Probleme în familie

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Dec 2016, 12:13
    0 0
    undercoverangel said:Soțul meu chiar nu e mameluc dragă Victoras

     

    Vorbesc in numele meu, draga. Si v-as pune la dispozitie nu mai mult de doua variante: va intelegeti omeneste, ori o incheiati odata si pentru totdeauna ! N-aveti decit sa va intersectati pe ulita precum acceleratele prin halta, de nici loc de salut nu ati lasat intre voi. Ori ii alba, ori ii neagra ! Fara de vre-un hir si mir, pe-un teren minat. Deci ... liniste in parlament ! Ha! D-apoi ce mama dracu atita balamuc cu reprouri peste reprosuri, ca "ma-ta" nu stiu ce si nu stiu cum ... ca "fomeita" in sus si-n jos ... D-apoi valeiii ... nazdravancelor ... detinem ac pentru cojocelu' fiecaruia, de situatia impune . Ioti breee ...

     

  •  
    • 1841 mesaje
    14 Dec 2016, 17:10
    0 0
    undercoverangel said:Îmi iubesc soțul dar câteodată atât de mult îl urăsc când îmi aduc aminte de unele momente de genul acesta când m am simțit atât e umilita și singura cu el lângă mine ! Poate m-ati înțeles greșit nu am vrut și nici nu vrea sa se certe cu ei dar de exemplu în situația de mai sus putea sa zică Lasă ca știe ea Cum sa se comporte și era mai mult decât suficient pentru mine dar el nu a facuto , el a tăcut ! Și mai sunt 100 de situații ca asta

     

     

    Draga mea, te inteleg ca doare. Si n-am altceva sa-ti ofer decat o imbratisare virtuala. In situatii din astea n-ai de ales decat sa il incurajezi pe omul asta al tau incetul cu incetul sa te inteleaga si sa te sprijine, daca il iubesti si nu vrei sa renunti la el. Sper eu sa va gasiti balansul

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Dec 2016, 23:31
    0 0
    outofhere said:
    undercoverangel said:Îmi iubesc soțul dar câteodată atât de mult îl urăsc când îmi aduc aminte de unele momente de genul acesta când m am simțit atât e umilita și singura cu el lângă mine ! Poate m-ati înțeles greșit nu am vrut și nici nu vrea sa se certe cu ei dar de exemplu în situația de mai sus putea sa zică Lasă ca știe ea Cum sa se comporte și era mai mult decât suficient pentru mine dar el nu a facuto , el a tăcut ! Și mai sunt 100 de situații ca asta

     

     

    Draga mea, te inteleg ca doare. Si n-am altceva sa-ti ofer decat o imbratisare virtuala. In situatii din astea n-ai de ales decat sa il incurajezi pe omul asta al tau incetul cu incetul sa te inteleaga si sa te sprijine, daca il iubesti si nu vrei sa renunti la el. Sper eu sa va gasiti balansul

     

    Mai exact ... ? 

     

    Se pare ca nenea nu scirtie in fata niciuneia . In cazul asta ii un meci pierdut .

     


    LE.

    Ops, pardon. Uitasem ca asta-i visul tuturor femeilor ...



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 14 Dec 2016, 23:35
  •  
    • 56 mesaje
    15 Dec 2016, 02:42
    0 0
    ViktorC said:
    outofhere said:
    undercoverangel said:Îmi iubesc soțul dar câteodată atât de mult îl urăsc când îmi aduc aminte de unele momente de genul acesta când m am simțit atât e umilita și singura cu el lângă mine ! Poate m-ati înțeles greșit nu am vrut și nici nu vrea sa se certe cu ei dar de exemplu în situația de mai sus putea sa zică Lasă ca știe ea Cum sa se comporte și era mai mult decât suficient pentru mine dar el nu a facuto , el a tăcut ! Și mai sunt 100 de situații ca asta

     

     

    Draga mea, te inteleg ca doare. Si n-am altceva sa-ti ofer decat o imbratisare virtuala. In situatii din astea n-ai de ales decat sa il incurajezi pe omul asta al tau incetul cu incetul sa te inteleaga si sa te sprijine, daca il iubesti si nu vrei sa renunti la el. Sper eu sa va gasiti balansul

     

    Mai exact ... ? 

     

    Se pare ca nenea nu scirtie in fata niciuneia . In cazul asta ii un meci pierdut .

     


    LE.

    Ops, pardon. Uitasem ca asta-i visul tuturor femeilor ...


     

    La mine scârțâie la maicasa nu , hahaha ! Auzi Victor dar de unde știi tu ce vise avem noi femeile ?
  •  
    • 56 mesaje
    15 Dec 2016, 02:50
    0 0
    outofhere said:
    undercoverangel said:Îmi iubesc soțul dar câteodată atât de mult îl urăsc când îmi aduc aminte de unele momente de genul acesta când m am simțit atât e umilita și singura cu el lângă mine ! Poate m-ati înțeles greșit nu am vrut și nici nu vrea sa se certe cu ei dar de exemplu în situația de mai sus putea sa zică Lasă ca știe ea Cum sa se comporte și era mai mult decât suficient pentru mine dar el nu a facuto , el a tăcut ! Și mai sunt 100 de situații ca asta

     

     

    Draga mea, te inteleg ca doare. Si n-am altceva sa-ti ofer decat o imbratisare virtuala. In situatii din astea n-ai de ales decat sa il incurajezi pe omul asta al tau incetul cu incetul sa te inteleaga si sa te sprijine, daca il iubesti si nu vrei sa renunti la el. Sper eu sa va gasiti balansul

     

    IÎți mulțumesc mult !! Da, eu încerc , chiar merită ! E un super barbat și sper din tot sufletul sa se schimbe ! Într-un fel aveați dreptate în mesajele de mai sus ! Pentru ce sa îmi stric eu familia ? Pentru o nebună? Și pe ea chiar o doare undeva !
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Dec 2016, 10:49
    0 0
    undercoverangel said:

     

    La mine scârțâie la maicasa nu , hahaha ! Auzi Victor dar de unde știi tu ce vise avem noi femeile ?

     

    Mai prind si io cite-o stire la TV-u, cica in mare parte, modelul descris de tine ar fi idealul. Ca de ti-ar pune bete-n roate cind ii dai cu dabija (ne intereseaza pe noi rau de tot de curtea altuia, cit banet are, pe ce si-i cheltuie s.a.m.d), ar fi prost cretin si idiot, cica.

     

    Domnisoara draga, printre prioritati ce un barbat ii ofera dragutei, ii protectie/siguranta, ce in cazul tau (din cele graite) lipseste cu desavirsire si mai putin probabil a obtine asa ceva de la nenea in cauza. De omu' ar avea in instalatie singe si nu moare de varza, tu, astazi, n-ai fi in conflicte cu socrela, mami n-ar bare cu pumnu-n masa voastra, sau sa-ti zica vrute si nevrute, chestie de care, nenea ar fi trebuit sa se ingrijeasca si asta cu foarte mult timp in urma, inca de la primele abateri . Da' nu te astepta sa o ia de plete pe ma-sa, sa o puna la colt, ca nu o va face ... Ii prea mamos si initiat de a nu iesi din vorba fomeii, se pare ... (faptele adevaruri graiesc).

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 15 Dec 2016, 10:50
  •  
    • 1841 mesaje
    15 Dec 2016, 11:30
    0 0
    ViktorC said:
    undercoverangel said:

     

    La mine scârțâie la maicasa nu , hahaha ! Auzi Victor dar de unde știi tu ce vise avem noi femeile ?

     

    Mai prind si io cite-o stire la TV-u, cica in mare parte, modelul descris de tine ar fi idealul. Ca de ti-ar pune bete-n roate cind ii dai cu dabija (ne intereseaza pe noi rau de tot de curtea altuia, cit banet are, pe ce si-i cheltuie s.a.m.d), ar fi prost cretin si idiot, cica.

     

    Domnisoara draga, printre prioritati ce un barbat ii ofera dragutei, ii protectie/siguranta, ce in cazul tau (din cele graite) lipseste cu desavirsire si mai putin probabil a obtine asa ceva de la nenea in cauza. De omu' ar avea in instalatie singe si nu moare de varza, tu, astazi, n-ai fi in conflicte cu socrela, mami n-ar bare cu pumnu-n masa voastra, sau sa-ti zica vrute si nevrute, chestie de care, nenea ar fi trebuit sa se ingrijeasca si asta cu foarte mult timp in urma, inca de la primele abateri . Da' nu te astepta sa o ia de plete pe ma-sa, sa o puna la colt, ca nu o va face ... Ii prea mamos si initiat de a nu iesi din vorba fomeii, se pare ... (faptele adevaruri graiesc).

     

     

     

    Victor, ma intrebai cum. Pai sincer in afara de a-si lasa barbatul (sa te vad pe tine cat de usor si repede te debarasezi de-o casnicie cand ai un copil mic si il iubesti inca pe omul ala) nu vad alte solutii decat sa incerce sa se conecteze cu el si, in loc sa ii faca scandal, sa il incurajeze usor usor catre comportamentul dorit. Da, necesita multa rabdare, insa alternativa care ar fi?

     

    Din ce scrii tu mai sus nu reies decat descurajari. Practic reiese cum ca omul e un idiot si n-o sa-l schimbe niciodata deci e un caz pierdut. Si ce-ar putea sa mai faca fata asta atunci? Mi se pare ca si tu mergi poate la extrema cealalta. Fata asta, sa retinem, are 25 de ani, isi iubeste barbatul, au un copilas, a ùai si avut depresie postnatala si este sensibila si ranita acuma. Sa o descurajam ca s-a dus naibii casnicia ei pentru ca s-a apucat soacra-sa s-o persifleze si n-a sarit barbac'su ca un zmeu?

     

    Eu cred ca e prea departe sa mergem pana acolo. Pana la urma si barbac'su tot un tinerel e si el, care nu stie sa reactioneze altfel decat stand pe-afara subiectului, ca e mult prea complex sa se apuce el sa faca ordine intre ele. Majoritatea barbatilor (si femeilor) de 30+ abia incep sa se prinda cum sa-si gestioneze cu succes relatiile complicate de familie (am zis cu succes, nu transant), d'apoi copiii astia.

     

    Eu zic ca atunci cand doi tineri se iubesc si au un copilas, ar trebui sa ii incurajam sa gaseasca solutii si uneori da, chiar sa mai parcheze problemele nerezolvate si sa se contecteze unul cu altul si cu familia lor. Uneori atat e nevoie sa se linisteasca spiritele.

    Eu cred ca ingerasul noastru sub acoperire avea nevoie doar de-un strop de intelegere aici, un loc unde sa-si verse naduful dupa o depresie postnatala si-o soacra iritanta, unde sa primeasca niste spatiu sa se linisteasca. Eu propun sa-i oferim asta, odata linistita singura se va limpezi si va incepe sa vada problemele, dar cand ai mintea tulbure de frustrare, umilinta si greutati n-ai cum sa vezi solutii si mai rau, sa te descurajeze ceilalti e poate cel mai nociv lucru, ca sa nu mai zic s-auzi  ca n-ai justificare sa te simti asa.

     

    Parerea mea


    Acest mesaj a fost editat de către outofhere: 15 Dec 2016, 11:31
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Dec 2016, 14:24
    0 0
    Departe de mine gindul de a o descuraja. Insa (din fericire as putea spune) imi sta in fire a spune lucrurilor pe nume, exact dupa cum vad eu lucrurile, indiferent cu cine ma dau la birfa, ca ii mama,ca ii tata, fomeie, socrii ... s.a.m.d, de la egal la egal.

    Ingerasului, cu usurunta i-as grai ce vrea sa auda, gen : da , draga, soacra-ta ii un drac impeletat si-o ... orice-ar vrea ea pe lumea asta , hoa, hoa, hoa ! Insa n-o sa-i ajute la nimic, din contra.

    Da' pina sa-si puna soacra la zid sau sa-i ceara barbatului a aduce ceva schimbari, in primul rind, cred eu, sa clarifice situatia cu ea, iesirile in decor, preocupari mai putin plauzabile ce nu tin de ea. Nu iti este nimeni dator cu nimic (ce i-a fost repetat si nu nu i-o placut se pare), nici macar ai tai parinti, nicidecum ai altuia.


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 15 Dec 2016, 14:24
  •  
    • 12625 mesaje
    15 Dec 2016, 15:15
    2 0
    Am citit doar prima pagina si mi-a ajuns.Cum ca printesa are un copil si creste unul de parca e mama suprema. Noi astia cu mia multi suntem carpe, nu stiu de ce draqu va obositi sa va spalati pe cap cu o zabaloasa?
    Nu vedeti ca nimic nu ii convine?

    Nu stiu cum sa iti spun mai delicat..dar iti meriti soarta cu varf si indesat. Aici esti zbir si acasa presh.  
  •  
    • 56 mesaje
    15 Dec 2016, 16:51
    0 0
    Te oftici carmen? Nu înțeleg de ce atâta răutate ? Probabil ai impresia asta pentru ca ai citit doar prima pagină ! Pres ? Zabaloasa ? Mă cunoști ? Atâta lipsă de respect și educație , chiar nu se vorbește așa ! Și nu înțeleg ce motive ai dragă ? Cine a zis ca femeile cu mai mulți copii sunt cârpe ? Am zis eu asta ? Cred ca te-ai lovit la cap !
  •  
    • 56 mesaje
    15 Dec 2016, 16:57
    0 0
    outofhere said:
    ViktorC said:
    undercoverangel said:

     

    La mine scârțâie la maicasa nu , hahaha ! Auzi Victor dar de unde știi tu ce vise avem noi femeile ?

     

    Mai prind si io cite-o stire la TV-u, cica in mare parte, modelul descris de tine ar fi idealul. Ca de ti-ar pune bete-n roate cind ii dai cu dabija (ne intereseaza pe noi rau de tot de curtea altuia, cit banet are, pe ce si-i cheltuie s.a.m.d), ar fi prost cretin si idiot, cica.

     

    Domnisoara draga, printre prioritati ce un barbat ii ofera dragutei, ii protectie/siguranta, ce in cazul tau (din cele graite) lipseste cu desavirsire si mai putin probabil a obtine asa ceva de la nenea in cauza. De omu' ar avea in instalatie singe si nu moare de varza, tu, astazi, n-ai fi in conflicte cu socrela, mami n-ar bare cu pumnu-n masa voastra, sau sa-ti zica vrute si nevrute, chestie de care, nenea ar fi trebuit sa se ingrijeasca si asta cu foarte mult timp in urma, inca de la primele abateri . Da' nu te astepta sa o ia de plete pe ma-sa, sa o puna la colt, ca nu o va face ... Ii prea mamos si initiat de a nu iesi din vorba fomeii, se pare ... (faptele adevaruri graiesc).

     

     

     

    Victor, ma intrebai cum. Pai sincer in afara de a-si lasa barbatul (sa te vad pe tine cat de usor si repede te debarasezi de-o casnicie cand ai un copil mic si il iubesti inca pe omul ala) nu vad alte solutii decat sa incerce sa se conecteze cu el si, in loc sa ii faca scandal, sa il incurajeze usor usor catre comportamentul dorit. Da, necesita multa rabdare, insa alternativa care ar fi?

     

    Din ce scrii tu mai sus nu reies decat descurajari. Practic reiese cum ca omul e un idiot si n-o sa-l schimbe niciodata deci e un caz pierdut. Si ce-ar putea sa mai faca fata asta atunci? Mi se pare ca si tu mergi poate la extrema cealalta. Fata asta, sa retinem, are 25 de ani, isi iubeste barbatul, au un copilas, a ùai si avut depresie postnatala si este sensibila si ranita acuma. Sa o descurajam ca s-a dus naibii casnicia ei pentru ca s-a apucat soacra-sa s-o persifleze si n-a sarit barbac'su ca un zmeu?

     

    Eu cred ca e prea departe sa mergem pana acolo. Pana la urma si barbac'su tot un tinerel e si el, care nu stie sa reactioneze altfel decat stand pe-afara subiectului, ca e mult prea complex sa se apuce el sa faca ordine intre ele. Majoritatea barbatilor (si femeilor) de 30+ abia incep sa se prinda cum sa-si gestioneze cu succes relatiile complicate de familie (am zis cu succes, nu transant), d'apoi copiii astia.

     

    Eu zic ca atunci cand doi tineri se iubesc si au un copilas, ar trebui sa ii incurajam sa gaseasca solutii si uneori da, chiar sa mai parcheze problemele nerezolvate si sa se contecteze unul cu altul si cu familia lor. Uneori atat e nevoie sa se linisteasca spiritele.

    Eu cred ca ingerasul noastru sub acoperire avea nevoie doar de-un strop de intelegere aici, un loc unde sa-si verse naduful dupa o depresie postnatala si-o soacra iritanta, unde sa primeasca niste spatiu sa se linisteasca. Eu propun sa-i oferim asta, odata linistita singura se va limpezi si va incepe sa vada problemele, dar cand ai mintea tulbure de frustrare, umilinta si greutati n-ai cum sa vezi solutii si mai rau, sa te descurajeze ceilalti e poate cel mai nociv lucru, ca sa nu mai zic s-auzi  ca n-ai justificare sa te simti asa.

     

    Parerea mea

    .nñ 

    Îți mulțumesc din suflet , nu se putea descrie mai
  •  
    • 56 mesaje
    15 Dec 2016, 17:01
    1 0
    undercoverangel said:
    outofhere said:
    ViktorC said:
    undercoverangel said:

     

    La mine scârțâie la maicasa nu , hahaha ! Auzi Victor dar de unde știi tu ce vise avem noi femeile ?

     

    Mai prind si io cite-o stire la TV-u, cica in mare parte, modelul descris de tine ar fi idealul. Ca de ti-ar pune bete-n roate cind ii dai cu dabija (ne intereseaza pe noi rau de tot de curtea altuia, cit banet are, pe ce si-i cheltuie s.a.m.d), ar fi prost cretin si idiot, cica.

     

    Domnisoara draga, printre prioritati ce un barbat ii ofera dragutei, ii protectie/siguranta, ce in cazul tau (din cele graite) lipseste cu desavirsire si mai putin probabil a obtine asa ceva de la nenea in cauza. De omu' ar avea in instalatie singe si nu moare de varza, tu, astazi, n-ai fi in conflicte cu socrela, mami n-ar bare cu pumnu-n masa voastra, sau sa-ti zica vrute si nevrute, chestie de care, nenea ar fi trebuit sa se ingrijeasca si asta cu foarte mult timp in urma, inca de la primele abateri . Da' nu te astepta sa o ia de plete pe ma-sa, sa o puna la colt, ca nu o va face ... Ii prea mamos si initiat de a nu iesi din vorba fomeii, se pare ... (faptele adevaruri graiesc).

     

     

     

    Victor, ma intrebai cum. Pai sincer in afara de a-si lasa barbatul (sa te vad pe tine cat de usor si repede te debarasezi de-o casnicie cand ai un copil mic si il iubesti inca pe omul ala) nu vad alte solutii decat sa incerce sa se conecteze cu el si, in loc sa ii faca scandal, sa il incurajeze usor usor catre comportamentul dorit. Da, necesita multa rabdare, insa alternativa care ar fi?

     

    Din ce scrii tu mai sus nu reies decat descurajari. Practic reiese cum ca omul e un idiot si n-o sa-l schimbe niciodata deci e un caz pierdut. Si ce-ar putea sa mai faca fata asta atunci? Mi se pare ca si tu mergi poate la extrema cealalta. Fata asta, sa retinem, are 25 de ani, isi iubeste barbatul, au un copilas, a ùai si avut depresie postnatala si este sensibila si ranita acuma. Sa o descurajam ca s-a dus naibii casnicia ei pentru ca s-a apucat soacra-sa s-o persifleze si n-a sarit barbac'su ca un zmeu?

     

    Eu cred ca e prea departe sa mergem pana acolo. Pana la urma si barbac'su tot un tinerel e si el, care nu stie sa reactioneze altfel decat stand pe-afara subiectului, ca e mult prea complex sa se apuce el sa faca ordine intre ele. Majoritatea barbatilor (si femeilor) de 30+ abia incep sa se prinda cum sa-si gestioneze cu succes relatiile complicate de familie (am zis cu succes, nu transant), d'apoi copiii astia.

     

    Eu zic ca atunci cand doi tineri se iubesc si au un copilas, ar trebui sa ii incurajam sa gaseasca solutii si uneori da, chiar sa mai parcheze problemele nerezolvate si sa se contecteze unul cu altul si cu familia lor. Uneori atat e nevoie sa se linisteasca spiritele.

    Eu cred ca ingerasul noastru sub acoperire avea nevoie doar de-un strop de intelegere aici, un loc unde sa-si verse naduful dupa o depresie postnatala si-o soacra iritanta, unde sa primeasca niste spatiu sa se linisteasca. Eu propun sa-i oferim asta, odata linistita singura se va limpezi si va incepe sa vada problemele, dar cand ai mintea tulbure de frustrare, umilinta si greutati n-ai cum sa vezi solutii si mai rau, sa te descurajeze ceilalti e poate cel mai nociv lucru, ca sa nu mai zic s-auzi  ca n-ai justificare sa te simti asa.

     

    Parerea mea

    .nñ 

    Îți mulțumesc din suflet , nu se putea descrie mai bine situația ! Oricum nu mă mai plâng ,la câte cazuri citesc aici pe forum! Se putea și mai rău ! Îți sunt foarte recunoscătoare
  •  
    • 56 mesaje
    15 Dec 2016, 17:07
    0 0
    ViktorC said:Departe de mine gindul de a o descuraja. Insa (din fericire as putea spune) imi sta in fire a spune lucrurilor pe nume, exact dupa cum vad eu lucrurile, indiferent cu cine ma dau la birfa, ca ii mama,ca ii tata, fomeie, socrii ... s.a.m.d, de la egal la egal.

    Ingerasului, cu usurunta i-as grai ce vrea sa auda, gen : da , draga, soacra-ta ii un drac impeletat si-o ... orice-ar vrea ea pe lumea asta , hoa, hoa, hoa ! Insa n-o sa-i ajute la nimic, din contra.

    Da' pina sa-si puna soacra la zid sau sa-i ceara barbatului a aduce ceva schimbari, in primul rind, cred eu, sa clarifice situatia cu ea, iesirile in decor, preocupari mai putin plauzabile ce nu tin de ea. Nu iti este nimeni dator cu nimic (ce i-a fost repetat si nu nu i-o placut se pare), nici macar ai tai parinti, nicidecum ai altuia.

     

    Unde dai și unde crapă ! Am zis doar mai sus ca mai mult le-am dat eu lor ca nu am așteptat de la nimeni nimic dar când am fost rău și am apelat eu credca jnu trebuia sa îmi întoarcă spatele va nici nu luam întors în fine asta prea puțin contează , cum eu am respectat pe toată lumea asta vroiam și eu puțin respect și cam atât dacă ție ți se pare ca eu am cerut prea mult , ce sa zic ! Citește ce am scris mai sus , poate sunt eu nebuna
  •  
    • 12625 mesaje
    15 Dec 2016, 18:25
    0 0
    undercoverangel said:Te oftici carmen? Nu înțeleg de ce atâta răutate ? Probabil ai impresia asta pentru ca ai citit doar prima pagină ! Pres ? Zabaloasa ? Mă cunoști ? Atâta lipsă de respect și educație , chiar nu se vorbește așa ! Și nu înțeleg ce motive ai dragă ? Cine a zis ca femeile cu mai mulți copii sunt cârpe ? Am zis eu asta ? Cred ca te-ai lovit la cap !

     

    Schimba primele mesaje si am sa-mi schimb parerea.
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Dec 2016, 22:11
    0 0
    Da mai Ingeras, mai ... Ia de te imbata cu apa chioara "c-o sa fie bine, c-o sa fie bine...", ca al meu (Don Juan) nu are nimeni ...

    Oh, viata ... Mda. Apar nemurelele in toiul noptii, manga, sa puna tara (botezul) la cale, si nu ii ia nimeni la rost, de cind vizite la o asa ora si de ce cu spritu-n bot. Halal ! Faci planuri de botez cu drojdia-n creer . Da' vaiii, da' ii mamiii ... cum s-o iau la trei pazeste ca se supara saraca ... da' cum sa-i scap javra de la balcon, ca iar se supara ... mai mai mai ...

    La ai mei (socrii) le-am spus-o foarte clar, scurt si la subiect legat de ciine in casa : cit timp ma fac prezent cu fii-mea aici, la voi , javra de ciine nu are ce cauta in casa ! Ca vezi Doamne ii de camera ... Ha ha ha ... Po-a sa aibe si coarne, ca nu ma intereseaza, afara cu el ! Ori anulam vizitele ...

    In ce priveste fumatul in casa, la fel : io nu fumez in casa, linga copil, asadar ... cu toate ca-i casa voastra ... va rog, afaa cu fumatul ! Altfel vom lua masuri ...



    Apropo, Out, aveam sub 30 p-atunci ...





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 15 Dec 2016, 22:16
  •  
    • 56 mesaje
    17 Dec 2016, 14:43
    0 0
    ViktorC said:Da mai Ingeras, mai ... Ia de te imbata cu apa chioara "c-o sa fie bine, c-o sa fie bine...", ca al meu (Don Juan) nu are nimeni ...

    Oh, viata ... Mda. Apar nemurelele in toiul noptii, manga, sa puna tara (botezul) la cale, si nu ii ia nimeni la rost, de cind vizite la o asa ora si de ce cu spritu-n bot. Halal ! Faci planuri de botez cu drojdia-n creer . Da' vaiii, da' ii mamiii ... cum s-o iau la trei pazeste ca se supara saraca ... da' cum sa-i scap javra de la balcon, ca iar se supara ... mai mai mai ...

    La ai mei (socrii) le-am spus-o foarte clar, scurt si la subiect legat de ciine in casa : cit timp ma fac prezent cu fii-mea aici, la voi , javra de ciine nu are ce cauta in casa ! Ca vezi Doamne ii de camera ... Ha ha ha ... Po-a sa aibe si coarne, ca nu ma intereseaza, afara cu el ! Ori anulam vizitele ...

    In ce priveste fumatul in casa, la fel : io nu fumez in casa, linga copil, asadar ... cu toate ca-i casa voastra ... va rog, afaa cu fumatul ! Altfel vom lua masuri ...



    Apropo, Out, aveam sub 30 p-atunci ...




     

    Ai dreptate , ăsta mă deranjează la el ca tace ca fraieru , eu mai încerc sa văd dacă putem ajunge la un numitor comun sa fim pe aceiași lungime de unda, chiar dacă e mama, tata, masa , tasu nu e posibil sa nu ia masuri în anumite aspecte, așteptăm și încercăm , altă soluție nu am !
  •  
    • 2115 mesaje
    17 Dec 2016, 16:05
    0 0
    carmen008 said:Am citit doar prima pagina si mi-a ajuns.Cum ca printesa are un copil si creste unul de parca e mama suprema. Noi astia cu mia multi suntem carpe, nu stiu de ce draqu va obositi sa va spalati pe cap cu o zabaloasa?
    Nu vedeti ca nimic nu ii convine?

    Nu stiu cum sa iti spun mai delicat..dar iti meriti soarta cu varf si indesat. Aici esti zbir si acasa presh.  

      Nu te agita ca faci spume, da?
    Unii nu sunt facuti pentru o viata in doi, dar se casatoresc sa arate ca pot. Copilul e greu al dracu de crescut, de grija banilor si a vacantelor soacrei ii doare rau la suflet, barbatul e cand "super barbat", cand un prostovan neajutorat, parintii ei sunt super buni, soacra e "dementa si nesimtita", divortul e dupa colt.
    Da' de ce sa lasi putin de la tine, de ce sa nu-ti pese de ce iti spune soacra, ca doar nu stai cu ea, de ce sa  ii footi creierii omului, ca doar el munceste sa va intretina etc. Lipsa acuta de activitate sau dereglare mintala.
    Divort, unde dragoste nu e... 

  •  
    • 10065 mesaje
    18 Dec 2016, 16:09
    0 0
    white_storm2 said:
    carmen008 said:Am citit doar prima pagina si mi-a ajuns.Cum ca printesa are un copil si creste unul de parca e mama suprema. Noi astia cu mia multi suntem carpe, nu stiu de ce draqu va obositi sa va spalati pe cap cu o zabaloasa?
    Nu vedeti ca nimic nu ii convine?

    Nu stiu cum sa iti spun mai delicat..dar iti meriti soarta cu varf si indesat. Aici esti zbir si acasa presh.  

      Nu te agita ca faci spume, da?
    Unii nu sunt facuti pentru o viata in doi, dar se casatoresc sa arate ca pot. Copilul e greu al dracu de crescut, de grija banilor si a vacantelor soacrei ii doare rau la suflet, barbatul e cand "super barbat", cand un prostovan neajutorat, parintii ei sunt super buni, soacra e "dementa si nesimtita", divortul e dupa colt.
    Da' de ce sa lasi putin de la tine, de ce sa nu-ti pese de ce iti spune soacra, ca doar nu stai cu ea, de ce sa  ii footi creierii omului, ca doar el munceste sa va intretina etc. Lipsa acuta de activitate sau dereglare mintala.
    Divort, unde dragoste nu e... 

     

    S-avem pardon. Domnisoara are sot, nu barbat . N-am bagat de seama sa fi amintit pe undeva "barbat", ce-i drept , nici n-ar putea grai asa ceva cit timp nu simte asta .

     

    Da' ma rog, bun - rau, ii al ei (cica) si-l pastreaza ca ii drag din cale-afara. Nah, nu te pune in curmezis cu dragostea (da' nici cu restu' lumii, bag seama).

     

  •  
    • 12625 mesaje
    19 Dec 2016, 08:30
    0 0
    white_storm2 said:
    carmen008 said:Am citit doar prima pagina si mi-a ajuns.Cum ca printesa are un copil si creste unul de parca e mama suprema. Noi astia cu mia multi suntem carpe, nu stiu de ce draqu va obositi sa va spalati pe cap cu o zabaloasa?
    Nu vedeti ca nimic nu ii convine?

    Nu stiu cum sa iti spun mai delicat..dar iti meriti soarta cu varf si indesat. Aici esti zbir si acasa presh.  

      Nu te agita ca faci spume, da?
    Unii nu sunt facuti pentru o viata in doi, dar se casatoresc sa arate ca pot. Copilul e greu al dracu de crescut, de grija banilor si a vacantelor soacrei ii doare rau la suflet, barbatul e cand "super barbat", cand un prostovan neajutorat, parintii ei sunt super buni, soacra e "dementa si nesimtita", divortul e dupa colt.
    Da' de ce sa lasi putin de la tine, de ce sa nu-ti pese de ce iti spune soacra, ca doar nu stai cu ea, de ce sa  ii footi creierii omului, ca doar el munceste sa va intretina etc. Lipsa acuta de activitate sau dereglare mintala.
    Divort, unde dragoste nu e... 

     
    Pai cu asa valuri in viata ..ba da..ba nu..ba nu..ba da.. e si normal sa fii confuza. Dar sa jignesti oamenii doar pentru ca incearca sa iti dea un sfat, un shut sa vezi unde ai gresit. La un moment dat zicea ca soacar-sa ii conduce casa, apoi ca nici 5 soacre nu o conduc, ca are un copil si e greu (nu stiu bunica-mea a avut 10- cred ca i-a fost usor), ca nu are intelegere etc,etc.
    Pai daca cu ea nu se intelege, cum sa o inteleaga restul? Eu merg in viata pe principiul divide si cucereste, daca vezi ca nu ai cu cine, rupi matza in doua si iti vezi de treaba. Sa mearga dumnealui la maica-sa si ea in drumul ei de e asa viteaza. daca nu, sa isi salveze casnicia daca are ce. 

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Dec 2016, 13:14
    0 0
    Ii tinerica doar .

    De-o mai fi si la prima dragoste ...

    Cine vede si nu stie crede c-asa tre sa fie.