Mama mea sau tatal copilului meu. CUm ii impac?

  •  
    • 10 mesaje
    8 Oct 2016, 20:18
    0 0
    Buna , nu stiu daca isi mai aminteste cineva povestea mea, dar am sa spun pe scurt. Am aproape 20 de ani, sunt insarcinata in 23 de saptamani si nu am vrut sa fac avort asa ca mi-am ascuns sarcina de parinti pana acum si i-am zis doar prietenului meu. El este angajat, eu studenta in anul 2. Mama mea nu il accepta pentru ca nu are BAC si facultate si pentru ca cica e lenes. I-am zis mamei adevarul, la 22 de saptamani si umpic iar in ziua in care faceam 23 de saptamani ea si buna-mea m-au programat la avort. Mi-au zis ca copilul meu nu are tata, ca ele nu il accepta, ca sunt cea mai curva din tot neamul si ca le-am facut de ras, ca trebuia sa fac avort fara sa stie ele, ca eu nu fac copil ci foti, si multe altele. Medicul nu mi-a facut avort. Ele de atunci plang, ma condamna si imi scot ochii si de prietenul meu nu vor sa auda. Vor sa ma duca sa jur pe biblie in Biserica ca nu mai vorbesc cu el. Mi-au zis ca el nu va vedea copilul si ca copilul va fi trecut pe numele tatalui meu care nu a avut grija nici de mine si nu m-a prea ajutat pana anul trecut cand mi-a platit de 2-3 ori chiria (deocamdata stau in camin pana nasc). Cand prietenul meu a venit la mine sa vorbeasca cu ele au urlat la el, i-au spus ca m-a lasat gravida intentionat si ca el nu o sa vada copilul. El cand a plecat a spus ca daca eu si copilul patim ceva e capabil sa faca orice... Tatal meu e violent, imi e frica sa ii spun adevarul. In curand va veni in tara de pe tir. Nu stiu cum sa ii spun, imi e frica sa nu ajungem la volenta fizica extrema. Oricum, el si mama vor veni la camin la mine deoarece mie imi e greu sa ajung pe acasa deoarece am cursuri de luni pana sambata, inclusiv. Nu stiu cum sa ii spun lui. A doua problema e ca iubitul meu vrea sa isi asume responsabilitatea fata de mine si copil, dar mama nu imi permite sa vorbesc cu el si chiar buna-mea mi-a zis ca mai bine ma ... cu un profesor sa fiu tot prima la facultate si sa prind si un post. Cum sa ii fac sa inteleaga ca iubitul meu e totusi tatal copilului si ca vrea sa isi asume responsabilitatea? Cum sa ii spun si tatalui meu adevarul?... Stiu ca poate am gresit cu multe, dar am o relatie de 3 ani si jumatate cu un om care ma iubeste, dar mama nu a stiut ca eu mai sunt cu el pana de curand si cand a aflat mi-a interzis sa vorbesc cu el. Aproape am fost fortata sa fac avort la 23 de saptamani, sunt condamnata zilnic, chiar am nevoie de niste sfaturi... Multumesc anticipat. Chiar imi doresc sa devin mama, dar nu stiu ce sa fac caci mama ma sprijina oarecum (cu critici si injuraturi) doar daca imi parasesc iubitul si tai orice legatura cu el, iar iubitul meu vrea din tot sufletul sa fie tata. A plans si a sunat toti medicii ginecologi pe care i-a gasit pe internet cand a aflat ca vrea sa imi faca vort si a intrebat daca e posibil.
  •  
    • 742 mesaje
    9 Oct 2016, 07:29
    0 1
    E o problema f grea pe umeri tai.tu inca depinzi de parinti mult.Doua lucruri nu poate sti omul niciodata.ce poata sa ajunga si ziua decesului.Daca pastrezi copilul in prezent ori te duci in lume cu prietenul tau si va fi un drum greu tot restul vietii..ori asculti de parinti si iti va fii un pic mai bine.Numai tu iti poti alege viitorul.situatia e f complicata.off.intervine si problema cu avortul...daca nu mai ramii gravida niciodata.
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Oct 2016, 09:36
    1 0
    alinel, io credeam ca esti baiat cu ceva cunostinta, dar sa spui ca face avort la 23 de saptamani,......
    mai bine taceai.....
  •  
    • 742 mesaje
    9 Oct 2016, 11:12
    0 0
    Aia sa fie ceea mai mare problema.junioare.chiar nu ma intereseaza .eram f sigur ca ma musti de fund..........
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Oct 2016, 11:15
    1 0
    Alin42 said:Aia sa fie ceea mai mare problema.junioare.chiar nu ma intereseaza .eram f sigur ca ma musti de fund..........

     

     

    e cea mai mare problema. pentru cunostinta ta, cauta pe gugal sa vezi pana la cate saptamani poti face un avort in conditii de maxima siguranta a mamei.

    io propun sa o consiliezi pentru un eventual avort la 44 de saptamani. )

    oricum , imi este greu sa tac atunci cand debitezi numai tampenii.

    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 9 Oct 2016, 11:17
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Oct 2016, 11:50
    0 0
    Esti majora, vaccinata, daca aveai un job si o casuta a ta altfel statea problema. Iubitul te sustine doar din gura deocamdata, ca vad ca nu se implica de niciun fel, ce mai asteapta daca isi doreste atat de mult copilul asta, sa nasti la camin sau ce?
    Copilul ti-l treci tu pe numele cui vrei ca este al tau , nu al mamei tale, nici al bunicii. Puteau face asta daca erai minora.
    Tatal tau daca n-a avut grija nici de tine, poate sa-si vada frumusel de tirul lui, alta sansa n-ai decat sa mergi inainte, cum nici iubi n-are volum in fata mamei nu te vad bine, l-au speriat deja probabil. 
    E.l.  Pe tata il inviti la un suc si-I spui franc: "uite, tata noi asteptam un copil" si gata.Urla, tipa, in tine n-are voie sa dea ca-l ascund astia si-arunca apoi cheia. Asta ar fi grija mea cea mai mica, m-as teme insa sa n-ajung pe strada cu un prunc in brate, alungata si de unii si de altii, de gasit unjob cu un copil de gat nici nu poate fi vorba.
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 9 Oct 2016, 11:59
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Oct 2016, 12:04
    1 0
    igivansenior said:alinel, io credeam ca esti baiat cu ceva cunostinta, dar sa spui ca face avort la 23 de saptamani,......
    mai bine taceai.....

    Ai pretentii prea mari, daca n-au stiut cele doua femei mature  din familie...

  •  
    • 3765 mesaje
    9 Oct 2016, 12:14
    0 0
    white_storm2 said:
    igivansenior said:alinel, io credeam ca esti baiat cu ceva cunostinta, dar sa spui ca face avort la 23 de saptamani,......
    mai bine taceai.....

    Ai pretentii prea mari, daca n-au stiut cele doua femei mature  din familie...

     

    dar cele doua femei nu posteaza aici.

  •  
    • 742 mesaje
    9 Oct 2016, 16:47
    0 0
    Storm1 eu eram la job.cind am raspuns.sa le pupi undeva pe cele doua femei.
  •  
    • 742 mesaje
    9 Oct 2016, 16:54
    0 0
    Senioare mai trage o dusca de sfeclana ca pute de la o posta .fac alergie la rasa aia si multi alti.Era odata undeva o discutie .ii comunica un baiat ..parintiilor ca are. o prietena ..parintii au spus ca sa nu fie tiganca sau moldoveanca.in rest orice.
  •  
    • 742 mesaje
    9 Oct 2016, 17:09
    0 0
    Senioare si Storm 1..sti bancul cu bascula,?
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Oct 2016, 17:38
    2 0
    Alin42 said:Storm1 eu eram la job.cind am raspuns.sa le pupi undeva pe cele doua femei.

     Aaa, si la job nu-ti merge neuronul? Ia mai citeste o data ce am scris ca poate pricepi mai greu! 
    Pupa-le tu ca faceti parte din acelasi regn!

  •  
    • 742 mesaje
    9 Oct 2016, 17:46
    0 0
    Scz.
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Oct 2016, 18:16
    1 0
    white_storm2 said:
    Alin42 said:Storm1 eu eram la job.cind am raspuns.sa le pupi undeva pe cele doua femei.

     Aaa, si la job nu-ti merge neuronul?

     

    nu-i merge  nici in rest, d-apai la  munca. sau job. blowjob.


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 9 Oct 2016, 18:17
  •  
    • 2115 mesaje
    9 Oct 2016, 19:22
    0 0
    Pai cand eu spuneam ca studiile conteaza, daca avea flacaul "BAC si facultate" il iubea mamitica si mam'mare, apoi si cu credinta pare ca am avut dreptate: te duc 'mnealor "sa juri pe Biblie ca nu mai vorbesti cu el (iubi), dar te programeaza la avort, te umilesc, jignesc, injura... Avortul nu era pacat? Unde este iubirea de aproape, ajutorul oferit la nevoie, principii scoase din carti si repetate, dar numai pentru... altii. Cand dau ele de greu nu se mai aplica, stiam eu, am mai vazut pana la anii astia cate ceva. POLEIALA si falsitate!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 9 Oct 2016, 19:24
  •  
    • 970 mesaje
    9 Oct 2016, 19:59
    0 0
    Te rog, initiatoare a topicului - fa-ma sa pricep : mama ta te-a luat frumusel de mana si te-a dus la medic sa faci avort?
  •  
    • 10 mesaje
    9 Oct 2016, 21:16
    0 0
    Da, m-au dus la medic cu gândul să îmi facă avort. Medicul nu a fost destul de nebun să o facă. Nu l-au speriat, dar eu plangeam și el voia să mă ia cu el, dar eu nu am putut să plec si sa le las pe ele în mijlocul scandalului. Când a plecat el a fost dat afară. 
    În ceea ce privește chestia cu așteaptă să fiu data afara din cămin, nu e așa. El lucreaza în deplasare in orașul ăsta și are cazare asigurata. Eu cum am prins loc în cămin am decis să aștept până în luna a ,8-a ca să economisim bani înainte să ne mutăm intr-o chirie. 
  •  
    • 970 mesaje
    9 Oct 2016, 23:40
    0 0
    Daca tot e sa raspund la subiectul asta, atunci macar sa o fac cum se cuvine:
    1. Esti sigura ca mama ta e femeie?
    Stai, de fapt da. Dar ce fel de femeie este aceea care are impresia ca o sarcina de 23 de saptamani o sa treaca asa cum trece varicela la copii?
    2. Poti sa explici faptul ca te-ai lasat dusa de mana - cu buna stiinta, sa mergi la avort, asa cum merge un animal la sacrificat? Adica, la naiba, macar ala n-are discernamant, pentru numele lui Dumnezeu, ai (totusi) 20 de ani! Nu stiu de ce, am impresia ca te-ai fi simtit eliberata daca scapai de sarcina? Altfel, te rog, explica-te. Si, de data asta raspunde complet : tu ce iti doresti?
  •  
    • 10 mesaje
    9 Oct 2016, 23:51
    0 0
    Sincer, nu m-as fi simtit eliberata. Am mers pentru ca speram sa o aduca un medic cu picioarele pe pamant. Cred ca de fapt avortul a fost ideea bunicii mele.
    Nu am crezut, sau cel putin am sperat ca niciun medic nu mi-ar mai face avort.
    In cazul in care doctorul ar fi zis ca se poate, nu as fi dat semnatura.
    Gandul meu a fost ca daca il vede pe bebe la ecograf isi revine. A avut un oarecare efect... 
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Oct 2016, 00:12
    0 0
    Agera mintea bunicutei ...

    Hop si io.