intercarea bebelusului va rog un sfat

  •  
    • 2 mesaje
    5 Mar 2016, 13:49
    0 0
    buna ....Am un baitel e 11 luni , zilele trecute am decis sal interc de la sin pentru cami musca sinul,pentru ca vreu sa es si eu cu dinsu uuneva dar vroia sin intruna ,nici nu ma puteam imbraca , nimeni nu vroia sa stee cu el ca intruna vroia sin intruna vroia doar la mine. era deprins inainte de culcare cu sinu in gurita , cin vroia sa manince venea ne dadea maioul la o parte si minca , alt ceva daca minca dupa iar sin .Mam decis sal interc. Prima zi a fost foarte greu el plingea eu plingeam in rind cu dinsul ca imi era dor sal alaptez ,imi era jale de dinsu , pin ceam trecut doamne , ma rupeam in bucati pe dinauntru, noaptea a dormit la mine in brate era  ft greu,imi venea sal intorc naoi la sin , dar se zice ca nu se poate ca dacal intorci la sin copilul dioache. A doua zi noaptea mai putin a plins , ziua a trecut tot cam greut. Azi e a treia zi si nu sa schimbat nimik am impresia ca nu mai uita el e sin cu una cu alta. Nustiu cum sa fac sal adorm nustiu cum sa fac ba vrea sa manince ba nu ? mii ft greu . is singura acasa nu are acum cine ma ajuta sotul vine seara dimineata iar pleaca . Va rog un sfat .. cine a mai intercat asa brusc ca mine ? cum sa descurcat  ? va rog macar ceva ca deamu ma distrug moral .
  •  
    • 1 mesaje
    5 Mar 2016, 22:19
    0 0
    baietelul tau banuiesc ca nu se satura daca vrea doar san...la acesta varsta ar fi trebuit sa ii bagi in alimentatie si alte alimente specifice varstei....doar o masa de lapte pe zi si noaptea daca era.....incearca sa il lasi macar o noapte la bunici,sau sa ii atragi atentia cu altceva....