nu sunt de acord cu mutarea socrului meu la mine..ce sa fac???

  •  
    21 Oct 2016, 11:24
    0 0
    buna dimineata..eu si prietenul meu anu trcut ne-am luat apartament prin prima casa sa ne mutam aman2,sa stam numai noi 2...taicasu a ramas in apartamentul bunicilor unde statea si prietenul meu..la scurt timp a divortat si fratele socrului meu si sa mutat si el in apartamentul bunicilor..acum dupa o cearta intre ei ...masa ia spus lu socramiu sa plece din casa..acum prietenul meu se gandeste sa se mute cu noi..ceea ce eu nu prea sunt de acord,deaorece eu nu am o relatie prea buna cu el..nu stiu ce sa fac in cazul asta  ...sunt ff nervoasa si revoltata ...deaorece taiksu era invatat knd statea si prietenul meu cu el sa plateasca el tot si socramiu sa nu plateasca nimic in casa..ceea ce pe mine ma revoltat lucrul asta...el el tine enorm de mult la taicasu..si nu spunea nimic in privinta asta..va rog sa ma ajuta-ti ,...vreau un sfat....
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 11:42
    0 1
    Inainte sa te (f)muti cu unul era bine sa inveti oleaca de gramatica, poate asa te intelegeai cu ''taiksu".
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 21 Oct 2016, 13:39
  •  
    • 79 mesaje
    21 Oct 2016, 12:32
    1 0
    Ce legatura are ,,taiksu'' cu gramatica?Draga mea daca tii la linistea ta,tinand cont de faptul ca socrul tau nu se intelege nici cu mama lui,pune-l sa aleaga;,,Ori eu ,ori tac-to!".Daca il va alege pe el,fa-ti bagajele si uita,intotdeauna vei fi pe locul 2
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 13:32
    0 1
    Se scrie: taica-su, s-a, socru-meu, cand sau si tu vrei o gramatica, nu te mai tine dupa mineeee, ca nu-s pe invers!!!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 21 Oct 2016, 18:33
  •  
    • 10065 mesaje
    21 Oct 2016, 13:36
    0 1
    Al cui este apartamentu ala in care locuieste momentan socrelu, Nyco ?

    Pe al cui nume figureaza mai exact ?

    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 21 Oct 2016, 13:38
  •  
    21 Oct 2016, 14:13
    0 0
    apartamentul in care sta socrelu este al parintilor lui..este pe numele bunicilor...el dupa divort a vandut apartamentul si s-a mutat in apartamentul parintiilor impreuna cu prietenul meu care atunci avea 7 ani..
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Oct 2016, 14:27
    0 0
    white_storm2 said:Se srie: taica-su, s-a, socru-meu, cand sau si tu vrei o gramatica, nu te mai tine dupa mineeee, ca nu-s pe invers!!!

     

     

    adica bogdy e femeie????

  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 18:30
    0 1
    Asa zice ea si dupa cum si ce povesteste o cred.
    Da' de ce, ai invitat-o la o bere?  
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 21 Oct 2016, 18:32
  •  
    • 79 mesaje
    21 Oct 2016, 18:58
    0 0
    De ce d-nu senior n-ai auzit de nume ca Bogdana,ce te-a facut sa crezi ca-s barbat?Si nu beau alcool,deloc.
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Oct 2016, 20:02
    0 0
    white_storm2 said:Asa zice ea si dupa cum si ce povesteste o cred.
    Da' de ce, ai invitat-o la o bere?  

     

    nu mi-a ars. dupa nume credeam ca-i barbat. dupa scrieri, la fel.

     acum ca-mi spui ca-i femeie, mi-e indiferent total.

  •  
    • 24 mesaje
    21 Oct 2016, 20:23
    1 0
    Falsa problema. Mai ales daca nu sunteti casatoriti (si atunci tot asta ar fi solutia) pune- sa aleaga. Ca batranul nu e ca si cum ar pe drumuri si trebuie sa-ti fie mila de el. Nu se mai intelege cu aia de acolo si vrea sa vina la voi. Si daca se cearta si cu voi? Pleaca si de la voi, dar intre timp relatia voastra va fi se ea gata demult
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Oct 2016, 21:18
    0 1
    nycoleta_girl_2007 said:buna dimineata..eu si prietenul meu anu trcut ne-am luat apartament prin prima casa sa ne mutam aman2,sa stam numai noi 2...taicasu a ramas in apartamentul bunicilor unde statea si prietenul meu..la scurt timp a divortat si fratele socrului meu si sa mutat si el in apartamentul bunicilor..acum dupa o cearta intre ei ...masa ia spus lu socramiu sa plece din casa..acum prietenul meu se gandeste sa se mute cu noi..ceea ce eu nu prea sunt de acord,deaorece eu nu am o relatie prea buna cu el..nu stiu ce sa fac in cazul asta  ...sunt ff nervoasa si revoltata ...deaorece taiksu era invatat knd statea si prietenul meu cu el sa plateasca el tot si socramiu sa nu plateasca nimic in casa..ceea ce pe mine ma revoltat lucrul asta...el el tine enorm de mult la taicasu..si nu spunea nimic in privinta asta..va rog sa ma ajuta-ti ,...vreau un sfat....

     Ai numele trecut pe contractul de cumparare?

  •  
    • 10065 mesaje
    22 Oct 2016, 10:36
    0 0
    nycoleta_girl_2007 said:apartamentul in care sta socrelu este al parintilor lui..este pe numele bunicilor...el dupa divort a vandut apartamentul si s-a mutat in apartamentul parintiilor impreuna cu prietenul meu care atunci avea 7 ani..

     

    O dam la-ntors si nu punem lucrurile in ordine pentru a determina cauza miscarii in schema, de ii dat afara din locuinta sau de isteric ce e tine sa va inaduse.

     

  •  
    • 1 mesaje
    1 Nov 2016, 11:22
    0 0
    nycoleta_girl_2007 said:buna dimineata..eu si prietenul meu anu trcut ne-am luat apartament prin prima casa sa ne mutam aman2,sa stam numai noi 2...taicasu a ramas in apartamentul bunicilor unde statea si prietenul meu..la scurt timp a divortat si fratele socrului meu si sa mutat si el in apartamentul bunicilor..acum dupa o cearta intre ei ...masa ia spus lu socramiu sa plece din casa..acum prietenul meu se gandeste sa se mute cu noi..ceea ce eu nu prea sunt de acord,deaorece eu nu am o relatie prea buna cu el..nu stiu ce sa fac in cazul asta  ...sunt ff nervoasa si revoltata ...deaorece taiksu era invatat knd statea si prietenul meu cu el sa plateasca el tot si socramiu sa nu plateasca nimic in casa..ceea ce pe mine ma revoltat lucrul asta...el el tine enorm de mult la taicasu..si nu spunea nimic in privinta asta..va rog sa ma ajuta-ti ,...vreau un sfat....

     

  •  
    • 2 mesaje
    20 Nov 2016, 21:01
    0 0
    Orice ai face o relatie rezista sau nu , lasa lucrurile sa decurga normal fiindca nu depinde de tine ce este intre sotul tau si tatal lui , la momentul oportun sotul tau va decide ce va face . In orice relatie este nevoie de doua persoane sa ia decizii iar tu nu poti lua decizii pentru sotul tau .
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Nov 2016, 02:02
    0 1
    nycoleta_girl_2007 said:buna dimineata..eu si prietenul meu anu trcut ne-am luat apartament prin prima casa sa ne mutam aman2,sa stam numai noi 2...

     Care sot?

  •  
    • 11561 mesaje
    21 Nov 2016, 13:07
    0 1
    BOGDY.2000 said:Ce legatura are ,,taiksu'' cu gramatica?Draga mea daca tii la linistea ta,tinand cont de faptul ca socrul tau nu se intelege nici cu mama lui,pune-l sa aleaga;,,Ori eu ,ori tac-to!".Daca il va alege pe el,fa-ti bagajele si uita,intotdeauna vei fi pe locul 2

      La  cat  de  toapa  esti , eu  mi  as  fi  facut  bagajele  deja!!!

  •  
    • 11561 mesaje
    21 Nov 2016, 13:08
    1 1
    white_storm2 said:Asa zice ea si dupa cum si ce povesteste o cred.
    Da' de ce, ai invitat-o la o bere?  

      Cred  ca  mai  repede  la  un  futai!

  •  
    • 79 mesaje
    21 Nov 2016, 18:33
    0 1
    Asta ce problema o avea cu mine,n-are loc?
  •  
    • 79 mesaje
    21 Nov 2016, 18:41
    0 1
    Oricum la ce postezi si la cum te exprimi nu ma mir de ce te cheama PIPIPOANCA