Nedumerita

  •  
    • 30 mesaje
    15 Mar 2016, 00:15
    0 1
    Sper sa pun intrebarea il locul in care trebuie... eu si sotul meu incercam sa avem un copil de ceva timp ..iar eu avand un CM putin cam haotic nu prea stiu ce sa cred  ...iar ieri am avut o singura pata rozalie pe chilot  si ceva crampe abea sesizabile .. iar astazi nimic , iar dupa calculele mele oricum CM ar trebui sa imi vina abea dupa vreo 10 zile ... sa fie sangerarea de nidatie .. a mai trecut cineva prin stresul meu ? Multumesc anticipat !
  •  
    • 11561 mesaje
    15 Mar 2016, 13:27
    0 1
    Tot nedumerita ai ramas????
    Nu prea pari o fatuca de 19 ani!!!!!
    Incearca si cu alt "sot"!!!
  •  
    • 5609 mesaje
    19 Mar 2016, 02:28
    3 0
    vandut_de_parinti said:Sper sa pun intrebarea il locul in care trebuie... eu si sotul meu incercam sa avem un copil de ceva timp ..iar eu avand un CM putin cam haotic nu prea stiu ce sa cred  ...iar ieri am avut o singura pata rozalie pe chilot  si ceva crampe abea sesizabile .. iar astazi nimic , iar dupa calculele mele oricum CM ar trebui sa imi vina abea dupa vreo 10 zile ... sa fie sangerarea de nidatie .. a mai trecut cineva prin stresul meu ? Multumesc anticipat !

     


    Sangerarile pot avea cauze diverse, de la o partida de sex mai brutala, pana la rani pe colul uterin, fibroame, chisturi, nidarea ovulului, dereglari hormonale samd.
    Deci, cauza sangerarilor nu se poate ghicii, pentru asta ai nevoie de un control ginecologic pe viu.
    Dar, este cu mult prea devreme sa stii daca esti ori ba insarcinata, cred ca trebuie sa faci un test de sarcina abia peste 20 de zile, ca sa fii sigura ca-i corect facut si sa-i dai timp corpului sa raspunda.
    Si acum, daca iti doresti sa fii insarcinata, de unde vine stresul?
    Din cante stiu, stresul apare cand esti speriata,  sa nu ramai cumva insarcinata, nu cand iti doresti sa ramai...ca atunci, fiecare intarziere este un motiv de bucurie....



     
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 25 Mar 2016, 00:52
  •  
    • 12625 mesaje
    22 Mar 2016, 12:48
    0 0
    vandut_de_parinti said:Sper sa pun intrebarea il locul in care trebuie... eu si sotul meu incercam sa avem un copil de ceva timp ..iar eu avand un CM putin cam haotic nu prea stiu ce sa cred  ...iar ieri am avut o singura pata rozalie pe chilot  si ceva crampe abea sesizabile .. iar astazi nimic , iar dupa calculele mele oricum CM ar trebui sa imi vina abea dupa vreo 10 zile ... sa fie sangerarea de nidatie .. a mai trecut cineva prin stresul meu ? Multumesc anticipat !

     
     NU ai pus deloc bine intrebarea aici. Orice dereglari, dorinta de a avea un bebe, discutii pe seama ciclului, ovarelor, ouale, etc, etc. se pun si se discuta un un profesionist. Adica un ginecolog. Daca tu si sotul vreti un bebe, faceti programare si vorbiti direct cu el. Nu conteaza cate picaturi sunt in chiloti cand ai ciclu. Conteaza sa ai organismul pregatit pentru concepere. Temperatura normala, perioada de ovulatie , pozitiile si etc mii de alte raspunsuri. Daca esti matura actioneaza ca atara, nu esti..nu fa copii, apuca-te de goblenuri.

  •  
    • 11561 mesaje
    22 Mar 2016, 14:32
    0 0
    carmen008 said:
    vandut_de_parinti said:Sper sa pun intrebarea il locul in care trebuie... eu si sotul meu incercam sa avem un copil de ceva timp ..iar eu avand un CM putin cam haotic nu prea stiu ce sa cred  ...iar ieri am avut o singura pata rozalie pe chilot  si ceva crampe abea sesizabile .. iar astazi nimic , iar dupa calculele mele oricum CM ar trebui sa imi vina abea dupa vreo 10 zile ... sa fie sangerarea de nidatie .. a mai trecut cineva prin stresul meu ? Multumesc anticipat !

     
     NU ai pus deloc bine intrebarea aici. Orice dereglari, dorinta de a avea un bebe, discutii pe seama ciclului, ovarelor, ouale, etc, etc. se pun si se discuta un un profesionist. Adica un ginecolog. Daca tu si sotul vreti un bebe, faceti programare si vorbiti direct cu el. Nu conteaza cate picaturi sunt in chiloti cand ai ciclu. Conteaza sa ai organismul pregatit pentru concepere. Temperatura normala, perioada de ovulatie , pozitiile si etc mii de alte raspunsuri. Daca esti matura actioneaza ca atara, nu esti..nu fa copii, apuca-te de goblenuri.

     
    Hai  bre , ce  naiba  bati  campii  aiurea , toate  alea  de  devin  mame , sunt  mature  si  responsabile???

  •  
    • 12625 mesaje
    22 Mar 2016, 14:43
    1 0
    Sunt cateva genuri de mame, cele care NU sunt responsabile dar raman, iar cele care sunt responsabile si NU raman. De aici am tras concluzia ca din pacate d-ra face parte din alta categorie, vrea sa fie mama, insa vine pe un forum unde...surpriza...nu e nici un medic ginecolog care sa o verifice. Daca vrea sa ramana sa o faca cu cap..analize , alea alea...
  •  
    • 11561 mesaje
    25 Mar 2016, 12:39
    0 0
    Tot nedumerita ai ramas???
    Bre , da ce se inmultesc trolii dupa ploaie!!!