Cum iti dai seama daca iubesti?

  •  
    • 3 mesaje
    7 Mar 2016, 22:18
    0 0
    Candva am avut o relatie. A durat 2 ani. Tumultoasa perioada... a fost presarata cu fericire, lacrimi, nebunie, violenta, vorbe urate, despartiri si impacari dar si multa iubire. Am locuit impreuna, au fost influente din multe parti(prieteni, parinti) toti ziceau sa ne despartim. In ciudat multor neintelegeri si certuri noi ne iubeam, dar sfarsitul a inceput la primul episod violent din partea lui si s-a sfarsit la al doilea. La indemnul mamei mele si sustinuta de ea am reusit sa imi calc pe inima si sa ii spun sa se mute. Eram in stare sa il iert, multi ma vor numi fraiera pentru asta, stiu. S-a mutat dar am continuat sa ne vedem. Cu toate ca nuba facut nimic sa isi repare gresala eu tot nu puteam renunta la el. Tot fiind indemnata de parinti si prieteni am fost in stare sa ii zic gata. Il vedeam plangand in fata mea si implorandu-ma dar am avut puterea sa ma uit in ochii lui si sa mint ca nu mai simt nimic. Era innebunit, disperat, imi scria plangand, ma suna plangand, venea la usa mea plangand. Eu eram ca o stana de piatra in fata lui. In perioada asta a aparut si "EL". Un tip ambitios, frumos, cu viziuni frumoase asupra vietii, grijuliu, un bun prieten. Vedea in mine potentialul, ma incuraja, mi-a deschis ochii, m-a facut sa ma vad cum ajunsesem: aveam fata trista tot timpul, mohorata,cu cearcane, eram retrasa, necomunicativa, psihic distrusa. A inceput sa ma incurajeze, sa imi ridice moralul, m-a ajutat sa ma vad din nou frumoasa, sa am incredere in mine, sa cred ca pot mult mai mult. M-a impins de la spate sa renunt la un om care imi facea atata rau. Si am renuntat, l-am privit cum plangea si cum suferea, se vedea durerea in ochii lui, dar l-am lasat si l-am ales pe el. Am inceput sa il vad mai mult decat pe un prieten. Este un om minunat, care stiu ca are grija de tot ce e al lui. Ma incurajaza si trage de mine tot timpul, nu ma lasa sa cad nici macar o secunda dar uneori ma extenueaza, ma sufoca. Se vede iubirea in ochii lui, ma vrea a lui, deja are planuri de viitor cu mine.Pana azi simteam ca il iubesc din tot sufletul,ma uitam la el ca cel mai pretios lucru, credeam ca e totul pentru mine. Azi lucrurile s-au schimbat. Din intamplare m-am intalnit cu cel pe care l-am lasat plangand si tot ce credeam ca simt, tot ceea ce gandeam, tot ceea ce hotarasem s-a daramat. In momentul cand mi-a dat un pupic pe obraz mi s-a taiat respiratia, fara sa realizez m-a tras si m-a imbratisat bucuros ca m-a revazut. Atunci tot trupul mi s-a cutremurat, tot din jur s-a sters. Eram doar noi doi si atat. Sunt speriata. Am langa mine un om care ma iubeste, care are planuri de viitor cu mine, iar mie mi s-a taiat respiratia in preajma unui om care credeam ca il uitasem. Nu vreau sa gresesc, nu vreau sa fac rau nimanui dar acum nu mai stiu ce simt si nu stiu cum sa imi dau seama. Nu vreau sa fac rau unui om care ma iubeste, dar nici nu as vrea sa stau cu el si dupa o luna, 1 an sau 5 ani sa imi dau seama ca nu simt nimic sau ca nu l-am uitat pe celalalt.