vreau sa divortez

  •  
    • 2 mesaje
    18 Apr 2016, 16:38
    0 1
    buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?
    Acest mesaj a fost editat de către ericacori: 18 Apr 2016, 16:43
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Apr 2016, 16:47
    0 0
    Greu de dat un sfat , cand nu detinem suficiente date!!
    Cert este ca te ai "aruncat" prea cruda in valtoarea unei casnicii , si cu omul nepotrivit!
    Nu stim ce a stat la baza intemeierii noii familii , si n am vrea sa credem ca doar nasterea copilului a fost motivul!!
    Acum este foarte greu sa gasesti solutia optima pentru a iesi din necaz , si oricum nu e simplu , e si de durata si va fi si dureros ,mai ales ca exista deja un copil!!
  •  
    • 2 mesaje
    18 Apr 2016, 16:51
    0 1
    aveam o relatie.si am ramas insarcinata eu am vrut sa pastrez sarcina ca nu sunt criminaaaaaaala iar parinti au zis ca sa neasatorim dar eu nu il pot iubi  mai ales dupa cateface 
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Apr 2016, 17:07
    0 3
    Mah, da' multe mai sinteti in pragul divortului ...

    Erica (sau Cori, ma rog ... ) nu-i frumos sa intri in fata, asteapta-ti rindul te rog ... mai sint citeva de dezmaritat iara noi , priceputi satului ... la datorie ! Daca la din astea nu ne mai pricepem ... fugi, draga, fugi ...

  •  
    • 1890 mesaje
    18 Apr 2016, 21:17
    0 3
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     Pai zi asa, fata! Nu te doare ca te-a batut, ca vine beat, ca ai un copil care are un tata violent, ca este gelos, ca ai o viata de caine fara stapan si alte o mie de neplaceri. Prioritatea numarul 1 la tine este ca nu stii daca iti gasesti pe cineva, asta-i durerea! Daca te maritai dupa ce iti faceai un rost in viata, adica sa fii independenta financiar, il aruncai de nu se vedea. Dar asa, singura, fara bani de niciunde, basca si un copil de gat, nu stiu daca-ti da mana sa divortezi. Tu, de fapt, cauti un alt barbat sa te ia in intretinere si la pachet cu copilul. Slaba nadejde si s-ar putea sa nimeresti din lac in put!

  •  
    • 3765 mesaje
    18 Apr 2016, 21:31
    1 1
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .

     

    nu-i mai scrie, ca d-aia bea.

  •  
    • 4346 mesaje
    18 Apr 2016, 21:55
    1 0
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    cam asa e ......cand incepeti relatii cu toti badaranii/ betivanii si necioplitii pamantuui , fara sa va ganditi la responsabilitati si consecinte!....

    eu stau si ma intreb...cand doar va f**** , nu era gelos si si rece si nepasator? sau printzul s a transformat in broscoi abia dupa casatorie?
     

  •  
    • 10065 mesaje
    18 Apr 2016, 23:37
    0 0
    anda22-7 said:
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    cam asa e ......cand incepeti relatii cu toti badaranii/ betivanii si necioplitii pamantuui , fara sa va ganditi la responsabilitati si consecinte!....

    eu stau si ma intreb...cand doar va f**** , nu era gelos si si rece si nepasator? sau printzul s a transformat in broscoi abia dupa casatorie?
     

     

    De la inceput nu-i doar lapte si miere, atunci cind ?

     

    Foarte valabil in ambele tabere.

     

  •  
    • 12625 mesaje
    19 Apr 2016, 09:35
    0 0
    anda22-7 said:
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    cam asa e ......cand incepeti relatii cu toti badaranii/ betivanii si necioplitii pamantuui , fara sa va ganditi la responsabilitati si consecinte!....

    eu stau si ma intreb...cand doar va f**** , nu era gelos si si rece si nepasator? sau printzul s a transformat in broscoi abia dupa casatorie?
     

     
     Iar te bagi ca musca...buzz..buzz. Da exista si barbati care isi arata arama mai tarziu. Care e problema? Crezi ca ea e mai breaza? Nu vezi in ce hal scrie ca te oftici nici nu stii ce sa faci. Sa o trimiti la scoala sau sa ii dai sfaturi.

    ON topic. UN divort se produce pentru ca nu mai exista sentimente, puncte comune, etc,etc. NU pentru ca in viitor sa gasesti pe cineva. Poti gasi, sau nu. Ai un copil. In ziua de azi greu gasesti pe cineva dornic sa creasca copilul altuia. Nu imposibil, insa greu. Conteaza sa fii tu linistita pana la capat. Acum sincera sa fiu, el bea. Ce te face sa crezi ca nu va bea in continuare? Ai la cine apela in eventualitatea in care el devine mai violent? Pentru ca daca afla de divort ori se indreapta vreo 2 saptamani si o luati de la capat, ori te capaceste in continuare. Si care e motivul pentru care bea,sau de unde are zilnic bani de bautura? Poti actiona in prima faza,apeland la familie, spune-le situatia, interneaza-l la psihopupu, daca dai divort mai tarziu te ajuta un act medical. Trebuie sa analizezi toate problemele. Le rezolvi si pe urma te gandesti la viitor. 

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Apr 2016, 10:48
    0 0
    Cum adica de ce bea ?

    Are si omu un necaz ...

    Si-apoi ce, credeti ca io de m-as insura, n-as proceda la fel ?

  •  
    • 12625 mesaje
    19 Apr 2016, 11:39
    0 0
    cam lung necazul de la "craaciun in coace" cum zice d-ra de mai sus
  •  
    • 10065 mesaje
    19 Apr 2016, 11:42
    0 0
    Ei, daaa ... Da' din cite am inteles is casatoriti de vreun an ...

  •  
    • 12625 mesaje
    19 Apr 2016, 13:39
    0 0
    ViktorC said:Ei, daaa ... Da' din cite am inteles is casatoriti de vreun an ...

     
    oare asta sa fie necazul?  

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Apr 2016, 14:29
    0 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:Ei, daaa ... Da' din cite am inteles is casatoriti de vreun an ...

     
    oare asta sa fie necazul?  

     

    Tot ce e posibil. De nenea isi joaca cartea bine ... singurica si nesilita de nimeni o sa bage divort .

     

    Sa-ti spun o poveste de viata cit se poate de adevarata, de pe cind eram flacau .

    Sa fi avut eu ~ 20 de ani, iar printre noi , un un nene cu vreo 5-6 ami mai invirsta ca mine, il mincara rau de tot si se imbirligara cu o draguta sub 20 ani. Frageda, neinceputa ... deh, te pui cu dragostea ... O "pupa" pe domnisoara si-apoi ... ea gata, ma ei acasa, ma ei de fomeie altfel te spun lu tata . Si-apoi asta, vrind -nevrind o acceptat situatia ca altfel si-ar fi pus in circa cu dracu . Nu ii era lui deloc de insuratoare, dara na , mai zi ceva . Dupa un timp , nu prea ii mai ardea de-a da pe-acasa, nu prea il tragea inima asa ca, tot la sprit, tot la sprit ... fara de gilcevuri cu ea sau din astea , ca nu prea ii dadea mina dar una peste alta, cu spritu si alte magarii (ce mai mult o facea pe prostu) o devenit insuportabil pentru ea, asa ca ... merse singurica sa bage divort, si de retin bine, n-au prins doi ani impreuna .

    Si iote-asa, dupa un timp si-o revenit la starea originala. Nu era un baiat rau, dar dupa cum insuratoarea fu cam cu japca ... s-o ingrijit sa-i si puna capat, cu orice pret se pare.

  •  
    • 409 mesaje
    20 Apr 2016, 09:36
    1 0
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    Incearca sa afli sursa problemelor cu bautura, poate este o situatie trecatoare.

    Daca nu reusiti, repede, sa rezolvati problema asta divorteaza fara sa te gandesti daca vei gasi pe cineva sau nu. Bataile si certurile NU FAC PARTE DIN NORMALITATE.

    Ai 20 de ani, ai viata inainte.

    Nu te intereseaza ce spune lumea, nu ei o incaseaza in locul tau si nici nu vin sa te sprijine la nevoie, vezi-ti de viata ta.

    Mult noroc sa ai.

  •  
    • 12625 mesaje
    20 Apr 2016, 13:25
    0 0
    ViktorC said:
    carmen008 said:
    ViktorC said:Ei, daaa ... Da' din cite am inteles is casatoriti de vreun an ...

     
    oare asta sa fie necazul?  

     

    Tot ce e posibil. De nenea isi joaca cartea bine ... singurica si nesilita de nimeni o sa bage divort .

     

    Sa-ti spun o poveste de viata cit se poate de adevarata, de pe cind eram flacau .

    Sa fi avut eu ~ 20 de ani, iar printre noi , un un nene cu vreo 5-6 ami mai invirsta ca mine, il mincara rau de tot si se imbirligara cu o draguta sub 20 ani. Frageda, neinceputa ... deh, te pui cu dragostea ... O "pupa" pe domnisoara si-apoi ... ea gata, ma ei acasa, ma ei de fomeie altfel te spun lu tata . Si-apoi asta, vrind -nevrind o acceptat situatia ca altfel si-ar fi pus in circa cu dracu . Nu ii era lui deloc de insuratoare, dara na , mai zi ceva . Dupa un timp , nu prea ii mai ardea de-a da pe-acasa, nu prea il tragea inima asa ca, tot la sprit, tot la sprit ... fara de gilcevuri cu ea sau din astea , ca nu prea ii dadea mina dar una peste alta, cu spritu si alte magarii (ce mai mult o facea pe prostu) o devenit insuportabil pentru ea, asa ca ... merse singurica sa bage divort, si de retin bine, n-au prins doi ani impreuna .

    Si iote-asa, dupa un timp si-o revenit la starea originala. Nu era un baiat rau, dar dupa cum insuratoarea fu cam cu japca ... s-o ingrijit sa-i si puna capat, cu orice pret se pare.

     
    Citindu-ti randurile realizez de ce am divortat de primul  

  •  
    • 11561 mesaje
    20 Apr 2016, 14:48
    0 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:
    carmen008 said:
    ViktorC said:Ei, daaa ... Da' din cite am inteles is casatoriti de vreun an ...

     
    oare asta sa fie necazul?  

     

    Tot ce e posibil. De nenea isi joaca cartea bine ... singurica si nesilita de nimeni o sa bage divort .

     

    Sa-ti spun o poveste de viata cit se poate de adevarata, de pe cind eram flacau .

    Sa fi avut eu ~ 20 de ani, iar printre noi , un un nene cu vreo 5-6 ami mai invirsta ca mine, il mincara rau de tot si se imbirligara cu o draguta sub 20 ani. Frageda, neinceputa ... deh, te pui cu dragostea ... O "pupa" pe domnisoara si-apoi ... ea gata, ma ei acasa, ma ei de fomeie altfel te spun lu tata . Si-apoi asta, vrind -nevrind o acceptat situatia ca altfel si-ar fi pus in circa cu dracu . Nu ii era lui deloc de insuratoare, dara na , mai zi ceva . Dupa un timp , nu prea ii mai ardea de-a da pe-acasa, nu prea il tragea inima asa ca, tot la sprit, tot la sprit ... fara de gilcevuri cu ea sau din astea , ca nu prea ii dadea mina dar una peste alta, cu spritu si alte magarii (ce mai mult o facea pe prostu) o devenit insuportabil pentru ea, asa ca ... merse singurica sa bage divort, si de retin bine, n-au prins doi ani impreuna .

    Si iote-asa, dupa un timp si-o revenit la starea originala. Nu era un baiat rau, dar dupa cum insuratoarea fu cam cu japca ... s-o ingrijit sa-i si puna capat, cu orice pret se pare.

     
    Citindu-ti randurile realizez de ce am divortat de primul  

     De  ce  mama , te  a  luat  cu  "japca"  de  acasa???

  •  
    • 2085 mesaje
    20 Apr 2016, 14:54
    2 0
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    Sa te sinucizi ?? Si pe bebitza cui il lasi ? Betivului ??

    A, nu, nu ! Nu asta e solutia.

    Divort, maica !....

    Mi se pare ca varianta " sa vedem care e cauza pentru care bea"  nu  sta in picioare. Omul e lucru slab, vorba lui bunica.

    Gura lumii ? Ce-ti pasa de gura lumii ? Sau ai senzatia ca esti prima care divorteaza.

    Si da, o sa-ti gasesti, n-o sa ramai singura, fii fara grija

  •  
    • 11561 mesaje
    20 Apr 2016, 15:00
    0 0
    mama_omida said:
    ericacori said:buna am 20 de ani sunt casatorita de 1 an , cu un barbat de 28 de ani. vreau sa divortez deoarece de la craaciun in coace .in fiecare seara vine beat acasa .si ne certam mai mereu .sincera sa fiu miam pierdut semntimentele pptdede cand ma lovit prima oara.nu mai simt nimic pentru el . probleme este a avem un bebelas , si nustiu ce va zice lumea daca o sa divortam.nustiu daca o sa imi gasesc pe cineva. nu pot sa il mai suport seara de seara beat seara de seara cu certuri uneori imi vine sa ma sinucid. . Nustiu ce sama mai fac este foarte gelos, foarte rece nepasator. va rog frumos sa imi dati un sfat ce sa fac sa divortez , sa il mai suport?

     

    Sa te sinucizi ?? Si pe bebitza cui il lasi ? Betivului ??

    A, nu, nu ! Nu asta e solutia.

    Divort, maica !....

    Mi se pare ca varianta " sa vedem care e cauza pentru care bea"  nu  sta in picioare. Omul e lucru slab, vorba lui bunica.

    Gura lumii ? Ce-ti pasa de gura lumii ? Sau ai senzatia ca esti prima care divorteaza.

    Si da, o sa-ti gasesti, n-o sa ramai singura, fii fara grija

     Numa  sa  nu  gaseasca  alt  betiv , ca  poate  are  radarul  setat  pe  betivi!!!

  •  
    • 11561 mesaje
    20 Apr 2016, 15:52
    0 0
    White_Storm said:
    ericacori said:aveam o relatie.si am ramas insarcinata eu am vrut sa pastrez sarcina ca nu sunt criminaaaaaaala iar parinti au zis ca sa neasatorim dar eu nu il pot iubi  mai ales dupa cateface 

     Ei vezi, de aia bea omul. 
    Cica "fa-ti de cap cu cap pana la cap!" Sa zici mersi ca te-a luat omul, putea sa-si vada de viata fara tine, pentru un l de lapte s-a ales cu toata v--a.

     Cum  vine asta  bre ,  ai  vaca  n  batatura  si  tu  dai  banii  pe  bautura???