimtirea
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2017, 20:09
    2 2
    Blue29 said:Ai block, ca deja nu iti mai suport nesimtirea

     

    Am bloc. Tu ai casa?

  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 20:17
    0 2
    igivansenior said:
    Blue29 said:Ai block, ca deja nu iti mai suport nesimtirea

     

    Am bloc. Tu ai casa?

     

  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 20:18
    1 2
    Am de toate....si noroc la prosti...Muta-te pe alta postare, aia cu " de ce nu mi se ridica"... cred ca ti se potriveste...
  •  
    • 742 mesaje
    21 Feb 2017, 20:28
    1 2
    Frumoasoo...nu te sfatuiesc sa te grabesti,mai asteapta un pic,probabil si el e un pic nesigur pe el,sunt chesti in viata cind iti trebuie inteleptiune.Daca iti iei ceva de uz caznic...meditezi cem ce poate sa faca..cit timp te..ar tine,cu barbatul vietii este altceva,si el are de gindit ...Ma.si bucura sa aud de bine.
  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 20:57
    1 0
    Mda...sunt deja in a 2 saptamana de când nu vorbim deloc...Eu am luat decizia asta si l-am rugat expres sa îmi respecte decizia. Mi-o respecta ce sa zic...
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2017, 21:14
    1 3
    Blue29 said....si noroc la prosti..

     

    uite-l pe Alin, numar de pantof. Poate ai noroc cu el.

  •  
    • 143 mesaje
    21 Feb 2017, 23:12
    1 2
    Ma abtin cu greu sa nu il caut, imi este dor de el..de tot... dar daca ar fi fost reciproc si-ar fi dorit asta si el....mda, sper sa imi treaca...
    Acest mesaj a fost editat de către Blue29: 21 Feb 2017, 23:12
  •  
    • 1890 mesaje
    22 Feb 2017, 07:27
    2 0
    igivansenior said:
    Blue29 said....si noroc la prosti..

     

    uite-l pe Alin, numar de pantof. Poate ai noroc cu el.

     Poate e numar de ani.

  •  
    • 1890 mesaje
    22 Feb 2017, 07:34
    2 0
    Foarte frumos spus, outofhere, ramane sa si bage la cap. Acelasi lucru i-a spus si igivansenior, doar ca... mai plastic.
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Feb 2017, 09:06
    2 0
    Blue29 said:Ma abtin cu greu sa nu il caut, imi este dor de el..de tot... dar daca ar fi fost reciproc si-ar fi dorit asta si el....mda, sper sa imi treaca...

     

     

    Stii cum iti trece mai repede? Io sunt aici, profita de mine!!

  •  
    • 11561 mesaje
    22 Feb 2017, 15:51
    2 0
    Blue29 said:Ma abtin cu greu sa nu il caut, imi este dor de el..de tot... dar daca ar fi fost reciproc si-ar fi dorit asta si el....mda, sper sa imi treaca...

     Inseamna  ca  te  a  futut  bine!!!

  •  
    • 1841 mesaje
    22 Feb 2017, 15:58
    1 2
    scorpion112 said:Foarte frumos spus, outofhere, ramane sa si bage la cap. Acelasi lucru i-a spus si igivansenior, doar ca... mai plastic.

     
    Multumesc mult pentru apreciere, draga Scorpion, insa nu sunt de acord ca eu si igivansenior am spus deloc acelasi lucru, ba lucruri total diferite. Nu ma intelege gresit, iti aprecizez foarte mult aprecierea, doar ca refuz comparatia .