Hei, sunt nou pe acest forum si vreau ajutorul vostru.. !

  •  
    • 1 mesaje
    25 Dec 2016, 01:32
    0 0
    Buna, eu sunt Marius, si am 19 ani. Eu sunt impreuna cu o fata, Denisa, de mai bine de jumatate de an, ne-am cunoscut prin intermediul internetului. Eu am fost plecat in alta tara la munca, momentan sunt in concediu, noi am tinut legatura cat timp am fost plecat, ne-am vazut pentru prima data acum 2 luni, cand am ajuns in tara cateva zile, relatia noastra merge bine, ne certam uneori, e adevarat, dar tot timpul ne impacam, eu sunt genul de persoana care pune raul in fata, putin mai pesimist, fiindca am dat de greu de multe ori, parintii mei nefiind alaturi de mine cand am avut nevoie, dar ea este fata care viseaza destul de mult, foarte incapatanata, care daca "simte" ceva (nu-mi vine in minte un exemplu) ia foc imediat fiindca "simturile ei nu o inseala " , eu ii accept de multe ori visele si de multe ori o sustin, e foarte vorbareata si spune multe lucruri de care nu isi da seama, de multe ori, mai ales cand e nervoasa. Eu sunt multumit de cum merge relatia noastra pana acum, chiar daca unul din noi greseste, ramanem impreuna, eu nu voi renunta la ea prea curand, si nici ea la mine, este adevarat ca nu putem stii cat de mult va tine, daca va tine, s.a.m.d. dar atat timp cat o iubesc, si cat ea ma iubeste, relatia noastra va continua. "Mica" mea problema este ca Denisa are parinti extraordinar de exigenti, si ei ii este frica sa le spuna de noi, de asemenea, parintii ei nu au un comportament normal, fata de ea, de multe ori a plans si a suferit din cauza unor lucruri spuse de parintii ei, probabil la nervi. Nu stiu ce sa cred despre ei, nu i-am cunoscut inca dar tind foarte mult sa cred ca ei, ca marea majoritate a parintilor, o iubesc . Problema ar fi ca ii este frica de reactia parintilor, eu sunt de acord sa ii cunosc, dar ea nu vrea, m-am gandit sa ma "auto-introduc" dar m-am razgandit, fiindca nu e chiar okay, m-am pus in locul parintilor ei si nu mi sa parut in regula... Nu stiu cum sa o fac sa fie de acord...si ca parintii ei sa ma si placa, sa fie de acord cu relatia noastra. Consider asta o problema fiindca timpul pe care il petrec in Romania e limitat, eu fiind nevoit sa stau mai mult pe drumuri, multumind si rudele si iubita...iar pe langa asta, parintii ei nestiind de relatia noastra, ea fiind o fire care nu iese foarte mult in oras, suntem privati de mult timp pe care am putea sa il petrecem impreuna , un alt lucru ar fi faptul ca ea sufera din cauza asta, si ii este foarte greu, fiindca este convinsa ca ai ei nu vor accepta relatia asta niciodata, sustinant ca sunt foarte "comunisti". Mie imi este foarte greu sa stiu ca sufera si sa o vad ca plange, stiind ca voi pleca din tara in curand si atunci nu voi putea face chiar nimic... Nici la locul de munca nu as vrea sa renunt, vreau sa continui sa strang bani pana va intra ea la facultate, iar atunci sa ma mut cu ea si sa o sustin financiar si moral. Totusi, mai este un an, luand in considerare ca 2016 s-a sfarsit. Nu stiu ce ar trebui sa fac, e prima data cand ma confrunt cu o astfel de situatie, dar totodata e singura fata care a reusit sa ma faca atat de fericit, si sa imi doresc sa fiu cu ea atat de mult . Orice sfat, opinie sau idee, e bine venita, fie ea si negativa ! Apreciez ajutorul ^_^ !
  •  
    • 2115 mesaje
    28 Dec 2016, 15:21
    0 0
    Va certati pe net?
    Foarte bine faci ca strangi bani s-o sustii in facultate, dupa ce o termina se marita si ea cu unul batran, chel, cu burta si lovele si ai scapat de griji.
    Ia mai gandeste-te! Ce nu suna bine?
  •  
    • 970 mesaje
    28 Dec 2016, 20:15
    0 0
    M-ai ametit, și m-ai zapacit. Complet! On topic : Dragule, desigur ca oricarui parinte, si cand spun asta ma refer in special la oricare tata al unei fete, nu ii prea convine sa isi cresca fiica ca apoi unul ca tine (sau altul) sa vina si sa isi bage - nasul, sa spunem, in lucrarea lui. Chiar si asa, iubita ta are o varsta la care isi poate lua propriile decizii, asta daca chiar isi doreste lucrul asta. Ezitand, ar trebui totusi sa iti ridice un semn de intrebare. Sau nu?
  •  
    • 2115 mesaje
    29 Dec 2016, 11:36
    0 0
    O avea ea varsta pentru a lua decizii singura, dar nu are independenta mentala si nici financiara, depinde inca de parinti.
    Apoi, putine relatii incepute pe net au vreun viitor, iar la 18-19 ani habar n-au cu ce se mananca viata, totul e roz.