OFF.

  •  
    • 970 mesaje
    11 Iul 2016, 22:22
    0 0
    Nu-mi poti spune ca abia dupa ce ai luat-o de nevasta ti-ai dat seama ca se tine inca de fusta muma sii. Pentru ca,la dracu, in cazul asta dragostea si casnicia ar fi durat fix 3 ani, asta e legea universului: in primul an cumperi mobila, in al doilea an multi mobila, in al treilea o imparti. Asa ca da, domnule ViktorC, pe de o parte te poti invinovati pentru ca la dracu, ai continuat sarada pana la 9 ani cand, de fapt, puteai sa te fi scutit de toate astea. Scuze, nu te judec, doar spuneam si eu.
  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iul 2016, 00:05
    0 0
    GirlOnline said:Nu-mi poti spune ca abia dupa ce ai luat-o de nevasta ti-ai dat seama ca se tine inca de fusta muma sii. Pentru ca,la dracu, in cazul asta dragostea si casnicia ar fi durat fix 3 ani, asta e legea universului: in primul an cumperi mobila, in al doilea an multi mobila, in al treilea o imparti. Asa ca da, domnule ViktorC, pe de o parte te poti invinovati pentru ca la dracu, ai continuat sarada pana la 9 ani cand, de fapt, puteai sa te fi scutit de toate astea. Scuze, nu te judec, doar spuneam si eu.

     Serios, asta e legea?" Shit" si "la dracu"!

  •  
    • 970 mesaje
    12 Iul 2016, 00:47
    0 0
    White_storm,
    Metaforic vorbind. Nu intotdeauna sunt serioasa .
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Iul 2016, 08:08
    0 0
    GirlOnline said:Nu-mi poti spune ca abia dupa ce ai luat-o de nevasta ti-ai dat seama ca se tine inca de fusta muma sii. Pentru ca,la dracu, in cazul asta dragostea si casnicia ar fi durat fix 3 ani, asta e legea universului: in primul an cumperi mobila, in al doilea an multi mobila, in al treilea o imparti. Asa ca da, domnule ViktorC, pe de o parte te poti invinovati pentru ca la dracu, ai continuat sarada pana la 9 ani cand, de fapt, puteai sa te fi scutit de toate astea. Scuze, nu te judec, doar spuneam si eu.

     

    Irelevant. Fu un ex viu doar, la dracu . Imaturitate si insuficient antigel in instalatie pentru a sta fata-n fata cu adevarul si ati recunoaste gafa/gafele incercind a arunca magareata pe umerii altuia . E si asta un mod de aparare , la dracu.

     

    Un bun prieten ce a divortat cu ani in urma o spune clar si fara retineri : da nene, vina-mi apartine ! Eu mi-am spulberat o relatie de nota zece ! Si nu umbla cu maimutareli gen : vaaaiii , da' si ea, si ea ... bla bla bla ... La dracu !

     

  •  
    • 970 mesaje
    12 Iul 2016, 08:47
    0 0
    Draga ViktorC
    Sper ca nu te-am ofensat cu ceva, iar daca am facut-o imi cer scuze, la dracu, n-o lua personal. Doar imi exprimam punctul de vedere. Doar ca o sa scriu un capitol intreg in topicul meu, pentru ca n-as vrea sa crezi ca ma adresez doar tie, este doar in general.
    PS: la dracu, v-am facut pe toti sa injurati .
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Iul 2016, 09:22
    0 0
    GirlOnline said:Draga ViktorC
    Sper ca nu te-am ofensat cu ceva, iar daca am facut-o imi cer scuze, la dracu, n-o lua personal. Doar imi exprimam punctul de vedere. Doar ca o sa scriu un capitol intreg in topicul meu, pentru ca n-as vrea sa crezi ca ma adresez doar tie, este doar in general.
    PS: la dracu, v-am facut pe toti sa injurati .

     

    Sa fim seriosi ... nu s-a ofensat nimeni , cel putin eu nu .

     

    Mi-s vaccinat, am invatat sa ascult ... ceva mai greu (ba chiar deloc) a o da in isterie , indiferent despre ce-ar fi vorba , cit timp dialogul e purtat pe un ton civilizat . Zise el.

     

    Altfel, eu stiam ca o relatie in toate mintile tine 3 luni, nu 3 ani ...

     

  •  
    • 1890 mesaje
    12 Iul 2016, 09:22
    0 0
    GirlOnline said:Draga Alin, Daca mi-as fi ales meseria de contabil, cu siguranta mi-as fi dorit sa-mi trag un cartus in cap inainte de a trece de perioada de proba. La dracu, inca vreau sa o fac dupa ce ti-am citit postarea. Atatea cifre, ani. Nu poti fi mai scurt si la obiect? Pentru ca la naiba mi-ai facut creierii varza. Esti foarte, foarte,foarte greu de citit, imi trebuie cel putin 24h sa imi revin psihic din tot cacatul asta insirat aici. Si asta ma face putin furioasa. Acum, desi nu am inteles prea bine despre ce e vorba, mai mult, nu am inteles ce vrei tu in primul rand, iau in serios ultima ta cerinta, si anume: "vreau doar liniste". Dupa mine, e un strigat, daca vrei, de ajutor. Iti propun patru simple etape, poate te vor ajuta sau nu, depinde de tine: - lasa furia deoparte. Nu o mai lasa sa te acapareze, nu o mai lasa sa iti alimenteze ultimul strop din legatura tata-fiu; deja aproape inexistenta. - planuieste o infruntare. Intre tine, fosta si fiu. Doar faceti-o in liniste, calm, rational.. Poate ca si ei vor dori sa traiasca in liniste cand toate problemele vor fi puse pe masa. - mergi la un psiholog. In speranta ca nu te simti jignit, ceea ce traiesti se numeste depresie, si nu este nimic rusinos in asta. Strigi asta in fiecare postare, se citeste asta in fiecare cuvant. Nimic nemaivazut, ce dracu, este boala secolului. Cu oricare dintre ele vei dori sa incepi, eu cred ca o sa ai liniste de abia la a patra etapa : acceptarea. Acceptarea ca ai fost un parinte de cacat (nu vreau sa te simti prost ), acceptarea ca ai dat gres in casnicie, acceptarea ca n-ai stiut sa faci fata problemelor, acceptarea ca poti gasi o cale de mijloc, daca nu de sfarsit a tururor rahaturilor din viata ta. Si la dracu, de 3 ori la dracu, fa-ma sa inteleg de ce nu pricepi ca intr-o relatie (fosta) ambii parteneri au partea lor de vina? Pentru ca vezi tu, draga Alin, cand sunt furioasa nu inseamna ca gandesc mai lent..

     Bravo, cu asta ai sintetizat! A fost un parinte de tot rasul! Sint atatea femei vaduve, divortate si care isi cresc si isi educa frumos copiii. Ei, doi parinti, n-au fost in stare sa-si educe un copil. Asta demonstreaza ca, de multe ori, Dumnezeu da copii cui nu trebuie. De obicei la niste parinti imaturi psihic, care au ei nevoie sa fie "crescuti".

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Iul 2016, 09:41
    0 0
    scorpion112 said:

     Bravo, cu asta ai sintetizat! A fost un parinte de tot rasul! Sint atatea femei vaduve, divortate si care isi cresc si isi educa frumos copiii. Ei, doi parinti, n-au fost in stare sa-si educe un copil. Asta demonstreaza ca, de multe ori, Dumnezeu da copii cui nu trebuie. De obicei la niste parinti imaturi psihic, care au ei nevoie sa fie "crescuti".

     

    Pardon, doi copii .

     

    Ce se pare ca ambii se au pe bune cu Alexandru Jula (vii cu mine sau te iau, zise degetul al mic) de am inteles eu bine.

  •  
    • 742 mesaje
    13 Iul 2016, 01:07
    1 1
    Bree Victor si cu .la dracu..ati crescut voi copii?ati vazut ce generatie apare?Nu poti da vina pe un parinte ca nu si-a educat bine copilul,cine spune asa ceva nu a avut copii niciodata sau copilul a constientizat situatia.Intradevar de cind a aparut probleme intre parinti ...copii si-au folosit functia.VREAU.....Mi-e personal nu-mi trebuie nimic decit liniste,cineva care trebuia sa citeasca a citit,am inteles... am umblat de cind ma stiu sa incheg familia.copii sa aibe tata si mama.nu am curvit niciodata.d-zeu imi este martor.Doamna cu ..la dracul..dovedeste o imaturitate parinteasca.ii comunic ca am fost la psiholog cind situatia nu era sub control,acuma....sunt fff multumit de situatie ii multuesc de participare .
  •  
    • 970 mesaje
    13 Iul 2016, 03:41
    2 0
    Cineva s-a suparat foarte tare. Te rog, careva sa imi stearga zambetul asta tamp de pe fata.
    Draga Alin,
    Probabil ca sunt (inca) drogata de la combinatia de cafea/pepsi/ibuprofen de asta seara, pentru ca la dracu nu stiu de ce ma deranjez sa iti raspund.
    1. Daca am crescut sau nu copii, pana si gandul de a discuta cu tine despre asta e impur.
    2. Eu stiu ca atunci cand un om iti spune ca gresesti iti zici ca e nebun, cand doi iti spun la fel iti zici ca sunt tampiti, dar te-as ruga sa reconsideri pentru ca tie toti iti spun acelasi lucru. La naiba, ar trebui sa iti dea de gandit.
    3. Stii de ce ti-am raspuns? Pentru ca m-am razgandit. Uita de cele 4 etape, tu nu ai nevoie de ele. Deocamdata. Pentru ca tu inca te afli in faza de inceput, si anume negarea .
  •  
    • 10065 mesaje
    13 Iul 2016, 09:15
    1 0
    Crestem , Aline, crestem. Dara vezi tu, unii dispun de-o bunavointa uimitoare si in masura a se ocupa de ei chiar si de la 200km distanta . La capitolul ordine si disciplina la pachet cu bunul simt, e "mina" lu' ta-su, altfel ... am calca pe urmele altora. Si ne mentinem pe pozitie fara doar si poate . De mami e ceva mai libertina si pe ideea "ca-i la moda, ca asa-s copiii in ziua de azi , ca au tot dreptul la destrabalare si bla bla bla ... ". Neee ... Noi nu sintem "in pas cu moda" ca e moda picata-n cap rau de tot. Pricepi ? Deci, de observam nereguli , derapaje ce bat la ochi, intervenim cu promtitate inainte ca situatia sa scape de sub control. Si-apoi cui nu-i convine ... sa scrie acasa !



    Amu, sa revenim la oile noastre . Eu unu nu te judec, nene , ci stam la un pahar de vorba doar . Oricum fapta-i consumata si nu poti schiba istoria, si ramine dupa cum a cazut . Atit s-o putut, atit s-o facut, dormim dupa cum ne-am asternut .

    Ma tot roade curiozitatea ... Voi, ce soi de divort ati avut , ca eu nu pricep si pace ... Nu ati avut reguli de baza stabilite prin lege pentru a fi puse in practica in cazul in care nu iesiti pe comun de-acord referitor la unele situatii ? Ce iarasi nu mi-e clar (de dragul discutiei, desigur) faza cu interzisul coanei de asi intinli copilul. Din cite stiu eu, prin custodie nu se intelege proprietate personala si fac fix ce vrea muschii mei . Cit timp una din parti nu a renuntat la drepturile sale sau nu i-a fost interzis de lege ... aveti drepturi egale, de stiu eu bine . Cu alte cuvinde, tie, nu-ti revine nici un drept a ridica bariere si impune regula "fara de vizite" . Cum bre sa le interzici a se vedea ? Ce legatura are copilul cu istetimile voastre ? Ha?

    Pai asa sut in oo iti luai nene ... de te albastreai la fata ! Ioti breee ...

  •  
    • 2115 mesaje
    14 Iul 2016, 16:27
    0 0
    Alin42 said:Storm 2..sunt foarte multe idei care mi-ar fii placut sa fie asa..gindind pozitiv.Orice copil vorbind de generatia de dinainte de revolutie cind erau adolescenti au avut parte de alta viata.acuma e dezastru .Ne respectam parintii,ii ascultam,ne era frica sa nu facem prostii,acuma cind cauti sa vorbesti si sa-i arati anumite parti negative ..efectiv iese si trinteste usa si striga.mai gati odata?
    Anturajul la stricat,foarte mult,baiatul asculta intr-o seara pe alt baiat,acel baiat tot asa era crescut de tata-l lor erau 3 fratii.toti au ramas la tata-l lor,Baiatul ia cerut bani la tata-l lui ,si i-a comunicat ca nu are ,tata-l fiind baut ....baiatul a inceput sa-i care pumni si picioare la tata-l lui.A iesit din bloc afara sii se lauda ca vai doane ce a facut..Am avut un neam ..tot asa sau despartit si 1 baiat a ramas cu mama si celalalt a plecat cu tata-l ,avea pe atunci 10 ani baiatul,la tinut tata-l la scoala,in armata,si a plecat la masa.Tata-l a facut preinfact si dupa 3 ani a murit,sunt foarte multe dovezi negative,Comportamentu baiatului se datoareaza despartirii,era el mai recalcitrant desi avea dreptate..pai la fratele meu ii dai ..bani...vreau si eu bani.Sau la fratele meu i-ai luat telefon scump ...vreau si eu,eu creed ca atunci se mai putea face ceva ,acuma nu mai sunt sanse.Si aseara am primit sms...banii...i-am comunicat sa mearga la lege,eu nu sunt dator la nimeni,m-am informat de la Avocatnet.ro,dreptatea e de partea mea.Am deschis discutia de fratele baiatului meu,Oare Storm....tu te-ai fi cuplat sa zic asa cu cineva care are un copil de 2.5 ani?si sa-l cresti impreuna cu parintele lui pina la 18 ani?oare tu nu ai facut nimic pentru el tot acest timp?Si totusi ultima data cind l-am vz .mi-a furat toata lichidarea luata cu o zi inainteA trecut si asta...Victor a deschis discutia de masa...e foarte lunga ,poate intr-o zi o scriu.Acuma nu mai vreau decit liniste....sa-mi vad de gospodarie si de serviciu alaturi de cineva care chiar are ceva pentru mine,si fata ei,care pune pret pe mine,e la facultate la fara plata. 

     Da-mi voie sa te compatimesc!

  •  
    • 2115 mesaje
    14 Iul 2016, 16:39
    0 0
    Asta inseamna doar ca fata prietenei tale a avut un suport real, baiatul tau nu a avut!
    Vezi bre Viktoras, dragule ca te-ai suparat degeaba pe mine?
    Dar io o pup pe iubita mica, sa fie sanatoasa si sa-si aleaga un iubit cu studii, frumos si cu.. stim noi ce!
  •  
    • 2115 mesaje
    14 Iul 2016, 16:41
    0 0
    GirlOnline said:White_storm,
    Metaforic vorbind. Nu intotdeauna sunt serioasa .

     He, he, nici eu, dar te-ai prins tu.

  •  
    • 742 mesaje
    14 Iul 2016, 21:33
    0 0
    Victoras..bree,stii ce usor e sa dai cu vina?e foarte usor sa cauti nod in papura,sa nu crezi ca eu personal am tigle lipsa pe casa.Aici doar scriem mici probleme,intr-un razboi sunt pierderi de ambele tabere,ma simt foarte impacat in clipa asta ,ma pot uita in ochi celor 3 crai fosti...Ei nu vor mai face parte din viata mea ,eu stiu ce vorbesc.Am si eu o virsta care mi-am dat seama ca acolo unde omul nu face dreptate ..face d-zeu.Nu am cerut la nimeni o cana cu apa atunci cind afara ploua ,dar ma asteptam sa nu-mi de-a.Pot spune ca sunt 4..5..personaje pe acest forum care ghideaza forumul acesta spre negativ,fara un bun simt.Nu asa era cu 10 ani in urma,OFF..OFF.
  •  
    • 10065 mesaje
    16 Iul 2016, 22:29
    0 0
    white_storm2 said:Asta inseamna doar ca fata prietenei tale a avut un suport real, baiatul tau nu a avut!
    Vezi bre Viktoras, dragule ca te-ai suparat degeaba pe mine?
    Dar io o pup pe iubita mica, sa fie sanatoasa si sa-si aleaga un iubit cu studii, frumos si cu.. stim noi ce!

     

    Fii-mea sa-si aleaga fix ceea ce ii place.  La capitolul "criterii" sintem ceva mai de moda veche , fie cu capul pe umeri si picioarele in permanenta in contact cu solul. Zise el. In rest ...

     

     

    Altfel ... nu-i nimeni suparat ...

  •  
    • 10065 mesaje
    16 Iul 2016, 22:46
    0 0
    Alin42 said:Victoras..bree,stii ce usor e sa dai cu vina?e foarte usor sa cauti nod in papura,sa nu crezi ca eu personal am tigle lipsa pe casa.Aici doar scriem mici probleme,intr-un razboi sunt pierderi de ambele tabere,ma simt foarte impacat in clipa asta ,ma pot uita in ochi celor 3 crai fosti...Ei nu vor mai face parte din viata mea ,eu stiu ce vorbesc.Am si eu o virsta care mi-am dat seama ca acolo unde omul nu face dreptate ..face d-zeu.Nu am cerut la nimeni o cana cu apa atunci cind afara ploua ,dar ma asteptam sa nu-mi de-a.Pot spune ca sunt 4..5..personaje pe acest forum care ghideaza forumul acesta spre negativ,fara un bun simt.Nu asa era cu 10 ani in urma,OFF..OFF.

     

    Asta-i buna, Aline ...

     

    De unde atita nod in papura sau dat-ul cu vina ... Fereasca sa ajungi la judecata me, ca vei recunoaste si ce n-ai facut .

     

     

    Fii pe pace, Aline, ca stam la birfa doar, de se poate, desigur . De nu ... mare brinza un kil de cas ... Unora ne place a avea o oarecare ordine (clara) a lucrurilor in viata si nu chiar la voia intimplarii si trase de par la infinit.

     

  •  
    • 2115 mesaje
    26 Iul 2016, 19:14
    0 0
    Alin42 said:Mama lui i-a bagat in cap ca ea l-ar fii tinut o perioada fara bani de la mine,perioada cind el a fost exmatriculat.Eu nu contest ca nu ar fi cheltuit bani cu el ,dar la indoctrinat cu ideea ca eu totusi asi fi dator ei,dar eu cind am platit 100 de mil vechi pe degeaba.plus picioare rupte la o fata,asta nu conteaza?Nu ar fi intrebat vreodata de baiat daca e bine...sa arate ca o intereseaza .Dupa parerea mea si legal baiatul si-a luat zborul,Probabil e un soc ca nu mai primeste bani de la mine,am platit prea mult pentru el,nu enumerez aici ca e f mult.Ma razboiesc cu minti diabolice,cu oameni care nu au stiut numai sa ia.cu oameni care mint si in somn.Vreau si eu liniste ..Nu cer un sfat.ma descarc .
    In viata poti sa pierzi totul intr-o secunda,ma enerveaza cind unii controleaza vietiile altora. 

     Daca fosta are acte sau fapte probatorii ajungeti in instanta si platesti ce I-ai ramas dator. Daca nu, iti bati capul cu niste chestii inutile si vechi.
    Sfaturi mai bune decat cele ale unui avocat nu vei gasi aici pe forum!

    Unii iti controleaza viata doar daca tu le permiti. 


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 26 Iul 2016, 19:17