posteaza pe facebook jurnalul meu

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Mar 2016, 11:36
    0 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:Pricepem, pricepem ...

    Da' ce nu pricepem e ce anume scrieti voi in jurnale alea si la ce anume va ajuta in viitor ?

    Lumunati-ma, va rog .

    Eu unu nu detin asa ceva si nici nu cred ca voi avea vreodata ca nu-i vad rostul (parerea me, desigur) ca ce e de memorat, oricum memorez si nu cred sa-mi ocupe prea multa memorie , iar ce nu-mi convine ... trimit direct in cos .

    Deci, in citeva cuvinte si mai babeste-asa ... sa priceapa tat romanu' ...

     
    Suntem structurati genetic ,unii sa treaca peste probleme cu o injuratura intre dinti, altii sa isi scrie memoriile. Eu scriu de ani buni in jurnal si crede-ma ca ajuta. Cel putin pe mine. Cand am trecut de faza de jurnal si am vrut mai mult, mi-a facut pagina blog si am constatat ca sunt alti zeci de oameni la fel ca mine. Scrisul ajuta.
    Ce scrii in el? Chestii, stari, ura, iubire, sentimente de strans gaturi, alte ori pozitiile unei partide bune de dragoste. Dar de aia se numeste intim ca e al unei singure persoane. Si pe mine m-ar deranja sa citeasca X persoane ce sentimente am eu. Si -a permis o data maica-mea sa isi bage nasul si ce a fost la gura mea , intreab-o daca mai pune mana.
    E un jurnal INTIM. Scriu ce simt , si ceea ce simt vreau sa stiu numai eu. E genul meu de refulare. Scriu si ma simt bine. 

      Tu  stii  ca  , "aspectele  intime"  sunt  cele  mai  ravnite  , si  de  aceea daca  tot  le  pui  pe  hartie , sa  te  asiguri ca  nu  vor  ajunge  niciodata  sau  macar  foarte  greu  in  maini  nedorite, pentru  ca  odata  ajunse  , iti  pot  creea  cel  putin  o  stare  de  disconfort!!

  •  
    • 12625 mesaje
    9 Mar 2016, 13:44
    0 0
    De aceea e bine ca cel care scrie sa ascunda asemeni insemnari, iar daca dai peste asa ceva, elegant NU citesti. Dar nah, unii marlani din fire ...
  •  
    • 11561 mesaje
    9 Mar 2016, 13:47
    0 0
    carmen008 said:De aceea e bine ca cel care scrie sa ascunda asemeni insemnari, iar daca dai peste asa ceva, elegant NU citesti. Dar nah, unii marlani din fire ...

     Bre , nu  e  vorba  de  marlanie , curiozitatea  e  mare , da  barem  daca  citesti  nu  "bate"  toba  mai  departe!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Mar 2016, 14:47
    0 0
    Multumim d-na Carmen, multumim .

    Si a mica , fica-mea , are jurnalul ei . Ce-o scrie pe-acolo habar nu am, doar imi fugira mintea cindva sa arunc o privire din curiozitate insa m-am abtinut, nu tine de mine asa ca ... am lasat-o moarta, parca ce-ar putea scrie pe-acolo . Da nici vorba n-am luat vreodata de jurnal, mai ales ca imi aduse la cunostinta cindva ca e sercret . Gata, ce mai ... atit mi-ar trebui sa ma simta ca m-am dat printre secretelele ei , ca mi-am dat foc la valiza ...

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Mar 2016, 14:50
    0 0
    ViktorC said:Multumim d-na Carmen, multumim .

    Si a mica , fica-mea , are jurnalul ei . Ce-o scrie pe-acolo habar nu am, doar imi fugira mintea cindva sa arunc o privire din curiozitate insa m-am abtinut, nu tine de mine asa ca ... am lasat-o moarta, parca ce-ar putea scrie pe-acolo . Da nici vorba n-am luat vreodata de jurnal, mai ales ca imi aduse la cunostinta cindva ca e sercret . Gata, ce mai ... atit mi-ar trebui sa ma simta ca m-am dat printre secretelele ei , ca mi-am dat foc la valiza ...

     Vezi  bre , ce  ti  spuneam  eu  ca  roade  curiozitatea , si  ghinion  nu  toti  se  pot  abtine!!
    Decat  sa  vezi  ca  scrie pe  acolo ca "am  un  babac  demodat  si  cam  zgarciob" , mai  bine  te  lipsesti!!

  •  
    • 116 mesaje
    9 Mar 2016, 15:49
    0 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:Pricepem, pricepem ...

    Da' ce nu pricepem e ce anume scrieti voi in jurnale alea si la ce anume va ajuta in viitor ?

    Lumunati-ma, va rog .

    Eu unu nu detin asa ceva si nici nu cred ca voi avea vreodata ca nu-i vad rostul (parerea me, desigur) ca ce e de memorat, oricum memorez si nu cred sa-mi ocupe prea multa memorie , iar ce nu-mi convine ... trimit direct in cos .

    Deci, in citeva cuvinte si mai babeste-asa ... sa priceapa tat romanu' ...

     
    Suntem structurati genetic ,unii sa treaca peste probleme cu o injuratura intre dinti, altii sa isi scrie memoriile. Eu scriu de ani buni in jurnal si crede-ma ca ajuta. Cel putin pe mine. Cand am trecut de faza de jurnal si am vrut mai mult, mi-a facut pagina blog si am constatat ca sunt alti zeci de oameni la fel ca mine. Scrisul ajuta.
    Ce scrii in el? Chestii, stari, ura, iubire, sentimente de strans gaturi, alte ori pozitiile unei partide bune de dragoste. Dar de aia se numeste intim ca e al unei singure persoane. Si pe mine m-ar deranja sa citeasca X persoane ce sentimente am eu. Si -a permis o data maica-mea sa isi bage nasul si ce a fost la gura mea , intreab-o daca mai pune mana.
    E un jurnal INTIM. Scriu ce simt , si ceea ce simt vreau sa stiu numai eu. E genul meu de refulare. Scriu si ma simt bine. 


    exact....am descris sentimente si trairi...cand imi spunea lucruri urate, incercam sa ma descarc...chestii de genul, asta nu inseamna ca as fi o persoana rea sau ca ii vroiam lui raul, cum incearca el sa ma puna intr-o lumina proasta 

     

  •  
    • 116 mesaje
    9 Mar 2016, 15:51
    0 0

    Acest mesaj a fost editat de către crina_12: 22 Mai 2016, 13:11
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Mar 2016, 15:51
    0 0
    Eu unu , intr-un jurnal mi-s nota doar chestii faine , sa-l citesc cu drag .

    Alea bune sa se-adune, alea rele sa se spele .

  •  
    • 11561 mesaje
    9 Mar 2016, 15:52
    0 0
    crina_12 said:banuiesc ca o sa il foloseasca in procesul de divort, sa spuna ca am avut comportament deviant...nu stiu....ce poate face cu el....insa eu il vreau inapoi si incerc pe cale legala sa rezolv asta

     Da  ce  ai  scris  mama  pe  acolo , de  zici  c  ai  avut  comportament  deviant ,ti  ai  insirat  "fanteziile"  pe  acolo!!!???

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Mar 2016, 17:09
    0 0
    Lasa-l Crinuto sa scrie ce doreste, ca la urma toata probabil printre ai tai prieteni mai sint si intregi la minte sa observe ca nenea nu-i intreg la minte . Atit poate , atit face ... Io cred ca inca te mai iubeste de se tine scai si de-un bine nu-ti poate face ... gelosu' pamintului ...
    Da' tu nu-l mai iubesti deloc ... da' chiar deloc, asa-i ?

    Acum, intre noi fie vorba, pe ai tai prieteni nu i-ai trecut cu vreun pomelnic "de bine" prin jurnalul in cauza, adevarat ?





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 9 Mar 2016, 17:10
  •  
    • 116 mesaje
    9 Mar 2016, 17:39
    0 0
    nu am scris ceva exagerat...am descris anumite certuri, cum m-am simtit eu: umilita, jignita etc....am zis ca banuiesc ca va incerca sa ma scoata la tribunal ca avand un comportament deviant...am mai scris si chestii motivationale pt mine....nu e ceva impotriva lui...sau vreun gand parsiv....


    de iubit nu il mai iubesc....se vede clar ca are probleme la cap...incearca si printre prietenii mei sa ma faca de ras, prietenele mele l-au blocat pe facebook si apoi a incercat cu sotii prietenelor....vrea sa ma faca sa ceddez psihic
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Mar 2016, 17:52
    0 0
    ai si poze?

    io cred ca exagerezi sau incerci sa dai evenimentului mai multa importanta decat ar trebui.
  •  
    • 116 mesaje
    9 Mar 2016, 18:16
    0 0
    da.....din cauza ca ma jenez....ca ceilalti vad ce prostii am scris eu pe acolo....nu am scris de nimeni...decat certuri si sentimente ...din astea...in rest nimic...


    oricum ....prea mare importanta ii dau

  •  
    • 10065 mesaje
    9 Mar 2016, 22:53
    0 0
    crina_12 said:nu am scris ceva exagerat...am descris anumite certuri, cum m-am simtit eu: umilita, jignita etc....am zis ca banuiesc ca va incerca sa ma scoata la tribunal ca avand un comportament deviant...am mai scris si chestii motivationale pt mine....nu e ceva impotriva lui...sau vreun gand parsiv....


    de iubit nu il mai iubesc....se vede clar ca are probleme la cap...incearca si printre prietenii mei sa ma faca de ras, prietenele mele l-au blocat pe facebook si apoi a incercat cu sotii prietenelor....vrea sa ma faca sa ceddez psihic

     

    Ei ...

     

    Asta am vrut sa aud ...

     

  •  
    • 175 mesaje
    12 Mar 2016, 00:30
    0 0
    Inseamna ca esti o ........... si meriti tot ce ti se intampla.
    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 15 Mar 2016, 11:20
  •  
    • 116 mesaje
    13 Mar 2016, 02:04
    0 0
    simona_carmen said:Inseamna ca esti o ............... si meriti tot ce ti se intampla.

     


    )
    ???
     


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 15 Mar 2016, 11:20
  •  
    • 116 mesaje
    13 Mar 2016, 02:06
    0 0
    simona_carmen said:Inseamna ca esti o .............. si meriti tot ce ti se intampla.

     


    de ce as fi asa? doar pt ca am un jurnal...in care imi scriu trairile si gandurile? sau care e motivul pt care sunt o taratura imorala? 


    imoral si josnic este el...publicand asa ceva pe internet, indiferent ce am scris acolo, preiczez nimic de rau...din contra chestii motivationale pt mine, dar cine nu stie nu poate sa inteleaga....asa ca draga mea carmen...sau simona cum ti se spune, incearca sa nu mai jignesti oamenii de pe forum ca nu este frumos si nici nu e nevoie sa judeci fara sa stii situatia

    cred ca altcineva e aici, cum m-ai descris tu mai sus....daca intelegi la cine ma refer


    )
    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 15 Mar 2016, 11:21
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Mar 2016, 08:48
    0 0
    crina_12 said:buna fetelor, 

    acum ceva vreme v-am scris, dupa despartire, divortul nu este gata...dar fostul meu sotior...posteaza poze din jurnalul meu intimi, cu intentia de a ma face de ras pe facebook....si le scrie prietenilor mei, ca sunt psihopata si alte cele....nu mai stiu ce sa fac....vrea sa ma denigreze cu orice pret

    eu nu am avut treaba cu el deloc...nu i-am scris, nu l-am cautat, am incercat sa imi refac viata dupa atata suferinta, insa el nu ma lasa deloc in pace, vrea cu orice pret...sa ma faca sa renunt la drepturile de la casa .....


    ce as putea face legal si moral....sa ma lase in pace? 

     Dar tu cati ani ai de mai tii un jurnal? Si daca in el nu ai scris nimic compromitator, cum te poate fostul "denigra" postand din acesta pe facebook?
    Zic ca ori ai prea mult timp liber ori ai in jurnal lucruri naspa, altfel nu te-ai agita atat!

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Mar 2016, 08:51
    0 0
    simona_carmen said:Inseamna ca esti o ............... si meriti tot ce ti se intampla.

     Doamna , sunteti  cam  ...........  dupa cum  vad , putin  mai  multa  rabdare  si  intelegere!!!


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 15 Mar 2016, 11:21
  •  
    • 10065 mesaje
    14 Mar 2016, 09:03
    0 0
    Cindva am fost surprins de un mesaj dubios pe mess . Fostul sot ii intrase in cont si incapura a lansa mesaje dubioase . Apoi la scurt timp o revenit ea cu scuze si mi-o explicat despre ce e vorba apoi s-o retras, cred ca-i fu rusine rau ... Din cite am inteles, nenea, s-o ingrijit a trimite cite un mesaj toturor alor de-i avea ea in lista. Tre sa zaca o ura de zile mari in cite un ofticat din asta , daca recurgela astfel de magarii .