mot

  •  
    • 1 mesaje
    24 Iun 2016, 22:30
    0 0
    Buna seara,sunt noua pe acest grup si doresc sa va salut.
    Am o mica intrebare insa,daca cineva doreste sa ma ajute cu un sfat ii sunt recunoscatoare.
    Sunt mamica de fetita, saptamana viitoare bebe va implini un anisor(yeeeeeiiii:) ) insa nu stiu cum sta treaba cu taierea motului,traditii,responsabilitati ale parintilor,ale nasilor,ce trebuie facut si asa mai departe. Eu sunt din Sibiu,iar daca cineva imi va putea da niste sfauri sau chiar idei,ii multumesc din suflet.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2016, 22:33
    0 0
    daca erai din bucuresti iti dadeam sfaturi. asa imi pare rau, nu pot.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Iun 2016, 14:13
    0 0
    Eu i-am facut de curand petrecerea fetitei. Nasa se ocupa sa cumpere turta si imbracaminte pt fata. Tu te ocupi de masa si sa ii iei o mica atentie nasei si perna pe care sta copilul sau o galeata pe care i-o dai nasei acasa( eu i-am pus galeata cu apa si apoi perna , peste galeata, am vrut sa fie amandoua obiceiurile), ii face un mot cu fundita, taie si din mot dar si din parti diferite ca o cruce cateva firicele pe care le pastrezi, motul l-am lipit de un banut de argint, trebuie sa aiba lumanarea de la botez aprinsa atunci cand i se taie din par. Inainte de a i se taia motul se rupe turta. Si la final ii pui o tava cu ce credeti voi ca e cele mai placute. Eu am pus pix,carte, parfum, chei masina, microfon, bani. Fata mea a ales parfumul, microfonul si cheile( cocheta, cantareata si soferita). Petrecere frumoasa !
  •  
    • 137 mesaje
    27 Iun 2016, 10:58
    0 0
    Buna, primul sfat ar fi sa te consulti si cu preotul pe care l-ai ales pentru botezul fetitei (sigur iti poate spune mai multe despre ce trebuie sa faceti voi, parintii, si despre ce trebuie sa faca nasii).

    Cat despre organizare, iata cateva informatii care te-ar putea ajuta:

    http://www.eva.ro/shopping/casa-si-familie/sfaturi-esentiale-pentru-organizarea-botezului-perfect-articol-125467.html
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Iun 2016, 19:33
    0 0
    admin.forum said:

    Cat despre organizare, iata cateva informatii care te-ar putea ajuta:

    http://www.eva.ro/shopping/casa-si-familie/sfaturi-esentiale-pentru-organizarea-botezului-perfect-articol-125467.html

     

    draga mea, motzul este, una botezul este alta. sunt doua evenimente total diferite la o distanta de10 luni una de alta.