Am o relatie serioasa dar nu stiu daca va tine..

  •  
    • 3 mesaje
    16 Iul 2016, 11:21
    0 0
    Buna .. am mult de povestit.daca vreti sa imi dati un sfat aveti rabdare si cititi asta : sunt cu un.baiat de un an si 9 luni .ca in orice relatiee exista si mici certuri si momente de tandrete.. insa nu asta e problema. Ci ca este prrea aiurit cateodata.. vorbesc cu el iar el e cu capul in alta parte.. ii explic unde greseste si sare la mine cu replici de genul lasa.ma ma.. hai gata.. etc .cand vreau sa vb ceva serios la fel el nu are idei.. eu trebuiee sa organizez totul.cand e la munca ii lasa pe toti sa se.comporte cum vor ei iar miee imi zice tot insa el nu reactioneaza in.fata lor. E genul de persoana care taace si nu vrea sa. Se certe cu nimeni.uneori e prea amabil cu toataa lumea si nu e binee.pt ca daca e prea amabil e luat de fraier.si incerc sa ii explic toate astea dar el tot asa e.. la fell si mamaa lui se comporta ciudat cu el .. baa zice caa il ajutaa si ii da bani pt a.l ajuta cu ceva si pe urma i cere inapoi in conditiilee in caare ea il ajutaa financiar in toaate punctelee de vedere pe celalalt frate al lui. Sunt multe de poveestit.caa sa fac un rezumaat .. problema e ca nu reactioneaza cand cineva il iaa peste picior sau candd il deranjeaza cineva..prefera sa imi.zicaa mie si.eu ma.enervez pe eel pt caa nu ia atitudine.in conditiile in care amandoi vrem ca relatia noastra sa progreseze si sa fie pe viata cum ne vom descurcaa dacaa el e asa iar eu suntt mai tupeista si trebuie sa il imping de laa spate?tin sa mentionez ca are 26 de ani iar eu 20 si nu locuim impreuna
  •  
    • 970 mesaje
    19 Iul 2016, 23:34
    0 0
    Draga iubeschusky,
    N-am suportat niciodata un barbat slab. Slab emotional, slab de inger, slab de inima, slabul naibii.
    Poate ca il iubesti pe moment dar gandeste-te in viitor, tipul asta iti va da macar o emotie(vie) pe care sa o traiesti? Iti va conveni sa iei mereu hotararile si sa faci planuri? Te va ajuta sa te ghidezi atunci cand o sa ai nevoie de ajutor?
    Doar raspunde-ti sincer, si al naibii daca n-o sa iti gasesti raspunsul singura.
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Iul 2016, 22:14
    0 0
    iubeschusky said:Buna .. am mult de povestit.daca vreti sa imi dati un sfat aveti rabdare si cititi asta : sunt cu un.baiat de un an si 9 luni .ca in orice relatiee exista si mici certuri si momente de tandrete.. insa nu asta e problema. Ci ca este prrea aiurit cateodata.. vorbesc cu el iar el e cu capul in alta parte.. ii explic unde greseste si sare la mine cu replici de genul lasa.ma ma.. hai gata.. etc .cand vreau sa vb ceva serios la fel el nu are idei.. eu trebuiee sa organizez totul.cand e la munca ii lasa pe toti sa se.comporte cum vor ei iar miee imi zice tot insa el nu reactioneaza in.fata lor. E genul de persoana care taace si nu vrea sa. Se certe cu nimeni.uneori e prea amabil cu toataa lumea si nu e binee.pt ca daca e prea amabil e luat de fraier.si incerc sa ii explic toate astea dar el tot asa e.. la fell si mamaa lui se comporta ciudat cu el .. baa zice caa il ajutaa si ii da bani pt a.l ajuta cu ceva si pe urma i cere inapoi in conditiilee in caare ea il ajutaa financiar in toaate punctelee de vedere pe celalalt frate al lui. Sunt multe de poveestit.caa sa fac un rezumaat .. problema e ca nu reactioneaza cand cineva il iaa peste picior sau candd il deranjeaza cineva..prefera sa imi.zicaa mie si.eu ma.enervez pe eel pt caa nu ia atitudine.in conditiile in care amandoi vrem ca relatia noastra sa progreseze si sa fie pe viata cum ne vom descurcaa dacaa el e asa iar eu suntt mai tupeista si trebuie sa il imping de laa spate?tin sa mentionez ca are 26 de ani iar eu 20 si nu locuim impreuna

     Esti tinericaa tu sai fiii nevasta de acum, dar suporta-I toanele si asculta-I parintii, organizeazaaa ce eee de organizatt, el vine la tinee si iti spune tot, e baiatt bun. Nu iil mai impinge de la spate, pai ce esti tu pentru el acum? Parintii si prietenii luii sunt foarte iimportannti la anii astia. Asculta la mmine si relatia ta va progresa si va fiii una de viitor!