Cum alegem incaltamintea pentru copii?

  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2017, 17:32
    0 0
    Buna, tuturor!

    Sunt educatoare la o gradinita din mediul rural si, acum o saptamana, o mamica ma intreba ce sa faca pentru ca baietelul ei de numai 4 ani calca stramb. A observat acest lucru cand i-a curatat incaltamintea, deoarece era tocita spre interior. Dupa ce l-a pus sa faca cativa pasi prin casa, pentru a-i studia mersul, a observat ca picioarele aveau o usoara inclinatie catre interior. A fost la medic, insa acesta a asigurat-o ca nu sufera de o afectiune a piciorului, ci a dezvoltat un mers defectuos.

    Se pare ca incaltamintea de baieti pe care o alegea mamica era de o calitate destul de rea, materialul tocindu-se usor. I-am recomandat cateva perechi de incaltaminte pentru baiat, fiindca si eu am un baiat de 10 ani si stiu cat m-am chinuit si eu cu incaltamintea, mai ales ca trebuia sa o schimb mereu, piciorul celui mic crestea si stim ca nu e sanatos sa luam incaltaminte cu un numar mai mare, pentru ca deformeaza piciorul si favorizeaza aparitia unghiilor incarnate.

    Pentru ca mi-am amintit de aceasta intamplare si pentru ca si voi, celelalte mamici interesate sa aflati ce incaltaminte chiar ajuta piciorul sa se dezvolte normal, corect, fara probleme, vreau sa va las adresa la care puteti gasi asa ceva. Produsele sunt din piele naturala, de o calitate rar intalnita, oricat de scumpe ar fi alte perechi de incaltaminte pe care le alegeti dvs.

    Magazinul e pe internet, se numeste www.pantofioriveseli.ro, iar daca va intereseaza ce a luat mamica pe care am ajutat-o, gasiti aici www.pantofioriveseli.ro/incaltaminte-baieti/, insa nu mai stiu exact care era modelul.

    Multa sanatate dvs. si copiilor! 
  •  
    • 3765 mesaje
    31 Ian 2017, 18:21
    0 0
    exatraordinar! si io care credeam ca chiar vii cu sfaturi adevarate.
  •  
    • 2115 mesaje
    1 Feb 2017, 13:45
    0 0
    userDaniela said:Buna, tuturor!

    Sunt educatoare la o gradinita din mediul rural si, acum o saptamana, o mamica ma intreba ce sa faca pentru ca baietelul ei de numai 4 ani calca stramb. A observat acest lucru cand i-a curatat incaltamintea, deoarece era tocita spre interior. Dupa ce l-a pus sa faca cativa pasi prin casa, pentru a-i studia mersul, a observat ca picioarele aveau o usoara inclinatie catre interior. A fost la medic, insa acesta a asigurat-o ca nu sufera de o afectiune a piciorului, ci a dezvoltat un mers defectuos.

    Se pare ca incaltamintea de baieti pe care o alegea mamica era de o calitate destul de rea, materialul tocindu-se usor. I-am recomandat cateva perechi de incaltaminte pentru baiat, fiindca si eu am un baiat de 10 ani si stiu cat m-am chinuit si eu cu incaltamintea, mai ales ca trebuia sa o schimb mereu, piciorul celui mic crestea si stim ca nu e sanatos sa luam incaltaminte cu un numar mai mare, pentru ca deformeaza piciorul si favorizeaza aparitia unghiilor incarnate.

    Pentru ca mi-am amintit de aceasta intamplare si pentru ca si voi, celelalte mamici interesate sa aflati ce incaltaminte chiar ajuta piciorul sa se dezvolte normal, corect, fara probleme, vreau sa va las adresa la care puteti gasi asa ceva. Produsele sunt din piele naturala, de o calitate rar intalnita, oricat de scumpe ar fi alte perechi de incaltaminte pe care le alegeti dvs.

    Magazinul e pe internet, se numeste www.pantofioriveseli.ro, iar daca va intereseaza ce a luat mamica pe care am ajutat-o, gasiti aici www.pantofioriveseli.ro/incaltaminte-baieti/, insa nu mai stiu exact care era modelul.

    Multa sanatate dvs. si copiilor! 

      1. Te-a intrebat pe tine? Daca medicul de familie nu a stiut ce sa-I recomande...
     2. Fiecare parinte (om normal) cumpara copiilor ce este mai bun, in limita posibilitatilor pe care le are.
     3. Nu aveti pic de inspiratie cand va faceti reclama . 

  •  
    • 3 mesaje
    2 Feb 2017, 17:01
    0 0
    Furtuna alba, iarta-ma ca te-am dezamagit si ca nu am avut inspiratie "sa fac reclama"... Poate acest lucru se datoreaza faptului ca nu lucrez in domeniul publicitatii??! Si chiar daca ar fi reclama, cum zici tu, iata ca ai mai aflat ceva care ti-ar putea fi de folos vreodata. A fost o discutie, pur si simplu, si a adus vorba. Eu ce am sa nu ma intrebe? Doar nu i-am dat sfaturi despre cum sa trateze afectiuni serioase, doar i-am zis de o incaltaminte despre care stiam ca e ok.

    Multumesc pentru raspuns si o zi frumoasa!

    Acest mesaj a fost editat de către userDaniela: 2 Feb 2017, 17:02
  •  
    • 2115 mesaje
    2 Feb 2017, 18:28
    0 1
    userDaniela said:
    Furtuna alba, iarta-ma ca te-am dezamagit si ca nu am avut inspiratie "sa fac reclama"... Poate acest lucru se datoreaza faptului ca nu lucrez in domeniul publicitatii??! Si chiar daca ar fi reclama, cum zici tu, iata ca ai mai aflat ceva care ti-ar putea fi de folos vreodata. A fost o discutie, pur si simplu, si a adus vorba. Eu ce am sa nu ma intrebe? Doar nu i-am dat sfaturi despre cum sa trateze afectiuni serioase, doar i-am zis de o incaltaminte despre care stiam ca e ok.

    Multumesc pentru raspuns si o zi frumoasa!

     Draga, n-am aflat nimic nou, doar un alt site cu o reclama neinspirata.
    Eu as schimba medicul ala, copiii se pot naste cu picioare strambe datorita pozitiei intrauterine, lucrul asta se rezolva cu atele, cand sunt mici, inca in scutece fiind, nu ca ar purta incaltaminte proasta. Tu crezi ca daca incaltamintea este ieftina sau scumpa asta schimba mersul lor? Nu zau, inseamna ca toti copiii batuti de soarta merg stramb...

  •  
    • 248 mesaje
    9 Feb 2017, 22:35
    0 0
    Eu as zice ca indifetent de firma, un pantof sau sanda sau ce o fi, este important sa acopere glezna pana la o anumita varsta. Asta ajuta mult la mersul corect. Daca va amintiti bine incaltaminea de pe vremea lui nea Nicu, mai ales la copilasii prescolari, acoperea glezna usor pentru a nu o forta, ei fiind cruzi si nestiind cum sa calce corect, acest tip de incaltaminte ii ajuta enorm. Si va rog, fara plasare de reclama decat la cerere...
  •  
    • 170 mesaje
    23 Nov 2017, 13:32
    0 0
    Eu le-am cumparat copiilor mei de pe https://www.pantofiorulfermecat.ro/, si sunt foarte multumita de calitatea incaltamintelor de acolo.