Bani .

  •  
    • 9 mesaje
    20 Feb 2017, 00:55
    0 0
    Prietenul meu este mai sarac si nu ca as avea o problema cu asta , deoarece suntem impreuna de un an jumate , dar indiferent de situatia lui financiara uneori chiar e nasol . Desi nu accepta bani de la mine , se intampla ca uneori sa i spun " hai sa mergem sa bem o cafea " iar raspunsul lui e aproape mereu " n am bani " si jur ca nu l inteleg pentru ca atunci cand isi deschide portofelul exista macar 30 de lei , iar o cafea nu costa asa mult .Sau cand e vorba de cadouri , nu am preferinta la ceva scump ,dar spre exemplu eu chiar daca am o situatie buna parintii mei nu mi dau foarte multi bani de buzunar iar cand se iveste ocazia sa i cumpar vreun cadou fac tot posibilul sa strang cat mai multi , ca sa i cumpar ceva frumos . De Craciun i am luat un pulover si chiar am renuntat la ce mi doream in favoarea lui ca sa aflu ca mi a luat o sapca de maxim 20 de lei . Adevarul e ca era draguta si imi placea , dar am impresia ca nu prea isi da interesul in a ma cucerii . Mama are destule pretentii si nu prea e de acord cu el si cand ma intreaba ce am primit cadou mereu ramane dezamagita si imi spune ca nu se ridica la standardele mele . Niciodata nu a reusit sa stranga bani sa mi ia ceva ca lumea .. si nu sunt materialista , dar e greu de trait intr o lume in care toti te judeca si rad de tine .. si m am saturat sa fiu intrebata ce am primit cadou si apoi sa se rada de mine
    Acest mesaj a fost editat de către Snopic25: 20 Feb 2017, 00:56
  •  
    • 1 mesaje
    6 Apr 2017, 01:32
    0 1
    Mie sincer nu mi se pare în regulă să se plângă că nu are bani... Ori e zgârcit, ori așteapă să cumperi tu și pentru el... Totuși un an și jumătate... e o relație destul de lungă... ar trebui să-și caute un job sau măcar să pună ceva deoparte pentru cadouri... Până la urmă gestul contează... Iar dacă e așa de pe acum, probabil că o să fie așa în continuare... Dar tu știi mai bine de ce încă ești cu el, chiar și într-o astfel de relație... 
  •  
    • 2115 mesaje
    6 Apr 2017, 10:04
    1 0
    Nu toata lumea dispune de bani, gestul conteaza foarte mult, un mininimic ar trebui sa-ti demonstreze ca el nu a uitat ca e ceva de sarbatorit!
    Nu mai fiti materialiste, "cel mai frumos trandafir creste in balegar de vite", obisnuia sa spuna profesorul meu de latina in liceu.