Cum sa aleg?

  •  
    • 4 mesaje
    2 Iul 2016, 14:57
    0 0
    Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Iul 2016, 16:04
    1 0
    Ma strigara cineva?

    Prezent !

  •  
    • 15 mesaje
    2 Iul 2016, 17:05
    1 1
    Roberta draga alege pe cine iubesti tu cel mai mult si nu uita.......gandestete cine tia fost alaturi la bine si la rau?
  •  
    • 2115 mesaje
    3 Iul 2016, 13:42
    1 0
    Alege cu ratiune, sentimentele alea intense (e.l.)oricum dispar! Dar nu cred sa poti acum, mai asteapta cativa ani!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 14 Iul 2016, 15:37
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Iul 2016, 15:38
    0 0
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place .



    dansul!!!???
    ori esti moldoveanca ori este batran ca aproape sa-ti fie bunic.
  •  
    • 12625 mesaje
    4 Iul 2016, 09:48
    2 0
    1.Nu mai umbla cu prieteni de 3 ani. E minor ce naiba?
    2.Relatiile la job sunt cele mai "de evitat". Te incurci, scapi de prieten, afla ceilalti, va certati si unul din voi ramane jobless.
    Asa ca , decat cu burta goala, mai bine cauta a 3a persoana. Care sa te faca sa uiti cei 3 ani, si ce e la servici.
  •  
    • 4 mesaje
    8 Iul 2016, 21:06
    1 0
    igivansenior said:
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place .



    dansul!!!???
    ori esti moldoveanca ori este batran ca aproape sa-ti fie bunic.

    Nu aveam cum sa folosesc "el" de doua ori in contextul ala. 

     

  •  
    • 970 mesaje
    8 Iul 2016, 22:06
    3 0
    Viata consta intr-o serie de alegeri pe care mai devreme sau mai tarziu trebuie sa le facem. Indiferent ca e sa alegem intre o scoala sau alta, indiferent ca trebuie sa alegem intre doua locuri de munca, indiferent ca trebuie sa alegem cand e momentul potrivit pentru o schimbare; trebuie sa o facem singuri. Punct.
    Adica, stai sa ne intelegem. Daca eu ( sau oricare alt cititor ) isi va da cu presupusul ca trebuie sa ramai cu tipul asta de care se vede ca esti plictisita sau poate doar obisnuita, sau ca trebuie sa alegi prospatura tu chiar vei tine cont? Daca e asa, la dracu , mai logic ar fi sa dai cu banul.
    Indiferent cum alegi, fa-o cu raspundere, asuma-ti.. Si chiar daca o sa realizezi ca ai gresit , invata. Eu asa supravietuiesc, mai ales din greselile mele, dar si a altora, pentru ca nu am timp sa le fac pe toate.
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 8 Iul 2016, 22:08
  •  
    • 4346 mesaje
    8 Iul 2016, 23:32
    0 0
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

     
    pe ala cu care esti compatibila, sufletul tau pereche, cel mai bun prieten, iubirea vietii tale ! Chiar crezi ca e " dansul "???? 

  •  
    • 54 mesaje
    11 Iul 2016, 01:27
    0 0
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

     

    Certurile nu cumva au aparut de cand l-ai cunoscut pe nenea?
  •  
    • 11561 mesaje
    11 Iul 2016, 09:43
    0 0
    roberta12345 said:Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ? 

     

      Pe  ala  care  [.......]  mai  bine!!  si  are  si  portofelul  bine  "garnisit"!!!!


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 19 Iul 2016, 13:48
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iul 2016, 10:03
    0 0
    pitipoanca69 said:
     

     

      Pe  ala  care  [.......]  mai  bine!!  si  are  si  portofelul  bine  "garnisit"!!!!

     Buey, da' pretentioasa mai esti matale!!!


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 19 Iul 2016, 13:48
  •  
    • 11561 mesaje
    11 Iul 2016, 10:09
    0 0
    white_storm2 said:
    pitipoanca69 said:
     

     

      Pe  ala  care  fute  mai  bine!!  si  are  si  portofelul  bine  "garnisit"!!!!

     Buey, da' pretentioasa mai esti matale!!!

     

      E  vremuri  grele  Coane  Fanica , ce  stii  matale!!

    Vibratoarele  e  scumpe!!

  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iul 2016, 14:04
    0 0
    Mi-ai amintit de-un banc. Cica tiganul se duce la nasi, ca ai lor haleste doar carnea si ii zice nasul: " manca bre si 'micat", "nu nasule, ca e mai buna carnea", zice tiganul. Nasul: "da fine, da' e scumpa", "da nasule, dar si face!"
  •  
    • 11561 mesaje
    11 Iul 2016, 14:17
    0 0
    white_storm2 said:Mi-ai amintit de-un banc. Cica tiganul se duce la nasi, ca ai lor haleste doar carnea si ii zice nasul: " manca bre si 'micat", "nu nasule, ca e mai buna carnea", zice tiganul. Nasul: "da fine, da' e scumpa", "da nasule, dar si face!"

     

  •  
    • 7 mesaje
    12 Iul 2016, 13:00
    0 0
    O relatie fara certuri nu exista! Pune in balanta toate lucrurile bune si cele mai putin bune si vezi care cantareste mai mult. Incearca sa te duci cu mintea catre viitor(cum te vezi cu iubitul tau peste 15 ani,sau te vezi cu el peste 15 ani?)In orice relatie la un moment dat va intervenii monotonia, relatia nu va mai fi ca la inceput(la fel de frumoasa, plina de activitati,etc..) Daca in relatie nu te simti implinita, vn cu el si spunei ce te deranjeaza si daca exista o cale de mijloc pt ca relatia sa fie ca la inceput. daca nu si da interesul inspre bn atunci incearca sa l cunosti mai bn pe colegul tau
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iul 2016, 13:55
    1 0

     Crezi ca ne intreba pe noi, daca era unu' mai rasarit, asaaaa.... ?


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 19 Iul 2016, 14:29
  •  
    • 11561 mesaje
    12 Iul 2016, 14:00
    0 0
    Banuiesc ca fericirea voastra consta in a sta fiecare cu telefonul in mana si a butona cu sarg!
    Nu v ati platit abonamentele de ati ajuns sa va cetati????
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iul 2016, 14:07
    0 0
    Balbaiala
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 14 Iul 2016, 07:29
  •  
    • 293 mesaje
    13 Iul 2016, 13:00
    0 0
    S-ar putea sa-ti placa noul coleg tocmai pt ca relatia cu prietenul scartaie si are si vechime . Insa, vezi sa nu dai vrabia din mana pe cea de pe gard. Amabilitate din partea colegului nu inseamna si iubire... Ca sa nu mai zic ca s-ar putea sa faci ceva in poteca, tinand cont ca ti-e coeg.