Amanta soțului meu. Cum scap de ea?

  •  
    • 23 mesaje
    31 Iul 2016, 21:15
    0 1
    Buna fetelor. Numele meu este Felicia si sunt noua pe forum. Vin cu un subiect delicat, dar cu care foarte multe femei se confrunta, si poate ca unele din voi, la fel ca si mine, asteptati un răspuns pt a scapă de acest chin. Sunt căsătorită de 6 ani, si împreuna cu soțul meu avem 2 copii. Inca de la inceput soțul a cam dat tarcoale pe la fustele femeilor , si din acest motiv pe tot parcursul căsniciei au fost discuții aprinse, certuri, zile in care nu comunicam deloc unul cu altul. Am discutat cu el de nenumărate ori si i-am pus variantele pe tava: ori amanta, ori eu! El a tot încercat sa ma asigure ca n-are nimic cu amanta lui, pt a ma calma pe mine, dar na mers, pt ca tot a continuat sa umble dupa aia. Vara trecută mi-am luat câteva lucruri si copiii si am plecat la mama mea, timp in care amândoi am dat la divorț, eu pt ca cert ma saturasem de curvele lui, el - credea ca daca da el la divorț o săi pling din urma. 10 luni am fost in proces de divorț, timp in care el ma tot rugat sa ne impacam. Sigur ca nici n-am vrut sa aud de împăcare, pt ca deja începusem dupa atâtea probleme si nervi sa ma îmbolnăvesc si am ajuns sa am 41 de kg. Dupa 5 luni de separate el sa mutat in concubinaj cu o curva care nu stiu de unde a aparut. Aia a fost mereu disperata dupa el, dar el zice ca a stat cu ea doar ca să-mi demonstreze mie ca si altele se pot îndrăgosti de el. Dupa 2 luni de concubinaj el sa despărțit de ea si a continuat cu ideea sa ne împăcăm. Acu 2 luni am acceptat, la inceput mai mult pt copii, asa ca ne-am impacat. Problema e ca curva aia nu-l lasă in pace, ba il suna, ba ii scrie, dar el zice ca n-are nimic cu ea. Nu mai stiu ce sa fac si cum sa scap de ea, si nici pe soțul meu nu-l mai cred, am impresia ca ei vorbesc pe ascuns. Nu stiu ce sa cred... Va rog ajutați-mă!
  •  
    • 970 mesaje
    31 Iul 2016, 22:11
    2 0
    Felicia1989,
    Am o prietena in aceeasi situatie(cu a ta). Din pacate, dupa certuri si reprosuri, lucrurile au "evoluat" in abuz fizic. Crezi ca a plecat? Nu. A ramas langa el tot pentru copil. Desi aici, la naiba, as putea spune ca e discutabil.
    Depinde dupa ce " reguli" traiesti intr-o relatie, eu una (subliniez) nu as mai putea avea niciodata incredere intr-un barbat care ma inseala; din moment ce a facut-o, inseamna ca nu ma iubeste, sau nu am fost de ajuns pentru el. Si cine sunt eu sa nu ii dau drumul? Sa nu mai vorbesc despre faptul ca mi-ar fi sila sa il mai primesc in pat! Acum na, depinde.. Fiecare cu "regulile" lui si cat de mult dispusa esti sa le incalci(ori sa le treci cu vederea).
    Chiar daca nu "mai are treaba" cu femeia asta, intr-o zi va fi alta (mai ales ca nu e la primul calcat stramb) - personal, asta cred; deviza e simpla : fidelitatea te ajuta sa MORI linistit, pe cand INfidelitatea te ajuta sa TRAIESTI linistit.
  •  
    • 4346 mesaje
    31 Iul 2016, 23:00
    2 0
    Felicia1989 said:Buna fetelor. Numele meu este Felicia si sunt noua pe forum. Vin cu un subiect delicat, dar cu care foarte multe femei se confrunta, si poate ca unele din voi, la fel ca si mine, asteptati un răspuns pt a scapă de acest chin. Sunt căsătorită de 6 ani, si împreuna cu soțul meu avem 2 copii. Inca de la inceput soțul a cam dat tarcoale pe la fustele femeilor , si din acest motiv pe tot parcursul căsniciei au fost discuții aprinse, certuri, zile in care nu comunicam deloc unul cu altul. Am discutat cu el de nenumărate ori si i-am pus variantele pe tava: ori amanta, ori eu! El a tot încercat sa ma asigure ca n-are nimic cu amanta lui, pt a ma calma pe mine, dar na mers, pt ca tot a continuat sa umble dupa aia. Vara trecută mi-am luat câteva lucruri si copiii si am plecat la mama mea, timp in care amândoi am dat la divorț, eu pt ca cert ma saturasem de curvele lui, el - credea ca daca da el la divorț o săi pling din urma. 10 luni am fost in proces de divorț, timp in care el ma tot rugat sa ne impacam. Sigur ca nici n-am vrut sa aud de împăcare, pt ca deja începusem dupa atâtea probleme si nervi sa ma îmbolnăvesc si am ajuns sa am 41 de kg. Dupa 5 luni de separate el sa mutat in concubinaj cu o curva care nu stiu de unde a aparut. Aia a fost mereu disperata dupa el, dar el zice ca a stat cu ea doar ca să-mi demonstreze mie ca si altele se pot îndrăgosti de el. Dupa 2 luni de concubinaj el sa despărțit de ea si a continuat cu ideea sa ne împăcăm. Acu 2 luni am acceptat, la inceput mai mult pt copii, asa ca ne-am impacat. Problema e ca curva aia nu-l lasă in pace, ba il suna, ba ii scrie, dar el zice ca n-are nimic cu ea. Nu mai stiu ce sa fac si cum sa scap de ea, si nici pe soțul meu nu-l mai cred, am impresia ca ei vorbesc pe ascuns. Nu stiu ce sa cred... Va rog ajutați-mă!

     

    Problema nu e la " curva " aia care l cauta, ci sotul tau care e disponibil pt asa ceva. Daca nu e asta, va fi alta si pana la urma tu tot pe locul 2 pici. Cata vreme sotul tau nu stie sa te respecte( ca de dragoste oricum nu mai poate fi vorba din moment ce inseala ) - problema e la el ...nicidecum la amantele dornice de stricat casnicii ! 

  •  
    • 10 mesaje
    1 Aug 2016, 00:30
    2 0
    "Curva" aia este la fel ca orice femeie, vina este a sotului tau ca a calcat stramb. Daca el este dispus sa isi bata joc de o casnicie....sincer, ce mai cauti langa el?
  •  
    • 23 mesaje
    1 Aug 2016, 07:32
    0 0
    Va multumesc pt pareri si sfaturi. Stiu ca si el e de vina, dar eu am discutat si cu ea, si zice ca sotul meu o cauta, o suna. Nustiu, poate minta pt ca ma urăște si vrea sa ne desparta. Cum să-mi dau seama daca el mai vorbește cu aia? Asta ma macină al mai mult!
  •  
    • 23 mesaje
    1 Aug 2016, 07:40
    0 0
    Si inca ceva, știți vreo cale ca săi despart?
  •  
    • 12625 mesaje
    1 Aug 2016, 07:47
    1 0
    Daca zici ca doar ea umbla dupa el ce sa desparti? Sunt unele metehne care nu dispar. Sincer eu te-as felicita daca te-ai desparti tu. Copii nu au invata de la unul care nu stie sa cinsteasca casa. Iar tu cate vieti ai? Daca o avea sula de aur, poate bani sa stati numai in Ibitza hai sa zic ca ai un sprijin material, dar nu vad de ce ....
    De ce sa imi frec eu creierii si nervii , in loc sa fiu fericita?
    Ia sa te apuci si tu de barbati sa vedeti unde ajungeti...Chestiile astea nu se rezolva nici cu biserica, nici cu bromura. E in sange. Poti tu sa ii tii palma lui, aia nu il cauta degeaba. Stie unde sta, are un numar de telefon i le-ai dat tu? Nu. Atunci eu mi-as analiza mai mult viata si as lua alte decizii in loc sa il pazesc pe el.

    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 1 Aug 2016, 07:48
  •  
    • 30 mesaje
    1 Aug 2016, 09:26
    1 0
    Buna felicia..eu sunt barbat si am inselat si eu"nevastamea e gravida si nu pot face nimic" nu am avut lipsuri,in pat, pana acum.
    ce sa fac, asta este , suntem de 7 ani impreuna si nu am calcat niciodata stramb pana acum..nu cu una ci cu 4..mi-a placut dar gata.
    de ce cu 4? pentru a nu crea dependenta de 1
    Vrei sa scapi de ea? schimbate ..vopsestete. machiazate cand iesiti schimba hainele. fa barbatii sa intoarca privirile dupa tine lui ii va place si se va concentra doar la tine.
    In pat comportate ca o "curva" ,este foarte important sa il faci sa se simta bine.
    ..mai tarziu o sa va scriu si eu de ce am facuto ca sa intelegeti mintea unui barbat..acum sunt la servici
  •  
    • 23 mesaje
    1 Aug 2016, 10:09
    0 0
    Mersi pt părere, pt sfat, mai ales un sfat din partea unui bărbat e altceva! Într-adevăr, intenționez sa ma vopsesc, sa-mi schimb putin lookul, dar el zice ca eu arat bine asa cum sunt.
  •  
    • 30 mesaje
    1 Aug 2016, 11:05
    0 0
    daca el zice asta inseamna ca ii este frica sa nu puna cineva ochii pe tine ..continua si schimbate ib cel mai sexi mod ppsibil
  •  
    • 2115 mesaje
    1 Aug 2016, 11:33
    0 0
    Felicia, scapa de el si schimba-te dupa! Un afemeiat nu va fi niciodata un om de casa, deci nu-ti trebuie asa ceva. Ai incredere in tine si da-I un sut!
  •  
    • 30 mesaje
    1 Aug 2016, 12:11
    0 0
    mai...nu mai fiti asa de rele..nu poti sa zici scapa de el...nu stii de ce a facut asta sau daca o face inca....si nu poti sti precis ce simte ea..

    Intrebarea era "cum scap de ea" si nu cum scap de el
    Deci inseamna ca Felicia inca il mai iubeste si invers
  •  
    • 970 mesaje
    1 Aug 2016, 12:21
    0 0
    Justsex,
    Iti dau dreptate, ea il iubeste. Dar el? Esti tu sigur?
  •  
    • 30 mesaje
    1 Aug 2016, 12:25
    0 0
    pai nu sunt sigur 100% DAR de ce as incerca 7 luni sa ma impac cu cineva daca nu o iubesc sau nu tin la ea? poate prima luna...dar dupa 7? este ceva!
  •  
    • 3765 mesaje
    1 Aug 2016, 12:31
    0 0
    Felicia1989 said:Si inca ceva, știți vreo cale ca săi despart?

     

     

    vrei sa stii despre farmece?

  •  
    • 970 mesaje
    1 Aug 2016, 12:36
    1 0
    Justsex,
    Cu siguranta nu pentru ca se simte vinovat.
  •  
    • 23 mesaje
    1 Aug 2016, 12:49
    0 1
    E normal să-l iubesc, pt ca daca n iubeam deloc, nu ma întorceam la el sub nici o forma.
  •  
    • 23 mesaje
    1 Aug 2016, 12:53
    0 0
    Multumesc Justs., cred si eu ca a vrut sa ne împăcăm pt ca ma iubeste.
    El este ai gelos din fire, pt ca mereu cd ma aranjez, comentează. Si îmi verifica profilurile, se supăra cd vede baieti că-mi intra in vizita pe profil.
  •  
    • 23 mesaje
    1 Aug 2016, 12:56
    0 0
    Alte metode să-l schimb pe el, sau S-o îndepărtez pe ea, nu stiu!
  •  
    • 30 mesaje
    1 Aug 2016, 13:01
    0 0
    mi-ar fi placut sa vorbim fatavin fata sau in privat...pricum daca e gelos e bine...fal sa fie si mai gelos dar in limita bunului simt..o sa stea numai cu ochii pe tine