Activitatile copiilor extracuriculare

  •  
    • 5 mesaje
    26 Aug 2016, 07:43
    0 0
    Este foarte important in dezvoltarea copilului sa faca activitati extracuriculare, sa se imprieteneasca cu baieti, cu fete si sa invete lucruri noi. Cu toate astea, este foarte important ca mama, sau tatal sa aiba activitati comune cu copilul. Eu mi-am dus fetita la "Lumea Copilariei" la atelierul de pictura, unde am invatat impreuna sa pictam pe panza. In cadrul acestui workshop, cei mici primesc apa, gustari si raman cu propriile creatii. Dureaza ore si jumatate si costa 70 de lei, sau 99 lei (parinte-copil). Mie mi se pare cea mai buna investitie avand in vedere ca imi doresc sa dezvolt o relatie deschisa cu fiica mea si doresc sa se imprieteneasca si cu alti baieti si fetite. Va spun de acest workshop pentru ca am fost destul de incantata, am povestit si altor prietene si m-am gandit ca poate veti vrea sa va distrati impreuna cu cei mici. Aici putetei vedea si alte ateliere despre care va spuneam: http://lumea-copilariei.ro/.

     

     
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Aug 2016, 17:35
    0 0
    io unu' as iesi cu el la o teresa. o bere, un mic, o ocheada aruncata-n trafic.
  •  
    • 742 mesaje
    26 Aug 2016, 21:03
    0 0
    Ingivanjunior..tu sti ce scrii?
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Aug 2016, 22:56
    0 0
    Alin42 said:Ingivanjunior..tu sti ce scrii?

     

    si zici ca esti tata de baiat? si nu ti-a trecut prin cap sa iesi doar tu cu el, macar la o cofetarie sa-i dai un suc.

    ca de un mic si o bere pentru tine, la terasa, nici numai pomenesc.

    si apoi vii aici si te plangi ca baiatul tau a fost distant cu tine si s-a departat si s-a inhaitat si s-a defectat.

  •  
    • 742 mesaje
    27 Aug 2016, 02:22
    0 0
    Junioare.stai linistit ca am fost.fi prima data parimte si dupa aceea stam de vb.Nu te mai da rotund cind tu esti patrat.mi-am dat seama de multe.
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Aug 2016, 09:51
    0 0
    Alin42 said:Junioare.stai linistit ca am fost.fi prima data parimte si dupa aceea stam de vb.Nu te mai da rotund cind tu esti patrat.mi-am dat seama de multe.

     

    sa iau sfaturi de la tine despre cum sa fiu parinte!!?

    inca nu am innebunit.

  •  
    • 742 mesaje
    27 Aug 2016, 16:24
    0 0
    Nu ma cunosti.nu te cunosc.nu te condamnpt ca nu te cunosc.nu ai dreptul sa ma condamni pt ca nu ma cunosti..la ora actuala ma simt si sunt impacat ca am facut tot ce putea face un barbat singur.I-am oferit o noua familie..Tuu..nu ai sa cunosti durerea ce poate face un copil ..pt ca nu ai crescut.Daca ai pus ardei gras in gradina si sa faci gogosar?de exemplul..eu l-am udat.l-am tratat..si vine vecinu-l si te condamna tot pe tine.Am cresut 2 baieti.pe ce-l mare l-am crescut de la 2.5 ani Nu era al meu.18 a ani si nu am stiut ce cresc..in final.Acum in prezent sunt impacat ca nu am gresit atit de mult.nu poti cere marului sa faca prune..Nu dau detali despre fosta relatie .am incredere in d-zeu .18 ani au trecut cu bune si rele.cu minciuni si hotii..Pt mine conteaza prezentul si viitorul.avem ce nu ce nu visam vreodata amindoi.Acum 4 zile vb cu un vecin.ca satul dupa 4 ani de zile a auzit ca sunt f gospodar..ca lucrez.am salarul f mare. Deci junioare te rog 2 m mai in spate.nu ai jicnesc pe nimenea dar putin respect am dreptul.
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Aug 2016, 17:31
    0 0
    Alin42 said:. Deci junioare te rog 2 m mai in spate.nu ai jicnesc pe nimenea dar putin respect am dreptul.

     

     

    ))

     respectul se castiga, nu se impune.  macar atata lucru sa fi stiut . doar pentru ca ai trait pana la o anumita varsta nu te face automat intelept. si dupa cum prezinti situatiile prin zona, este varza.

  •  
    • 742 mesaje
    27 Aug 2016, 20:26
    0 0
    Eu ma enervez atunci cind nu ma pot enerva.nu ma cobor la nivelul tau .ai multe de invatat de la viata.unde nu poate interveni omul...d-zeu intervine.Sa ti minte.am intilnit oameni fara frica de d-zeu.nu te jignesc dar totul se plateste.Bafta in jigmiri.
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Aug 2016, 00:05
    0 0
    Alin42 said:.Sa ti minte.am intilnit oameni fara frica de d-zeu.

     

     

    io am intalnit eschimosi.oameni de treaba.

  •  
    • 742 mesaje
    28 Aug 2016, 09:28
    0 0
    Sa sti ca imi placi.uite te invit la un miel la cuptor.cu usturoi..cu cartofi natur.si salata de varza.Primesti invitatia?
  •  
    • 3 mesaje
    8 Sep 2016, 11:47
    0 0
    Dragi părinţi, vă aşteptăm în perioada 19-24 septembrie la "Săptămâna Porţilor Deschise" în noua locaţie Theatre Acting Club din Strada Paris 45, zona Victoriei - Bucureşti. Participarea copiilor la atelierele de teatru în engleză este gratuită în limita locurilor disponibile. Pentru înscrieri, vă rugăm completaţi formularul de pe site: http://teatruinengleza.ro/spd-ateliere-de-teatru-in-engleza/
  •  
    • 8 mesaje
    18 Oct 2016, 22:47
    2 0
    Asa este Gabriela_12345, activitatile extrascolare sunt foarte importante pentru  dezvoltarea copilului, mai ales ca traim intr-o perioada in care tehnologia isi pune amprenta atat pe noi, maturii cat si pe copiii nostri. Baiatul meu cu greu renunta la tableta cand venea de la  scoala, mai ca nici temele nu vroia sa si le faca,asa ca l-am inscris la o scala de dans (http://stop-and-dance.ro/cursuri_dans_pentru_copii.html ) si pot spune ca s-a schimbat foarte mult si are zile in care uita complet de tableta.
  •  
    23 Oct 2016, 14:51
    0 0
    Atentie ca pot sa se "contamineze"de obraznicie. Nu-s numai avantaje.


    Gabriela_12345 said:
    Este foarte important in dezvoltarea copilului sa faca activitati extracuriculare, sa se imprieteneasca cu baieti, cu fete si sa invete lucruri noi. Cu toate astea, este foarte important ca mama, sau tatal sa aiba activitati comune cu copilul. Eu mi-am dus fetita la "Lumea Copilariei" la atelierul de pictura, unde am invatat impreuna sa pictam pe panza. In cadrul acestui workshop, cei mici primesc apa, gustari si raman cu propriile creatii. Dureaza ore si jumatate si costa 70 de lei, sau 99 lei (parinte-copil). Mie mi se pare cea mai buna investitie avand in vedere ca imi doresc sa dezvolt o relatie deschisa cu fiica mea si doresc sa se imprieteneasca si cu alti baieti si fetite. Va spun de acest workshop pentru ca am fost destul de incantata, am povestit si altor prietene si m-am gandit ca poate veti vrea sa va distrati impreuna cu cei mici. Aici putetei vedea si alte ateliere despre care va spuneam: http://lumea-copilariei.ro/.

     

     

     

  •  
    • 1478 mesaje
    13 Dec 2016, 11:27
    0 0
    Profesor de muzica tanar, foarte rabdator, cu vasta experienta dau meditatii la chitara (studii teoretice si practice), atat copii cat si adulti. Se pune accent pe partea practica. Ma deplasez la domiciliul elevului in Bucuresti. Garantez seriozitate, rabdare si rezultate optime. Daca va place cu adevarat muzica, totul vine de la sine. Sunt convins ca nu veti regreta!
    Pentru mai multe detalii pot fi contactat.
    Tel: 0761137794 ; cdr_sorin@yahoo.com