ai slabit...dar si te mentii?

  •  
    • 13 mesaje
    25 Feb 2007, 18:04
    0 0
    k.....stie cineva metode de mentinere dupa o dieta...am incercat orice ....sincer,mereu adaog 5-10 kg la silueta...e un calvar!...ma ajuta cineva?
  •  
    • 303 mesaje
    25 Feb 2007, 18:10
    0 0
    daca adaugi asa mult insemna ca tii o dieta drastica, te infometezi. cel putin asa se intampla de obicei la dietele astea. ideea e sa-ti gasesti o dieta echilibrata si sa faci sport si sa mentii stilul asta sanatos de viata. altfel iti dereglezi organismul si orice ai face nu-l mai dregi.
  •  
    • 232 mesaje
    7 Dec 2013, 10:07
    0 0
    Da, ma mentin extraordinar de simplu si ma simt excelent in pielea mea Pentru a da jos kg am folosit LemoSilhouette si mai fac pauza , iar in timpul asta nu pun kg in plus deloc. Functioneaza sigur si il recomand 
  •  
    • 89 mesaje
    11 Dec 2013, 19:13
    0 0
    exista in dieta dukan o zi pe saptamana, cand mananci numai proteine fara grasimi. Si foloseste taratele de ovaz, te ajuta mult, poti citi pe google despre ele si ce efect au
  •  
    • 170 mesaje
    21 Dec 2017, 12:18
    0 1
    Eu am slabit pentru ca am tinut o dieta si am facut fitness in acelasi timp, acum nu am mai o dieta atat de drastica dar ma mai duc la sala. Am facut XBody la o sala din Piata Victoriei, o gasiti aici: http://www.tome.ro/
  •  
    • 7 mesaje
    25 Feb 2018, 09:40
    0 0
    Nu stiu acum daca o puteti tine asa mereu din dieta in dieta, eu cred ca ar trebui sa aveti grija ce mancati. Mancati alimente alcaline care ajuta la imbunatatirea digestiei, combate constipatia, balonarea care incetinesc procesul de slabire. Alegeti si apa sa fie tot alcalina, eu beau Calipso, apa usor alcalina.Si foarte important nu mancati mult seara!
  •  
    • 2 mesaje
    1 Mar 2018, 12:42
    0 0
    Hei, sincer va spun, nu este vorba de a face trucuri si "acrobatii". In final totul de reduce la a aplica consecvent masurile sau planul, atat in ceea ce priveste nutritia si sport-ul. Mai mult, in timp si pe masura ce avansezi in dieta va trebui tot la 2-3 saptamani sa faci anumite ajustari - nutritional sa reduci putin caloriile iar sportiv, sa cresti putin activitatea. Acesta este explicatia simplista cum ar trebui sa abordezi procesul de reducere a grasimii.

    Avand asta in vedere, la finalul dietei, sau mai bine spus, odata ce ti-ai atins greutatea dorita, va trebui sa "reversezi" procesul - adaugand in etape mancare, pana ajungi la nivelul tau caloric de mentinere, iar sportul la un nivel care sa il poti executa regulat fara probleme.

    Asta este unul din motivele pentru care din start, nu ar trebui tot procesul vazut ca o dieta si ar trebui tintita schimbarea stilului de viata (in propriile limite evident). Ideea este daca abordezi lucrurile asa, nu vei mai trai cu nevoia de a face lucruri extreme, iar totul va veni mult mai natural.

    Eu l-am invatat pe piele proprie iar apoi cu un antrenor online care m-a ajutat si invatat in final cum sa ma organizez, de exemplu - https://www.alphabodies.ro/magazin/


    .

    Acest mesaj a fost editat de către Dinessa: 1 Mar 2018, 13:02
  •  
    • 5 mesaje
    2 Mar 2018, 21:05
    1 0
    Hey Deni. Si eu am incercat acest program, sunt tare multumita pana acum. O sa il recoamand prietenelor si partea tare este ca si sotul il face. Revin cu pozele transformarii mele