Cate poate indura un om? Cat poti jigni un om?

  •  
    • 2085 mesaje
    23 Mai 2016, 15:13
    4 1
    georgiana_tucala said:

    Eu Rac, 40 de ani, divortata, o fetita de 13 ani, in cautarea sufletului pereche, in cautarea acelei personae care sa-si doreasca o relatie stabile, asezata si linistita, dupa o casnicie esuata, care m-a macinat sufleteste, trupeste si mintal, dupa multe incercari esuate, dand sanse persoanelor care nu meritau, crezand mereu ca am gasit ce cautam acum 3 luni il cunosc pe EL, scorpion ,40 de ani, o fata de 7 ani, necesatorit, trecut si el dupa spusele lui prin relatii esuate, cunoscand ca si mine personae profitoare, fiind si el in cautarea unei relatii serioase si stabile.

     

    Ne-am mutat impreuna  in CASA LUI, iar dupa 2 saptamani au inceput reprosuri de genul:

    -          Ce tot faci mancare, crezi ca eu depend de tine, crezi ca de 4 ani de cand sunt singur am stat nemancat, eu fac un singur fel de mancare si-l mananc o saptamana ca nu sunt bani;

    -          Ce apesi asa tare pe butonul ala, l-ai facut tu, ai contribuit tu cu vreun ban in casa asta. Nu dimpotriva ai venit si ai gasit totul facut;

    -          Nu ai dreptul sa umbli la calculator, nu e al tau, cumpara-ti daca vrei;

    -          Esti palie;

    -          Iti pun mancarea in cap;

    -          Esti o profitoare, mi-ar fi placut sa vin si eu in casa ta, sa gasesc toate facute si sa aduc doar lucrurile de pe mine;

    -          In casa nu mai fumezi decat cand fumez eu si nu mai vorbi ca esti femeie eu sunt barbat si faci ce spun eu;

    -          De acum incolo iti speli lucrurile acasa la tine ca-mi uzezi masina de spalat, eu spalam o data pe saptamana, acum spal de trei ori

    -          Nesimtita etc.

    Mentionez cam-am ingrijit tot timpul sa fie casa curata, sa fie de mancare, dar nu puteam sa pun toate lucrurile exact asa cum le punea el si tremura de nervi si tot timpul pus pe harta si scandal.

     

    L-am jignit si eu, l-am facut nesimtit, ca nu stie sa respecte un om, l-am dat dracu de nervi.

     

    M-a dat afara si m-am intors. Aseara am plecat pentru ca jignirile nu s-au oprit ba chiar s-au amplificat.

     

    Intreb doar atat? Cate poate indura un om? Cat poti jigni un om?

     

     

    Acuma...ca sa raspund strict la intrebare.... se poate. O viata intreaga, la unii.

    Particularizand, omul e frustrat sau e beteag de mania persecutiei.

    Si-ar mai fi o varianta: incepusesi sa-l incurci !

    Lasa, maica, tu sa fii sanatoasa !

    Si nu mai veniti cu clisee ieftine " daca n-ai deschis ochii la timp !".....bla, bla......

     

  •  
    • 10065 mesaje
    23 Mai 2016, 22:56
    0 0
    Georgiana se rusinara rau de tot .

    Nu mai scoate-o vorba, mititica ...

  •  
    • 2115 mesaje
    24 Mai 2016, 13:25
    0 0
    Georgiano, la 40 de ani ar trebui sa stii cum stau "treburilii". Da' tu nu si nu...
  •  
    • 11561 mesaje
    24 Mai 2016, 13:28
    0 0
    white_storm2 said:Georgiano, la 40 de ani ar trebui sa stii cum stau "treburilii". Da' tu nu si nu...

     A  copilarit  si  ea  putin!!

  •  
    • 2115 mesaje
    24 Mai 2016, 13:47
    0 0
    Pana la anii astia?
  •  
    • 11561 mesaje
    24 Mai 2016, 15:33
    0 0
    white_storm2 said:Pana la anii astia?

       Da  ce  bre , la  anii  astia  nu  ti  mai  plac  bananele?:0

  •  
    • 151 mesaje
    24 Mai 2016, 17:09
    2 0
    georgiana_tucala said:

    Eu Rac, 40 de ani, divortata, o fetita de 13 ani, in cautarea sufletului pereche, in cautarea acelei personae care sa-si doreasca o relatie stabile, asezata si linistita, dupa o casnicie esuata, care m-a macinat sufleteste, trupeste si mintal, dupa multe incercari esuate, dand sanse persoanelor care nu meritau, crezand mereu ca am gasit ce cautam acum 3 luni il cunosc pe EL, scorpion ,40 de ani, o fata de 7 ani, necesatorit, trecut si el dupa spusele lui prin relatii esuate, cunoscand ca si mine personae profitoare, fiind si el in cautarea unei relatii serioase si stabile.

     

    Ne-am mutat impreuna  in CASA LUI, iar dupa 2 saptamani au inceput reprosuri de genul:

    -          Ce tot faci mancare, crezi ca eu depend de tine, crezi ca de 4 ani de cand sunt singur am stat nemancat, eu fac un singur fel de mancare si-l mananc o saptamana ca nu sunt bani;

    -          Ce apesi asa tare pe butonul ala, l-ai facut tu, ai contribuit tu cu vreun ban in casa asta. Nu dimpotriva ai venit si ai gasit totul facut;

    -          Nu ai dreptul sa umbli la calculator, nu e al tau, cumpara-ti daca vrei;

    -          Esti palie;

    -          Iti pun mancarea in cap;

    -          Esti o profitoare, mi-ar fi placut sa vin si eu in casa ta, sa gasesc toate facute si sa aduc doar lucrurile de pe mine;

    -          In casa nu mai fumezi decat cand fumez eu si nu mai vorbi ca esti femeie eu sunt barbat si faci ce spun eu;

    -          De acum incolo iti speli lucrurile acasa la tine ca-mi uzezi masina de spalat, eu spalam o data pe saptamana, acum spal de trei ori

    -          Nesimtita etc.

    Mentionez cam-am ingrijit tot timpul sa fie casa curata, sa fie de mancare, dar nu puteam sa pun toate lucrurile exact asa cum le punea el si tremura de nervi si tot timpul pus pe harta si scandal.

     

    L-am jignit si eu, l-am facut nesimtit, ca nu stie sa respecte un om, l-am dat dracu de nervi.

     

    M-a dat afara si m-am intors. Aseara am plecat pentru ca jignirile nu s-au oprit ba chiar s-au amplificat.

     

    Intreb doar atat? Cate poate indura un om? Cat poti jigni un om?

     

     

    Problema este ca dupa 40 ani , oamenii se adapteaza foarte greu la viata de cuplu. Fiecare si-a construit deja o viata, cu tabieturi, cu prieteni, cu o anume ordine/dezordine in casa... incat greu, foarte greu sa renunti la toate si sa o iei de la capat alaturi de o persoana la fel de ancorata in propria viata.

    Ori lasa fiecare de la el, si se ajunge la ceva comun, multumitor pt amandoi ...

    Ori numai unul singur cedeaza si se pliaza dupa celalalt, si sufera in tacere, acumuleaza frustrari ... spre "binele" cuplului , adica al celui dominant , care a preluat conducerea pe nesimtite...

    Din aceasta cauza, oamenii ajunsi pe la 40, greu se mai casatoresc, nu pt ca ar lipsi pretendentii, ca Slava Domnului, lumea e plina de divortati si vaduve.. . ci pt ca adaptarea e din ce in ce mai dificila iar motivatiile (ca sa te mai inhami la caruta casniciei).. din ce in ce mai palide...

     

    Cam asa vad eu lucrurile.

     

    Pe mine ce ma mira in cazul tau, ca ai avut "curajul" sa-ti parasesti cuibul tau, confortul tau cu fetita ta adolescenta, ca sa te muti la barbatul asta , intr-o casa straina pe care evident , el nu este dispus sa o imparta cu voi. Probabil ca a fost vorba de spatiu, de apropierea de scoala, servici, tu stii mai bine.

     

    Solutii nu sunt prea multe: discuta cu el, calm,  spune- i ce ne-ai spus si noua. SI vezi daca se schimba in bine.

    Daca nu, te intorci la casa ta , macar esti impacata sufleteste ca ai facut tot ce depindea de tine.

     

     Cu drag,

    coana_mare

     

     

  •  
    • 10065 mesaje
    24 Mai 2016, 22:36
    0 0
    Ehe, Georiana draga ...

    Daca n-ai deschis ochii la timp ... si tzup, la maritis ...

  •  
    • 12625 mesaje
    25 Mai 2016, 14:11
    2 0
    georgiana_tucala said:

    Eu Rac, 40 de ani, divortata, o fetita de 13 ani, in cautarea sufletului pereche, in cautarea acelei personae care sa-si doreasca o relatie stabile, asezata si linistita, dupa o casnicie esuata, care m-a macinat sufleteste, trupeste si mintal, dupa multe incercari esuate, dand sanse persoanelor care nu meritau, crezand mereu ca am gasit ce cautam acum 3 luni il cunosc pe EL, scorpion ,40 de ani, o fata de 7 ani, necesatorit, trecut si el dupa spusele lui prin relatii esuate, cunoscand ca si mine personae profitoare, fiind si el in cautarea unei relatii serioase si stabile.

     

    Ne-am mutat impreuna  in CASA LUI, iar dupa 2 saptamani au inceput reprosuri de genul:

    -          Ce tot faci mancare, crezi ca eu depend de tine, crezi ca de 4 ani de cand sunt singur am stat nemancat, eu fac un singur fel de mancare si-l mananc o saptamana ca nu sunt bani;

    -          Ce apesi asa tare pe butonul ala, l-ai facut tu, ai contribuit tu cu vreun ban in casa asta. Nu dimpotriva ai venit si ai gasit totul facut;

    -          Nu ai dreptul sa umbli la calculator, nu e al tau, cumpara-ti daca vrei;

    -          Esti palie;

    -          Iti pun mancarea in cap;

    -          Esti o profitoare, mi-ar fi placut sa vin si eu in casa ta, sa gasesc toate facute si sa aduc doar lucrurile de pe mine;

    -          In casa nu mai fumezi decat cand fumez eu si nu mai vorbi ca esti femeie eu sunt barbat si faci ce spun eu;

    -          De acum incolo iti speli lucrurile acasa la tine ca-mi uzezi masina de spalat, eu spalam o data pe saptamana, acum spal de trei ori

    -          Nesimtita etc.

    Mentionez cam-am ingrijit tot timpul sa fie casa curata, sa fie de mancare, dar nu puteam sa pun toate lucrurile exact asa cum le punea el si tremura de nervi si tot timpul pus pe harta si scandal.

     

    L-am jignit si eu, l-am facut nesimtit, ca nu stie sa respecte un om, l-am dat dracu de nervi.

     

    M-a dat afara si m-am intors. Aseara am plecat pentru ca jignirile nu s-au oprit ba chiar s-au amplificat.

     

    Intreb doar atat? Cate poate indura un om? Cat poti jigni un om?

     

     
    Nu e vorba de jigniri, nici de zodii, nici de faptul ca sunteti parinti divortati
    e vorba de marlanism, est pe teritoriul lui si ca un prost in loc sa fie multumit de ceea ce are ii pute. Sper din tot sufletul ca deja esti mutata. 

  •  
    • 2115 mesaje
    26 Mai 2016, 12:54
    0 0
    "Daca n-ai deschis ochii la timp!"
    Unde dracu ii gasiti mai frate, multa lume "nacajita!"
  •  
    • 11561 mesaje
    26 Mai 2016, 13:02
    0 0
    white_storm2 said:"Daca n-ai deschis ochii la timp!"
    Unde dracu ii gasiti mai frate, multa lume "nacajita!"

     Avea  orgasm  breee , a  prins  o  cu  ei  inchisi!!!

  •  
    • 2115 mesaje
    26 Mai 2016, 15:08
    1 0
    carmen008 said:

     

     

     

     

     

     

     
    Nu e vorba de jigniri, nici de zodii, nici de faptul ca sunteti parinti divortati
    e vorba de marlanism, est pe teritoriul lui si ca un prost in loc sa fie multumit de ceea ce are ii pute. Sper din tot sufletul ca deja esti mutata. 

     Nu se poate muta bre, cine o mai ia?
    Serios vorbind, cu o fetita de 13 ani io ma gandeam de doua ori daca merita efortul si riscul.


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 26 Mai 2016, 15:09
  •  
    • 12625 mesaje
    27 Mai 2016, 15:39
    0 0
    white_storm2 said:
    carmen008 said:

     

     

     

     

     

     

     
    Nu e vorba de jigniri, nici de zodii, nici de faptul ca sunteti parinti divortati
    e vorba de marlanism, est pe teritoriul lui si ca un prost in loc sa fie multumit de ceea ce are ii pute. Sper din tot sufletul ca deja esti mutata. 

     Nu se poate muta bre, cine o mai ia?
    Serios vorbind, cu o fetita de 13 ani io ma gandeam de doua ori daca merita efortul si riscul.

     
    no amu sa iti spun sincer si eu dupa 3 luni mi-am luat lumea in cap..dar niciodata nu am permis cuiva sa ma calce in picioare, chiar si pe terenul lui..pai vin femeie in casa si ma calci pe suflet? era taiata putza de vreo 10 ori de atunci 

  •  
    • 687 mesaje
    29 Mai 2016, 08:31
    2 0
    Fiecare are dreptul sa isi caute fericirea indiferent de varsta.
    Ideea este ca ai o fetita ( sa zicem, e inca fetita la 13 ani) si faza cu mutatul e destul de riscanta.
    Era mai bine daca voi doi stateati asa fiecare la casa lui un timp,in tot acest timp poate ieseau la iveala aceste defecte ale lui care nu sunt deloc de neglijat. Eu am trecut prin asta pe la vreo 20-21 de ani si n-as mai indura atat mai ales ca banuiesc ca ai si tu casa ta, nu esti vreo ratacita, adunata de pe strada, independenta financiar, nu stai dupa un lache pansat.
    Daca dupa 2 saptamani face asa, mai tarziu ce faceti? Va bateti parte in parte?
    Faza e ca omul s-a obisnuit sa stea singur si acum mana ta de femeie in casa se observa si i se par de-andoaselea toate.
    Nu te intreba cat mai poti indura, intreaba-te de ce induri , ca din cate povestesti tu nu prea merita efortul
    Acest mesaj a fost editat de către Poky: 29 Mai 2016, 08:32
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Mai 2016, 21:28
    0 0
    carmen008 said:
    white_storm2 said:
    carmen008 said:

     

     

     

     

     

     

     
    Nu e vorba de jigniri, nici de zodii, nici de faptul ca sunteti parinti divortati
    e vorba de marlanism, est pe teritoriul lui si ca un prost in loc sa fie multumit de ceea ce are ii pute. Sper din tot sufletul ca deja esti mutata. 

     Nu se poate muta bre, cine o mai ia?
    Serios vorbind, cu o fetita de 13 ani io ma gandeam de doua ori daca merita efortul si riscul.

     
    no amu sa iti spun sincer si eu dupa 3 luni mi-am luat lumea in cap..dar niciodata nu am permis cuiva sa ma calce in picioare, chiar si pe terenul lui..pai vin femeie in casa si ma calci pe suflet? era taiata putza de vreo 10 ori de atunci 

     

    No na ...

     

    Fir-ar el sa fie ...

     

     

    Dar totusi , io mi-s ceva mai curios de cum au decurs lucrurile pina in stadiul actual. Cind , cum, unde s-au cunoscut, cit de iute s-au imbirligat, a cui fu propunerea mutatului impreuna, de unde atita graba s.a.m.d ...

  •  
    • 12208 mesaje
    30 Mai 2016, 10:28
    0 0
    Vei ramane cu aceasta curiozitate Viktorasule caci Georgiana are alte treburi , multe si importante .
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Mai 2016, 11:39
    0 0
    Cine ma mai ia pe mine, cine ma mai ia pe mine (zise Scufita Rosie).



    Georgiana-i suparata , ca luara sfirsit o frumoasa poveste de dragoste. Da' nu mai comentez ca ma ocaraste d-na omida .

  •  
    • 12625 mesaje
    30 Mai 2016, 13:27
    1 0
    Nu are importanta cat timp a durat tatonarea. Pe mine ma intimideaza cum pune el problema... terenul meu ,sclava mea, ..pai stii ce nene, daca nu vrei sa imparti viata, asternutul si mancarea ia frumos scula in mana si frec-o de 150 de mii de ori pana realizezi ca masturbarea e cea mai buna solutie pentru tine.
  •  
    • 409 mesaje
    30 Mai 2016, 13:33
    0 0
    ViktorC said:Cine ma mai ia pe mine, cine ma mai ia pe mine (zise Scufita Rosie).


      Georgiana-i suparata , ca luara sfirsit o frumoasa poveste de dragoste. Da' nu mai comentez ca ma ocaraste d-na omida .  

     

    Lupul : " Asteapta putin Scufita Rosie, sa termin tigara si te mai iau o data ".

  •  
    • 2115 mesaje
    30 Mai 2016, 16:08
    0 0
    carmen008 said:Nu are importanta cat timp a durat tatonarea. Pe mine ma intimideaza cum pune el problema... terenul meu ,sclava mea, ..pai stii ce nene, daca nu vrei sa imparti viata, asternutul si mancarea ia frumos scula in mana sifrec-o de 150 de mii de ori pana realizezi ca masturbarea e cea mai buna solutie pentru tine.

     Aoleu, asa mult dureaza?  Pai o femeie il "rezolva" mai repede.