Probleme în familie

  •  
    • 56 mesaje
    20 Dec 2016, 00:09
    0 0
    carmen008 said:
    white_storm2 said:
    carmen008 said:Am citit doar prima pagina si mi-a ajuns.Cum ca printesa are un copil si creste unul de parca e mama suprema. Noi astia cu mia multi suntem carpe, nu stiu de ce draqu va obositi sa va spalati pe cap cu o zabaloasa?
    Nu vedeti ca nimic nu ii convine?

    Nu stiu cum sa iti spun mai delicat..dar iti meriti soarta cu varf si indesat. Aici esti zbir si acasa presh.  

      Nu te agita ca faci spume, da?
    Unii nu sunt facuti pentru o viata in doi, dar se casatoresc sa arate ca pot. Copilul e greu al dracu de crescut, de grija banilor si a vacantelor soacrei ii doare rau la suflet, barbatul e cand "super barbat", cand un prostovan neajutorat, parintii ei sunt super buni, soacra e "dementa si nesimtita", divortul e dupa colt.
    Da' de ce sa lasi putin de la tine, de ce sa nu-ti pese de ce iti spune soacra, ca doar nu stai cu ea, de ce sa  ii footi creierii omului, ca doar el munceste sa va intretina etc. Lipsa acuta de activitate sau dereglare mintala.
    Divort, unde dragoste nu e... 

     
    Pai cu asa valuri in viata ..ba da..ba nu..ba nu..ba da.. e si normal sa fii confuza. Dar sa jignesti oamenii doar pentru ca incearca sa iti dea un sfat, un shut sa vezi unde ai gresit. La un moment dat zicea ca soacar-sa ii conduce casa, apoi ca nici 5 soacre nu o conduc, ca are un copil si e greu (nu stiu bunica-mea a avut 10- cred ca i-a fost usor), ca nu are intelegere etc,etc.
    Pai daca cu ea nu se intelege, cum sa o inteleaga restul? Eu merg in viata pe principiul divide si cucereste, daca vezi ca nu ai cu cine, rupi matza in doua si iti vezi de treaba. Sa mearga dumnealui la maica-sa si ea in drumul ei de e asa viteaza. daca nu, sa isi salveze casnicia daca are ce. 

     

    Nu îmi este greu cu copilul și chiar nu am jignit pe nimeni , răspund cu aceiași moneda din moment ce eu cer un sfat și nu mi se răspunde pe tema problemei și mă mai face și analfabeta ! Eu chiar nu știu ce sa mai fac , azi i-a trimis soacra mesaj soțului după ccâteva luni bune de când nu si-a văzut nepotul și a durut-o fix în pix ! A și ia mai ttrimis un mesaj de ziua lui ! Acum ne-a chemat de Crăciun pe la ei , soțul meu e încântat vrea sa meargă , eu nu ! Are ce are cu mine dar cu copilul meu ce are ca nu la mai văzut de o gramada de timp ! Acum ce sa fac ? Sa mă duc sa fie și el alături de familia lui ca poate îi e dor de ma-sa ! Sa nu mă duc sa fiu eu liniștită ca la câte mi-au făcut nu am ochi sa îi văd ? Habar nu am ! Și nu înțeleg de ce e soțul meu așa entuziasmat , ca tot trage sa mergem înseamnă ca nu prea îi pasa de câte mi-au făcut nu ? Și nici ca nu prea ia băgat copilul în seama nu îl deranjează ! Dacă tot aveți atâta experiență de viață ajutati ma cu un sfat eu nu știu ce sa mai fac ! M-am saturat de toți șitoate !Câteodată mă gândesc sa îl las cu maicasa cu tot, eu chiar mă descurc și singura !! Și încă ce mă descurc ! Am muncit eu când copilașul meu avea 6 luni , nu m-as descurca acum ca e mai mărișor !
  •  
    • 56 mesaje
    20 Dec 2016, 00:22
    0 0
    white_storm2 said:
    carmen008 said:Am citit doar prima pagina si mi-a ajuns.Cum ca printesa are un copil si creste unul de parca e mama suprema. Noi astia cu mia multi suntem carpe, nu stiu de ce draqu va obositi sa va spalati pe cap cu o zabaloasa?
    Nu vedeti ca nimic nu ii convine?

    Nu stiu cum sa iti spun mai delicat..dar iti meriti soarta cu varf si indesat. Aici esti zbir si acasa presh.  

      Nu te agita ca faci spume, da?
    Unii nu sunt facuti pentru o viata in doi, dar se casatoresc sa arate ca pot. Copilul e greu al dracu de crescut, de grija banilor si a vacantelor soacrei ii doare rau la suflet, barbatul e cand "super barbat", cand un prostovan neajutorat, parintii ei sunt super buni, soacra e "dementa si nesimtita", divortul e dupa colt.
    Da' de ce sa lasi putin de la tine, de ce sa nu-ti pese de ce iti spune soacra, ca doar nu stai cu ea, de ce sa  ii footi creierii omului, ca doar el munceste sa va intretina etc. Lipsa acuta de activitate sau dereglare mintala.
    Divort, unde dragoste nu e... 

     

    Lasă mistourile ca nu e chiar așa ! Nu îmi e greu cu copilul dar sunt singura mereu , mai am și eu nevoie de un respiro , al meu copil e o bomba e plin de energie nu sta deloc , e normal ,e micuț descoperă . Eu chiar am suportat multe umilințe Din partea lor șissoțul meu nu a intervenit niciodata tocmai de ăsta v-am cerut sfatul , de ce reacționează înfelul ăsta ca eu nu înțeleg nimic ! El chiar e un barbat familist și ai lui niciodată nu l-au sprijinit, d o ar l-au jumulit și atat și sa nu îți mai zic Cum îi vorbea tasu ! Dacă ție îți spunea soacra ta de ziua ta ca si-a cumpărat un tricou da nu îi place și ca ti-l face ție cadou , ti-ar conveni ? E uite ca mie nu îmi convine mă mulțumesc cu un la mulți ani , sunt de părere ca ce ție nu îți place altuia nu îi face ! E nesimțită ! Sau dacă vine cu cățelul la copilul tău de 5 zile și baga copilul în camera ca sa stea cățelul în toată casa , pai e normal? Sau sa Îți zicăde fata cu mai mmulte persoane , din cauza ta cred ca numai îmi da băiatul meu bani cred ca tu îl influențezi ! Eh, ce părere ai ? Tu ce ai face? Și soțul tău sa nu intervină niciodată
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Dec 2016, 00:43
    0 1
    undercoverangel said:

     

     

    Lasă mistourile ca nu e chiar așa ! Nu îmi e greu cu copilul dar sunt singura mereu , mai am și eu nevoie de un respiro , al meu copil e o bomba e plin de energie nu sta deloc , e normal ,e micuț descoperă . Eu chiar am suportat multe umilințe Din partea lor șissoțul meu nu a intervenit niciodata tocmai de ăsta v-am cerut sfatul , de ce reacționează înfelul ăsta ca eu nu înțeleg nimic ! El chiar e un barbat familist și ai lui niciodată nu l-au sprijinit, d o ar l-au jumulit și atat și sa nu îți mai zic Cum îi vorbea tasu ! Dacă ție îți spunea soacra ta de ziua ta ca si-a cumpărat un tricou da nu îi place și ca ti-l face ție cadou , ti-ar conveni ? E uite ca mie nu îmi convine mă mulțumesc cu un la mulți ani , sunt de părere ca ce ție nu îți place altuia nu îi face ! E nesimțită ! Sau dacă vine cu cățelul la copilul tău de 5 zile și baga copilul în camera ca sa stea cățelul în toată casa , pai e normal? Sau sa Îți zicăde fata cu mai mmulte persoane , din cauza ta cred ca numai îmi da băiatul meu bani cred ca tu îl influențezi ! Eh, ce părere ai ? Tu ce ai face? Și soțul tău sa nu intervină niciodată

     Divorteaza si gata, numai ca tu habar n-ai ce vrei. Viata in doi presupune multe pasuiri, daca tu nu poti trece peste niste mininimicuri, nu poti avea liniste si nu te tine nimeni legata acolo. Se pare insa ca nu vrei nici sa faci pasul asta, doar te plangi si ...cam atat!
    Parca ma ignorai.  

  •  
    • 2115 mesaje
    20 Dec 2016, 00:55
    0 1
    Sotul meu nu a intervenit in relatia mea cu soacra si bine a facut, ca nu-l vedeam prea bine, apoi dupa un timp cand ea s-a convins ca nu castiga mare lucru ne-a lasat in pace. Deci, castigi mai mult daca nu o sacai, nu-I raspunzi, nu o iei in seama.
    Nu stiu ce sa iti zic mai mult, calmeaza-te si mai treci peste vorbele soacrei, voi formati o familie, soacra are si ea familia ei, regulile sunt la tine, cata vreme nu locuiti cu ea, dar e mama lui!
  •  
    • 56 mesaje
    20 Dec 2016, 14:48
    0 1
    white_storm2 said:Sotul meu nu a intervenit in relatia mea cu soacra si bine a facut, ca nu-l vedeam prea bine, apoi dupa un timp cand ea s-a convins ca nu castiga mare lucru ne-a lasat in pace. Deci, castigi mai mult daca nu o sacai, nu-I raspunzi, nu o iei in seama.
    Nu stiu ce sa iti zic mai mult, calmeaza-te si mai treci peste vorbele soacrei, voi formati o familie, soacra are si ea familia ei, regulile sunt la tine, cata vreme nu locuiti cu ea, dar e mama lui!

     

    Mă amuză dar chiar ai dreptate ca nu știu ce vreau , nici sa divorțez pentru maicasa ca nu se merita sa îi fac ei plăcerea asta, nici sa o suport nu am chef, nu știu cred ca las lucrurile sa vina de la sine și ce o fi o fi , o sa țin cont de ce mi-ai spus ,; o ignor și gata ! Fiecare cu treaba lui ! Nu pot sa te ignor ca a început sa îmi fii draga ! Și pe cât mai repezit cred ca ești un om bun și ai un suflet mare ! Sper sa nu mă înșel hahahaha
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Dec 2016, 17:20
    0 1
    ViktorC said:


     

    S-avem pardon. Domnisoara are sot, nu barbat . N-am bagat de seama sa fi amintit pe undeva "barbat", ce-i drept , nici n-ar putea grai asa ceva cit timp nu simte asta .

     

    Da' ma rog, bun - rau, ii al ei (cica) si-l pastreaza ca ii drag din cale-afara. Nah, nu te pune in curmezis cu dragostea (da' nici cu restu' lumii, bag seama).

     

     Domnisoarele n-au sot, da? Apoi ce vrei tu sa spui, ca daca avea barbat ii f---a doua peste ochi si aducea linistea in casa?
    Eu zic ca are un super barbat si ca trebuie sa aiba grija de el, ce se facea ea daca omul ii tinea partea mamei ? Astia sunt mameluci, zic eu, care se tin inca de fusta mamicii. Omul e vertical, asteapta ca ele sa se acomodeze una cu alta si nu tine partea niciuneia, le vrea pe amandoua in viata lui si le respecta la fel.
     Undercoverangel trebuie doar sa priceapa ca ea are familia ei , ca soacra poate sa vorbeasca ce vrea si ca in casa ei nu canta socrela, ca sotul daca nu intervine e un domn si ea sa nu-I mai reproseze vorbele mamei lui, sa nu se mai certe cu el, ca soacra vorbeste cu gura ei, nu cu a lui, iar astea mai batrane mai trantesc rautati, dar cui ii pasa?

  •  
    • 10065 mesaje
    21 Dec 2016, 18:33
    0 1
    white_storm2 said:
    ViktorC said:


     

    S-avem pardon. Domnisoara are sot, nu barbat . N-am bagat de seama sa fi amintit pe undeva "barbat", ce-i drept , nici n-ar putea grai asa ceva cit timp nu simte asta .

     

    Da' ma rog, bun - rau, ii al ei (cica) si-l pastreaza ca ii drag din cale-afara. Nah, nu te pune in curmezis cu dragostea (da' nici cu restu' lumii, bag seama).

     

     Domnisoarele n-au sot, da? Apoi ce vrei tu sa spui, ca daca avea barbat ii f---a doua peste ochi si aducea linistea in casa?
    Eu zic ca are un super barbat si ca trebuie sa aiba grija de el, ce se facea ea daca omul ii tinea partea mamei ? Astia sunt mameluci, zic eu, care se tin inca de fusta mamicii. Omul e vertical, asteapta ca ele sa se acomodeze una cu alta si nu tine partea niciuneia, le vrea pe amandoua in viata lui si le respecta la fel.
     Undercoverangel trebuie doar sa priceapa ca ea are familia ei , ca soacra poate sa vorbeasca ce vrea si ca in casa ei nu canta socrela, ca sotul daca nu intervine e un domn si ea sa nu-I mai reproseze vorbele mamei lui, sa nu se mai certe cu el, ca soacra vorbeste cu gura ei, nu cu a lui, iar astea mai batrane mai trantesc rautati, dar cui ii pasa?

     

    Nici vorba de plesneala ... Treaba e ca trebuesc ajutate, atit socrela cit si norela, de treburile nu cad bine de la sine, si pentru asta , fireste, se cere un barbat ce tine cu amindoua si totodata cu niciuna, zise el. Nu stiti - va invat ; nu puteti - va ajut; nu vreti ... vai de voi ! Ioti breee ... noi vrem liniste si disciplina, nu gilcevuri (mai ales pentru nimicuri ...).

     

     

    Spre ex. domnisoara pune un fotoliu in coltul din dreapta, apoi vine mami si-i schimba locul, il pune in coltu' din stinga (ca deh, ea ii mai batrina si stie mai bine, cica ... ) . Pai nu ti-o trag de mineca ? Hei, mamaie, pai daca domnisoara l-o pus acolo , ca acolo-i place ei, tu de ce ii schimbi locu' ? (cauti gilceava, ai ? ) . I-a pune-l dumitale repejor unde l-ai gasit, si fa in asa fel sa nu se mai repete in a schimba decoru' pe gustu' tau ... La tine da, poti sa-l tii cu craci-n sus, de astfel iti place ...

     

    De partea cealalta , la fel . Huoa ... ca i-am dat si i-am facut ... Pai stai draga nitel, io pricep ca i-ai dat si i-ai facut, da' i-ai dat sa ce ? Sa o "cumperi"? Sa ai ce reprosa sau sa ce ? Ha ...? Las-o asa cum a cazut, fie-ti invatare de minte (de ti-a intors spatele) de alta data nu-i mai dai si cam atit ! Gata cu bruierile, ca ma obosesti ! Ioti breee ...

     

    Ce-i drept, e grele, cu unele, fireste .

     

  •  
    • 2115 mesaje
    21 Dec 2016, 19:11
    0 1
    Altfel spus, scandal cand cu una, cand cu cealalta!
    Bre, da unora le place razboiul!
    "Io" prefer pacea, vin sarbatorile, merg si acolo si acolo si impac si varza si capra. Vorba Gabitei: "viata trece ca un fum"...
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 21 Dec 2016, 19:15
  •  
    • 10065 mesaje
    21 Dec 2016, 22:02
    0 0
    white_storm2 said: Altfel spus, scandal cand cu una, cand cu cealalta!
    Bre, da unora le place razboiul!
    "Io" prefer pacea, vin sarbatorile, merg si acolo si acolo si impac si varza si capra. Vorba Gabitei: "viata trece ca un fum"...

     

    Nici vorba. Se prea poate cu frumosu' .

     

    Ideea ii cu totul alta . Pestele de la cap se-mpute, si in ideea de a evita a le vadea cum isi impart tacimurile (furculite, cutite, satire ... ) ma infiltrez io intre ele si le calculez traiectoriile pina se atinge/stabilizeaza un echilibru, ca doar deh, le cunosc pe amindoua ...

     

    Ce tineam a sublinia prin ex de mai sus ii faptul ca, socrela, cu toate ca-i in casa lu' ficiorsu', nu face chiar ce vrea ea si dupa cum ii cade bine .

     

    Ii foarte discutabil ...

     

  •  
    • 56 mesaje
    21 Dec 2016, 22:51
    0 0
    ViktorC said:
    white_storm2 said: Altfel spus, scandal cand cu una, cand cu cealalta!
    Bre, da unora le place razboiul!
    "Io" prefer pacea, vin sarbatorile, merg si acolo si acolo si impac si varza si capra. Vorba Gabitei: "viata trece ca un fum"...

     

    Nici vorba. Se prea poate cu frumosu' .

     

    Ideea ii cu totul alta . Pestele de la cap se-mpute, si in ideea de a evita a le vadea cum isi impart tacimurile (furculite, cutite, satire ... ) ma infiltrez io intre ele si le calculez traiectoriile pina se atinge/stabilizeaza un echilibru, ca doar deh, le cunosc pe amindoua ...

     

    Ce tineam a sublinia prin ex de mai sus ii faptul ca, socrela, cu toate ca-i in casa lu' ficiorsu', nu face chiar ce vrea ea si dupa cum ii cade bine .

     

    Ii foarte discutabil ...

     

     

    îmi place Cum gândești ! Cred ca așa trebuia , dar faza este ca de multe ori el tot pe mami a tinut-o inbrate , nebuna am fost eu !! Niciodată nu a zis nimic ! Nu știu ce făceam noi la calculator la maicasa și zice vai sa nu dați contul bancar (al nostru) ca va ia banii ca nu știu ce ,, nu avea nici o treaba ce făceam noi cucontul , dar ea sa se bage în seama ! Eu i-am zis nu e nimic periculos , și îi explicam , da ea de colo lu' fisu , las-o pe asta ca nu e sănătoasă ! Cum dracu sazzică așa ceva și Cum dracu el tace !! Eu nu azi nimic , am plecat am trântit ușa inurma mea și punct ! Apoi a coborât și el da nici un stres! Acum nu o mai apară pe masa dar tot așa e ! Euvreau sa am o familie fericita sși unita pe copil dar trebuie și el șase mai schimbe puțin în privința asta ! Nu vreau sa trec prin situații de genul când copilul meu realizează anumite chestii !
  •  
    • 10065 mesaje
    22 Dec 2016, 09:41
    0 0
    Aham. Pricepem, pricepem ...

    La tine-n casa nu ai grai, in schimb la socrela, pentru simplu fapt ca isi dara cu parerea ii spargi usa, ai ?



    Mai mai mai ...
  •  
    • 11561 mesaje
    22 Dec 2016, 10:53
    0 0
    undercoverangel said:
    ViktorC said:
    white_storm2 said: Altfel spus, scandal cand cu una, cand cu cealalta!
    Bre, da unora le place razboiul!
    "Io" prefer pacea, vin sarbatorile, merg si acolo si acolo si impac si varza si capra. Vorba Gabitei: "viata trece ca un fum"...

     

    Nici vorba. Se prea poate cu frumosu' .

     

    Ideea ii cu totul alta . Pestele de la cap se-mpute, si in ideea de a evita a le vadea cum isi impart tacimurile (furculite, cutite, satire ... ) ma infiltrez io intre ele si le calculez traiectoriile pina se atinge/stabilizeaza un echilibru, ca doar deh, le cunosc pe amindoua ...

     

    Ce tineam a sublinia prin ex de mai sus ii faptul ca, socrela, cu toate ca-i in casa lu' ficiorsu', nu face chiar ce vrea ea si dupa cum ii cade bine .

     

    Ii foarte discutabil ...

     

     

    îmi place Cum gândești ! Cred ca așa trebuia , dar faza este ca de multe ori el tot pe mami a tinut-o inbrate , nebuna am fost eu !! Niciodată nu a zis nimic ! Nu știu ce făceam noi la calculator la maicasa și zice vai sa nu dați contul bancar (al nostru) ca va ia banii ca nu știu ce ,, nu avea nici o treaba ce făceam noi cucontul , dar ea sa se bage în seama ! Eu i-am zis nu e nimic periculos , și îi explicam , da ea de colo lu' fisu , las-o pe asta ca nu e sănătoasă ! Cum dracu sazzică așa ceva și Cum dracu el tace !! Eu nu azi nimic , am plecat am trântit ușa inurma mea și punct ! Apoi a coborât și el da nici un stres! Acum nu o mai apară pe masa dar tot așa e ! Euvreau sa am o familie fericita sși unita pe copil dar trebuie și el șase mai schimbe puțin în privința asta ! Nu vreau sa trec prin situații de genul când copilul meu realizează anumite chestii !

       Iubire , da  de  ce  stai  cu  soacra???

     

     

  •  
    • 204 mesaje
    26 Dec 2016, 05:00
    1 0
    daca nu ti-a luat niciodata apararea pana acun,nu o sa o sa o faca nicioadata. e trist dar adevarat. Ai dreptate 100%.
  •  
    • 2115 mesaje
    26 Dec 2016, 14:18
    0 1
    ViktorC said:

     

    Ce tineam a sublinia prin ex de mai sus ii faptul ca, socrela, cu toate ca-i in casa lu' ficiorsu', nu face chiar ce vrea ea si dupa cum ii cade bine .

     

    Ii foarte discutabil ...

     

     Te mai iei si dupa "fatza"!
    Cum sa indrazneasca soacra sa imi mute mie mobila? O muta pe a ei, in casa ei. 
    Ce au ele acolo sunt mici sicane, intepaturi, ceva obraznicie si aratatul muschilor de cocosi.  
    Undercoverangel, tu sa nu-ti urasti barbatul doar pentru ca ai o soacra cu gura mare, mai bine ii raspunzi pe loc si politicos la rautati si o pui la locul ei, nu vad de ce sa te certi cu el.

  •  
    • 56 mesaje
    27 Dec 2016, 02:00
    0 0
    white_storm2 said:
    ViktorC said:

     

    Ce tineam a sublinia prin ex de mai sus ii faptul ca, socrela, cu toate ca-i in casa lu' ficiorsu', nu face chiar ce vrea ea si dupa cum ii cade bine .

     

    Ii foarte discutabil ...

     

     Te mai iei si dupa "fatza"!
    Cum sa indrazneasca soacra sa imi mute mie mobila? O muta pe a ei, in casa ei. 
    Ce au ele acolo sunt mici sicane, intepaturi, ceva obraznicie si aratatul muschilor de cocosi.  
    Undercoverangel, tu sa nu-ti urasti barbatul doar pentru ca ai o soacra cu gura mare, mai bine ii raspunzi pe loc si politicos la rautati si o pui la locul ei, nu vad de ce sa te certi cu el.

     

    Ai dreptate white_storm așa o sa fac !! Mulțumesc pentru tot ! Chiar m-ati ajutat foarte mult , pe moment poate ca nu mi-au plăcut unele răspunsuri dar gandindu -ma mai bine mi-au dat seama ca ați avut dreptate ! Pentru ce sa mă cert cu soțul și așa mai ddeparte ! Sărbători fericite cu sănătate și multe bucurii alături de cei dragi Îți doresc !
  •  
    • 56 mesaje
    27 Dec 2016, 02:05
    0 0
    ViktorC said:Aham. Pricepem, pricepem ...

    La tine-n casa nu ai grai, in schimb la socrela, pentru simplu fapt ca isi dara cu parerea ii spargi usa, ai ?



    Mai mai mai ...

     

    Bine ca nu i-am spart capu' hahahaha , ce fraiera am fost, vezi , acum aveam ce povesti !
  •  
    • 56 mesaje
    27 Dec 2016, 02:09
    0 0
    Vă doresc Sărbători fericite tuturor , un an mai bun și fie ca toate dorințele sa vi se îndeplinească ! Va mulțumesc pentru tot!
  •  
    • 2115 mesaje
    27 Dec 2016, 15:30
    0 1
    undercoverangel said:

    Ai dreptate white_storm așa o sa fac !! Mulțumesc pentru tot ! Chiar m-ati ajutat foarte mult , pe moment poate ca nu mi-au plăcut unele răspunsuri dar gandindu -ma mai bine mi-au dat seama ca ați avut dreptate ! Pentru ce sa mă cert cu soțul și așa mai ddeparte ! Sărbători fericite cu sănătate și multe bucurii alături de cei dragi Îți doresc !

     Sarbatori fericite si tie, multa sanatate si noroc iti urez!

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Dec 2016, 09:27
    0 0
    white_storm2 said:
    ViktorC said:

     

    Ce tineam a sublinia prin ex de mai sus ii faptul ca, socrela, cu toate ca-i in casa lu' ficiorsu', nu face chiar ce vrea ea si dupa cum ii cade bine .

     

    Ii foarte discutabil ...

     

     Te mai iei si dupa "fatza"!
    Cum sa indrazneasca soacra sa imi mute mie mobila? O muta pe a ei, in casa ei. 
    Ce au ele acolo sunt mici sicane, intepaturi, ceva obraznicie si aratatul muschilor de cocosi.  
    Undercoverangel, tu sa nu-ti urasti barbatul doar pentru ca ai o soacra cu gura mare, mai bine ii raspunzi pe loc si politicos la rautati si o pui la locul ei, nu vad de ce sa te certi cu el.

     

    1+1=2 (cred) Ce nu mi-e clar de 3 x 3 = sasa sau sase, da ma rog ...

     

    O raceala tratata la timp (cica) nu poate da decit cu bine ...

     

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Dec 2016, 10:13
    0 0
    undercoverangel said:
    ViktorC said:Aham. Pricepem, pricepem ...

    La tine-n casa nu ai grai, in schimb la socrela, pentru simplu fapt ca isi dara cu parerea ii spargi usa, ai ?



    Mai mai mai ...

     

    Bine ca nu i-am spart capu' hahahaha , ce fraiera am fost, vezi , acum aveam ce povesti !

     

    Nu tine de mine cum defilati, ca va spargeti capurile, ca va scoate ochii ... ii fix problema voastra. Eu unu mi-am dat cu parerea asupra situatie (precum multe altele) relatate si nimic mai mult.