Îmi Dobrescu un bebe.

  •  
    • 1 mesaje
    3 Oct 2016, 17:08
    0 0
    Buna fetelor! Îmi doresc foarte mult un bebe. Am 18 ani si sunt împreuna cu iubitul meu împreuna de 4 aproximativ 5 ani. Nu suntem căsătoriți. Acum noi suntem in Londra el muncește eu stau acasa. Îmi doresc un bebe fff mult dar el nu vrea. Îmi tot spune ca trebuie sa mai treacă timpu si peste câțiva ani poate. Nu se simte pregătit financiar asta îmi spune tot timpul. Ca un copil are nevoie de multe lucruri etc... cum as putea sa îl conving sa facem un bebe? Plus ca din salariu lui ne ajungem cu bani, eventual va fi si alocația copilului adică m-a gândesc ca nu vom duce lipsa de mancare sau ceva. Nu ne vom permite lucruri de lux asta știu. Dar vom fi o familie normala. Va rog mult Spune-ți ce as putea face. Mulțumesc
    Acest mesaj a fost editat de către mihailescuroxy: 3 Oct 2016, 17:12
  •  
    • 1890 mesaje
    4 Oct 2016, 08:07
    0 0
    Tu esti reala?? Si daca esti reala esti normala??
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Oct 2016, 07:05
    0 0
    mihailescuroxy said:Buna fetelor! Îmi doresc foarte mult un bebe. Am 18 ani si sunt împreuna cu iubitul meu împreuna de 4 aproximativ 5 ani. Nu suntem căsătoriți. Acum noi suntem in Londra el muncește eu stau acasa. Îmi doresc un bebe fff mult dar el nu vrea. Îmi tot spune ca trebuie sa mai treacă timpu si peste câțiva ani poate. Nu se simte pregătit financiar asta îmi spune tot timpul. Ca un copil are nevoie de multe lucruri etc... cum as putea sa îl conving sa facem un bebe? Plus ca din salariu lui ne ajungem cu bani, eventual va fi si alocația copilului adică m-a gândesc ca nu vom duce lipsa de mancare sau ceva. Nu ne vom permite lucruri de lux asta știu. Dar vom fi o familie normala. Va rog mult Spune-ți ce as putea face. Mulțumesc

      Adica esti cu asta de la 13/14 ani? Da' parinti n-ai? Ei cu ce se ocupa, ca vad ca de tine nu prea...

  •  
    • 687 mesaje
    5 Oct 2016, 08:35
    0 0
    Eu stau in Anglia, mi-am adus copilul aici, tu stii ce greu e sa il intretii??? Ai idee cat e alocatia? Iti spun eu. 80 de lire pe luna, ce Dumnezeu va bazati atata pe alocatie???? Beneficiile alea mari, se dau pe niste criterii bine stabilite, nu se dau dupa urecehe. Ddaca tot stai acasa intereseaza-te, ca sa ai maternity allowance trebuie sa fi muncit, copilul trebuie sa aiba camera lui separata, conditii sa traiasca decent.....voi credeti ca englezii astia sunt atat de prosti incat sa ne dea noua beneifcii asa tam-nesam??? Sfatul meu ca tot stai acasa: intereseaza-te de legi, conditii sa vedem atunci daca iti mai arde sa faci copii la 18 ani
  •  
    • 970 mesaje
    5 Oct 2016, 11:15
    0 0
    Mihailescuroxy,
    Te-ai gandit (vreodata) ca Gicu (tau) nu se multumeste doar (subliniat) cu o mica slujba, o casuta, o nevestica, cand sunt atatea experiente de trait? Imi dau seama ca tu te multumesti cu atat de putine, te-ai gandit putin si la ce vrea el?
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Oct 2016, 11:38
    0 0
    Da ce, el se gandeste la ea? Fata vrea copil, acu' in momentul asta! N-are studii, n-are job, n-are cu ce-l creste, dar ce importanta are? Ce daca omul asta ii mananca tineretea si apoi isi gaseste una mai coapta cu care isi face o familie? E plina lumea de pustoaice fraiere, ce, ea sa nu fie in trend? Rele mai sunt unele!
  •  
    • 1890 mesaje
    5 Oct 2016, 11:48
    0 0
    GirlOnline said:Mihailescuroxy,
    Te-ai gandit (vreodata) ca Gicu (tau) nu se multumeste doar (subliniat) cu o mica slujba, o casuta, o nevestica, cand sunt atatea experiente de trait? Imi dau seama ca tu te multumesti cu atat de putine, te-ai gandit putin si la ce vrea el?

     Pai altfel cum sa-l arcaneasca pe Gicutu? Agatandu-i copilul de gat. Fata pesemne nu are scoala, nu are familie, nu are serviciu, cineva trebuie s-o intretina. Baietasul ala poate e mai sarac cu duhul, deci lesne de pacalit. Dupa cum si-a intitulat topicul nu e vreo aspiranta la premiul pentru literatura al Academiei. Tras linie si adunat, o golancuta oarecare care a agatat un fraier care munceste si cu care a plecat in strainatate sperand sa-i toarne repede un copil si sa primeasca alocatie de la statul britanic.

  •  
    • 970 mesaje
    5 Oct 2016, 12:02
    0 0
    Da,da, sunt rea,rea,rea White_Storm!
    Da ma tot gandesc ca, daca varsta pentru iubire s-ar reglementa la fel ca varsta legala pentru consumul de bauturi alcoolice si tutun, atunci nu am fi pusi sa raspundem la astfel de aberatii.
    Ok, nu spun ca a avea un copil este sfarsitul lumii, dar nu atat de devreme, cand ea (insasi) e inca un copil - necopt, si fara independenta (financiara).
  •  
    • 970 mesaje
    5 Oct 2016, 12:03
    0 0
    Scorpion112,
    Da,da, acel copil din ciclul " M-au facut pentru alocatie".
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Oct 2016, 12:21
    0 0
    E mai mare cu un an ca fii-miu, credeti ca al meu se gandeste la plozi? Abia asteapta facultatea, nici gand de insuratoare, dar asta mica viseaza cu ochii deschisi la cai verzi.
    Fatuca, fa-ti un drum al tau, ca maine-poimaine iti da ala un sut si ramai cu plodul de gat si fara un sfant, ce mai faci atunci? Las' ca pana la 30 si ceva de ani mai ai, nu-ti ticaie ceasul de acum!
  •  
    • 687 mesaje
    5 Oct 2016, 12:30
    0 0
    Si ce sa faca cu alocatia? Nu-ti ajunge nici macar o saptamana pt mancarea zilnica si bebe....eu am alocatia fetii atata este 80 de lire pe luna. Ea a auzit de beneficii dar alea se dau pe naumite criterii nu asa aiurea. Si astepti cateva saptamani bune pana primesti aprobare si apoi inca 2-3 saptamani pana intra banii
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Oct 2016, 13:47
    0 0
    Ops, iote cum imi iesi norocu' in ulita ...

    Hi, Myha . Da' un gagel cu bebe deja , nu te coafeaza ? Macar esti scutita de-o munca si-apoi ... iti rezervi pretiosul timp pentru love&sex doar .

    No ... ?

  •  
    • 2115 mesaje
    5 Oct 2016, 14:17
    0 0
    Dupa titlu, e topic la misto, s-au mai deschis vreo doua unde initiatorul n-a mai postat, dar nu-I bai, ca si noi raspundem tot la misto.
    Invidia, dom'le, si palmutele rosii vin tot de acolo.
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Oct 2016, 14:22
    0 0
    GirlOnline said:Da,da, sunt rea,rea,rea White_Storm!
    Da ma tot gandesc ca, daca varsta pentru iubire s-ar reglementa la fel ca varsta legala pentru consumul de bauturi alcoolice si tutun, atunci nu am fi pusi sa raspundem la astfel de aberatii.
    Ok, nu spun ca a avea un copil este sfarsitul lumii, dar nu atat de devreme, cand ea (insasi) e inca un copil - necopt, si fara independenta (financiara).

     Aham, s-o crezi tu, unde-I lege se gaseste si o modalitate s-o ocolesti, romanu' e inventiv!!!

  •  
    • 11561 mesaje
    29 Dec 2016, 10:43
    0 0
    Soacrele au resentimentele transmise genetic , doar depinde in ce masura si le controleaza!!!
  •  
    • 9 mesaje
    16 Ian 2017, 10:44
    1 0

    Buna fetelor! Eu sunt deja gravida si am fost deja la primul consult, n-a fost chiar asa de rau, desi... recunosc, am avut cateva emotii. Se pare ca la mine totul functioneaza bine pana in acest moment, astept cu nerabdare sa vad ce urmeaza. Am facut un „calendar„ cu urmatoarele vizite... abia astept!
    Sotul n a refuzat copilul.. sau ceva de genul, dimpotriva... 

    Eu chiar vorbeam cu sotul meu despre cum o sa-l/ s-o crestem (inca nu stim ce e), unde o sa ne mutam, chestii de genul.... suntem foarte fericiti. Ne gandeam, de asemenea, daca sa recoltam sau nu celule stem, dupa ce o sa nasc, eu sunt f incantata de idee, adica de ce sa nu fiu sigura ca mai tarziu copilul meu nu o sa aiba probleme grave... mi se pare o idee foarte buna. Am cautat pe net si am tot citit chestii faine despre Baby Stem, chiar imi place faptul ca ei depoziteaza celulele la Seracell, in Germania. Oricum, mai am pana nasc... dar cred ca stiti si voi cum e cand va invaluia 1000 de ganduri despre cel mic!  Voi ati recoltat celule stem la nastere? Va pup!

  •  
    • 28 mesaje
    18 Mai 2017, 15:14
    0 0
    Copii se fac usor dar se întrețin greu ...copii au foarte multe necesități si daca tot faci un copil trebuie sa ai posibilitate sa ai oferi tot ce este mi bun asa ca iubitul tău are dreptate nu bati din palme si crești un copil ..mai aștepta ai tot timpul din lume pt facut copii mai întâi să aveți o situație financiară ok si atunci dati drumu la facut copii
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Mai 2017, 16:03
    0 1
    lusy88 said:Copii se fac usor dar se întrețin greu ...copii au foarte multe necesități si daca tot faci un copil trebuie sa ai posibilitate sa ai oferi tot ce este mi bun asa ca iubitul tău are dreptate nu bati din palme si crești un copil ..mai aștepta ai tot timpul din lume pt facut copii mai întâi să aveți o situație financiară ok si atunci dati drumu la facut copii

     Ar  fi  bine  ca  inainte  sa  i  oferi  ultimile  racnete  ale  tehnologiei , sa  i  poti  oferi  o  crestere  sanatoasa  si  o  educatie  pe  masura!

  •  
    • 1222 mesaje
    3 Iun 2017, 22:37
    0 0
    da
  •  
    • 199 mesaje
    10 Iul 2017, 12:33
    0 0

    Un bebelus vine la pachet cu multe responsabilitati, printer care aceea de a avea grija de sanatatea lui pentru tot restul vietii. Primul pas este nasterea si recoltarea celulelor stem. Noi am semnat aici in Romania cu banca de celule Baby Stem, si acestea sunt niste costuri calculate. Va doresc sa luati cea mai inteleapta decizie, indifferent de ceea ce veti hotara sa faceti.