Amanta soțului meu. Cum scap de ea?

  •  
    • 30 mesaje
    5 Aug 2016, 09:35
    1 0
    se vede clar ca tu si alti 2\3 sunteti aici doar pentru a face caterinca si a arata cat sunteti voi de Culti "acest lucru ma face sa inteleg ca in viata reala sunteti niste nimicuri si nu aveti prea multi prieteni" . Ati ales lumea virtuala ca sa va simtiti si voi CINEVA .
    Acest mesaj a fost editat de către Justsex: 5 Aug 2016, 09:37
  •  
    • 23 mesaje
    5 Aug 2016, 09:47
    0 0
    Ma da ce tupeu aveți? Sunteti aici pt ce? Sa ajutați sau sa va bateți joc? Mai degrabă vreți sa arătați ca sunteti cn stie cn! Se vede ce oameni sunteti ! Dar sa știi ca fiecare primește ce da. Oricum, mersi pt ajutor si încurajări, pr cei care ați luat-o in serios.
  •  
    • 30 mesaje
    5 Aug 2016, 10:06
    0 0
    Felicia1989 said:Ma da ce tupeu aveți? Sunteti aici pt ce? Sa ajutați sau sa va bateți joc? Mai degrabă vreți sa arătați ca sunteti cn stie cn! Se vede ce oameni sunteti ! Dar sa știi ca fiecare primește ce da. Oricum, mersi pt ajutor si încurajări, pr cei care ați luat-o in serios.

     

    Ti-am trimis un mesaj in privat ,lasa persoanele de mai sus sa se simta si ele bine macar pe un forum,daca in viata reala nu ii accepta nimeni
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Aug 2016, 15:34
    0 0
    Ooo... da' ce lovit in aripa ne dam ...



  •  
    • 970 mesaje
    5 Aug 2016, 16:55
    0 0
    Justsex, Pana la urma tu de ce ai scris "povestea ta" ? Ca sa te lauzi cu isprava ta? Ca sa te descarci? Ca sa iti scuzi infidelitatea? Toate astea, cui? Daca (si cand) sotia va afla despre ce ai facut o sa reactioneze la fel ca cineva de aici (mai rau!)o sa o numesti si pe ea tot "un nimic"? Daca si in realitate iti asumi exact ca aici , ma ingrozesti, ba nu- nu vreau sa stiu. Asta ti-o poate spune oricine, mai putin Felicia- desi ea nu se pune.
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Aug 2016, 17:02
    1 0
    Felicia1989 said:Ma da ce tupeu aveți? Sunteti aici pt ce? Sa ajutați sau sa va bateți joc? Mai degrabă vreți sa arătați ca sunteti cn stie cn! Se vede ce oameni sunteti ! Dar sa știi ca fiecare primește ce da. Oricum, mersi pt ajutor si încurajări, pr cei care ați luat-o in serios.

     

     

    pisi mic, cine te-a supi? cand bem cafeaua aia impreuna?

  •  
    • 30 mesaje
    5 Aug 2016, 18:10
    1 0
    GirlOnline said:Justsex, Pana la urma tu de ce ai scris "povestea ta" ? Ca sa te lauzi cu isprava ta? Ca sa te descarci? Ca sa iti scuzi infidelitatea? Toate astea, cui? Daca (si cand) sotia va afla despre ce ai facut o sa reactioneze la fel ca cineva de aici (mai rau!)o sa o numesti si pe ea tot "un nimic"? Daca si in realitate iti asumi exact ca aici , ma ingrozesti, ba nu- nu vreau sa stiu. Asta ti-o poate spune oricine, mai putin Felicia- desi ea nu se pune.

     

    Nu am zis "nimicuri" celor care mi-au contestat "povestea" ci am citit si am inghitit in sec. Am zis nimicuri celor care umbla pe forum si iau in ras toate persoanele care deschid cate un topic "cum ar fi si cel despre apa pentru copii" Daca imi poti arata ca nu este cum zic eu imi cer iertare. Tu sau alte persoane care m-au judecat pentru ce am facut le multumesc ca au fost sincere. Si da m-am descarcat, m-au ajutat foarte mult reprosurile. Din partea lor ? Toate topicurile sunt pline de cuvinte zise la panarama, au luat in ras fiecare persoana care a cerut o parere sau ajutor si au judecat ca si cum ar fi ei zeii.
  •  
    • 970 mesaje
    5 Aug 2016, 20:51
    2 0
    Depinde cum privesti lucrurile. Mie imi plac oamenii care ma fac sa rad, chiar si cand nu imi vine (sau nu e nimic de ras). Se numeste haz de necaz. Virtual, mai ales, pentru ca nu e nimic personal. Tot virtual mi se pare nedrept sa numesti pe cineva "nimic", pentru ca, de fapt, nu stii nimic despre acea persoana .
  •  
    • 30 mesaje
    5 Aug 2016, 22:04
    0 1
    GirlOnline said:Depinde cum privesti lucrurile. Mie imi plac oamenii care ma fac sa rad, chiar si cand nu imi vine (sau nu e nimic de ras). Se numeste haz de necaz. Virtual, mai ales, pentru ca nu e nimic personal. Tot virtual mi se pare nedrept sa numesti pe cineva "nimic", pentru ca, de fapt, nu stii nimic despre acea persoana .

     

    Intelept. Dar totusi, o persoana intra aici pentru a cere un ajutor, un sfat, "nu fac referire la mine deoarece eu merit" si nu mi se pare normal ca sa razi de ea . Poate nu sunt eu familiarizat cu asa ceva, dar ,nu prea cred ca o persoana care se respecta si cere respect se comporta astfel, "poate fi si un strain"
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Aug 2016, 02:51
    0 0
    Ei ha ... se preda "respectul" . Mai sa fie ... Da', oare il detinem sau pergem pe "fa ce spune popa si nu ce face el" ?

    Interesant . Mai stau, mai stau ...

  •  
    • 2115 mesaje
    6 Aug 2016, 08:02
    0 0
    Justsex said:

     

    Intelept. Dar totusi, o persoana intra aici pentru a cere un ajutor, un sfat, "nu fac referire la mine deoarece eu merit" si nu mi se pare normal ca sa razi de ea . Poate nu sunt eu familiarizat cu asa ceva, dar ,nu prea cred ca o persoana care se respecta si cere respect se comporta astfel, "poate fi si un strain"

     Iar gresesti, "o persoana intra aici pentru un sfat", alte zeci de persoane intra pentru a agata si-si expun fetisurile si obsesiile sau deschid subiecte la misto din plictiseala. Ia sa te vedem pe tine cum le triezi, alegi pe alea care vor sincer doar un ajutor/sfat!!!
    Ca sa nu mai zic si ca cei care vor un sfat oricum nu-l apreciaza si nu-l vor urma oricum, mai ales  daca nu e in ton cu propria lor dorinta, deci te straduiesti sa le  raspunzi, cauti informatii pe net pt acea persoana si la final afli ca o doare in... cot de stradania ta.
    Si atunci ce ramane? Decat sa faci "haz de necaz"!  

  •  
    • 970 mesaje
    8 Aug 2016, 10:25
    0 0
    Justsex, Vad ca mi te-ai adresat, nu se cade sa te las fara raspuns . Daca traiesti dupa principiul "respecta-ma ca sa te respect" e treaba ta. Dar ma intreb daca virtual arunci in stanga si in dreapta cu diminutive, in realitate ce faci cand cineva nu iti arata respect? Il iei la bataie ca sa te faci respectat?
  •  
    • 151 mesaje
    16 Aug 2016, 12:57
    4 0
    Problema majora e ca intr-o buna zi te vei trezi cu vreun papilloma virus, care produce cancerul de col uterin.

    Pt ca "desteptul" ala umbla din p in p, care la randul lor umbla din p in p... si poti sa fii tu curata ca Cuvioasa Parascheva, ca tot degeaba.

    Si ajungi la momentul balantei: oare chiar merita sa te supui la riscul asta ?
    S-au terminat cumva barbatii si n-am aflat noi ?

    Copiii cresc , vor pleca la casele lor, iar tu vei ramane cu o viata de amaraciune, in ipoteza putin probabila ca vei scapa teafara din aventurile lui...

    Altfel , ca sa raspund la intrebarea ta : "Cum sa scapi de amanta ? "
    Pai la ce bun, ca scapi de una si locul ramâne liber... si vine alta si tot asa... ca doar vorba aia, cea mai veche meserie din lume...

    Mai simplu e sa scapi de el si astfel , de toate curvele lui ...

    cu drag,
    coana_mare
  •  
    • 386 mesaje
    29 Aug 2016, 20:27
    2 0
    Un nou si vechi subiect despre curve. Femeia careia ii zici curva nu are nicio vina ca voi doi nu va respectati si nu va iubiti cum trebuie. Nu stiu altii cum sunt dar eu prefer sa traiesc fara sentimente ori fara sex decat fara incredere si respect...Trebuie sa scapi de el , nu de amanta.
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Sep 2016, 14:07
    0 0
    Aham, deci veniti la vorba mea?
    Scapa de el!
  •  
    • 1890 mesaje
    7 Sep 2016, 14:58
    0 0
    coana_mare said:Problema majora e ca intr-o buna zi te vei trezi cu vreun papilloma virus, care produce cancerul de col uterin.

    Numai papilloma???  Da' SIDA ce-are???
  •  
    15 Sep 2016, 11:00
    0 0
    Felicia1989 said:Buna fetelor. Numele meu este Felicia si sunt noua pe forum. Vin cu un subiect delicat, dar cu care foarte multe femei se confrunta, si poate ca unele din voi, la fel ca si mine, asteptati un răspuns pt a scapă de acest chin. Sunt căsătorită de 6 ani, si împreuna cu soțul meu avem 2 copii. Inca de la inceput soțul a cam dat tarcoale pe la fustele femeilor , si din acest motiv pe tot parcursul căsniciei au fost discuții aprinse, certuri, zile in care nu comunicam deloc unul cu altul. Am discutat cu el de nenumărate ori si i-am pus variantele pe tava: ori amanta, ori eu! El a tot încercat sa ma asigure ca n-are nimic cu amanta lui, pt a ma calma pe mine, dar na mers, pt ca tot a continuat sa umble dupa aia. Vara trecută mi-am luat câteva lucruri si copiii si am plecat la mama mea, timp in care amândoi am dat la divorț, eu pt ca cert ma saturasem de curvele lui, el - credea ca daca da el la divorț o săi pling din urma. 10 luni am fost in proces de divorț, timp in care el ma tot rugat sa ne impacam. Sigur ca nici n-am vrut sa aud de împăcare, pt ca deja începusem dupa atâtea probleme si nervi sa ma îmbolnăvesc si am ajuns sa am 41 de kg. Dupa 5 luni de separate el sa mutat in concubinaj cu o curva care nu stiu de unde a aparut. Aia a fost mereu disperata dupa el, dar el zice ca a stat cu ea doar ca să-mi demonstreze mie ca si altele se pot îndrăgosti de el. Dupa 2 luni de concubinaj el sa despărțit de ea si a continuat cu ideea sa ne împăcăm. Acu 2 luni am acceptat, la inceput mai mult pt copii, asa ca ne-am impacat. Problema e ca curva aia nu-l lasă in pace, ba il suna, ba ii scrie, dar el zice ca n-are nimic cu ea. Nu mai stiu ce sa fac si cum sa scap de ea, si nici pe soțul meu nu-l mai cred, am impresia ca ei vorbesc pe ascuns. Nu stiu ce sa cred... Va rog ajutați-mă!

     

    Incepe prin a avea grija de tine. 
    Acest mesaj a fost editat de către PsihologCraiovaIanosDaniela: 15 Sep 2016, 11:30
  •  
    15 Sep 2016, 11:10
    0 0
    Draga Felicia, Daca nu este acea femeie va fi alta. Chiar tu spui ca s-a mai intamplat si cu altele. Nu poti lupta cu amantele sotului. S-ar putea sa fie un obicei al sotului tau, bazat pe o credinta a lui (In familia de baza, tatal lui cum a procedat?). Incearca sa te consolezi, sa te incurajezi, sa ai mai multa incredere in tine, sa ai o cariera si sa fii independenta financiar. Implinindu-ti viata pe celelalte planuri, vei putea sa-ti schimbi starea de spirit si sa poti proceda mai inspirat si in planul relatiei cu sotul. Incepe prin a avea grija de tine.
    Acest mesaj a fost editat de către PsihologCraiovaIanosDaniela: 15 Sep 2016, 11:13
  •  
    • 3765 mesaje
    20 Sep 2016, 18:22
    0 0
    PsihologCraiovaIanosDaniela said:Draga Felicia, Daca nu este acea femeie va fi alta. Chiar tu spui ca s-a mai intamplat si cu altele. Nu poti lupta cu amantele sotului. S-ar putea sa fie un obicei al sotului tau, bazat pe o credinta a lui (In familia de baza, tatal lui cum a procedat?). Incearca sa te consolezi, sa te incurajezi, sa ai mai multa incredere in tine, sa ai o cariera si sa fii independenta financiar. Implinindu-ti viata pe celelalte planuri, vei putea sa-ti schimbi starea de spirit si sa poti proceda mai inspirat si in planul relatiei cu sotul. Incepe prin a avea grija de tine.

     

    inca putin si o sa prezinti frumusetea lumii care ne inconjoara, laptele si mierea ce curg linistite in viata noastra!!

  •  
    • 4 mesaje
    13 Ian 2017, 17:35
    0 0
    bagatil la mijloc  hahaha