batatura

  •  
    • 83 mesaje
    4 Sep 2003, 11:26
    8 5
    Stie cineva cum se poate scoate obatatura "cui" din talpa(cu tot cu radacina).Am incercat cu Clavusin, cu o solutie de la Scholl, nimic. Parca imi calc pe ochi, nu mai pot sa merg.
    Ce ma sfatuiti? Sa recurg la cutit, laser, se poate shi asa?
    Pupici.
  •  
    • 291 mesaje
    4 Sep 2003, 11:53
    6 5
    Se gasesc in farmacii niste plasturi speciali pentru asa ceva si sigur ajuta.
  •  
    • 83 mesaje
    4 Sep 2003, 12:06
    1 4
    Te referi la cei de la Scholl. I-am incercat si pe aceia, nu patrunde destul de adanc, ci doar 1/2 cm la suprafata; oricum am consumat cam 3 pachete, shi nu am mai cumparat.
    Mercic oricum.
  •  
    • 636 mesaje
    4 Sep 2003, 12:17
    1 1
    Fuguta (daca poti) la dermatolog...nu e o durere usor de suportat. Daca e asa de adanca radacina, singura nu vei reusi sa o scoti, ai nevoie de ajutorul medicului.
  •  
    • 64 mesaje
    5 Sep 2003, 13:33
    3 1
    exista o crema pt negi si bataturi facuta la Favisan dar trebuie sa lasi piciorul sa respire, sa incerci sa nu folosesti incaltaminte in situatiile in care se poate ( in casa, de exemplu) pentru ca radacina sa iasa la suprafata. aplici crema si tai pielea moarta care apare la suprafata, va apare si radacina
  •  
    • 3 mesaje
    13 Sep 2003, 04:11
    5 1
    buna!incearca plasturi de la URGO.tata a avut cateva bataturi f urate si intr-o saptamana s-a vindecat.Bafta!
  •  
    • 22 mesaje
    1 Ian 2004, 02:30
    8 3
    1 se spala piciorul cu sapun peeling
    2 se aplica peeling 10 minute
    3 se aplica in fiecare seara creama si solutie impotriva bataturilor
    4 tratamentul cu peeling se aplica 4 saptamani (o data pe saptamana)

    Cu deosebita consideratie,
    Andreea-BEAUTY4U
    www.beauty4u.co.il/RO
    ro@beauty4u.co.il
  •  
    • 11438 mesaje
    5 Ian 2004, 19:15
    3 4
    LA MULTI ANI,fetelor!!!! si eu am avut o 'nenorocita' de batatura "cui" in talpa care m-a chinuit de mi-a iesit pe ochi.Am incercat toate tratamentele posibile,am folosit toate solutiile pt. bataturi si nimic....in cele din urma am zis c-o operez,dar multam ca n-am facut-o ca am auzit ca doare de mori ca te gaureste pana la os,iar peste un timp tot reapare.Pana la urma mi-a recomandat cineva creionul chimic...stiti voi...il foloseam pe timpul lu' Ceasca(cand il uzi scrie mov)....si pe bune c-a mers.L-am folosit vreo 2 luni,in fiecare seara il udam si frecam locul(inclusiv in interior).A trecut si nu mai am nimic.
    No...bafta ca stiu ce-nseamna sa o simti la fiecare miscare...
  •  
    • 70 mesaje
    8 Ian 2004, 23:32
    7 3
    Poti sa folosesti propolisul solid. O bucatica cat un bob de mazare se incalzeste putin si se pune pe batatura apoi se pune leucoplast. Se tine peste noapte , sau daca se poate 2-3 zile si apoi se schimba. Batatura se va inmuia si va cadea. Multa sanatate.
  •  
    • 83 mesaje
    9 Ian 2004, 14:10
    9 1
    Fetelor, I'm Back!!!
    Scapai de batatura mea CUI !!
    Exact cu solutia noastra romaneasca "Clavusin" - 20 mii sticlutza.
    Am "inmuiat" bine locul pe timpul noptii cu o felie de lamaie, intre piele si lamaie-sare de lamaie....doi acizi...iar dimineata(ma sculam cu noaptea in cap)curatam locul la limita suportabililui si turnam solutie Clavusin(pana la limita insuportabilului).
    Intr-o seara am luat analgezice ca aveam usturimi de crapam.
    Dupa doua zile am inceput sa pot calca ca lumea pe toata talpa, nu ma mai durea nimic,yo cred ca am ars tot in talpa, acum este supervindecat ca si cum nu as fi avut nimic.....
    Si cand ma gandesc ca am fost la chirurgie si dr. a spus ca este operabila neaparat.....

    Am avut bafta....incercati si voi.
    Va pupik, Zuzen
  •  
    • 132 mesaje
    12 Ian 2004, 12:25
    10 5
    Draga Zuzen,
    Sincera sa fiu nu prea stiu ce e o batatura "cui" dar oricum ma bucur ca te-ai vindecat. Eu am niste bataturi pe degetele de la picioare si pe langa faptul ca sunt inestetice mai sunt si dureroase. Solutia Clavusin functioneaza cu orice fel de bataturi? As vreaa tare mult sa scap de ele!!

    Multumesc anticipat pentru raspuns,
    Loredana
  •  
    • 2 mesaje
    4 Mai 2012, 00:22
    4 10
    A ți încercat să face ți masaj?
  •  
    • 2 mesaje
    20 Iun 2018, 07:02
    2 1
    Pentru batatura cui in talpa cauza la mine e reumatica, ca tratament am folosit un antiiflamator ca dicotard, in doua zile a dat rezultate o pastila pezi
  •  
    • 2 mesaje
    4 Nov 2018, 17:09
    3 1
    Am gasit pe un forum isoprinosine pentru bataturile in talpa,mi-a trecut imediat, a dat mai bune rezultate decat dicotardul,incercati o sa dea rezultate