L am inselat si regret

  •  
    • 9 mesaje
    19 Sep 2016, 15:19
    0 0
    Am 18 ani , sunt impreuna cu un baiat de un an si intr-un moment mai prost si la o distanta destul de mare, l am inselat pe prietenul meu (doar sarutat) am incercat sa i spun, n am reusit din prima nici din a doua, pana la urma i am zis jumate si apoi tot, toata asta avand loc timp de 2 saptamani.M am vazut cu el,mi-a spus cuvinte grele si e dezamagit mai mult ca l am mintit si nu i am spus de prima data (fiindca el banuia deja asta).Mi s-a facut rau,acolo cu el,aproape ca lesinam, mi-a spus ca ma iubeste enorm dar ii e frica sa continuie, am cazut jos, i am spus sa ma lase acolo singura si nu a vrut si m-a dus pana in fata porti in timp ce eu ma impotriveam sa ajung acasa. M am rugat de el, si regret enorm, vreau sa continuam relatie dar nu stiu ce pot face ca sa i arat ca il iubesc cu adevarat si ca am gresit enorm ca l am inselat si ca doresc sa schimb asta si sa fiu sincera si sa nu l mai ranesc niciodata.va rog ajutor.
  •  
    • 3765 mesaje
    19 Sep 2016, 19:11
    0 0
    Snopic25 said:Am 18 ani , sunt impreuna cu un baiat de un an si intr-un moment mai prost si la o distanta destul de mare,

     

    cum adica, distanta destul de mare?? adica nu mai vazusei una  destul de mare??

  •  
    • 9 mesaje
    19 Sep 2016, 20:36
    0 0
    igivansenior said:
    Snopic25 said:Am 18 ani , sunt impreuna cu un baiat de un an si intr-un moment mai prost si la o distanta destul de mare,

     

    cum adica, distanta destul de mare?? adica nu mai vazusei una  destul de mare??

    stai linistit ca nu ma refeream la nimic de genu , zic doar ca am fost plecata destul de departe o perioada
    Acest mesaj a fost editat de către Snopic25: 19 Sep 2016, 20:37

  •  
    • 3765 mesaje
    19 Sep 2016, 21:46
    1 0
    si nu ai mai rezista fara ula?
  •  
    • 9 mesaje
    19 Sep 2016, 21:59
    0 1
    de cate ori sa ti spun ca n am avut nevoie de "ula ci doar de afectiune ??!?
  •  
    19 Sep 2016, 22:23
    0 0
    Snopic25 said:Am 18 ani , sunt impreuna cu un baiat de un an si intr-un moment mai prost si la o distanta destul de mare, l am inselat pe prietenul meu (doar sarutat) am incercat sa i spun, n am reusit din prima nici din a doua, pana la urma i am zis jumate si apoi tot, toata asta avand loc timp de 2 saptamani.M am vazut cu el,mi-a spus cuvinte grele si e dezamagit mai mult ca l am mintit si nu i am spus de prima data (fiindca el banuia deja asta).Mi s-a facut rau,acolo cu el,aproape ca lesinam, mi-a spus ca ma iubeste enorm dar ii e frica sa continuie, am cazut jos, i am spus sa ma lase acolo singura si nu a vrut si m-a dus pana in fata porti in timp ce eu ma impotriveam sa ajung acasa. M am rugat de el, si regret enorm, vreau sa continuam relatie dar nu stiu ce pot face ca sa i arat ca il iubesc cu adevarat si ca am gresit enorm ca l am inselat si ca doresc sa schimb asta si sa fiu sincera si sa nu l mai ranesc niciodata.va rog ajutor.

     Atunci cand vorbesti cu partenerul despre alte relatii este dureros pentru el. Cand vrei sa spui ceva, intreaba-te cui foloseste. Unele lucruri din viata noastra este mai bine sa ramana pentru noi. Nimeni nu poate inteleg, pe deplin, nevoile noastre.
     Acum, ca tot ai fost excesiv de sincera, asta este. Incearca sa te consolezi pe tine, sa te ierti si sa te incurajezi. Nimeni nu-i perfect, nici el, nici tu, nici noi. Inceteaza sa te invinovatesti. Acest lucru nu-ti foloseste la nimic.
    Ai rabdare cu tine si cu el. Evita sa reiei subiectul asta. Daca te mai intreaba, spune-i ca te-ai simtit singura (ceea ce este real) si  repeta, mai scurt, ceea ce ai spus deja. Cu cat adaugi un detaliu, cu cat reiei subiectul (cu cat repovestesti episodul), infigi cutitul in rana. Deci, nu spui  nimic in plus. Inceteaza si tu sa te mai gandesti la asta.
    Faceti lucruri impreuna, iesiti in natura, faceti sport sau ce va place voua...  urcati pe munte... dansati... Faceti orice va place dar sa fie actiune, nu vorbe.  Ai incredere in tine, daca e sa fiti impreuna, va intelege si veti fi. Iti tin pumnii.  Iti inteleg durerea, sunt alaturi de tine.
     


    Acest mesaj a fost editat de către PsihologCraiovaIanosDaniela: 19 Sep 2016, 22:24
  •  
    • 10065 mesaje
    19 Sep 2016, 23:01
    0 0
    Da' di si fusei obraznica , dragalaso ?

  •  
    • 3765 mesaje
    20 Sep 2016, 10:27
    0 0
    Snopic25 said:de cate ori sa ti spun ca n am avut nevoie de "ula ci doar de afectiune ??!?

     

     

    iti luai un caine sa-ti tina de urat.

     mai ine recunoaste ca te manca bijboaca si nu mai puteai sa stai fara scarmanat.

  •  
    • 10065 mesaje
    20 Sep 2016, 10:33
    0 0
    igivansenior said:
    Snopic25 said:de cate ori sa ti spun ca n am avut nevoie de "ula ci doar de afectiune ??!?

     

     

    iti luai un caine sa-ti tina de urat.

     mai ine recunoaste ca te manca bijboaca si nu mai puteai sa stai fara scarmanat.

     

    Las-o bree ... ca-i mica .

     

    ('ula pentru ea)

     

  •  
    • 10065 mesaje
    20 Sep 2016, 10:54
    0 0
    Snopic draga, de ce tii a coninua relatia cu iubi daca tot nu-ti ofera afectiune ?

  •  
    • 970 mesaje
    21 Sep 2016, 09:00
    0 0
    Snopic,
    Cu,sau fara sex, tot inselat se numeste. Iti inteleg nevoia disperata de afectiune, dar trebuie sa mai fie ceva. Si atunci, cand alegi din propria initiativa un al doilea tip, alege-l intotdeauna pe el, al doilea. Pune-ti intrebarea, in primul rand, de ce ai facut-o. Cand iubesti cu adevarat, nu exista inselat. Indiferent de distanta sau alte nevoi. Pentru orice exista rezolvare.
  •  
    25 Sep 2016, 22:48
    0 0
    GirlOnline said:Snopic,
    Cu,sau fara sex, tot inselat se numeste. Iti inteleg nevoia disperata de afectiune, dar trebuie sa mai fie ceva. Si atunci, cand alegi din propria initiativa un al doilea tip, alege-l intotdeauna pe el, al doilea. Pune-ti intrebarea, in primul rand, de ce ai facut-o. Cand iubesti cu adevarat, nu exista inselat. Indiferent de distanta sau alte nevoi. Pentru orice exista rezolvare.

     Ce inseamna "sa iubesti cu adevarat"? Sunt situatii in care oamenii se indragostesc iar cand locuiesc impreuna, relatia se transforma in ceva imposibi... prea putin respect, prea putina intelegere... Sunt oameni care nu sunt indragostiti dar ajung sa se casatoreasca prin cine stie ce imprejurari iar apoi... isi dau seama ca au o relatie care ii implineste...
    Ea si-a dat seama ca vrea sa fie cu el  dupa ce a stat, o seara, cu altcineva.  Sa depaseasca vinovatia si sa aiba o relatie... iubirea... vede ea cum va fi...

  •  
    • 3765 mesaje
    26 Sep 2016, 15:27
    0 0
    PsihologCraiovaIanosDaniela said:
    GirlOnline said:Snopic,
    Cu,sau fara sex, tot inselat se numeste. Iti inteleg nevoia disperata de afectiune, dar trebuie sa mai fie ceva. Si atunci, cand alegi din propria initiativa un al doilea tip, alege-l intotdeauna pe el, al doilea. Pune-ti intrebarea, in primul rand, de ce ai facut-o. Cand iubesti cu adevarat, nu exista inselat. Indiferent de distanta sau alte nevoi. Pentru orice exista rezolvare.

     Ce inseamna "sa iubesti cu adevarat"? Sunt situatii in care oamenii se indragostesc iar cand locuiesc impreuna, relatia se transforma in ceva imposibi... prea putin respect, prea putina intelegere... Sunt oameni care nu sunt indragostiti dar ajung sa se casatoreasca prin cine stie ce imprejurari iar apoi... isi dau seama ca au o relatie care ii implineste...
    Ea si-a dat seama ca vrea sa fie cu el  dupa ce a stat, o seara, cu altcineva.  Sa depaseasca vinovatia si sa aiba o relatie... iubirea... vede ea cum va fi...

     

     

    tu glumesti cand spui asta, nu????

    adica dai liber la inselat.

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Sep 2016, 09:42
    0 0
    Ia aminte , Ivane.

    Si psihologii merg la psihologi !

  •  
    • 3765 mesaje
    27 Sep 2016, 11:16
    0 0
    ViktorC said:Ia aminte , Ivane.

    Si psihologii merg la psihologi !

     poate mai des decat noi.

     ii inteleg, atatia oameni care-si varsa butoiul cu pulbere in  poala lor. ei trebuie sa fie supraoameni. sau suprafemei.

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Sep 2016, 15:15
    0 0
    Odata pierduta increderea nu mai ai nicio relatie, sa fi sigura. Treci la urmatorul, lasa vaitatul ca n-ai decat 18 ani, doar nu credeai ca ramai cu el toata viata, nu?
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Sep 2016, 10:02
    0 0
    asa cum bine spunea cineva, inselat nu inseamna numai bagau de ciucurel in piersicuta.
    poti chiar sa te gandesti lasciv la cineva si pac, ai inselat.dar io stau si ma gandesc, daca doar l-ai sarutat, de ce i-ai spus prietenului??? daca zici ca a fost ceva nevinovat, un sarut platonic cu limba, de ce trebuia mentionat??
  •  
    • 970 mesaje
    28 Sep 2016, 11:41
    0 0
    PsihologCraiova,
    "Sa iubesti cu adevarat" inseamna sa te trezesti (dimineata) si sa mergi la culcare (seara) cu acea persoana in gand. Si, intre aceste intervale sa nu iti zboare mintea la altul.
    Ceea ce spui mai sus, sunt situatii diferite de ceea ce scrie Snopic. Ori, altfel, nesilita de nimeni (nici macar de aburii alcoolului) a facut-o pentru ca asta a simtit (in acel moment) - sa fie langa altcineva, ceea ce spune multe.
    On topic : exista mijloace de transport , autocar/tren/avion - slava secolului XXI - posibilitati sunt daca vrei sa-ti vezi (si sa simti) persoana iubita. Tu insa, n-ai trecut proba distantei (care, desigur, iarasi spune multe) .
  •  
    • 2115 mesaje
    28 Sep 2016, 18:48
    0 0
    GirlOnline said:PsihologCraiova,
    "Sa iubesti cu adevarat" inseamna sa te trezesti (dimineata) si sa mergi la culcare (seara) cu acea persoana in gand. Si, intre aceste intervale sa nu iti zboare mintea la altul.
    Ceea ce spui mai sus, sunt situatii diferite de ceea ce scrie Snopic. Ori, altfel, nesilita de nimeni (nici macar de aburii alcoolului) a facut-o pentru ca asta a simtit (in acel moment) - sa fie langa altcineva, ceea ce spune multe.
    On topic : exista mijloace de transport , autocar/tren/avion - slava secolului XXI - posibilitati sunt daca vrei sa-ti vezi (si sa simti) persoana iubita. Tu insa, n-ai trecut proba distantei (care, desigur, iarasi spune multe) .

     Tu vorbesti de pasiune, crezi ca tine toata viata?   

  •  
    • 970 mesaje
    28 Sep 2016, 21:21
    0 0
    White_Storm, Vorbesc in acest caz, particular. Daca nici la 18 ani nu asa ar trebui sa simta, cand?