Sa recoltez sau nu celule stem?

  •  
    • 20 mesaje
    21 Nov 2016, 16:45
    0 0

    Buna, buna!   Sa nu recoltam celule stem la nastere nu a fost o optiune pentru noi. Eu si Mihai am  fost de acord sa facem acest lucru inca din primul moment. Cred ca ele sunt necesare pentru a putea trata eventualele boli aparute mai tarziu. Am tot cautat pe internet, ne-am documentat, insa promisiunile bancilor de celule stem erau mari, la fel si asteptarile noastre. Iata de ce am ales eu si sotul meu Baby Stem. Am urmat totusi sfatul prietenei mele care nascuse cu 5 luni inaintea mea. Ea recoltase la Baby Stem. Va spun… n-am regretat alegerea facuta. Sunt profesionisti, prompti, au servicii de recoltare si prelucrare ireporsabile, iar dotarile din laboratoarele lor sunt de cea mai inalta calitate. De exemplu, au aere conditionate speciale si foarte complexe care sa asigure temperaturi optime pentru depozitara celulelor stem, ceea ce a fost un diferentiator imens atunci cand i-am ales, pentru ca degeaba se recolteaza, daca apoi nu sunt conservate cum trebuie. Eu si sotul meu suntem foarte incantati de alegerea facuta. Mergeti pe mana celor de la Baby Stem!

  •  
    • 1 mesaje
    14 Dec 2016, 11:10
    0 0
    Buna dragele mele! Mi-ar placea sa stiu care e parerea voastra referitoare la celulele stem, eu sunt `noua ‘ in industria aceasta, așa ca as vrea sa aflu de la voi cat mai multe pareri. O sa nasc in martie, așa ca trebuie sa ma pregatesc inca de pe acum. Am tot citit despre bancile de celule stem, insa știu ca intotdeauna e loc de mai bine, așa ca sper sa ma ajutati. Mi-au atras atentia cei de la Baby Stem, mie mi-a placut faptul ca sunt partenerii Seracell (banca nr 1 in Germania), aici, la noi, in Romania. Am vazut ca au 2 acreditari importante GMP si JACIE, așa ca, daca ar fi sa aleg sa recoltez celule stem, as face-o la ei cu siguranta. Voi ce parere aveti? Va pup si sper sa ma ajutati!
  •  
    • 12625 mesaje
    15 Dec 2016, 15:07
    0 0
    Eu va inteleg ca va faceti reclama. Inteleg ca sunt conditii. Cele mai bune sfaturi le veti primi de la persoanele care s-au si folosit de ele. Or fi bune, or fi rele, daca stau acolo si peste 15 ani cand ai nevoie e inchisa firma ce faceti? Cine are bani sunt de acord sa plateasca. Stiu ca intr-o eventuala problema ajuta.
  •  
    • 1148 mesaje
    18 Dec 2016, 15:15
    1 0
    Eu nu stiu despre nici un caz publicat pana acum in care aceste celule stem sa fi ajutat la ceva. Dar poate ca toti copiii aceia bolnavi grav de diverse afectiuni nu aveau celule stem recoltate.....Parerea mea proprie si personala este insa ca e o mare sursa de venit pt anumite firme si ....cam atat
  •  
    • 199 mesaje
    7 Aug 2017, 12:51
    0 1
    Buna! si eu am ales recoltarea de celule stem desi la inceput am fost foarte sceptica. Va recomand Baby Stem, sunt profesionisti iar investitia la ei merita toti banii. Sper sa nu fie nevoie vreodata sa folosesc celulele recoltate pentru copilul meu, dar intotdeaune e bine sa fii precaut. Cei de la Baby Stem mi-au oferit posibilitatea de a plati in rate si mi-au dat si garantie pentru 20 de ani. Nu imi pare rau de bani.